Divergencia (kolekcia troch titulov v brožovanej väzbe) - Veronica Roth, Slovart, 2015

19,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Divergencia (kolekcia troch titulov v brožovanej väzbe)

Divergencia + Rezistencia + Experiment

Najpopulárnejšia dystopická séria súčasnosti Divergencia – Rezistencia – Experiment. Siahnite po exkluzívnom sete dystopickej trilógie Divergencia! Päť frakcií, päť... Čítať viac

4,6 176 hodnotení
Séria
Divergencia
Vek
15+
Vydavateľstvo
Slovart, 2015
Počet strán
392+424+352

Najpopulárnejšia dystopická séria súčasnosti Divergencia – Rezistencia – Experiment. Siahnite po exkluzívnom sete dystopickej trilógie Divergencia! Päť frakcií, päť... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

19,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Pozvánka - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024

Viac o knihe

Tento titul si u nás môžete zakúpiť za skvelú cenu aj v kolekcii spolu s titulom Štyri :-)

Najpopulárnejšia dystopická séria súčasnosti DivergenciaRezistenciaExperiment.
Siahnite po exkluzívnom sete dystopickej trilógie Divergencia!

Päť frakcií, päť rôznych spôsobov života. Každý šestnásťročný obyvateľ mesta si musí jednu zvoliť. Toto rozhodnutie ovplyvní ich životy, lebo frakcia je ich rodina, frakcia je viac než krv. Beatrice „Tris“ Priorová sa rozhodne vzoprieť svojej rodine, opustiť svoju rodnú frakciu. A keď sa začnú rozpletať pavučiny kolosálneho sprisahania, napohľad dokonalá spoločnosť môže skončiť v troskách v zlomku sekundy.

Kolekcia v brožovanej väzbe je dodávaná v šubri.

Malá ochutnávka v podobe traileru ku filmu Rezistencia (Insurgent), ktorý prišiel do našich kín v marci 2015:

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
392+424+352
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
971 g
Rok vydania
2015
Edícia
Kolekcie
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
200424
Jazyk
slovenčina
Preklad
Séria
Divergencia
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

176 hodnotení

122
32
20
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
Fable - Adrienne Young, 2021
Práve čítam
Fable

Milujem knihy. Otvárajú nám v živote svety, ktoré by sme inak nepoznali... bookstagram @books.coffee.cake

Lenka Holubekova
Overený zákazník
25.5.2024
Divergencia trilógia - Veronica Roth
Toto nie je len jedna z najúspešnejších knižných sérii v histórii. Toto je kult. A povinné čítanie pre všetkých milovníkov dystopickej fantasy. Ja sa s tým plne stotožňujem a chápem. A jednoducho si ju sem musím odložiť... V knihách ma najviac dokážu upútať práve postavy,ktoré sa neboja pozrieť rovno do očí svojej vlastnej podstate. A idú si za ňou. Navzdory osudu,navzdory rodine a jej očakávaniam, navzdory systému, ktorý sa ich snaží spútat. A neváhajú proti nemu bojovať. Hlavne, keď je ten systém skrz naskrz prehnity a viac ubližuje ako pomáha... Tris Priorova taká je. A ja som v nej našla veľa zo seba. V tom pocite, že nikam nezapadá, v jej vzťahu k rodičom I frakcií, z ktorej pochádza, dokonca I v láske k Tobiasovi alias Štvorke... A navyše téma, ktorá sa tu rieši hlavne v poslednej časti, a tou sú špekulatívne manipulácie s ľudskými genmi a ich dôsledky, sa ma bytostne dotýka. Ja sama som sa narodila so vzácnou genetickou mutáciou (Turnerov syndrom) a o skatulkovani a odsudzovani ľudí kvôli niečomu,čo si sami nevybrali a za čo nemôžu, si myslím svoje. Táto séria má v sebe vážne posolstvo, ku ktorému by sme mali byť všetci vnímavi,pretože nemáme právo hrať sa na bohov. Jednoducho preto, lebo nimi nie sme. A jediné čo ma na týchto knihách mrzí, je ten koniec... Hoci chápem autorkin zámer... No aj tak... Prečo, ach preco som musela poslednú časť dočítať v slzách?... Čítať viac
26.3.2024
Divergencia
Dystopické scifi, podobne ako Hry o život, ktoré hviezdili v roku 2014. Svet, kde sa ludia delia do skupín, frakcií, ktoré sú pre nich viac ako rodina. Aspoň by mali byť. Každý šestnásťročný obyvateľ mesta si musí jednu frakcii zvoliť. Toto rozhodnutie čaká aj hlavnú hrdinku Tris. Knihy sa čítali ľahko a rýchlo. V závere som premýšľala sama nad sebou, do akej frakcie/frakcií by som sa zaradila... Čítať viac
4

Som študentká gymnázia, ktorá svoj voľný čas okrem hudby a štúdia trávi hlavne čítaním kníh, najmä tých slovenských, aby som podporila aj tú našu tvorbu, ktorá je skutočne kvalitná

Lucia Hasáková
Overený zákazník
12.3.2024
Na zasadaniach s mojou mentorkou som mala napísať osem vecí, ktoré má za dva a pol týždňa urobili šťastnou. Myslela som si, že si robí srandu, pretože mi to prišlo bláznivé a hlúpe. Písala som o pečení bábovky, o spievaní, biológii a genetike, a keď som prišla ku poslednému, ôsmemu, políčku nevedela som sa rozhodnúť. Avšak nakoniec som napísala knihy. Keď sme išli políčko po políčku a ja som o každom hovorila prišla sme až ku knihám, kde padla otázka: "Akú knihu máš rozčítanú?"
V tom čase som mala takmer dočítanu celú túto sériu. Kapitolu po kapitole som jej opisovala o čom kniha je. Spoločne sme dospeli k záveru, že som až príliš podobná Tris, z čoho som bola spočiatku nesvoja a necítila som sa s touto informáciou komfortne, avšak po celom sedení som si uvedomila, že by som mala byť hrdá.
Tris sa nevedela nájsť a hľadala miesto kam patrí. Bojovala voči svojim strachom.
Bola výnimočná, statočná a nebála sa iných.
Nebála sa postaviť pravde do očí a bojovať voči klamstvám.
Mnoho razy sa obetovala pre iných, aby zachraňovala nielen ich, ale aj seba.
Prinášala obete a hlavne milovala.
Zrejme aj ja by som bola divergentnou, avšak v tomto svete som osobou, ktorá si oficiálne láme hlavu nad transláciou nukleotidov do jazyka aminokyselín.
Po dlhom premýšľaní sme zistili, že séria Divergencia by nemala patriť len medzi Fantasy akčné knihy, ale aj do psychológie.
Frakcie odzrkadľujú ľudí. Sebazaprenosť nám hovorí o tom, že občas musíme žít v izolácii aby sme si uvedomili vlastne hodnoty. Informovanosť a nedostatku ľudskej inteligencie a o tom, že by sme mali stále študovať. Otvorenosť o občasných problémoch reči medzi dvoma a viacerými ľuďmi pri hádkach. Neohroženost o odvahe, ktorou by sme nemali indisponovat. A harmónia je cieľom, kam by sme sa všetci mali uberať.
Neviem aký bol zámer Veronica Roth pre napísanie tejto knihy, avšak ja ho vidím ako návod na hľadanie seba samej do budúcnosti, keď nebudem vedieť, ktorými dverami ísť, a ktorých ľudí vziať so sebou.
Čítať viac
Simonka Flochová
Neoverený nákup
24.3.2023
Úžasné
Celá séria bola úžasná. Napätie, postavy, dej,...... Bolo to oveľa lepšie ako film. Najlepšie knihy ktoré som doteraz čítala ( Najlepšia zo série bola asi Rezistencia). Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
7.7.2021
Pri čítaní knihy som bola trocha sklamaná keďže som najprv videla filmové spracovanie ale s odstupom času neviem či nie som sklamaná viac z filmu. Odporúčam si prečítať túto sériu , nech si každý urobí vlastný názor. Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
17.8.2021
Prosim vas druhy diel sa ako vola po slovensky? Čítať viac
2.1.2021
Milé prekvapenie
Ku knihám som sa dostala úplnou náhodou, keď mi ich ponúkli na výmenu za nejaké mojej tituly. Nemala som priveľké očakávania, keďže tento žáner veľmi neobľubujem, no ani žiadne predsudky. Prvým prekvapením bol pomerne ľahký spôsob písania autorky, ktorá vykreslila spoločnosť v postapokalyptickom Chicago dostatočne prehľadne na to, aby sa čitateľ vedel vžiť do vnímania hlavnej postavy, keďže sú všetky knihy písané formou ja-rozprávania.
Autori píšuci pre mladých, ktorým je určená aj táto séria, v poslednej dobre prednostňujú tento štýl písania pred vševediacim rozprávačom, ktorý dominoval v minulých desaťročiach. Dosť ho spropagovala Stephanie Meyerová vo svojej upírskej sérii a Divergenia s pokračovaniami trochu pripomína jej štýl. Podobne ako v záverečných častiach Súmraku, aj v Experimente sa dejová línia rozdelí na dve a okrem Tris sa dostávame aj do myšlienok Tobiasovi. V knihe to pôsobí osviežujúco a vie zaujať aj chlapčenských čitateľov. Prekvapujúco sa autorke podarilo vyhnúť aj prílišnej patetickosti, s ktorou sa často stretávame v dielach pre mladých resp. young adult, ako sa v súčasnosti moderne pomenúva tento typ literatúry.
Do kníh autorka pomerne nevtieravo zakomponovala aj svoje názory na vývoj spoločnosti a ľudstva. Okrem vnútorného sveta hlavných postáv, ich spôsobu vyrovnávania sa s danou realitou, svojím konaním a s ich následkami, prezentuje aj svoj názor na ľudskú povahu. Odhaľuje jej kladné i záporné stránky a s trochou romantiky, boja proti systému a za spravodlivosť dokáže zaujať viaceré vekové kategórie. Osobne sa mi najviac páčila myšlienka neustáleho rozvoja ľudskej osobnosti a nepridržiavanie sa často scestných spoločenských pravidiel. Dôležitosť empatie a tolerancie autorka vyzdvihla naozaj na najvyššiu možnú mieru.
Čítať viac

Veronica Roth

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Literatúra už existuje. Úlohou spisovateľa je vymyslieť realitu.“

Kniha, ktorá sa stane - Daniel Hevier, 2009
Kniha, ktorá sa stane
Daniel Hevier