Svoj podiel noci niesť - Mariana Enriquez, Inaque, 2022

30,77 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Svoj podiel noci niesť - Mariana Enriquez, Inaque, 2022
Svoj podiel noci niesť - Mariana Enriquez, Inaque, 2022

Svoj podiel noci niesť

Otec a syn sa vydávajú na cestu z Buenos Aires k vodopádom Iguazú na severnej hranici Argentíny s Brazíliou. Krajina, v ktorej vládne vojenská junta, je plná ozbrojených... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2022
640 strán
9 hodín čítania

Otec a syn sa vydávajú na cestu z Buenos Aires k vodopádom Iguazú na severnej hranici Argentíny s Brazíliou. Krajina, v ktorej vládne vojenská junta, je plná ozbrojených vojakov, kontrolných stanovíšť, vo vzduchu cítiť napätie... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
32,50 €

30,77 €

-5 %
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 19 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Denník odvážneho bojka 18 - Jeff Kinney, Stonožka, 2024

Viac o knihe

Otec a syn sa vydávajú na cestu z Buenos Aires k vodopádom Iguazú na severnej hranici Argentíny s Brazíliou. Krajina, v ktorej vládne vojenská junta, je plná ozbrojených vojakov, kontrolných stanovíšť, vo vzduchu cítiť napätie. Chlapec sa volá Gaspar a otec sa ho snaží ochrániť pred osudom, ktorý má predurčený. Jeho matka zomrela za záhadných okolností, pri nehode, ktorá možno nebola náhodná.

Juan, Gasparov otec, je médium v tajnom spoločenstve Bratstva, ktoré sa kontaktuje s Temnotou a hľadá večný život prostredníctvom hrôzostrašných rituálov. Rovnaký údel čaká aj Gaspara, pretože Bratstvo potrebuje nové médium. Osud týchto bytostí obdarených zvláštnymi schopnosťami je krutý, o fyzické aj duševné sily prichádzajú rýchlo a neúprosne. Počiatky Bratstva, ktorému vládne vplyvná rodina Gasparovej matky, siahajú do obdobia, keď objav Temnoty pred stáročiami putoval zo srdca Afriky do Anglicka a potom sa preniesol do Južnej Ameriky. Šesť kapitol románu prináša šesť obrazov dejín Argentíny od šesťdesiatych rokov po koniec 20. storočia.

Na jeho stránkach čitateľ nájde domy so stenami, ktoré sa pohybujú; dvere, ktoré sú prechodmi do iných svetov; sály ukrývajúce nepredstaviteľné príšery; rituály s desivými ľudskými obeťami končiace extázou; dobrodružstvá v psychodelickom Londýne šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, keď sa Gasparovi rodičia ocitli medzi slávnymi členmi hnutia hippies; vzťahy otcov a detí, poznačené ťarchou krutého dedičstva, a v pozadí toho všetkého represálie vojenskej diktatúry, desaťtisíce nezvestných a neskôr neistý príchod demokracie, prvé ohniská AIDS v Buenos Aires...

Nadprirodzené temné scény plné hrôzy sa v tomto znepokojujúcom, no súčasne uhrančivom románe prelínajú so skutočnými udalosťami z minulosti i súčasnosti. Mariana Enriquez je jednou zo zásadných spisovateliek latinskoamerickej literatúry 21. storočia.
Čítať viac
Originálny názov
Nuestra parte de noche
Počet strán
640
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×207 mm
Hmotnosť
827 g
ISBN
9788082071491
Rok vydania
2022
Edícia
Apostrof
Naše katalógové číslo
1081885
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Argentína
Vydavateľstvo
Inaque
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

9 hodnotení

7
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

30
Overený zákazník
29.8.2023
Gothic horror magic show
V histórii každej krajiny sa vyskytujú aj zlé a násilné časy a Mariana Enriquez ako Pandorinu skrinku otvára v tejto knihe temnú kryptu masového hrobu argentínskych dejín.
.
Nesmierna Enriquez ma vtiahla do ľudového okultizmu a temnomagického realizmu. Unášala ma príbehom ako v nedozernom sne plnom okultných rituálov, legiend, brutálnosti, nadreálnej duchárčiny a pohanských démonov noci, ktoré zároveň obmäkčovala prítomnosť lásky, zmyselnosť otvorenej sexuality a jemnosť poetiky.
.
Bravúrne vyskladáný príbeh Gasparovej temnotou zviazanej rodiny pozostáva zo 6 častí vyrozprávaných z rôznych pohľadov rôznych dekád 20. storočia.
.
Myslím, že som nič obdobné zatiaľ nečítal a vuau efekt ma občas postavil na hlavu. Enriquez si ma úplne získala a ten svoj podiel noci si odnášam v srdci.
Túto jej žánrovú špecialitu gotického folk hororu bez váhania zaradzujem do črtajúcej sa TOP kôpky tohtoročných prečítaných kníh.
Čítať viac
Mária
Neoverený nákup
16.8.2022
Ťažká kniha
Od knihy som čakala niečo iné. Nechcem tým povedať že je úplne zlá, ale určite to nie je kniha pre každého. Prirovnania s I.Allende sú myslím neadekvátne. Čítať viac
26.7.2022
S temnotou sa neradno zahrávať
Argentínsky román, ktorý sa sústredí na Gaspara, jeho rodičov a starých rodičov. Rodina by to bola ako každá iná, veriaca a láskavá, keby však starí rodičia neuctievali, ako boha temnotu a nemilovali len samých seba. Gaparov otec Juan bol touto rodinou zneužívaný ako médium, ktoré dokáže komunikovať s temnotou, a snažil sa spraviť všetko pre to, aby tento osud nepostihol aj Gaspara.

Popri opise života Gasparovej rodiny sa v knihe dozvedáme aj zaujímavé veci o politickej situácii v 70. a 80. rokoch 20-teho storočia, čo mňa ako človeka, ktorý nepozná históriu Argentíny donútilo niečo si o nej, dodatočne po dočítaní knihy, naštudovať.

Kniha bola pomerne dlhá, ale dej bol pútavý a dobre sa čítala. Bola rozdelená do dlhších kapitol, kde autorka predstavila postupne Juanov a Gasparov život. Po tejto jazde životom prišiel, možno trošku uponáhľaný záver, s ktorým som však spokojný.
Čítať viac
1.7.2022
Svoj podiel noci niesť
Kniha začína cestou otca so synom v Argentíne. Otec sa volá Juan a syn Gaspar, ktorí majú zvláštne schopnosti a vidia veci, ktorí ostatní ľudia nevidia. Dozvedáme sa, že Juan je médium pre temné Bratstvo, ktoré uctieva temného boha. Juan sa rozhodol, že svojho syna ochráni pred bratstvom.
Kniha je temná s prvkami fantasy hororu. Príbeh rozoberá útek Juana a Gaspara potom sa vraciame do detstva, zoznámení Gasparových rodičov a nakoniec k dospievaniu Gaspara. Pritom sa to všetko odohráva v búrlivých politických rokoch histórii Argentíny.
Román, ktorý vás dostane. Je tam všetko priateľstvo, láska, sex, vraždy, temnota, mučenie atď.
Za mňa jednoznačne 5 z 5. Viac takýchto kníh poprosím.
Čítať viac
Katarína
Neoverený nákup
25.6.2022
Knihu by som definovala ako spojenie Marqueza a Allende. Kniha sa mi dobre čítala,taký juhoamerický román. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Tento román je ságou a prechádzkou po krajinách, ktoré sa nám zjavujú v najdesivejších nočných morách. Pokračuje v tradícii toho, čo by sme mohli nazvať "veľký latinskoamerický román", a patrí k dielam, ktoré sú každé iné, ale rovnako ambiciózne a ohromujúce, napríklad Hra na škôlku, Raj, Sto rokov samoty alebo 2666.„
Juan Pablo Villalobos, porotca ceny Premio Herralde 2019

Vydavateľstvo Inaque

Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo