Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Toulky po stopách císařovny Sisi - Dagmar Beňaková, Grada, 2022

16,63 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Toulky po stopách císařovny Sisi - Dagmar Beňaková, Grada, 2022
Toulky po stopách císařovny Sisi - Dagmar Beňaková, Grada, 2022

Toulky po stopách císařovny Sisi

KRÁSNÁ, EXTRAVAGANTNÍ A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ VÁŠNIVÁ CESTOVATELKA. TAKOVÁ BYLA SISI. Navštivte oblíbená místa císařovny Alžběty v jejím rodném Bavorsku, kde trávila své dětství.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2022
192 strán
3-4 hodiny čítania

KRÁSNÁ, EXTRAVAGANTNÍ A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ VÁŠNIVÁ CESTOVATELKA. TAKOVÁ BYLA SISI. Navštivte oblíbená místa císařovny Alžběty v jejím rodném Bavorsku, kde trávila své dětství. Procestujte i její novou vlast Rakousko, od Ischlu v Solné komoře, kde se.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

16,63 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kým dýcham, žijem - Katarína Benková, Ge&Be, 2023

Viac o knihe

KRÁSNÁ, EXTRAVAGANTNÍ A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ VÁŠNIVÁ CESTOVATELKA. TAKOVÁ BYLA SISI.

Navštivte oblíbená místa císařovny Alžběty v jejím rodném Bavorsku, kde trávila své dětství. Procestujte i její novou vlast Rakousko, od Ischlu v Solné komoře, kde se zasnoubila, až po Vídeň. Následujte ji na jejích reprezentačních cestách, z nichž hned ta první vedla do Českých zemí. Zavítejte do Sisina milovaného Uherska, které se jí stalo „novým domovem“, i do vyhlášených lázní na území dnešního Slovenska.

Alžbětiny pobyty dokumentují četné dopisy císařovny a jejích nejbližších, paměti současníků i tehdejší tisk. Informace o jednotlivých lokalitách jsou ověřené archivními dokumenty.

Publikace obsahuje řadu dosud nezveřejněných detailů ze života legendární císařovny a bohatou obrazovou dokumentaci, zahrnující jak snímky ze Sisina „rodinného alba“, z nichž některé jsou zveřejněny vůbec poprvé, tak aktuální fotografie míst, která tato mimořádná žena navštívila.

KNIHA JE UNIKÁTNÍM PRŮVODCEM PRO MILOVNÍKY HISTORIE I ATRAKTIVNÍCH DESTINACÍ.
Čítať viac
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
165×235 mm
Hmotnosť
558 g
ISBN
9788027133529
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1535719
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18.9.2023
Cisárovnu Alžbetu alebo ešte známejšie oslovenie "Sisi" pozná hádam každý. Niekto ju registruje len vďaka známemu filmovému prevedeniu, ale väčšina ju vníma ako jednu z významných panovníčok. Tak či onak bola výnimočná nielen svojim zjavom, ale aj životným štýlom, ktorý bol na tú dobu, dovolím si napísať, netradičný a vymykal sa z bežného priemeru.

Bola vášnivou cestovateľkou a za svoj život precestovala mnoho miest. A práve cestovanie bol námet, ktorého sa chopila spisovateľka Dagmar Beňaková a vznikla publikácia, vďaka ktorej si pomyselne môžeme pocestovať spolu s cisárovnou a prejsť sa jej obľúbenými miestami. Nemyslite si, že kniha je cestopisom. To určite nie. Je kombináciou predstavenia krásnych miest, ktoré sú vďaka obsiahlej obrazovej prílohe ešte viac čitateľovi priblížené a pikoškami zo Sisinho života. Kniha je písaná pútavo a garantujem vám, že ak sa do knihy raz "zahryznete" len tak ľahko ju z ruky nepustíte. Vynikajúco spracované, inšpirujúce miesta, ktoré budete mať chuť navštíviť. A nemusíte ísť ani ďaleko, keďže v knihe je spomínané už aj dnešné Slovensko.
Čítať viac
14
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený zákazník
16.12.2022
Super
Pútavé "Toulky po stopách císařovny Sisi" sú cestovateľským hitom Dagmar Beňakovej. I keď som prečítala veľa románov viacerých autorov o rakúskej cisárovne Sisi (vlastným menom Alžbeta Amália Eugénia Habsburská - Wittelsbachová), som túto útlu knižku neodložila, kým som ju nedočítala. Život Sisi, ako aj jej tragický osud je tiež skvelou témou filmového priemyslu, ktorý ju spracoval v rôznych verziách. Sisi bola krásna a vášnivá cestovateľka. V citovanom románe autorka pútavým spôsobom spomenula jej cestovateľské trasy a obľúbené miesta v rodnom Bavorsku, Rakúsku, ako aj v milovanom Maďarsku. Navštívila tiež Česko a kúpele na Slovensku. V tomto románe som objavila mnoho nových informácií, ktoré mi poslúžia ako námety pre zaujímavé výlety. Moja veľká vďaka patrí autorke, ktorá nielen precízne a pútavo spracovala spomínané cestovné trasy Sisi, ale tiež doplnila peknými fotografiami a súčasnými názvami navštívených palácov, čím svoj romám priblížila aj cestovateľskej verejnosti. Čítať viac
31

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
29.9.2022
Výborne spracovaná kniha
Sisi. Kto by už len nepočul o bývalej cisárovnej, ktorú preslávila Romy Schneider v rovnomennej filmovej sérii? Jednou z jej vášní bolo aj cestovanie, preto si autorka zvolila skvelú tému pre túto knihu, ktorou je previezť čitateľa po jej obľúbených domácich miestach. Prostredníctvom krásnych fotografií sa dostanete do Sisinho rodného Bavorska, precestujete Rakúsko, bývalé Uhorsko (zastúpené Maďarskom), Česko i Slovensko. Nazriete do rôznych zákutí a určite budete chcieť vidieť naživo aspoň niektoré miesta, kde žila, alebo ktoré navštívila samotná Sisi.
Táto kniha nie je životopisom, ani úplne cestopisom. Avšak pri priblížení tých najhlavnejších miest sa o Sisi dozviete i tak dosť veľa a nielen suché fakty, ale aj veľa pikošiek. Tak sa dozviete veľmi veľa zaujímavých informácií, získate skvelé tipy na výlety a ja sama budem chcieť navštíviť viaceré tie miesta, kde bola i Sisi. Už dlhšie ma to ťahá do Gödöllő, tak keď dcérka trošku podrastie, určite tam vyrazíme.
Musím uznať, že si autorka na knihe dala ozaj veľmi záležať. Je písaná zrozumiteľne, pútavo a je celá krásna. Už teraz sa teším na pokračovanie, ktoré sa bude venovať vzdialenejším destináciám, ktoré Sisi navštívila.
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Niektoré veci máme iba dovtedy, kým sú stratené. “

Sprievodca strácaním sa - Rebecca Solnit, 2019