Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
101 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie - Brianna Wiest, AURORA, 2022

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

101 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie

Brianna Wiest píše o honbe za postavením na úkor toho, čo nás baví, o rozvíjaní tzv. negatívneho myslenia, objavovaní zmyslu v každodennej rutine a chápaní kognitívnych... Čítať viac

3,6 29 hodnotení
Vydavateľstvo
AURORA, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Brianna Wiest píše o honbe za postavením na úkor toho, čo nás baví, o rozvíjaní tzv. negatívneho myslenia, objavovaní zmyslu v každodennej rutine a chápaní kognitívnych skreslení, ktoré ovplyvňujú naše vnímanie života... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
101 esejů, které změní způsob vašeho myšlení - Brianna Wiest, AURORA, 2022
Brožovaná väzba
Čeština, 2022
Do 3 – 7 dní

22,51 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Populárno - náučná literatúra

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Viac o knihe

Brianna Wiest píše o honbe za postavením na úkor toho, čo nás baví, o rozvíjaní tzv. negatívneho myslenia, objavovaní zmyslu v každodennej rutine a chápaní kognitívnych skreslení, ktoré ovplyvňujú naše vnímanie života.
V tejto knihe nájdete Briannine nezverejnené texty, ako aj niektoré z jej najpopulárnejších esejí. Možno si aj vy po prečítaní čo i len jednej z nich poviete, že „táto myšlienka mi zmenila život“.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1139921
Originálny názov
101 Essays That Will Change The Way You Think
Počet strán
416
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×220 mm
Hmotnosť
600 g
ISBN
9788082500243
Rok vydania
2022
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
AURORA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
101 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie - Brianna Wiest, AURORA, 2022
Ako sa rozhodujeme - Jonah Lehrer, Aktuell, 2022
36,80 €

Hodnotenia

3,6 / 5

29 hodnotení

12
2
7
3
4

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25.6.2024
Kniha príjemne spestrí váš každodenní život. Príjemné eseje ktoré menia zmýšľania na pohľad na svet. Každopádne sa v knihe dajú nájsť pekné myšlienky ktoré oslovia, obohatia ... Určite by kniha nemala chýbať v každej knižnici pretože sa k nej viete stále vracať a vracať a možno pravé dnes zmení život Vám ... Čítať viac
7
Frankie - Jochen Gutsch, Maxim Leo, 2024
Práve čítam
Frankie

Som žena, mama, manželka, dcéra, kamarátka a tiež aj obrovskáá milovníčka kníh. Sú mojim zdrojom informácií, zdrojom múdrosti, spôsobom ako rásť a únikom do fantazíjneho sveta, v ktorom je možné všetko. Viac na mojom bookstagrame: @misaros_booklover

Misaro s
Overený zákazník
5.4.2024
Za mňa určite ÁNO!
Myslím si, že táto kniha má svoje čaro v tom, že keď ju čítate v správnom období, myšlienky z nej vám dokážu "brutálne" pomôcť, nakopnúť vás a inšpirovať! Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
26.1.2024
Asi málokomu zmení pohľad na svet, ale napriek tomu si myslím, že sa v nej dajú nájsť myšlienky, ktoré oslovia a nad ktorými sa oplatí pozastaviť Nenájdu sa v nej návody či názory ktoré by boli niako svetoborné, ale zároveň dokáže odprezentovať niečo čo už poznáme z pohľadu niekoho iného a s iným názorom na vec čo môže byť veľmi nápomocné a poučné. Človek si dokáže lepšie pripomenúť na čom skutočne záleží a usporiadať svoje priority. Čítať viac
27.12.2023
veľa dobrých myšlienok, ale názov je clickbait
Nezvyknem čítať self-help, a aj preto mi knihu mi odporúčala kamarátka trochu skepticky s tým, že nemám čakať zázraky. A mala úplnú pravdu. Málokomu asi zmení pohľad na svet, ale napriek tomu si myslím, že sa v nej dajú nájsť myšlienky, ktoré oslovia a nad ktorými sa oplatí zamyslieť. Neprinesie svetoborné návody či názory, ale pomôže ukázať známe v inom svetle. Pripomína, na čom záleží, v momentoch, keď to nevidíme. A hlavne často ubezpečuje, že v tom nie sme sami.

Mierne ma však miatli opakujúce sa témy, dostávala som dejavu a čudovala som sa, či mi skočila audioknižka o pár kapitol späť. Principiálne by mi nevadilo vrátiť sa k spomenutej téme v inom kontexte, ale mala som pocit, že autorka zopakovala zopárkrát tú istú myšlienku, len aby tých 101 bodov nejako vyplnila.

Musím uznať, že táto zbierka esejí presne splnila moje nevysoké očakávania a neľutujem, že som si ju prečítala, ale vrcholom motivačnej literatúry asi nebude, maximálne tak kompiláciou. Našla som si myšlienky, ktoré sa hodili k aktuálnej situácií, ktorou som si prechádzala a v niečom mi aj pomohla. Ale viac ma od tejto autorky oslovila knižka Tým vrchom ste vy – je kratšia a oveľa viac k veci aj s proaktívnymi nápadmi a snahou motivovať k činu.

audiokniha • angličtina

3,5/5
Čítať viac
Vikina
Neoverený nákup
11.9.2023
Čakala som viac
Na knihu som sa neskutočne tešila. Všade sa o nej písalo a rozprávalo.
Bohužiaľ, kniha ma vôbec neohúrila. Ak mám byť úprimná bolo to veľmi plytké čítanie.
Také nepoteší, nenahnevá. Odporučiť by som ju ale neodporučila.
Čítať viac
4
Overený zákazník
1.9.2023
Skvelá na zamyslenie
Túto knihu môžem rozhodne zaradiť medzi kúsky, ktoré sú pre mňa niečo, čo by som si bežne neprečítala. Knihu by bolo možno lepšie nazvať Zbierkou článkov, ktoré donútia človeka zamyslieť sa. O tejto knihe som sama veľa počula, takže musím priznať, do jej čítania som išla trochu zaujatá. Samotné eseje sú častokrát rozdelené do bodov, ktoré sú akoby postupom, ktorým by mal človek prejsť, ak sa snaží zamýšľať nad danou témou.

"Chcete mať lepší vzťah sami zo sebou?"

Samotný výtlačok je o niečo hrubší, ako by človek pri filozofickej a motivačnej literatúre čakal, čo však nie je na škodu. Autorka zahŕňa veľké množstvo tém, ktorými sú napríklad témy každodenných rituálov, zároveň sa snaží čitateľovi ukázať, že zmena nie je nikdy rýchla a náhla ale postupná a záleží od našich jednotlivých rozhodnutí. Je dôležité zamýšľať sa nad tým, čo každý deň robíme a čomu venujeme svoj čas.

"Čo by dnes urobilo vaše najlepšie ja?"

Zahĺbenie do tejto knihy šlo pomerne ľahko. S myšlienkami autorky som sa často stotožňovala, keďže sa postupy a riešenia dali často uplatniť na viacero situácií.

"101 vecí, ktoré sú dôležitejšie ako váš telesný výzor."

Ak vás teda táto kniha zaujala, určite jej dajte šancu, táto kniha nemusí byť žánrom, ktorý bežne čítate, no po ponorení sa do slov autorky niečo z nich určite zostane vo vás. Možno to bude len jedna myšlienka, no možno vám kniha ukáže východisko zo situácie, ktorú by ste možno pred tým riešili inak. Dôležitá je práve tá chvíľa pozornosti, ktorú budete knihe venovať, rozhodne vás o čas neoberie.

Veľmi pekne sa chcem poďakovať za ochotu a možnosť si knihu prečítať. Ďakujem vydavateľstvu Aurora.
Čítať viac
11

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
Overený zákazník
24.3.2023
Každý sme nejaký. Každý sme iný. Sme iná osobnosť. Máme iné pohľady a názory. Ja sa s tým stretávam každý deň . Stalo sa mi to aj včera že jedna holka mala úplne iný názor ako ja. Ale ja som zistila že jej niečo chýba. Ako môže niekto povedať že love existuje len prvé dva mesiace. To je blbosť.
Ja by som jej túto knihu odporučila. Otvorila by jej oči.

Samozrejme tak aj mne. Prišla vhodnú dobu ju prečítať a po jej podaní ju spracovať. Mozgovo a emočne. Hovorí sa že je to jedna s tých kníh ktoré sa oplatí prečítať. A áno je to tak.
Každá esej je niečím spešl. Budeš nad tým uvažovať. A povieš si možno že waaw. Mne sa to stalo pár krát. Proste ti to spraví ten iný pohľad laicky povedané.

Je to taká zmäs aj psychológie. Ale aj hlavne mitivačnej knihy ktorá ti má ukázať aj to druhé svetlo keď je zle. Niektoré eseje boli silnejšie. Niektoré slabšie. Záleží od uhla pohľadu ktoré sa vám viac dostanú pod kožu.

Za knihu ďakujem @vydavatelstvo_aurora

#knihy #Recenzia #spolupráca #knihomolka #knihajemojalaska #bookstyle #booklife #book #bookcover #bookblog #recka
Čítať viac
Klaudia
Neoverený nákup
5.1.2023
Nekupujte si slovenskú verziu…
Chystala som sa dať 0/5, pretože kniha nie len že má významové chyby, ale je tak zle napísaná, že človek nerozumie, čo tým chcel autor povedať. Po prezretí originálu v angličtine by som zakázala prekladateľovi robiť svoju prácu… ako sa z vety: “101 things more worth thinking about than whatever’s consuming you” stane: 101 vecí, na ktoré myslíte, keď vás niečo zožiera” Som absolútne pobúrená, vyhodené peniaze za tento slovenský skvost.. Čítať viac
Beja
Neoverený nákup
3.8.2023
Úplne súhlasím. Najprv som sa zľakla, prečo často nerozumiem významu. Bolo mi to ľúto, pretože veľa vecí ma oslovilo, no vela nedávalo zmysel, aj keď som to čítala dookola…a potom som pochopila, že je to zlým prekladom:/// Čítať viac
36
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
10.12.2022
Knihe som dala 3,5/5
Mňa osobne kniha až tak neoslovila. Ja nie som fanúšik motivačnej literatúry a hlavne nie tej okopírovanej. V tejto knihe som našla "výcuc" snáď všetkého, čo som kedy čítala. A preto by som knihu odporúčala niekomu, kto s motivačnou literatúrou začína alebo niekomu, kto nebude mať veľké očakávania a chce mať pekne na jednom mieste zahrnutých niekoľko motivačných kníh. Určite je to oddychová kniha, z ktorej sa môžeš inšpirovať a niečo priučiť.

Vo svojej kategórii je lepšia, ako priemer, ale osobne som v nej nenašla nič obohacujúce, nič čo by som už predtým nečítala, ale pre koho je táto kniha určená, som už napísala vyššie. Našla som v nej zaujímavú formu, ktorá ju posunula v hodnotení trošku vyššie, tento fakt jej nemôžem odoprieť.
Čítať viac
bookstagram_simona
Neoverený nákup
16.11.2022
na zamyslenie
Uznávam, že toto bola jedna z mála kníh, kde po každej “eseji” som sa zamyslela nad jej obsahom.
Niektoré eseje mi pripadali ako inak formulované verzie predchádzajúcich esejí, ale dokonca aj eseje, ktoré sa zdajú nadbytočné, vás nútia zamyslieť sa a niektoré veci stoja za to, aby ste o nich hovorili viackrát. Toto je kniha, ktorú si určite viackrát otvorím, keď sa budem potrebovať trošku zamyslieť nad životom a cestou, ktorou idem.

Úprimne povedané, nečítam veľa takýchto kníh, pretože ma to často neláka, ale táto kniha mi dala iný pohľad na život tým najpozitívnejším spôsobom. Nikdy ma čítanie takejto knihy tak nebavilo, je to veľmi dobré na sebareflexiu a tipy, ako sa stať najlepšou verziou samého seba. Stretnete sa tu s veľa vecami, ktoré už boli povedané, ale je fajn mať tieto “veci” pokope.
Dokonca aj jednoduché vyhlásenia typu, že všetci máme zlé dni a je to v poriadku, vás skutočne prinúti premýšľať... V tejto knihe je veľa premyslených postrehov z rôznych životných situácií.

Nepúšťajte sa do toho s očakávaním tradičnej „svojpomocnej“ knihy. Táto kniha vás nenaučí nové mechanizmy zvládania, ktoré nemáte v živote. Pozerajte sa na to skôr ako na nejaké ubezpečenie, že to čo prežívate, neprežívate sami.
Čítať viac

Brianna Wiest

Čítať viac

Vydavateľstvo AURORA

Čítať viac
Kúpte spolu
101 esejí, ktoré zmenia vaše myslenie - Brianna Wiest, AURORA, 2022
Ako sa rozhodujeme - Jonah Lehrer, Aktuell, 2022
36,80 €

„Samozrejme že sa to odohráva v tvojej hlave, Harry, ale prečo preboha by to nemohlo znamenať, že je to skutočné?“