Jediná kniha o financiách, ktorú by ste mali prečítať
E-kniha

Táto kniha zbaví strachu z financovania aj tých, ktorí matematiku veľmi nemusia. Finančné poradenstvo Thomasa Kehla je cenným a prepotrebným základom pre mladého človeka bez... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2022
Počet strán
224

Táto kniha zbaví strachu z financovania aj tých, ktorí matematiku veľmi nemusia. Finančné poradenstvo Thomasa Kehla je cenným a prepotrebným základom pre mladého človeka bez hlbšieho ekonomického vzdelania... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Táto kniha zbaví strachu z financovania aj tých, ktorí matematiku veľmi nemusia. Finančné poradenstvo Thomasa Kehla je cenným a prepotrebným základom pre mladého človeka bez hlbšieho ekonomického vzdelania. Bude ho viesť a ukáže mu, ako nadobudnúť bohatstvo a zabezpečiť sa na starobu, aby neskôr nemusel citeľne znižovať svoj životný štandard.

Neobstoja žiadne výhovorky, ak odmietnete prevziať kontrolu nad svojimi financiami. Investovať vlastné peniaze so ziskom nebolo nikdy jednoduchšie ako dnes. Bývalý investičný bankár Thomas Kehl a novinárka Mona Linkeová ukážu čitateľovi cestu, ako využiť akcie a ETF (Exchange Traded Funds) na nadobudnutie bohatstva a ako to funguje. Prinášajú zrozumiteľný, motivujúci a predovšetkým efektívny program pre každého, kto je ochotný vziať starostlivosť o financie do vlastných rúk.

Jediná kniha o financiách, ktorú by ste si mali prečítať dostala príťažlivú prezývku „nemecká finančná biblia“. Nie náhodou, lebo autor už v prvej kapitole vysvetľuje sedem najčastejších chýb týkajúcich sa financií, ktoré nám bránia investovať a poistiť sa na starobu. Autor upozorňuje na najdôležitejšie chyby pri uvažovaní o investíciách, na strach a obavy, že by sme mohli o všetko prísť. Pravdivo a bez servítky rozoberá tému nehnuteľností a investovania do akcií a dlhopisov, obšírne sa venuje téme ETF, vďaka ktorým je dnes kanál finančných tokov taký široký a populárny. Kniha je určená predovšetkým tým, ktorí sa začínajú zaoberať financiami. Publikácia sa dlhodobo drží v rebríčku najpredávanejších kníh, keďže obsahuje kompletné základné znalosti financovania. Vďaka grafom je prehľadná, napísaná zrozumiteľným jazykom a navyše aj zábavná.
Čítať viac
Počet strán
224
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1704381
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Účel knihy
motivačná
Originálny názov
Das einzige Buch, das Du über Finanzen lesen solltest: Der entspannte Weg zum Vermögen
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

7 hodnotení

4
0
2
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Marek
Neoverený nákup
13.4.2023
Pre človeka čo rozmýšľa o začatí s investovaním
Za mňa super, okrem motivácie ma ta kniha aj niečo málo naučila, netreba očakávať, že hneď budete vedieť do čoho, kde a ako investovať to určite nie ale dodá vam sebavedomie a trošku vas nasmeruje kde asi začať, ake informacie si vyhladavať.

Túto knihu by som považoval za taký vstupný bod do investičného sveta :) Odporúčam.
Čítať viac
SIlvia
Neoverený nákup
12.4.2023
V podstate som sa nic nedozvedela
Momentalne som na 160 strane z 200. Zatial som sa nic podstatne o svete financii nedozvedela, okrem toho, ze existuje nieco ako fond ETF. Inak su to vseobecne veci, ako ze treba nie minat viac ako si mozete dovolit, a ked investujete, netreba moc spekulovat. Nech sa paci, usetrila som vam 18 EUR. Pre mna to boli zbytocne vyhodene peniaze. Čítať viac
14.10.2022
Zrozumiteľne a triezvo o svete financií a investovania
Suma sumárum veruže to bolo dobré a podnetné čítanie a čím skôr sa začnete zaoberať témou vlastného finančného zabezpečenia, tým lepšie. To vraví aj moja skúsenosť.
.
Čo vám táto kniha povie?
Hneď na začiatku vám odprezentuje, prečo je dôležité sa začať pripravovať zavčasu a vymenuje časté chyby, ktoré zvykneme robiť. Vysvetľuje dôležité pojmy a odborné termíny, ktoré ste už možno aj mnohokrát počuli, no nezaujali vás natoľko, aby ste im doteraz venovali pozornosť. Naučí vás, ako začať s finančným plánovaním a predstaví vám možnosti, ako sa pustiť do investovania aj samostatne. Hovorí o tom, či a pre koho sú výhodné poistky, sporenia. Je výhodnejší nájom alebo vlastné bývanie (toto je pre mňa stále veľmi ošemetná otázka), nakoľko je osožný finančný poradca, dá sa to aj bez neho? Bola som celkom prekvapená, že sa tu riešila napríklad aj morálka, udržateľnosť, či "zelené" investovanie a že sa nezabudlo na to, že investovať treba aj do seba. Naše peniaze môžu urobiť radosť nielen nám, ale aj iným, ani na to netreba zabúdať.
.
Netreba však očakávať, že sa z vás po jej prečítaní stane "Vlk z Wall Street", to určite nie. Poskytuje skôr veľmi solídny a triezvy pohľad do sveta osobných financií a investovania. Skvelá pre začiatočníka, no neurazí ani toho, čo sa touto témou už nejaký ten piatok zaoberá.
Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
14.10.2022
srtučný prehľad financií
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hneď na začiatku autor hovorí, že nepotrebujeme finančného poradcu. Finančným poradcom si vieme byť sami a najlepšie je, keď si finančný plán zostavíme sami. Určite je dôležité mať prehľad a viacero zdrojom informácií. A jedným takým dobrým zdrojom informácií je určite aj táto knižka. Čítať viac

Autori

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„...nenávisť voči sebe je presne to isté ako hrubý egoizmus a napokon vyvoláva tú istú strašnú osamotenosť a zúfalstvo.“

Stepný vlk - Hermann Hesse, 2016
Stepný vlk
Hermann Hesse