Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!

Škovránkovo tajomstvo
E-kniha

O hľadaní miesta na zemi

Pútavý dvojgeneračný román o matkách a dcérach, o láskach a priateľoch, o vojne a živote odohrávajúci sa v čarovnej Škótskej vysočine. Počas druhej svetovej vojny sa Flora... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2023
288 strán
4 hodiny čítania

Pútavý dvojgeneračný román o matkách a dcérach, o láskach a priateľoch, o vojne a živote odohrávajúci sa v čarovnej Škótskej vysočine. Počas druhej svetovej vojny sa Flora Gordonová zamiluje do syna majiteľa ardtuathovského panstva... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Skřivánek zpívá dál - Fiona Valpy, Baronet, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

13,68 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pútavý dvojgeneračný román o matkách a dcérach, o láskach a priateľoch, o vojne a živote odohrávajúci sa v čarovnej Škótskej vysočine. Počas druhej svetovej vojny sa Flora Gordonová zamiluje do syna majiteľa ardtuathovského panstva. O tridsať rokov neskôr prichádza na panstvo Florina dcéra Lexie so svojím dieťaťom a postupne rozpletá klbko záhadných rodinných tajomstiev.
Čítať viac
Originálny názov
The Skylark's Secret
Počet strán
288
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1844585
Štýl
vojnový, historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

12 hodnotení

6
6
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Veronika Misikova
Neoverený nákup
7.1.2024
Príjemné čítanie
Kniha Škovaránkovo tajomstvo ma zaujala nielen svojím príbehom, ale aj tým, že dej je zasadený do obdobia druhej svetovej vojny. Fascinoval ma opis života obyvateľov Loch Ewe a najmä ako sa počas vojny všetko zmenilo. Z osobných dôvodov som túto knihu čítala veľmi dlho a občas som stratila prehľad v postavách ????. Oceňujem, že autorka nezachádza do žiadnych “senzačných” detailov - ani pri opise vojnového utrpenia, ani pri opise lásky hlavných postáv. Knižku odporúčam. Čítať viac
3.9.2023
Škovránkovo tajomstvo dovoľuje démonom, aby ho ovládali. Je neúprosne tvrdé, až kým v sebe neprebudí to najlepšie a znova neobjaví svoju vlastnú pieseň. Roztancuje myseľ. Je naozaj dobre premyslenou tajničkou. Každé steblo, fotka či vlna predstavujú jedno jej písmeno, i keď sú záhadou aj samy osebe. Báječné! Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
10.5.2023
Poznáte ten pocit, kedy si kniha vyberie Vás a nie Vy ju? Niečo také som zažila so Škovránkovym tajomstvom. Téme vojny sa v poslednom čase vyhýbam, mám totiž pocit, že čítam veľa o tej prítomnej, a tak v rámci oddychu, vyhľadávam v knihách iné témy. Táto kniha mi však našepkávala, že si ju mám prečítať aj napriek tomu.

Som neskutočne rada, že som tak spravila, pretože tento príbeh je jedna veľká láska. Zamilovala som sa doň už po prvých stranách, je totiž neskutočne návykový. Nielenže plynie neskutočne prirodzene, ale zároveň Vás v čítaní poháňa túžba po odhalení. Podporuje to hlavne prelínanie dvoch časových (generačných) liniek, ktoré častokrát končili rozvinuto, a tak si čo najskôr chcete prečítať ďalšiu kapitolu, aby ste sa dozvedeli viac a odhalili tajomstvo tohto príbehu. Zároveň sa autorka vyhrala s opisom prostredia, a tak pomyslenie naň, mi vždy o to viac spríjemnilo čítanie a chuť vrátiť sa k príbehu.

Nedá mi inak, ako túto knihu odporúčať všetkými desiatimi. Ak chcete zažiť príbeh dvoch žien, matky a dcéry, jednej lásky počas vojny a druhej cesty za odhalením pravdy o svojich rodičoch, tak určite choďte do tejto knihy. Rozhodne si ju zamilujete.
Čítať viac
16
Overený zákazník
19.4.2023
Škovránkovo tajomstvo
Škovránkovo tajomstvo je pohodový a veľmi príjemný román z prostredia krásnej škótskej vysočiny s veľmi pekným, až umeleckým štýlom písania. V knihe sa striedajú 2 dejové línie. Príbeh mladučkej Flory, ktorá zažíva svoju veľkú lásku počas 2.sv.vojny a o 35 rokov neskôr príbeh jej dcéry, speváčky Lexie, keď sa vracia z "veľkého sveta" späť domov na škótsku vysočinu a postupne sa pred ňou odhaľuje príbeh jej matky. A aj napriek tomu, že sa jedná o vojnové obdobie, knihu radím skôr k oddychovej literatúre. Nič prekvapivé, avšak príjemné a pohodové. Čítať viac
30.3.2023
4,5 *
Škovránkovo tajomstvo je presne ten typ historického románu, ktorý zbožňujem čítať. Má dve striedajúce sa dejové línie, vďaka čomu sa dozvedáme minulosť aj budúcnosť a obe sa navzájom skvele dopĺňajú.

Dejovú líniu z minulosti sledujeme z pohľadu Flory. S otcom hájnikom a bratom žijú prostý život jednoduchých ľudí v malej dedinke na pobreží, pokým im ho nenarušila vojna. Práve vojna donúti Floru uvedomiť si svoje skutočné city k Alecovi, synovi majiteľa panstva, na ktorom bývajú a dlhoročného kamaráta. Alec narukoval k námorníctvu a každodenný strach o jeho život upozorní Floru na každým dňom hlbšie city, ktoré k nemu prechováva.

O mnoho rokov neskôr sa Florina dcéra Lexie vracia domov. Čerstvo po matkinej smrti nachádza útočisko v domove, z ktorého s nadšením kedysi odchádzala do veľkomesta. Teraz s malou dcérkou hľadajú miesto na pokojný život. Lexie sa vďaka priateľkám Flory dozvedá o jej minulosti, láske a najmä a svojom otcovi, ktorého nikdy nepoznala.

Skvelo a čtivo napísaný príbeh, ktorý ma stál veľa sĺz. Jediné, čo mi trochu prekážalo, bol miestami kostrbatý preklad, alebo skôr zvláštny výber slov prekladateľky. Inak však môžem celý príbeh hodnotiť len pozitívne. Od postáv, ktoré boli naozaj rôznorodé, ale každá jedna sa do príbehu perfektne hodila, cez príbeh ako matky tak dcéry, poznačený bolesťou a stratou.Až po prostredie, krásnu prírodu a najmä vývoj oboch ženských postáv, ktorým život ovplyvnili ťažké rozhodnutia, skúšky osudu, ale aj veľa lásky.
Čítať viac
9.3.2023
Kniha ma hneď na prvý pohľad zaujala svojou obálkou, ktorá vo mne vyvolala veľmi pokojný a príjemný pocit.
Dve hlavné hrdinky, Lexie a Flora, obe z rozlišných dejových liniek som si obľúbila.

Florin príbeh z minulosti, počas vojny, ma chytil za srdce. Zakázaná láska je stále náročná a počas vojny dvojnásobne. Videla som, ako v nej stále rastie nádej a ako upadala, keď sa objavili prekážky.
Lexie, Florina dcéra, a rozkošná Daisy si ma ihneď získali a po zložitej minulosti som dúfala v ich šťastný koniec.

Páčilo sa mi prelínanie dvoch dejových liniek, minulosti a prítomnosti. Keďže ja to mám v knihách veľmi rada, bola som so spracovaním spokojná. Páčilo sa mi, ako sa niektoré kapitoly ukončovali napínavo a mňa to len nútilo čítať ďalej a ďalej.

Príbeh napredoval pokojne, nedialo sa tam nič závratne veľké, no ku koncu sa dej začal zvrtávať a nastávali zaujímavejšie situácie.
Na konečný zvrat som sa tešila najviac a dúfala som, že to bude niečo originálne a prekvapí ma to, a tak sa aj stalo. Aj keď na neho nadväzovali nepekné a smutné udalosti v súvislosti s vojnou, prítomnosť a samotný Lexin príbeh skončil pekne.

Ak máte radi prelínanie minulosti a prítomnosti, obdobie vojny a života počas nej, príbeh lásky, ktorá si prešla mnohými prekážkami a máte radi aj smutnejšie závery, jednoznačne odporúčam.
Čítať viac

Fiona Valpy

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham