Čtvrteční klub amatérských detektivů
E-kniha

V poklidné vesnici pro penzisty se jednou týdně scházejí čtyři přátelé, aby vyšetřili nevyřešené vraždy. Když je však místní developer nalezen mrtev, „Čtvrteční klub amatérských... Čítať viac

3,8 148 hodnotení
1. diel série
Čtvrteční klub amatérských detektivů
Vydavateľstvo
Jota, 2021
356 strán
5 hodín čítania

V poklidné vesnici pro penzisty se jednou týdně scházejí čtyři přátelé, aby vyšetřili nevyřešené vraždy. Když je však místní developer nalezen mrtev, „Čtvrteční klub amatérských detektivů“ se ocitne uprostřed svého prvního Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

9,45 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Štvrtkový klub detektívov - Richard Osman, Slovart, 2021
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

10,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Napínavé, dojemné, vtipné tak, že se budete smát nahlas, a okořeněné postavami, se kterými byste se rozhodně chtěli přátelit. Typicky anglický detektivní román v duchu nejlepších tradic detektivek Agathy Christie.

V poklidné vesnici pro penzisty se jednou týdně scházejí čtyři přátelé, aby vyšetřili nevyřešené vraždy. Když je však místní developer nalezen mrtev, „Čtvrteční klub amatérských detektivů“ se ocitne uprostřed svého prvního skutečného případu. Čtveřici přátel možná táhne na osmdesát, ale pořád ještě mají pár es v rukávu. Dokáže naše velice neobvyklá, ale důvtipná partička chytit zabijáka, dřív než bude pozdě?

Od vydání v září 2020 se v Británii prodalo přes MILION kusů.
Čítať viac
Originálny názov
The Thursday Murder Club
Počet strán
356
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-7565-245-4
ISBN EPUB
978-80-7565-244-7
Naše katalógové číslo
882113
Štýl
napínavý, humorný
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené kráľovstvo
1. diel série
Čtvrteční klub amatérských detektivů
Vydavateľstvo
Jota
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

148 hodnotení

53
45
27
15
8

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Veľmi milá detektívka, pohodová a úsmevná. I keď rozuzlenie je celkom zložité, nečudo, že som neuhádla páchateľa. Hlavné postavy tvorí skupinka dôchodcov a dvaja vyšetrovatelia, ktorí boli viac menej do počtu. Spoločnými silami sa dopracujú k stopám, ktoré ich dovedú k rozuzleniu nejedného prípadu. Nečakajte žiadne krvavé scény ani nechutnosti. Táto kniha sa hodí pre ženu či muža v akomkoľvek veku.

Čítať viac

Veľmi podarená kniha, viac komédia ako hard-core detektívka, ktorá si zachováva britský šarm a ľahkosť. Po silnom trende krvavých severských detektívok je to veľmi vítané osvieženie. Postavy a zápletka sú až nečakane dobré, penzisti veľmi sympatickí, našťastie sú ale braní vážne a s úctou. Už sa teším na ďalší diel.

Čítať viac
10. januára 2021

Štýlom mi to pripomínalo niečo medzi detektívkami Roberta Galbraitha a storočným starčekom, takže nečakajte klasické krimi, hoci nejaká vražda sa tam vyskytne (aj dve). Vyšetrovanie má viac nádych nevinného lúštenia hádanky, policajti ťahajú skôr za kratší koniec a celé je to prepletené vzťahmi medzi množstvom postáv a ich jemným, láskavým humorom. Autorom je populárny (hoci mne neznámy) moderátor z BBC. Jeho prvá kniha sa v UK stala hitom týchto Vianoc a predbehla aj Obamovu biografiu. Možno aj preto sa už pripravuje jej pokračovanie a u nás aj preklad do SK i CZ jazyka.

Čítať viac
Martinus
6

Som veľký milovník kníh. Najradšej mám Fantasy a Scifi no rada si prečítam každú knihu.

Marcela Michalčáková
zamestnanec
2. augusta 2021
Podpriemerné čítanie

Väčšina ľudí tu uvádza, že kniha je príjemná, vhodná na oddych a zábavná. Ja sa skôr zamýšľam, že či títo ľudia nečítali niečo iné ako ja. :D
V knihe panoval dosť chaos a aj sa mi to ťažko čítalo. Ja som sa nezasmiala ani raz. Štvrtkový klub detektívov bola vtedy ako kniha mesiaca a knižku všetci chválili, ale ja mám presne opačný názor. Ešte nikdy sa mi nestalo, že by som nedočítala knihu. Niekede za polkou knihy som vybrala záložku a už viem, že sa k nej už nevrátim.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

13.3.2024
Výborná detektívka podobná A. Christie.
Štyria dôchodcovia pomáhajú riešiť vraždu polícii a ich skupina sa volá Štvrtkový klub detektívov. Kniha sa zo začiatku rozbieha pomaly, ale potom je to viac a viac napínavejšie. Dej sa zamotáva viac a viac, pribúdajú podozrivý no a záver čitateľa určite prekvapí.
Kniha sa číta ľahko, sú v nej krátke kapitoly. Za mňa 5*.
A už sa teším na pokračovanie.
Čítať viac
24.1.2024
Nenaplnené očakávania
Túto knihu, aj ďalšie dve pokračovania Štvrtkového klubu detektívov, som si kúpil tak trochu spontánne. Pôvodne som sa šiel spýtať do kníhkupectva na inú knihu, tú ale nemali. A keďže túto knihu sprevádzali dobré ohlasy, vzal som na prečítanie. Bohužiaľ, pre mňa ale sklamanie, moje očakávania ostali nenaplnené. Avizovaný britský humor som asi prehliadol, niektoré pasáže mi prišli zbytočné, situácie pritiahnuté za vlasy. Poteším aspoň našu knižnicu v meste, keď im to posuniem pre ďalších čitateľov. Čítať viac
Martin Baranovič
Overený zákazník
27.10.2023
Amatérsky preložená kniha
Príbeh je síce fajn, veľmi moderné spracovanie britských krimi klasík, je to osviežujúce a nové. Ale panebože, prekladateľka Tamara Chovanová z tej knihy urobila hrozné čítanie. Amatérsky, často doslovný preklad, ktorý v slovenčine nedáva zmysel. Žiadny cit pre slovenskú štylistiku. Prekladala cez google translator? Je to podľa mňa také zásadné zlyhanie pri prekladaní, že vydavateľ by sa mal vážne zamyslieť. Veľká neprofesionalita. Čítať viac
Edita
Neoverený nákup
predvčerom
Úplne s vami súhlasím. Len by ma Zaujímalo, či je to slabá práca prekladateľky, alebo editorky Čítať viac
17.10.2023
Ak kniha nezaujme už na prvý pohľad obálkou a celkovým spracovaním, tak určite zaujme anotáciou. A hneď po prvých prečítaných stranách som si samu seba predstavila, že trávim svoj dôchodok rovnakým spôsobom. Asi to síce nebude v luxusnom komplexe pre dôchodcov (pochybujem, už u nás niečo také vôbec existuje), ale rozhodne by som si užívala diskusie o starých kriminálnych prípadoch.

Presne to robia naši hlavní protagonisti. Na pravidelných, každotýždenných stretnutiach preberajú prípady zapadnuté prachom a rozvíjajú svoje teórie, kto a prečo mohol byť páchateľom. A teraz majú možnosť prispieť svojim umom pri riešení vrážd, ktoré sa ich priamo dotýkajú. Nepoznajú slovo nie, majstrovským spôsobom sa vnútia polícii a dokážu, že vek rozhodne neuberá na bystrosti. Skupinka dôchodcov je rôznorodá a práve to bola pre mňa jedna z najpútavejších aspektov príbehu. Ich charaktery som spoznávala postupne, ich minulosť sa odkrývala každou ďaľšou kapitolou a čím viac som o nich vedela, tým som bola zvedavšia na koniec. Lebo každý z nich mal čo ponúknuť a šípim, že v ďalších častiach série a o nich dozviem ešte omnoho viac.

Avšak nezaujme len skupinka dôchodcov, ale aj policajti, ktorí aktuálne prebiehajúce vraždy riešili a aj samotné prípady vrážd. Naozaj do poslednej chvíle ma čakali prekvapenia, či už v správaní postáv alebo v dlho pochovaných udalostiach z minulosti. Nakoniec všetko do seba pekne zapadlo, autor potešil štýlom písania a originálnou, neokukanou zápletkou.
Čítať viac
Slávka
Neoverený nákup
23.9.2023
Priveľa postáv
Vtipné, rýchlo to odsýpa, téma seniorov pekne spracovaná, ale od polovice môže byť ťažké orientovať sa v množstve postáv. O kvalite slovenskéjo prekladu mám po prvých stranách pochybnosti. Z prológu o dokonalej vražde napríklad v angličtine nemôže byť jasné, či tie slová hovorí muž alebo žena. Takomstvo-netajomstvo, v slovenčine je to muž. Niet nad originál. Čítať viac
23

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
13.9.2023
3,5*
Kniha je typickou anglickou detektívkou, ktorá sa v spojitosti s vekom našich postáv môže zdať miestami pomalá, až stagnujúca. V knihe na rozdiel od severských kriminálok však určite nenájdete násilného vraha a brutálne vraždy. Práve naopak, dej je zameraná skôr na samotné pátranie, intelektuálne smerovanie postáv a pokojnú atmosféru.

Prostredie domu seniorov sa k nej výborne hodí. Rozvážnosť, ale zároveň aj typickú dôchodcovskú dravosť cítite z každej strany. Miestami máte pocit, že sledujete akčné dôchodkyne z Babovřeskov, inokedy si prídete ako na zábavných seniorských oslavách, ale stále nad tým všetkým vládne atmosféra slečny Marplovej, ktorá si všíma každý detail. Výborná kombinácia humoru, nadhľadu, energie a intelektu.

Luxusné sídlo domova dôchodcov sa stane miestom činu. Príležitosť angažovať sa tak dostane štvorica dôchodcov, ktorí sa dovtedy stretávali na tajnom Štvrtkovom klube detektívov, kde sa snažili objasniť odložené, nevyriešené staré prípady. A zrazu sa im stane vraždy pod nosom a rovno majú dve obete. Skvelá príležitosť pre našu štvoricu začať pátrať.

V príbehu bolo okrem hlavnej štvorice postáv viac, čo sa mi pri počúvaní plietlo a tiež autorove opisy a odbočky ma niekedy vytrhli z priameho deja. Pri knihe, v ktorej nejde primárne o akčný dej, ale naopak o prepletenú zápletku je preto dôležité sústrediť sa., pretože aj napriek jednoduchosti "úkonu" vraždy, jej rozuzlenie je prepojené cez viacero postáv a ich históriu. Kapitoly sú inak krátke, čiže dej ubieha rýchlo, čo trošku urýchľuje tempo deja.

Čo musím spomenúť je aj typický anglický humor, ktorý však nemusí každému sadnúť. Celkovo som to mala s knihou ako na hojdačke, silnejšie časti striedali slabšie, niekde som príbeh počúvala úplne zaujato, inokedy som mierne upúšťala z pozornosti. Nič to však nemení na fakte, že označenie "cozy crime", čo v preklade môžeme označiť ako "útulná krimi" sa k príbehu úplne hodí.
Čítať viac
6.9.2023
Detektívny príbeh je písaný odlišne od iných detektívok napr. severské krimi alebo dánovky. Chýbalo mi tu napätie a určitý drive vo vývoji príbehu. Možno len nie som zvyknutý na anglický štýl písania. Príbeh bol však zaujímavý a spôsob "vyšetrovania" štvoricou dôchodcov, ktorým sekundovali dvaja vyšetrovatelia z polície bol zaujímavý. Pre milovníkov detektívok je kniha príjemným oddychom od napínavých príbehov plných krvi a násilia. Určite si prečítam aj zvyšné príbehy tejto série. Čítať viac

Vydavateľstvo Jota

Čítať viac

„Chlap musí občas v živote aj prehrať, aby si potom vedel vychutnať víťazstvá. Bez prehier to v živote jednoducho nejde, len sa nimi netreba dať zlomiť.“

Riman - Dávid Winkler, 2018
Riman
Dávid Winkler