20,92 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Audiokniha
Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková, OneHotBook, 2021
Audiokniha
Audiokniha
Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková, OneHotBook, 2021
Audiokniha

Svědectví o životě v KLDR
Audiokniha

Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvýmluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v... Čítať viac

Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvýmluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v nejuzavřenější zemi světa. A role tazatelky se Nina Špitálníková zhostila také... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Čeština
21,95 €

20,92 €

-5 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie audioknižné vydania
Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková, OneHotBook, 2021
MP3 na stiahnutie
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

13,87 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Svědectví o životě v KLDR - Nina Špitálníková, OneHotBook, 2021
Audiokniha
20,92 €

Viac o audioknihe

Všechno, co jste chtěli vědět o životě v KLDR (a totalitě vůbec), ale báli jste se zeptat…

Z několika desítek rozhovorů, jež pořídila s uprchlíky ze Severní Koreje, vybrala česká koreanistka sedm, které nejvýmluvněji zachycují různé aspekty každodenního života v nejuzavřenější zemi světa. A role tazatelky se Nina Špitálníková zhostila také při nahrávání audioknižní verze svého díla. Mezi vybranými respondenty, ztvárněnými sedmičlenným hereckým ansámblem, najdeme vysokoškolskou studentku i důchodkyni, šmelináře i feministku – ti všichni se empatické tazatelce svěřili se svými zážitky, vzpomínkami, pocity a obavami, při jejichž poslechu našinec jen nevěřícně kroutí hlavou. Poměry v KLDR totiž překonávají i ty nejdivočejší dystopické vize a nejhrůznější na jejich líčení je právě fakt, že nemáme co do činění s fikcí, ale s děsivou realitou 21. století.

Kniha přinášející vzácná svědectví lidí uprchnuvších z područí severokorejského režimu získala v roce 2021 cenu Magnesia Litera za publicistiku.

Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

151 hodnotení

143
5
2
0
1

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Táto kniha vo mne dlho rezonovala a nebolo to jednoduché čítanie. Každá krajina ma iné zvyky, tradície , kultúru. Pri tejto knihe ale nešlo o “milé” obohatenie ale určite šlo o rozšírenie obzorov. Asi všetci vieme,že život v Severnej Kôrei nie je jednoduchý. Ale pre nás je až nepredstaviteľné pod akým neustálym tlakom tam ľudia každodenne žijú…V týchto spovediach ľudí,ktorí unikli režimu sa zatajuje dych a do očí sa tisnú slzy..Čo všetko museli obätovať a s čím musia do konca svojho života žiť..
.”Veď žijeme v 21.storočí”..hovoríte si pri čítaní tých príbehov..Ale žiaľ to nič neznamená..Ďakujem autorke a hlavne odvážlivcom,že sa podelili o svoje ťažké osudy a nevzdali to..aj keď ich cesty budú už navždy poznačené životom,ktorý zažili v Severnej Kórei…

Čítať viac

Častokrát si nevážime život, ktorý máme, pretože nám všetko v ňom pripadá samozrejmé. Predstavme si však, že nám ktosi obmedzí slobodu nášho správania sa, slova či dokonca myšlienky. Ťažko uveriteľnú realitu všedných dní v Severnej Kórei prináša Nina Špitálniková v citlivých rozhovoroch s utečencami z KĽDR. Rozhovory sú doplnené o vysvetlivky, ktoré čitateľovi napomôžu k ucelenej predstave režimu, večných príkazov, zákazov, nariadení, obmedzení - života v totalitnom štáte. Rýchle, no fascinujúce a pútavé čítanie. Vrele odporúčam komukoľvek.

Čítať viac
Martinus
Petra Tomčíková
Špecialista vybavovania objednávok
18. júla 2021
"padla mi sánka"

Ku knihe som sa dostala náhodou. Páčilo sa mi spracovanie formou rozhovorov, aj to, že vysvetlivky boli uvedené na rovnakej strane. Čo sa týka obsahu knihy naozaj som pri určitých napísaných skutočnostiach otvárala neveriacky ústa. Je mi úprimne ľúto tam žijúcich obyčajných ľudí. Dobre sa má len hŕstka a tí nemajú ani páru ako žijú ľudia z nižších vrstiev. Šokom bolo akým spôsobom a v akom rozsahu sú všetci ľudia kontrolovaní. A na výstrahu ľudí sa robia z času na čas verejné popravy (účasť povinná aj pre deti) Hrôza. Verím, že skoro táto tyrania skončí, každý človek si zaslúži dôstojný život.

Čítať viac

Autorka pomocí rozhovorů s lidmi, kterým se podařilo uprchnout z KLDR, citlivě zachycuje bezvýchodnost situací, které jsou na tamním takřka denním pořádku. Zároveň ukazuje i perspektivu zvýhodněných lidí tamním režimem a především za tuto komplexnost dávám 5/5.

Čítať viac

Skvelo napísané a zostavené rozhovory s ľuďmi, ktorý mali aj nemali šťastie a opustili KĽDR navždy. Z rozhovorov môžeme vidieť, že nie každý mal rovnaký názor na svoju republiku a nie každý vedel úplne všetky informácie aby si vedel dotvoriť celkový obraz. Páči sa mi ako autorka vybrala také rozhovory, v ktorých nám ukázala život v KĽDR z viacerých uhlov.

Čítať viac
Severokórejci s ľudskou tvárou

Hrôzostrašno-fascinujúce čítanie. Najviac ma bavili poznámky autorky o tom, ako sa pri rozprávaní ľudia tvárili, že napr. museli odísť alebo si dať pauzu, dodáva to už tak dosť dramatickým osudom tú správnu ľudskosť.

Čítať viac

Jedna z posledních knih letošního roku, která ve mě zanechala silné emoce. Pořídila jsem si tuhle knihu, když sbírala finance na vydání na Hithitu, protože jsem tehdy téma Severní Korey nesmírně žrala a zajímalo mě všecko spojené se severokorejským režimem - no jo, čas od času mě přepadne touha zjistit si všecko o nějaké bizarnosti. O Nině Špitálníkové jsem do té doby neslyšela, ale to se tedy rozhodně musí změnit, protože ty rozhovory ve Svědectví jsou úžasné. Intenzivní, všeobjímající, pochopíte z nich tuhle zemi daleko víc, než kdybyste si měli přečíst nějakou naučnou literaturu. Jde sice o rozhovory s uprchlíky, ale to neznamená, že jde o přesvědčené kapitalisty a fanoušky USA, v leckterých případech je tomu naopak. Tohle je taková ta kniha, kterou přelouskáte za chviličku, ale je oslím můstkem k dalšímu čtení, dalšímu hltavému zjišťování informací a nakopne vás spousta směry. Takhle by měly vypadat dobré rozhovory. Doporučuju s radostí, i když se třeba o to, jak se lidem v Severní Koreji žije, zatím ještě nezajímáte.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

14.1.2024
Perfektná kniha, o živote v tak izolovanej diktátorskej krajine ako je Severná Kórea...
Vedel som že život tam musí byť hrozný, ale z niektorých výpovedí v tejto knihe mi behal mráz po chrbte. Veľmi zaujímavá téma a skvelé spracovanie.
Určite odporúčam prečítať, a človek si uvedomí, že my si tu doma žijeme ako v raji.
Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
17.12.2023
Ak máte radi knihy, ktoré vo vás vyvolávajú silné pocity, tak táto je určite pre vás. Ani neviem, ako začať, tak ma táto kniha zasiahla. Pri pomyslení na neslobodu a na to, že by som nemohla prejavovať svoju individualitu, cítim v sebe veľký nepokoj a vyvoláva to vo mne negatívne pocity. V Severnej Kórei je to ich každodenná súčasť. Kým tu sa v škole kladie dôraz na kreativitu a individualitu, tam na to, aby ste rozmýšľali len v rámci jednej ideológie, inak vás potrestajú.
Autorka v knihe spracovala anonymné rozhovory siedmich utečencov zo Severnej Kórey. Išlo o učiteľku, robotníka, prevádzača, vysokoškoláčku, feministku, vodiča a dôchodkyňu. Každý z nich hovorí o svojom živote v KĽDR a o tom, prečo utiekli. Je to obdivuhodné, že tie rozhovory sú koncipované tak, že v každom jednom sa odzrkadľuje aj osobnosť týchto Kórejcov, a vidieť, že viacerí z nich boli ovplyvnení prostredím, v ktorom predtým žili.
Mrzí ma, že utiecť zo Severnej Kórey môžu len tí bohatší, ktorí na to majú peniaze... takže tí, ktorých najviac trápi chudoba, tí musia zostať. Aj to, že ak náhodou niekto, kto utiekol, je ich vzdialená rodina, hoci ho nepoznajú, sú potrestaní, poslaní do koncentračných táborov, kde niekoľko rokov trpia a sú týraní. Mrzí ma, že sú tam verejné popravy ľudí, aj detí ako odstrašujúci prípad pre tých, ktorí sa nesprávajú podľa ideológie strany.
Tí, ktorí utečú do Južnej Kórey, sú potom ešte aj tam diskriminovaní ako menšina.
Intenzívne pocity z tejto knihy pretrvávajú aj niekoľko dní po dočítaní. Knihu odporúčam všetkým. Niekedy si ani neuvedomujeme, čo máme, kým nevidíme iných, že to nemajú.
Čítať viac
Ajka
Neoverený nákup
19.11.2023
Kniha dole za 2 dni
Kniha je veľmi zaujímavá, po dlhej dobe má veľmi bavilo čítať. Dlho som sa do niečoho takto nezažrala. Zaujímavé pohľady do systému KĽDR. 10/10 Čítať viac
Martin
Neoverený nákup
14.11.2023
Povinná literatúra pre všetkých večne nespokojných, ktorí nadávajú na všetko od rána do večera či treba alebo nie, aby konečne pochopili, že sa máme ako prasce v žite a hlavne, že totalitné režimy nie sú cesta... možno pre pár vyvolených... Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
16.9.2023
Pútavá kniha
Kniha je naozaj pútavá a veľmi dobre spracovaná, ponúka rozhovory s niekoľkými osobami, a človeka vie do čítania naozaj vtiahnuť, príbehy sú rôznorodé, každý nesie iné myšlienky. Ak vás zaujíma problematika KĽDR, kúpu určite neoľutujete. Ak ste sa o túto problematiku doteraz nezaujímali, po tejto knihe určite budete. :) Čítať viac
Vica
Neoverený nákup
31.8.2023
Výnimočná
Túto knihu považujem za skutočne výnimočnú. Nedá sa ju pustiť z rúk, pritom sa Vás hlboko a citeľne dotýka, vzbudzuje množstvo protichodných emócií. Ako každá, ktorú považujem za výnimočnú, pre mňa neskončila poslednou bodkou...
Určite odporúčam
Čítať viac
Zuzana Pažitná
Overený nákup
29.8.2023
Veľmi zaujímavé čítanie, sedem pútavých rozhovorov s ľuďmi ktorí utiekli z KĽDR. Niektoré skutočnosti ma dosť prekvapili. Čítať viac
Viera Kováčová
Overený nákup
4.8.2023
Svedectvo o živote v KĽDR.
Prečítanie tejto knihy mi dalo pocit, že žijem v slobodnom a úžasnom svete a som za to veľmi vďačná. Ľudia, ktorí sa narodia v KĽDR túto možnosť nedostali. Nepotrebujú ani kalendár, lebo celý život im riadi strana. Nemôžu mať vlastný názor a od narodenia je im vštepovaná jednotná ideológia.

Z prvého príbehu :

Keď ste čítali životopisy vodcov, nebolo vám čudné, že nesedia dátumy, počty?

O niečom takom v Severnej Kórei vôbec nerozmýšľate. Nemôžete rozmýšľať, pýtať sa ani polemizovať. To je zakázané. Všetky informácie , ktoré dostávate od strany , musíte prijať ako absolútnu pravdu. A vy ich tak prijímate.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Některé detaily mohou působit až tragikomicky, jak si společenský organismus libuje v despocii, a jsou důkazem, že lidská svoboda je nejmocnějším motivem lidského jednání a společenského dění i v prostoru za ostnatými dráty.
Vít Kremlička, Reflex.cz

Kniha zcela jistě zaujme otřesností severokorejské totality, před níž bledne i Orwellova fikce, mimořádná je však především osobně-lidská rovina toho, co jednotliví utečenci vypovídají o svém vnímání tamější reality.
Magnesia Litera 2021

„Rozdiel medzi románom so šťastným koncom a románom bez neho tkvie iba v tom, kedy autor prestane rozprávať príbeh. “