Bibliofília Ester Martinčekovej-Šimerovej - Marián Pauer, Vydavateľstvo Matice slovenskej, 1999

33,13 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Bibliofília Ester Martinčekovej-Šimerovej

Tri desaťročia sa Ester Martinčeková-Šimerová na tejto ceste orientuje na kameň. Na štukových objektoch, napodobňujúc prírodu, akoby z podzemných vôd necháva vyvierať dojmy a... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej, 1999
Počet strán

Tri desaťročia sa Ester Martinčeková-Šimerová na tejto ceste orientuje na kameň. Na štukových objektoch, napodobňujúc prírodu, akoby z podzemných vôd necháva vyvierať dojmy a pocity z veršov básnika ľudskej slávy.. Čítať viac

  • Penová väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

Tri desaťročia sa Ester Martinčeková-Šimerová na tejto ceste orientuje na kamey. Na štukových objektoch, napodobňujúc prírodu, akoby z podzemných vôd necháva vyvierať dojmy a pocity z veršov básnika ľudskej slávy, pohanského filozofa štyroch základných živlov, ako ich poznali antickí filozofi - zeme, ohňa, vody a vzduchu, proroka, vedca, kazateľa Saint-John Persa. Jej tvorba je taká osobitá, že sa ťažko hľadajú nielen predchodcovia, ale javí sa nádherne osamotená i v kontexte slovenského moderného umenia. V časoch, keď sa dogmy stali normou, otvorene sa postavila na obranu abstraktného tvaru. Vystúpenie nezostalo bez odozvy. Tvorba, zrozumiteľná ako nikdy predtým, sa stala neprijateľnou, jej obrazy boli na výstavách "trpené". Napriek tomu sa nikdy neuchýlila ku kompromisu, ktorým by zradila samu seba.
V ľadovo priezračných horských bystrinách objavila čaro sveta pod hladinou v harmónii tvarov kameňov a v hre svetelných reflexov. Maliarka maľovala na štukové objekty obrazy poézie, do ktorých vpisovala verše, objekty omývala a znova maľovala. Niektoré takto opracovávala celé roky.
Čítať viac
Väzba
penová
Rozmer
250x335x15 mm
Hmotnosť
712 g
ISBN
8070905271
Rok vydania
1999
Naše katalógové číslo
18831
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

„Ak sa sústredíte na pozitívne veci, začnete v sebe rozvíjať pozitívne emócie.“