12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Audiokniha
Anna zo Zeleného domu - Lucy Maud Montgomery, Wisteria Books, Slovart, 2020
Audiokniha
Audiokniha
Anna zo Zeleného domu - Lucy Maud Montgomery, Wisteria Books, Slovart, 2020
Audiokniha

Anna zo Zeleného domu
Audiokniha

Annu Shirleyovú z knihy Lucy Maud Montgomeryovej poznajú čitatelia na celom svete. Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov... Čítať viac

4,8 535 hodnotení
1. diel série
Anna zo Zeleného domu
Vek
11
Vydavateľstvo
Wisteria Books, Slovart, 2020
Interpret
Dĺžka
11:13

Annu Shirleyovú z knihy Lucy Maud Montgomeryovej poznajú čitatelia na celom svete. Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov Matej a Marilly. Mateja si získa okamžite svojím hĺbavým štebotaním... Čítať viac

  • MP3 na CD
  • Slovenčina

12,95 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 7 dní
Ďalšie audioknižné vydania
Anna zo Zeleného domu - Lucy Maud Montgomery, Wisteria Books, Slovart, 2020
MP3 na stiahnutie
Slovenčina, 2020
Ihneď na stiahnutie

11,90 €

Z kolekcie: Audioknihy pre vás

Naši škriatkovia odporúčajú

Anna zo Zeleného domu - Lucy Maud Montgomery, Wisteria Books, Slovart, 2020
Audiokniha
12,95 €

Viac o audioknihe

Annu Shirleyovú z knihy Lucy Maud Montgomeryovej poznajú čitatelia na celom svete. Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov Matej a Marilly. Mateja si získa okamžite svojím hĺbavým štebotaním, Marillu o čosi neskôr ťažkým osudom a svojským správaním. Okrem bujnej fantázie a živého ducha má výbušnú povahu a neustále kopí chybu na chybu. Nájsť si priateľov a podmaniť srdcia vrstovníkov i susedov sa jej celkom iste podarí. Bláznivé dobrodružstvá Anny zo Zeleného domu, ktoré pri tom zažije, vyčaria úsmev na tvári aj tomu najväčšiemu mrzútovi.

Preklad: Beáta Mihalkovičová

Dĺžka: 11 hodín a 15 minút
Čítať viac
Originálny názov
Anne of Green Gables
Dĺžka
11:13
Katalógové číslo výrobcu
9788055648316
Vekové odporúčanie
11
Naše katalógové číslo
802001
Štýl
humorný, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Kanada
1. diel série
Anna zo Zeleného domu
Vydavateľstvo
Wisteria Books, Slovart
Pre koho
young adult, pre deti a mládež, pre dievčatá
Jazyková úroveň
A1 - pre začiatočníkov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

535 hodnotení

466
41
15
10
3

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie Martinusákov

Nové dobrodružstvá

Príbeh červenovlasej šibalky Anny je známy po celom svete a tak si našiel cestu aj do môjho srdca.
Anna je sirota s veľkou fantáziou, množstvom slov a výbušnou povahou. Príbeh začína tým ako sa Anna ocitne v opatere postarších súrodencov a začína jej dlhá cesta dospievania, ktorá je zachytená v celej sérii. Je to príbeh o spriaznenom priateľstve, rodine, vtipných situáciach, ale aj o tom ako Anna vyčarí každému úsmev na tvári.
Donedávna som príbeh videla len vo filmovom spracovaní a bála som sa, že už budem vedieť čo očakávať a tým ma bude kniha nudiť. Napriek tomu som sa do nej pustila a ostala som očarená. Nielenže som sa dočítala o nových dobrodružstvách Anny, ale viac som sa dozvedela o zmýšlaní jednotlivých postáv a ich činoch voči Anne. Kniha vo mne vyvolala radostné/romantické pocity a opäť som zatúžila byť malým dievčaťom. Čítala sa s ľahkosťou a každá nová kapitola ma donútila zasmiať sa nad ďalším výmyslom Anny.
Knihu odporúčam všetkým dievčatám, ktoré chcú zažívať romantické leto v dobrodružnom duchu plnom zábavy a priateľstva.

Čítať viac
dievčenská biblia :)

Vedela som, že túto knižku a vlastne celé sériu o Anne zo zeleného domu zbožňujem, ale až dnes som si uvedomila aká dôležitá pre mňa bola nielen pred pár rokmi, ale aj teraz. Nádherný príbeh o nevšednej sirote, ktorý ohreje aj to najchladnejšie a najzatrpknutejšie ženské srdce. L.M.Montgomery patrí k autorom, ktorí dokážu tak nádherne opísať vzťahy medzi ľuďmi a krásy prírody, že máte pocit akoby ste boli súčasťou príbehu. S Annou som sa stotožnila v mnohých veciach, predovšetkým čo sa týka ,,nehôd", ktoré ju trápia takmer každý deň kvôli jej bujarej fantázii :D, samozrejme mravné ponaučenie je súčasťou každej kapitoly a verím, že každý z nás má v okolí minimálne jednu osobu podobnú Pani Lyndovej, ktorá nedovolí, aby človek skĺzol z dobrej cesty. Snáď raz príde čas a táto kniha sa zaradí medzi povinnú literatúru a pre mnohé dospievajúce dievčatá sa stane srdcovkou, ktorá zmení ich pohľad na svet :) :)
* som nadšená z krásnych nových obálok tejto série, len škoda, že je to daň za gramatické chyby v texte

Čítať viac

Recenzie čitateľov

27.11.2023
Anna je celkom jedinečná.
Asi nikdy som nepočula o postave ako ona. Je neskutočne prostoreká, na všetko má svoj názor, vždy má posledné slovo a dokáže byť veľmi tvrdohlavá, no nájdeš v nej vernú priateľku a milujúci osobu, ktorá nájde šťastie v rozkvitnutej jabloni a radosť v najbežnejších povinnostiach života.
Posledných pár strán knižky ma veľmi dojalo, Anna sa ukázala ako odvážna mladá dáma a po roztopašnom dievčati, ktoré nenávidelo svoje ryšavé vlasy neostalo ani stopy.
Nechápem ako som s touto knihou dokázala tak dlho čakať. Je perfektná celá od prvej vety až po poslednú. Veľmi sa teším na ostatné Annine dobrodružstvá. ?
Čítať viac
17.11.2023
Klasika pre každý vek a situáciu. Čarovná fantazijná atmosféra popretkávaná aj drsnou realitou. Nekončiaca pozitivita a energia mladosti. Úžasné prostredie anglického vidieka. Nezameniteľný spisovateľkin štýl. Jednoducho legendárna séria, ktorá tak skoro neomrzí. Možno sa mení spracovanie, ale to hlavné v príbehoch vždy ostáva a preto je mladšia generácia rovnakým fanúšikom Anny ako generácie žien pred nimi. Čítať viac
1

Keď som bola mladšia knihy som nemala rada a myslela som si, že už ich nebudem čítať vôbec, ale už 2 roky čítam knihy vždy a všade a čítanie je moja najobľúbenejšia činnosť a nevimenila by som ju za nič iné.

Hana Horváthová
Overený zákazník
30.10.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Úžasný inšpirujúci príbeh siroty Anny, ktorá sa vďaka jej fantázii a statočnosti stala známou a vychovanou v rodine S Matejom a Marillou. Bola šikovná a múdra a nebála sa čo ju ďalej čaká lebo mala kamarátku Dianu. Aj keď všetko nešlo vždy ľahko Anna to zvládla a dokázala aj nemožné. Čítať viac
30.9.2023
po rokoch som sa k nej dostala
Súrodenci Márie a Matej Cuthbertovci sú už veľmi starí. Kvôli tomu, že už nemôžu pracovať tak ako predtým, sa rozhodnú, že si zo sirotinca osvoja chlapca, ktorý by pomáhal Matejovi obstarávať hospodárstvo.

Riadením osudu však na vlakovej stanici nečakal chlapec, ale dievča. Volá sa Anna Shirleyová. Anna je veľmi hodné a milé dievča, ktoré síce príliš rozpráva a fantazíruje, ale aj tak si čoskoro získa srdcia všetkých. Aj prísnej Márie, ktorá bola zo začiatku silne proti tomu, aby Anna u nich zostala. Vďaka Anninej láskavosti a úprimnej a veselej povahe však aj ona roztopí.
Anna je optimistka, romantička telom aj dušou. Opakom je Mária, ktorá všetko vidí realisticky a svoje city nedáva najavo, je prísna a veľmi zásadová. Jej brat Matěj je tak trochu čudný, ktorý to so ženami veľmi nevie, ale pre Annu je vďačným poslucháčom, ktorého má veľmi rada.

Koho však Anna veľmi nemusí ich Gilbert Blythe. Gilbert je len o niečo málo starší ako ona, ale je veľmi šikovný a nadaný. Rovnako tak múdra a nadaná je aj Anna a ich súperenie, kto bude v triede lepší, nikdy neustane a na prvom mieste sa stále striedajú.
Úprimne môžem povedať, že sa mi kniha páčila. Veľmi sa mi páčila. Nikdy som sa nestretla s knižnou hrdinkou ako je Anna Shirleyová. Napriek smutnému osudu, ktorý ju v detstve stretol, si ponechala veľa pozitívnej energie, ktorú rozdáva na každom kroku a nikdy jej neubudne. Rozžiari pokojný život súrodencov Cuthbertových svojím rozprávaním, fantáziou, nekonečnou láskou k prírode a k úplne obyčajným veciam, ktoré povznesie na veci neobyčajné.

K tejto knižnej sérii som sa po rokoch dostala až teraz. Vždy som ju odkladala, pretože mi nikdy ani nenapadlo, že by to nemusel byť taký nudný príbeh. Naopak trošku ma prekvapilo, ako veľmi ma Anna vtiahla do svojho životného príbehu. Nikdy som nevedela ako to celé vlastne začalo. Videla som len útržkovito niektoré diely seriálu. Takže som úprimne rada, že som sa ku Anne konečne dostala.
Čítať viac
23.9.2023
Povedala som si, že je načase dať viac priestoru "klasike" a zaradiť ju do svojho čítania. Myslím, že Anna zo Zeleného domu je tou ideálnou voľbou na jesenné dni, keď si to spojím s jej skvelými opismi krásnej októbrovej prírody, čím robia toto dielo ešte čarovnejšie.

Anna, ryšavá pehavá sirota, ktorá je večný snílek a jej fantázia nepozná hraníc, chytila za srdcia ľudí všetkých čias či už nadšencov filmového spracovania alebo toho knižného. Ja rozhodne odporúčam to knižné. Kniha je detailnejšia a postavy dostávajú viac priestoru, čím čitateľ viac chápe ich myšlienkové pochody a v tomto novom spracovaní od @slovart_vyd sa príbeh číta o to lepšie :)

Príbeh ponúka okrem tých smutnejších aj veľa úsmevných momentov, lebo Anna je expert na priťahovanie problémov.
Svojou ctižiadostivosťou, poctivosťou a dobrým srdcom sa dozaista stala vzorom pre mnohé z nás a malé pehavé, ryšavé dievčatko vďaka spracovaniu L. M. Montgomery, tak ovplyvňuje ďalšie generácie aj naďalej.
Čítať viac
Lucie Lucas
Neoverený nákup
18.6.2023
Úsmevná nostalgia
Román pre dievčatá ktoré už neexistujú. Príbeh odohrávajúci sa vo svete ktorý zanikol o dievčati s predstavivosťou a fantáziou , obklopenou nádhernou kanadskou prírodou. Úsmevná , snivá, nostalgia. Čítať viac
3
Na vine sú hviezdy - John Green, 2014
Práve čítam
Na vine sú hviezdy

Ahojte som Viola, čítam takmer všetko čo mi príde pod ruku a milujem písanie. Obom zdar!

Viola Š.
Overený zákazník
15.4.2023
Mrkva, mrkva
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kto by nepoznal klasiku Anna zo Zeleného domu? Túto knihu som čítala dvakrát a som v polovici tretieho repete. Keď som ju čítala po prvý krát, smiala som sa na jej "vzletných slovách" a snahe nájsť "spriaznenú dušu".
Keď som Annin príbeh čítala druhý krát, chápavo som sa usmievala, keď sa nechtiac chystala opiť Dianu, alebo rozbiť bridlicovú tabuľku Gilbertovi o hlavu.
Pri treťom rade už moje nadšenie vyprcháva - Annina melodramatickosť mi ide trochu proti srsti, no aj tak musím povedať, že som si schopná príbeh užiť, aj keď dávno viem, čo sa stane ďalej
Čítať viac
Marry
Neoverený nákup
14.4.2023
Pekná kniha
Knihu som čítala už dávno, teraz som ju kúpila ako darček vnúčatám,
Určite sa bude páčiť aj im. Páčili sa mi aj ďalšie diely, určite prídu na rad
inokedy.
Čítať viac
Andrea Belkova Belkova
Overený zákazník
3.4.2023
Nadčasová úžasná knižka pre dievčatá
Táto knižka velmi ovplyvnila moje dievčenské myslenie , čestnosť, sny a ideály, obetovanie a usilovnosť..táto knižka by mala byť povinným čítaním pre dospievajúce dievčatá.Aby sa nehanbili byť skromné, čestné a obetavé. Čítať viac

„Vždy, keď niekto umrie, starostlivo vygravírujú do náhrobku jeho dátum narodenia a smrti. Ale vlastne to jediné, čo sa skutočne ráta, je tá malá pomlčka medzi rokmi.“

Kodanská pieseň piesní - Annette Bjergfeldt, 2021
Kodanská pieseň piesní
Annette Bjergfeldt