Syndróm trávenia a psychológie - Natasha Campbell-McBride, Európa, 2010

13,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Syndróm trávenia a psychológie - Natasha Campbell-McBride, Európa, 2010
Syndróm trávenia a psychológie - Natasha Campbell-McBride, Európa, 2010

Syndróm trávenia a psychológie

Prírodná liečba

Vydavateľstvo
Európa, 2010
Počet strán
248
  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,99 €

U dodávateľa
Posielame do 6 – 11 dní

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024

Viac o knihe

Prírodná liečba: autizmus, dyslexia, depresia, dyspraxia, ADD, ADHD, schizofrénia
Dr. Natasha Campbell-McBride založila roku 1998 The Cambridge Nutrition Clinic, na ktorej sa venuje problémom vzťahu výživy a ľudskej psychiky. Ako matka dieťaťa s diagnózou poruchy učenia dobre vedela o ťažkostiach rodičov v podobnej situácii a všetok svoj čas preto venovala pomoci takýmto rodinám. Uvedomovala si, že v boji s postihnutím detí i dospelých zohráva výživa významnú úlohu a stala sa priekopníčkou využívania probiotík v tejto oblasti. Ochota podeliť sa o získané vedomosti ju viedla k spolupráci na mnohých odborných publikáciách, ako aj k prezentácii na nespočetných seminároch a konferenciách s témou porúch učenia a trávenia. Táto kniha zhŕňa jej skúsenosti i vedomosti a predstavuje aj jej najnovší výskum.
Autorka je presvedčená, že spojitosť medzi poruchami učenia, potravinami a nápojmi, ktoré konzumujeme, a stavom tráviacej sústavy je nespochybniteľná. Toto tvrdenie podporujú aj výsledky dlhoročného výskumu. Na klinike s ňou rodičia hovoria o všetkých aspektoch stavu svojho dieťaťa a uvedomujú si, že sa nerozprávajú iba s profesionálom, ale aj s matkou s podobnými skúsenosťami. Dokonale a hlboko rozumie výzvam, ktorým títo rodičia čelia, a preto sú jej rady neoceniteľné.
Autorka má medicínske a postgraduálne tituly z neurológie aj z oblasti ľudskej výživy. Na svojej klinike sa špecializuje na výživu detí i dospelých s poruchami správania a učenia, ako aj na poruchy trávenia a imunity u dospelých.


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Počet strán
248
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
299 g
ISBN
9788089111688
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
98062
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Európa
Kategorizácia

Recenzie, kritiky

Dr. Natash Campbell-McBride musím poblahoželať, že zostavila takúto provokatívnu knihu založenú na dôkladnom výskume. Každému ju vrelo odporúčam.
Dr. Basant K. Puri, konzultant psychiatrie, Imperial College, Londýn, Spojené kráľovstvo

„Keď mám na to náladu, dokážem ju rozosmiať, vtedy sa smeje najmä na sebe, čo je akýsi druh lásky, pretože som tým ocenil niečo v nej.“

Intimita - Hanif Kureishi, 2017
Intimita
Hanif Kureishi