Pohodová produktivita
E-kniha

Tajemstvím produktivity není disciplína. Je to radost. Myslíme si, že produktivita spočívá v tvrdé práci, že cesta k úspěchu je lemována nekonečnou frustrací a dřinou. Ale co... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar CZ, 2024
Počet strán
320

Tajemstvím produktivity není disciplína. Je to radost. Myslíme si, že produktivita spočívá v tvrdé práci, že cesta k úspěchu je lemována nekonečnou frustrací a dřinou. Ale co když existuje i jiná cesta? Autor v knize představuje tři.. Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

15,64 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Produktivita bez starostí - Ali Abdaal, Tatran, 2024
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2024
Ihneď na stiahnutie

14,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Tajemstvím produktivity není disciplína. Je to radost. Myslíme si, že produktivita spočívá v tvrdé práci, že cesta k úspěchu je lemována nekonečnou frustrací a dřinou. Ale co když existuje i jiná cesta? Autor v knize představuje tři skryté "energizéry", které jsou základem příjemné produktivity, tři "blokátory", které musíme překonat, abychom porazili prokrastinaci, a tři "udržovače", které zabraňují vyhoření a pomáhají nám dosáhnout trvalého uspokojení. Vypráví inspirativní příběhy například vědců, kteří získali Nobelovu cenu a kteří tyto principy ztělesňují, a představuje jednoduché, realizovatelné změny, které můžete použít, abyste dosáhli více a žili lépe.
Čítať viac
Originálny názov
Feel-Good Productivity
Počet strán
320
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2503523
Jazyk
čeština
Pôvod
Pakistan
Vydavateľstvo
Ikar CZ
Pre koho
pre dospelých
Účel knihy
motivačná
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

22
Overený zákazník
pred štyrmi dňami
„Naozaj sa úspech nezaobíde bez utrpenia? Čo „úspech“ vôbec znamená? Je utrpenie udržateľné? Má zmysel byť preťažený, keď chcem niečo dosiahnuť? Musím čomukoľvek obetovať svoje zdravie a šťastie?“ pýta sa Ali Abdaaal v knihe. „Trvalo mi to niekoľko mesiacov. A horko-ťažko som zisťoval, že neplatí nič z toho, čo viem o úspechu. Dobrým lekárom sa nemôžem stať nasilu. Tvrdšia práca mi neprinesie šťastie. A k spokojnosti vedie aj iná cesta: taká, ktorú nebude lemovať neustála úzkosť, bezsenné noci a znepokojujúca závislosť od kofeínu.“

Aliho metóda má tri časti a každá sa zaoberá inou stránkou bezstarostnej produktivity.
1.časť vysvetľuje, ako sa motivovať pomocou vedeckých poznatkov o tomto type produktivity. Predstaví tri motivátory, ktoré podporujú pozitívne emócie hru, moc a ľudí , a vysvetľuje, ako ich začleniť do každodenného života.
2.časť skúma, ako nám môže produktivita bez starostí pomôcť prekonať prokrastináciu. Naučíte sa o troch prekážkach, v dôsledku ktorých cítime väčšiu neistotu, obávame sa a stagnujeme a ako ich prekonať. Keď sa ich zbavíte, nielenže už nebudete odkladať povinnosti, ale budete sa aj lepšie cítiť.
V 3.časti napokon skúma, ako nám produktivita bez starostí môže pomáhať z dlhodobého hľadiska. Pozerá sa aj na tri rozličné typy vyhorenia z preťaženia, z vyčerpania a z nesúladu. A vysvetľuje, ako sa za pomoci troch jednoduchých udržiavačov šetrenia, dobíjania a zosúladenia cítiť lepšie nielen niekoľko dní a týždňov, ale celé mesiace a roky.

Každá kapitola knihy Produktivita bez starostí obsahuje veľa praktických tipov. Ali Abdaal ponúka svoju filozofiu: nový spôsob myslenia o produktivite, ktorý môžete po svojom aplikovať na vlastný život.
Čítať viac
22

Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Ľúbim ľúbiť, usmievať sa a cestovať. Popri knihách si vždy rada nájdem čas na prechádzky a dobré jedlo. O svoje knižné pocity sa delím aj na Instagrame na profile @adulkacitulka

Adriána Grečnárová
Overený zákazník
7.6.2024
Príjemné prekvapenie
Jednoduchá, rozmanitá, pohodová. Žiadne zbytočné omáčky, veľa tipov, málo strán. Taká je Produktivita bez starostí.

Kniha je rozdelená na tri časti. Prvá pomáha zlepšiť priebeh samotných aktivít, druhá bojuje s prokrastináciou a tretia poradí, ako to celé udržať dlhodobo. Autor nazval jednotlivé nástroje “experimentami” - každý si má skúsiť, čo mu zafunguje najlepšie a to implementovať do každodenného života. Nemôžem s týmto prístupom súhlasiť viac - sama som si všimla, že niečo viem/chcem použiť už teraz, niečo si uložím do šuflička “raz sa zíde” a niečo ide úplne mimo mňa. Ale tak je to v poriadku, nikomu nikdy nesadne všetko. :)

Ak máte teda pocit, že nestíhate alebo že by ste sa nejakej aktivite chceli venovať viac, s čistým svedomím odporúčam túto knihu. Je napísaná naozaj čtivo a je prepchatá tipmi - mnohé sú rokmi overené a už ich možno poznáte z kníh ako Atómové návyky či Technika Pomodoro. Mňa Produktivita bez starostí príjemne prekvapila. Odporúčam.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar CZ

Čítať viac

„A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “