Červená, biela a kráľovská modrá
E-kniha

Alex Claremont-Diaz, syn prezidentky Spojených štátov amerických, tvorí so svojou nebojácnou sestrou a s geniálnou vnučkou viceprezidenta známe Trio z Bieleho domu. Medzinárodné... Čítať viac

4,5 77 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2024
424 strán
6 hodín čítania

Alex Claremont-Diaz, syn prezidentky Spojených štátov amerických, tvorí so svojou nebojácnou sestrou a s geniálnou vnučkou viceprezidenta známe Trio z Bieleho domu. Medzinárodné spoločenské povinnosti však... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,20 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Červená, bílá a královsky modrá - Casey McQuiston, YOLi CZ, 2020
EPUB MOBI
Čeština, 2020
Ihneď na stiahnutie

13,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Angie Argalášová:Skutočné prázdniny.Branislav Argaláš,2024

Viac o e-knihe

Alex Claremont-Diaz, syn prezidentky Spojených štátov amerických, tvorí so svojou nebojácnou sestrou a s geniálnou vnučkou viceprezidenta známe Trio z Bieleho domu. Medzinárodné spoločenské povinnosti však majú aj tienisté stránky. Najmä keď do bulváru preniknú fotky z kráľovskej svadby, na ktorých sa Alex háda so svojím dlhoročným nepriateľom princom Henrym a ktoré ohrozia americko-britské vzťahy.

Treba rýchlo konať, a tak vznikne plán – Alex a Henry majú predstierať priateľstvo. Akoby toho Alex nemal dosť, musí si poradiť s matkinými neprajníkmi aj s vlastnými politickými ambíciami. Rozhodne nepotrebuje mať za chrbtom škrobeného člena kráľovskej rodiny. Pod fasádou rozprávkového princa sa však ukrýva oveľa viac.

Prezidentka Claremontová sa púšťa do kampane za opätovné zvolenie a Alex podlieha Henryho čaru. Ich tajný vzťah by však mohol ohroziť celú kampaň a prevrátiť hore nohami dva štáty. Je možné, aby svet prijal takúto lásku a stojí za to niečo pre ňu obetovať?
Čítať viac
Originálny názov
Red, White & Royal Blue
Počet strán
424
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2477379
Štýl
romantický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
new adult, pre ženy, young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

77 hodnotení

54
13
7
3
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Red, White & Royal Blue

Veľmi príjemná oddychová romantika s LGBT+ tématikou.
Celkový nápad je podľa mňa dokonalý (britský princ a syn americkej prezidentky?! Perfektné!) a aj spracovanie bolo úplne super. Postavy boli vtipné, realistické, užívala som si každú ich interakciu.
Čo sa týka autorkinho štýlu písania, nemám čo vytknúť. Kniha sa mi čítala rýchlo a ľahko, veľmi vyzdvihujem aj textové správy, ktoré v knihe dopĺňajú normálne rozprávanie.
Za mňa je to skvelá letná oddychovka, ktorú ak vezmete na dovolenku, nič tým nepokazíte.

Čítať viac

Publicita tejto knihy na sociálnych sieťach bola tak silná, že som sa rozhodla jej dať šancu. A to nie som čitateľom young-adult románov, vonkoncom tých s LGBTI tématikou. Každú chvíľu strávenú nad týmto titulom som si ale užila! Bolo príjemné ulietať na vlne s krásnym britským princom, či sexy Američanom. Spolu s nimi som prechádzala zo zarytého nepriateľstva do postupného odkrývania zákutí ich duší až po krásne stavy zamilovanosti. Dokážu si títo dvaja mladíci ubrániť svoj vzťah pred chladnými múrmi kráľovských palácov alebo uprostred prezidentskej kampane v USA? Nepodľahnú ich city tlaku a vážnosti výkonu verejných funkcií? Riešenie týchto ťaživých otázok bolo pretkané vtipnými príhodami (čau, moriak!), ktoré pobavia každého. Nechýbali ani dojemné alebo jemne korenisté pasáže. Teším sa z tejto knihy, nakoľko problematiku rovnoprávnosti LGBTI komunity otvára v inom svetle a tiež komplikovanej situácii. Knihu odporúčam najmä staršej časti young-adult publika a čitateľom, ktorí radi hľadajú svieže tituly. Tí, ktorí si chcú túto jazdu zopakovať, odporúčam aj rovnomenný film. S Henrym a Alexom sa veľmi ťažko lúči po poslednej dočítanej strane.

Čítať viac

Knihu Červená, biela a kráľovsky modrá som objavila na Goodreads ako debut roka 2019. Zaujala ma svojimi sviežimi témami ako LGBT+ , kráľovská rodina ale aj rodina americkej prezidentky.

Kniha je miestami tak pútavá, že som ju nemohla pustiť z rúk, našli sa však aj pasáže, kde som sa musela do čítania nútiť. Nie je to len obyčajný príbeh o láske, je aj o veľkej dávke odvahy postaviť sa svetu a predsudkom rodiny či širokej verejnosti.
Niektoré pasáže sú veľmi dojímavé.

Knihu odporúčam 18+, nielen pre "obscénnosti" ale aj pre pochopenie súvislostí.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

22

Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Ľúbim ľúbiť, usmievať sa a cestovať. Popri knihách si vždy rada nájdem čas na prechádzky a dobré jedlo. O svoje knižné pocity sa delím aj na Instagrame na profile @adulkacitulka

Adriána Grečnárová
Overený zákazník
včera
4,5*
Hneď v úvode poviem, že táto kniha bola absolútne predvídateľná a autorkin štýl písania mi nesadol až tak ako pri jej knihe Pobozkali sme Sharu Wheeler. Niečo mi tam jednoducho vadilo... ALE počkajte! Toto boli len drobné nedokonalosti, poďme k tomu podstatnému. Čítajte ďalej.

Alex a Henry... sa mi dostali totálne pod kožu! Bože, to bolo také plné lásky, nádeje a krajších zajtrajškov, že sa mi z toho snáď roztopilo srdce. Nehovoriac o tom, že spojenie syn prezidentky plus anglický princ je dvjbhnapoyicvbsrnhev!!! Aj pekné myšlienky, aj humor, aj dôležité témy, aj priateľstvo, aj láska, všetko.

Červená, biela a kráľovská modrá - na povrchu uletená mladá slaďárna z prostredia vysokej politiky; v hĺbke krásne dielo o tom, že vrúcnej láske na pohlaví nezáleží a o tom, ako si my ľudia dokážeme skomplikovať a znešťastniť život spoločenskými predsudkami. Napokon to, ako sa niektorí ľudia stavajú k LGBTI+ komunite ma bude asi navždy ťažiť na duši. Ale kniha je super, dajte si! <3

"Keď bol Alex malý, ešte predtým, než všetci poznali jeho meno, sníval o láske, akoby to bola rozprávka, akoby mu mala jedného dňa priletieť do života na chrbte draka. Keď bol starší, zistil, že láska je zvláštna vec, ktorá sa môže rozpadnúť bez ohľadu na to, ako veľmi po nej túžite. Že je to voľba, ktorú tak či tak urobíte. Ani vo sne by mu nenapadlo, že sa ukáže, že mal v oboch prípadoch pravdu."
Čítať viac
12.5.2024
Vidíte tú nádhernosť? Táto oriezka jednoznačne patrí k najkrajším aké mám.

Priznávam, že sa mi začítavalo trošku ťažšie. Moc ma to neohúrilo a neprejavili sa žiadne sympatie k postavám až kým …

Od prvého stretnutia ma to začalo zaujímať čoraz viac a keď sme sa dopracovali k prvému bozku podľahla som knihe tak ako Alex podlahol Henrymu.

Milujem túto dvojicu. Milujem ich doberania, nežnosti, intimitu, myšlienky, problémy, konverzácie … naozaj všetko. Je to sladké, romantické, predvídateľné ale oni sú tak skvelí, že to všetko je v poriadku.

Musím priznať, že celé to politické dianie a Alexove politické ambície ma proste nejako nezaujímali a tešila som sa len na momenty našej dvojice. Zato nahliadnutie do kráľovskej rodiny sa mi páčilo viac a viac by ma to zaujímalo. Ocenila by som teda nahliadnuť do Henryho mysle. Bolo by to skvelé oživenie príbehu.

Kniha má svoje malé ale , avšak ja mám z nej krásne pocity a druhú polovicu knihy som zhltla na posedenie. Veľmi sa teším keď sa pustím do filmu.
Čítať viac
14.4.2024
Ano, je to trochu dlouhé. Ano, je to politické. Ale, zatraceně čtivé! Na tu délku to není vůbec nudné, stále se tam něco děje a vy hltáte stránku za stránkou. Já to prostě neodložila, dokud jsem to nedočetla. Jinak se to ani nedá. Velice pěkně napsáno, nejsem překvapená, že se z toho stal takový hit. Ale, určitě si nedávejte film před knihou, byli by jste zklamáni. Kniha je o 50% lepší než film. Mě osobně to bavilo od začátku dokonce, bylo to neokoukané, udrží to vaši pozornost až dokonce, zasmějete se, odpočinete si, a ještě se něco dozvíte o historii. Je to opravdu propracovaná kniha, a já se k ní ráda vrátím. Čítať viac
8

Ku knihám som sa dostala len pomerne nedávno, približne pred štyrmi rokmi. Knihy sa stali veľkou súčasťou môjho života a príjemne mi ho obohatili. Nie je totiž nič lepšie ako sa v upršaný deň zababúšiť do deky, dať si šálku lahodnej kávy a k tomu čítať dobrú knihu

Mária Strýčková
Overený zákazník
11.2.2024
Milá knižka, čo poteší
Táto knižka určite nie je vhodná iba pre queer čitateľov alebo členov tejto komunity, ale rozhodne pre všetkých, ktorí majú radi pohodové knihy, ktoré pohladia na duši a vyčaria úsmev na tvári. Príjemná oddychovka, pri ktorej sa rozhodne nudiť nebudete a sem tam sa aj začervenáte Čítať viac
Miroslav
Neoverený nákup
25.9.2023
Zábavné, romantické čítanie nielen pre queer čitateľov
Keďže som videl aj film, mohol porovnávať. Film má väčšiu dynamiku, ale vynecháva niektoré postavy a deje. Kniha omnoho detailnejšie sleduje vývoj vzťahu Henry ho a Alexa. V každom prípade sa to číta veľmi ľahko a dobré. Ak hľadáte romantiku kombinovanú s "korením", vtipné dialógy a hlášky a ste otvorení takémuto druhu lásky, neoľutujete. Vnorte sa do príbehu, ktorý je tak trochu aj o politike a ktorý sa asi nikdy nestane, ale napokon kto vie ... Čítať viac
8.9.2023
Milo prekvapila
Táto kniha bola mojím prvým dielom LGBT tématiky ktorá sa mi dostala do rúk a popravde som nevedela čo mám čakať. Avšak bola veľmi dobre písaná, stále sa v nej niečo dialo a aj s charaktermi postáv som sa vedela vžiť čo bolo super. Čo ma trochu otravovalo boli opisy toho aký chce byť hlavný hrdina politicky aktívny a tiež všetky tie paralely medzi postavami a reálnymi osobnosťami (všetci vieme koho myslím ) ale zase chápem že americkú kultúru a ich typ vlastenectva úplne nechápem takže tieto časti som tak trochu odignorovala a potom to bolo zaujímavé čítanie. Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Prečo každý, kto prestal byť tínedžerom, automaticky mávne rukou nad všetkým čo vtedy cítil? Koho zaujíma, že z toho vyrastie? Bolestné a euforické dní, keď to človek prežíva, preto nie sú o nič menej skutočné. Skutočne je to čo sa odohráva teraz. “