Toto by si mali prečítať všetci, ktorých máte radi
E-kniha

... a možno aj tí, ktorých nemáte

V tejto úprimnej, praktickej a vtipnej knihe vám psychoterapeutka Philippa Perryová radí, ako pristupovať k veľkým životným problémom... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2024
Počet strán
192

V tejto úprimnej, praktickej a vtipnej knihe vám psychoterapeutka Philippa Perryová radí, ako pristupovať k veľkým životným problémom... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Kniha, kterou by si měl přečíst každý, koho máte rádi - Philippa Perry, BETA - Dobrovský, 2024
EPUB MOBI
Čeština, 2024
Ihneď na stiahnutie

10,79 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Karin Lednická:Šikmý kostel: Třetí díl. Bílá vrána, 2024

Viac o e-knihe

V tejto úprimnej, praktickej a vtipnej knihe vám psychoterapeutka Philippa Perryová radí, ako pristupovať k veľkým životným problémom.

Ako si nájsť a udržať lásku?Čo môžete urobiť, aby ste lepšie zvládali konflikty?Ako sa môžete dostať zo slepej uličky a vyrovnať sa so zmenami a stratami.Čo pre vás znamená byť spokojný?Sú ostatní ľudia len otravní, alebo problém je vo vás? Život je predovšetkým o vzťahoch a ich kvalite, či už ide o vzťahy s rodinou, partnermi, priateľmi, kolegami alebo predovšetkým so sebou samým. Ak sa vám podarí dosiahnuť, aby vaše vzťahy správne fungovali a mali patričnú úroveň, potom ľahšie zvládnete aj ostatné zložité veci, ktoré vám život postaví do cesty. So zdravou dávkou rozumu vám súcitné rady autorky môžu pomôcť stať sa šťastnejším a múdrejším človekom.
Čítať viac
Originálny názov
The Book You Want Everyone You Love* To Read
Počet strán
192
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2370267
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre ženy, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

22
Overený zákazník
18.1.2024
Pútavá, zaujímavá kniha o vzťahoch, riešení konfliktov a o samotnom živote. Svižne napísané, cenné postrehy, dobré na zamyslenie. Philippa to skvele zhodnotila hneď na prvých stranách:

"Keď ľudia prvý raz prídu na terapiu, dosť často chcú hovoriť iba o druhých. Vravievam im, že na druhých ľuďoch nemôžeme zmeniť nič, ale máme moc ovládať samých seba. Mnohí z nás si neuvedomujú, že majú takú moc: môžeme zmeniť, ako reagujeme a odpovedáme. Môžeme zmeniť svoje priority, systémy presvedčení, naučené reakcie. Zmena si vyžaduje čas a vybudovať nové návyky chvíľu trvá."

Presne o tom je aj kniha. Ako Philippa tvrdí, všetci robíme chyby, ale tie chyby nás nedefinujú. Učíme sa z nich....aby sme mohli robiť nové :-)
V knihe sa venuje rôznym oblastiam vzťahov a života ako:
- online randenie
- riešenie konfliktov
- rôzne typy hádok
- ako sa vnútorne netrápiť a nezožierať
- ako sa zbaviť neužitočných rolí a sústrediť sa na tie podstatné
- ako sa obklopiť ľuďmi, ktorých pri sebe naozaj chceme?
- mýtus dokonalosti a ako nehľadať len ideálneho partnera
- ako zmeniť staré návyky
- ako prijať starnutie, ako sa vyrovnať so zármutkom
- ako lepšie zvládať stres a úzkosť

Toto samozrejme nie je kniha, ktorá by vám po dočítaní zmenila život. Ale môže byť naozaj užitočná pri menších zmenách, pri napredovaní a možno sa konečne odhodláte vyskúšať nové spôsoby správania a komunikácie.
Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“