Lord of the Flies

New Educational Edition

A plane crashes on a desert island and the only survivors, a group of schoolboys, assemble on the beach and wait to be rescued. By day they inhabit a land of bright fantastic... Čítať viac

4,2 171 hodnotení
Vydavateľstvo
Faber and Faber, 2021
256 strán
4-5 hodín čítania

A plane crashes on a desert island and the only survivors, a group of schoolboys, assemble on the beach and wait to be rescued. By day they inhabit a land of bright fantastic birds and dark blue seas, but at night their dreams are haunted by the imag... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

9,27 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Táto e-kniha je zabezpečená cez Adobe DRM

Aby vydavateľ zabránil pirátskemu kopírovaniu, chráni túto e-knihu šifrovaním. Prečítať si ju môžete len na čítačkách a aplikáciách, ktoré podporujú Adobe DRM.

Prečítate na:

Neprečítate na:

  • Kindle
Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
A plane crashes on a desert island and the only survivors, a group of schoolboys, assemble on the beach and wait to be rescued. By day they inhabit a land of bright fantastic birds and dark blue seas, but at night their dreams are haunted by the image of a terrifying beast. As the boys' delicate sense of order fades, so their childish dreams are transformed into something more primitive, and their behaviour starts to take on a murderous, savage significance.First published in 1954, Lord of the Flies is one of the most celebrated and widely read of modern classics. Now fully revised and updated, this educational edition includes chapter summaries, comprehension questions, discussion points, classroom activities, a biographical profile of Golding, historical context relevant to the novel and an essay on Lord of the Flies by William Golding entitled 'Fable'. Aimed at Key Stage 3 and 4 students, it also includes a section on literary theory for advanced or A-level students. The educational edition encourages original and independent thinking while guiding the student through the text - ideal for use in the classroom and at home.
Čítať viac
Počet strán
256
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
9780571290581
Naše katalógové číslo
1058713
Štýl
napínavý, psychologický
Jazyk
angličtina
Pôvod
Spojené kráľovstvo, Spojené štáty
Vydavateľstvo
Faber and Faber
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

171 hodnotení

81
55
26
7
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

26
Purpurová síť - Carmen Mola, 2023
Práve čítam
Purpurová síť

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený nákup
9.9.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
„Pán múch“ od Williama Goldinga je literárne majstrovské dielo, ktoré čitateľom ponúka strohý a neochvejný pohľad do hlbín ľudskej povahy. Tento román, vydaný v roku 1954, zostáva rovnako relevantný a podnetný ako kedykoľvek predtým a spochybňuje naše chápanie spoločnosti, morálky a tenkej hranice, ktorá oddeľuje civilizáciu od divokosti.

Príbeh začína vo chvíli, keď sa skupina britských školákov, opustených na ostrove po havárii lietadla, pokúša nastoliť poriadok a čaká na záchranu. Za svojho vodcu vymenujú Ralpha, charizmatického a vyrovnaného chlapca. Jeho náprotivok Jack, vedie skupinu zborových chlapcov, ktorí sa vyvinú na divokých lovcov. Okuliarnatý a intelektuálny chlapec "Čuňas" je pre svoju zraniteľnosť ľahký cieľ pre čoraz divoších chlapcov. Jeho silné okuliare používajú na zakladanie ohňa. Chlapci ako symbol autority a poriadku používajú nájdenú lastúru, za pomoci ktorej zvolávajú stretnutia / porady, a ten čo práve lastúru drží v rukách má slovo. Ako sa dni menia na týždne, lastúra spočiatku maják poriadku a autority, postupne stráca svoju silu a zostup chlapcov do divokosti je čoraz evidentnejší. Signálny oheň, ktorý bol kedysi ich záchranným lanom, sa zanedbáva, pretože sú viac zaujatí lovom a vzrušením z násilia. A navyše sa na ostrove zjavila "Beštia", ktorá im obsadila miesto na hore kde udržiavali signálny oheň.
Simon, tichý a introspektívny chlapec, je prvý, kto rozpoznal skutočnú povahu „beštie“. Jeho stretnutie s odrezanou prasacou hlavou, ktorú nazývajú „Pán múch“, vedie k mrazivému odhaleniu temnoty v každom z nich.Jedna z najväčších predností románu spočíva v dobre vykreslených postavách. Každý chlapec predstavuje jeden aspekt ľudskosti, od Ralphovho racionálneho vedenia až po Jackov zostup do brutality a k zvieracím inštinktom. Goldingove živé opisy čitateľa účinne vtianu do bujného, no zradného prostredia ostrova a vytvárajú hmatateľný pocit izolácie a hroziaceho nebezpečenstva, vďaka čomu je príbeh o to pútavejší.
Príbeh „Pán múch“ však nie je bez výziev. Niektorým čitateľom sa môžu zdať určité úseky pomalé a navyše, brutalita zobrazená v druhej časti románu je hlboko znepokojujúca a nemusí byť vhodná pre všetkých čitateľov. Napriek tomu, je to nepopierateľne silné čítanie, klasika, ktorá si zaslúži svoje miesto vo svete literatúry, pripomína nám zložitosť ľudských podmienok a večný boj medzi civilizáciou a divokosťou.
Nezabudnuteľný príbeh ktorý si odo mňa právom zaslúžil maximálny počet bodov.
Čítať viac
Natália z nathalysreading
Neoverený nákup
12.7.2023
Táto kniha je hrozným portrétom našej spoločnosti. Čo by sa stalo, ak by sme si sami vytvárali zákony? Ten, kto má moc, stráca rozum. To platí, bohužiaľ, dodnes.

Má to úžasný námet, brilantné posolstvo, no štýl písania ma nedokázal zaujať. Nudilo ma to. Stagnovala som. Počas čítania tejto knihy som prečítala ešte dve. Nedokázala som sa do toho donútiť. Vždy som skončila po piatich stranách. No minulý týždeň som si povedala, že pri tom budem sedieť, až kým to nedočítam. Spoliehala som sa na to, že sa typicky začítam. No ani to sa nedalo. Vôbec to nebolo podľa môjho gusta. Trpela som a to je škoda, pretože táto klasika je nadčasová a vnukla mi toľko myšlienok... Tie tri hviezdičky jej dávam iba za to.

Čitateľ od začiatku tuší, že príbeh sa bude uberať zlým smerom. Zlým smerom pre protagonistov. Tí sú len chlapci. Deti, ktoré nevedia, čo si počať v neznámom prostredí, no odmietajú sa vzdať osudu. Sú vystrašené. No strach sa čoskoro mení na agresivitu. Neusmerňujú ich rodičia ani žiadne spoločenské pravidlá. Divočina ich postupne pohltí. Na konci mi puklo srdce. Je také jednoduché stratiť svoju ľudskú stránku? Čoho by bol človek schopný, ak by mohol zrazu robiť všetko? Bez následkov? Mala som zimomriavky.

Toto dielo vrelo odporúčam, ale od výkrikov nadšenia mám ďaleko. Podľa mňa to nebolo napísané pútavo a niektorí to môžu vzdať. Nečudujem sa. Keby som sa ja nedonútila, tak by mi ušla veľmi dôležitá klasika. Dajte jej preto šancu, trpte pri nej, ak sa nespriatelíte s autorom, a potom uvidíte, že to predsa len stálo za to.
Čítať viac
26.4.2023
Myslím, že Pána much nemusím veľmi predstavovať, mnohí ho mali ako povinné čítanie v škole, len mňa akosi obišiel. Nikdy však nie je neskoro a akonáhle som ho zbadala v audio podobe, vedela som, že teraz nastala moja príležitosť.

Veru dlho sa mi nestalo, že by som si nedokázala vypestovať vzťah ani k jednej postave z príbehu. Každý jeden chlapec mal v sebe ukryté zlo, ktoré len čakalo, kedy sa mu konečne podarí dostať na povrch a snáď až na jedného večne šikanovaného jedinca – Čuňasa – som s nikým nedokázala vychádzať za dobre.

Rozumiem, prečo tento príbeh vyvolal také silné emócie, na jednu stranu veľmi negatívne a na druhú naopak veľmi pozitívne, William Golding sa skutočne nadčasovo postavil k silným témam, ktoré doteraz lomcujú našou spoločnosťou.

Po dopočúvaní som z hlavy nedokázala dostať niekoľké otázky: Ako by som dopadla, keby som na ostrove stroskotala ja? Správali by sa aj ku mne jeho obyvatelia ako barbari? Zaťahovali by ma do večných hádok? Vyšla by som z toho ja ako tá najhoršia? Počúval by niekto moje nápady?

Naozaj silný príbeh s desivým posolstvom, dusivou atmosférou a výberom toho najhoršieho ľudského správania si v podaní Michala Zelenku nemôžete nechať ujsť. Zaručujem vám, že naň tak skoro nezabudnete.
Čítať viac
4
Fire and Blood - George R.R. Martin, Doug Wheatley (ilustrácie), 2018
Práve čítam
Fire and Blood

Baví ma čítať knihy ktoré sú dobré. Ostatné väčšinou skončia neprečítané na poličke. Zároveň milujem fantasticky vymyslené svety a tiež komiksové vesmíry.

david 00
Overený zákazník
6.6.2022
Dobrá kniha, ktorá skvelo vykresľuje ľudské správanie v krízových situáciách. Bohužiaľ, to bolo napísané až moc nudne a zbytočne zdĺhavo Čítať viac
29.12.2021
Pán much
Rombinson trocha inak. Skupina malých chlapcov zostane odrezaná na opustenom ostrve. Spočiatku chcú spolupracovať, potom sa ale vykryštalizujú 2 skupiny a to tá, čo chce bojovať za dobro všetkých a záchranu a druhá, ktorá prepadne moci. Dej je dynamický a dosť drsný. Až si nechceme uvedomiť, že hrdinovia sú deti. Je to obraz populácie aj v realite. Príklad toho ako nespolupráca vedie k tragickému konci osoby a potom aj spoločnosti, či celého ľudstva. Čítať viac
8.2.2021
Tuto knihu som dlho zhanal a velmi som sa na nu tesil, lebo je predlohou mojho snad najoblubenejsieho TV programu Survivor/Kto prezije?
Asi som mal prilis velke ocakavania, cakal som, ze to bude vacsie psycho.
Na druhej strane, aj ked je pribeh o malych chlapcoch, odhaluje, co moze s clovekom urobit extremne krizova situacia. Ze rozne typy osobnosti sa spravaju rozne. Na jednej strane udivuje strach z neznameho a z toho plynuca nemohucnost jednotlivca a celej skupiny, na druhej strane tuzba po uznani a moci a z toho plynuca agresia, nelogickost, nezodpovednost a neludskost.
Mozno keby ma kniha 400 stran, nie 220, mozno by bol priestor na detailne vykreslenie charakteru postav. Takto je to skor o rychlom vyvoji v plynucom case.
V kazdom pripade, za mna 4 hviezdy, urcite odporucam.
Čítať viac

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare