Veľké myšlienky: Druhá svetová vojna - Kolektiv, Lindeni, 2023

29,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Veľké myšlienky: Druhá svetová vojna

  • Autorský kolektív

Druhá svetová vojna bola najrozsiahlejší a po všetkých stránkach najdrahší ozbrojený konflikt v dejinách. Táto kniha zrozumiteľne približuje historické udalosti tohto obdobia z... Čítať viac

Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2023
Počet strán
336

Druhá svetová vojna bola najrozsiahlejší a po všetkých stránkach najdrahší ozbrojený konflikt v dejinách. Táto kniha zrozumiteľne približuje historické udalosti tohto obdobia z politického, taktického aj technického hľadiska... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

29,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Slzotvorca - Čierna ruža - Erin Doom, Cosmopolis, 2024

Viac o knihe

Najdôležitejšie fakty o druhej svetovej vojne v bohato ilustrovanej encyklopédii.

Druhá svetová vojna bola najrozsiahlejší a po všetkých stránkach najdrahší ozbrojený konflikt v dejinách. Táto kniha zrozumiteľne približuje historické udalosti tohto obdobia z politického, taktického aj technického hľadiska. Ponúka výstižné vysvetlenia a dôvtipné ilustrácie či mapy najdôležitejších udalostí a míľnikov svetového vojenského konfliktu.
Či už ste laik, študent alebo historik, táto kniha vás určite má čím zaujať.
Čítať viac
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba
Rozmer
205×240 mm
Hmotnosť
1008 g
ISBN
9788056635902
Rok vydania
2023
Edícia
Veľké myšlienky
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
2095573
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých, pre študentov, pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.12.2023
Dočkali sme sa ďalšieho dielu série encyklopédií Veľké myšlienky, jednoducho vysvetlené, ktorý je tentokrát venovaný čisto II. svetovej vojne. Táto kapitola našich dejín je tak obsiahla, že je pochopiteľné, prečo je neustálym predmetom kníh, či už beletrie alebo literatúry faktu. Keďže sa mi táto séria encyklopédií už osvedčila, neváhala som ani nad touto a rozhodne neľutujem.

Opäť nás knihou vedú kapitoly, ktoré nám poskytujú kompletný prehľad udalostí II. SV. Máme tu Počiatky vojny (1914 - 1939), čiže udalosti, ktoré predchádzali 2. SV. V kapitole V Európe prepuká vojna (1939 - 1940) máme prehľad všetkých "menších" konfliktov zo začiatku vojny v Európe. Nasledujú kapitoly Vojna sa rozširuje (1941 - 1942), kedy sa k vojne v Európe pridá aj zvyšok sveta, Karta sa obracia (1943 - 1944), v ktorej sú predstavné zásadné udalosti zvratu vo vojne, až sa dostávame k poslednej kapitole Posledná fáza vojny (1945), v ktorej autori opisujú posledné udalosti vojny, použitie atómových zbraní a dôsledky vojny.

Táto kniha predstavuje veľmi dobrý prehľad a môže byť aj dobrým študijným materiálom pre sredoškolákov, pretože každá kapitola obsahuje aj časovú os s najdôležitejšími dátumami a zároveň poskytuje výborný, ale stále stručný prehľad. Určite je vhodná pre čitateľov, ktorí nemajú o 2. SV naštudované všetky detaily, ale je skôr pre čitateľov, ktorí si chcú pripomenúť najvýznamnejšie udalosti tejto obrovskej katastrofy.

Encyklopédia si stále zachováva svoj, už štandardný, vzhľad a text je doplnený množstvom fotografií, schém a obrázkov. Už len vizuálne je kniha veľmi pútavá, čo jej však neuberá na obsahovej stránke. Mne sa kniha veľmi páčila, je fajn sa občas pozrieť na 2. svetovú vojnu aj cez fakty a tak trochu s odstupom, než cez tragické, často emocionálne veľmi vyčerpávajúce beletristické príbehy z tohto obdobia.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Pobozkáme sa, dotkneme. Nechceme nič viac. Čo potrebujeme, je na dosah. Všetko ostatné je nepodstatné. Také jednoduché. Nenaplnení sú iba tí, čo nevedia, čo chcú.“

Cez noc - Stig Sæterbakken, 2014
Cez noc
Stig Sæterbakken