Historky z Ivy Hillu (Kolekcia) - Julie Klassen, i527.net

37,66 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Historky z Ivy Hillu (Kolekcia) - Julie Klassen, i527.net
Historky z Ivy Hillu (Kolekcia) - Julie Klassen, i527.net

Historky z Ivy Hillu (Kolekcia)

Kolekcia titulov: Hostinec v Ivy Hille + Panie z Ivy Cottage + Nevesta z Ivy Greenu. Čítať viac

Séria
Historky z Ivy Hillu
Vydavateľstvo
i527.net
Počet strán
424+424+408

Kolekcia titulov: Hostinec v Ivy Hille + Panie z Ivy Cottage + Nevesta z Ivy Greenu. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
41,70 €

37,66 €

-10 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Modré z neba - Jeannette Walls, Tatran, 2024

Viac o knihe

Hostinec v Ivy Hille:

Vitajte v anglickej dedinke Ivy Hill, kde ľudí spájajú pevné priateľstvá, kde láska kvitne a tajomstvá čakajú na svoje odhalenie…

Srdcom dedinky Ivy Hill je zájazdný hostinec The Bell. Po náhlej smrti majiteľa sa jeho vedenia zdráhavo ujíma mladá vdova Jane Bellová, ktorá o podnikaní nevie vôbec nič. Keďže v stávke je živobytie celej dediny a Jane má na krku veľkú pôžičku, musí nájsť spôsob, ako hostinec zachrániť.
Hoci má so svokrou Thorou, bývalou hostinskou, napätý vzťah, obracia sa s prosbou o pomoc práve na ňu. Thore, ktorá hľadá nový zmysel života, sa do cesty pripletú dvaja muž z jej minulosti. Ona sa už dávnejšie zaprisahala, že sa znova nevydá; podarí sa jednému z nich presvedčiť ju, aby láske ešte dala šancu?
Tlak z banky narastá a Jane sa pokúša odhaliť pohnútky niekoľkých mužov, vrátane záhadného cudzinca, ktorí o podnik prejavujú zvláštny záujem. Podarí sa Jane a jej priateľom prinavrátiť život hostincu i jej prázdnemu srdcu?

Panie z Ivy Cottage:

Vráťme sa spolu do anglickej dedinky Ivy Hill, kde sa priateľstvá prehlbujú, láska kvitne a tajomstvá pokračujú...

Rachel Ashfordová, dcéra skrachovaného džentlmena, žije ako hosť v Ivy Cottage. Keďže skromné úspory sa jej rýchlo míňajú, zaumieni si, že si na živobytie bude zarábať sama... nejako. Po otcovi zdedila množstvo kníh, a tak ju jej priateľka Jane Bellová a ďalšie ženy z dediny povzbudzujú, aby si otvorila knižnicu. Počas triedenia kníh, ktoré jej darovali obyvatelia Ivy Hillu, naráža na skryté tajomstvá. Muž, ktorý jej kedysi zlomil srdce, jej pomáha hľadať stopy, ale obaja napokon objavia viac, než chceli.
Rachelina hostiteľka Mercy Groveová sa vzdala nádeje na manželský život a naplnenie hľadá v riadení dievčenskej školy. Keď o Ivy Cottage začne prejavovať záujem viacero mužov, usúdi, že za to môže prítomnosť príťažlivej slečny Ashfordovej. Čo – alebo kto – skutočne upútal pozornosť každého z nich? Pravda možno všetkých prekvapí.

Nevesta z Ivy Greenu:

Poďte opäť do Ivy Hillu, dedinky, kde majú ľudia pevné vzťahy, kde víťazí láska a tajomstvá budú čoskoro odhalené.

Vo vzduchu je jar a zmena. Mercy Groveová sa musela vzdať svojej dievčenskej školy a je presvedčená, že už navždy zostane starou dievkou, keďže muž, ktorého miluje, je nedosiahnuteľný. Premýšľa o tom, že opustí Ivy Hill a stane sa guvernantkou – toto rozhodnutie bude mať dôsledky, o akých sa jej ani nesnívalo. Jej priateľka Jane Bellová zatiaľ čelí inému rozhodnutiu. Má sa vydať za Gabriela Lockea a vzdať sa hostinca? Má ďalšieho muža odsúdiť na bezdetné manželstvo? Keď sa v dedine objaví tajomná krajčírka, Mercy, Jane a ostatné dámy sa s ňou pokúsia spriateliť, ale čoskoro im začne byť jasné, že nie je tým, za koho sa vydáva. Ženy z Ivy Hillu sa tešia na jednu svadbu, ale čakajú ich mnohé prekvapenia a niektoré sny sa ešte môžu stať skutočnosťou.
Čítať viac
Počet strán
424+424+408
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×205 mm
Hmotnosť
1625 g
Naše katalógové číslo
731135
Štýl
historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Séria
Historky z Ivy Hillu
Vydavateľstvo
i527.net
Originálny názov
The Innkeeper of Ivy Hill + Ladies of Ivy Cottage + The Bride of Ivy Green
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Historky z Ivy Hillu (Kolekcia) - Julie Klassen, i527.net
Čipkárka - Laura Frantz, i527.net, 2020
52,56 €
Ušetríte 4,04 €

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Viki
Neoverený nákup
9.3.2022
Oddýchnite si v Ivy Hille, budete sa tam cítiť príjemne
Musím priznať, že Klassenová opäť nesklamala. I keď má aj lepšie kúsky. Ide o príjemné, oddychové čítanie. Ponoríte sa do malej anglickej dedinky Ivy Hill. Najprv mi vadilo veľmi veľa postáv, niektoré vystupovali iba okrajovo. Keď sa začítate ako by ste sa ocitli na anglickom vidieku v dobe anglického regenstva. V týchto dielach sa snažila vyrovnať spoločenské rebríčky a zvíťazila láska nad priepastnými rozdielmi (šľachta, obchodníci, remeselníci, kočovní herci), v tej dobe málo možné. V poslednom diele mi vadilo pridanie nových postáv, ktoré nejako veľmi s príbehom nesúviseli. Na konci knihy v dodatku autorka vysvetlila, že v tom období sa dané situácie stali a chcela ich zakomponovať do diela. Musím však oceniť krásne obálky kníh, preklad takmer bez chýb, čo nenarúšalo čítanie. Historky v Ivy Hille môžem odporúčať milovníkom tohto žánru. Ešte mi zostáva dočítať pokračovanie historiek Vianocami v Ivy Hille a diela autorky, ktoré vyšli doteraz na Slovensku mám dočítané. Teším sa na jej ďalšie diela, ktoré u nás výjdu. Čítať viac
Eva Ľuptovčiaková
Neoverený nákup
16.7.2020
Veľmi príjemné čítanie. Od tejto autorky som najprv čítala Tichú guvernantku.
Potom som dostala knihu Hostinec z Ivy Cottage a ešte prekvapenie ,že je to trilógia. Tak postupne pribudli do knižnici všetky tri.
Čítať viac
26.5.2020
Historky z Ivy Hill
Od tejto autorky som ešte nič nečítala a tak som nevedela, čo mám čakať. Bola som však príjemne prekvapená. Musím sa priznať, že začiatkom prvej knihy som sa nevedela celkom prehrýzť (asi som len nemala správnu náladu), ale potom sa mi už čítala oveľa ľahšie. Ďalšie knihy z kolekcie som "zhltla". Príjemné, ľahké, oddychové čítanie. Dejové línie sú ľahko pochopiteľné a zaujímavo poprepletané. Opisy prostredia, mestečiek, postáv, vzájomná spolupatričnosť, priateľstvá - odcudzenie a opätovné nájdenie a upevnenie priateľstva, sklamania v láske, ale aj nové priateľstvá a lásky vykresľujú vtedajší spôsob života na vidieku, možno trošku zromantizovaný (bez opisu milovania), ale o to krajší, čo tomu dáva ten správny šmrnc. Preto je táto romantická kolekcia vhodná, osobne si myslím, aj pre slečny - ...násťročné. Čítať viac

Julie Klassen

Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac
Kúpte spolu
Historky z Ivy Hillu (Kolekcia) - Julie Klassen, i527.net
Čipkárka - Laura Frantz, i527.net, 2020
52,56 €
Ušetríte 4,04 €

„Keď túžime po spravodlivosti pre seba, nesmieme byť nespravodliví k iným. Upierať udatnosť nepriateľovi, ktorého sme premohli, znamená podceňovať naše víťazstvo.“

Ben Hur - Lew Wallace, 2015
Ben Hur
Lew Wallace