Zimná knižka pre Lucinku - Milena Lukešová, Jana Sigmundová (ilustrátor), Stonožka, 2021

13,17 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zimná knižka pre Lucinku

Jemný a citlivý príbeh dievčatka Lucinky, ktoré prežije zimu a Vianoce u babičky a deduška prvý raz samo, bez rodičov. Tí majú na starosti veľkú vec – priniesť si z nemocnice... Čítať viac

Vek
3+
Vydavateľstvo
Stonožka, 2021
Počet strán
88

Jemný a citlivý príbeh dievčatka Lucinky, ktoré prežije zimu a Vianoce u babičky a deduška prvý raz samo, bez rodičov. Tí majú na starosti veľkú vec – priniesť si z nemocnice bábätko, Lucinkinho bračeka Kubka... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,17 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 22 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Zimná knižka pre Lucinku - Milena Lukešová, Jana Sigmundová (ilustrátor), , 1986
Kniha
Slovenčina, 1986
Vypredané

Zimní knížka pro Lucinku - Milena Lukešová, Jana Sigmundová (Ilustrátor), Albatros CZ, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Na sklade 3 ks

14,99 €


Zimní knížka pro Lucinku - Milena Lukešová, Jana Sigmundová (ilustrátor), , 1983
Pevná väzba
Čeština, 1983
Vypredané

Zimní knížka pro Lucinku - Milena Lukešová, Jana Sigmundová (ilustrátor), , 1978
Kniha
Čeština, 1978
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Detské knihy s vianočnou tématikou

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Knižkotipy - Tajomstvo čítania

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Bohyne a prízraky - Juraj Červenák, Artis Omnis, 2024
Zimná knižka pre Lucinku - Milena Lukešová, Jana Sigmundová (ilustrátor), Stonožka, 2021
13,17 €

Viac o knihe

Jemný a citlivý príbeh dievčatka Lucinky, ktoré prežije zimu a Vianoce u babičky a deduška prvý raz samo, bez rodičov. Tí majú na starosti veľkú vec – priniesť si z nemocnice bábätko, Lucinkinho bračeka Kubka.

Pre budúcu prváčku Lucinku a jej kocúrika Dominika je svet u babičky a deduška plný prekvapení: zistia, že pánom na dvore je pes Sultán, že sa Dominikovi na ľade neudržia labky vedľa seba, že deduško sa stará o kravičky aj nové teliatko. Lucinka pomôže babičke zametať sneh, objaví na povale sánky a v kuríne vajíčko, vaľká cesto na rezance a sama zanesie deduškovi na farmu obed. S kamarátmi si užije veľa zimnej zábavy a deduško ju naučí, ako na Štedrý deň obdarovať stromy a zvieratká. Najväčšie prekvapenie ju však čaká nakoniec, keď sa dozvie, že dostala ten najvzácnejší vianočný darček – maličkého bračeka Kubka.

Milena Lukešová, renomovaná česká autorka literatúry pre deti, približuje v tejto knižke s veľkým porozumením svet dieťaťa v novom, menej známom prostredí. A zároveň svet starkých, ktorý plynie pokojne, múdro, má vychodené cestičky a predovšetkým má veľa času a lásky pre vnúčatá. Jedinečne napísaný príbeh nabáda malého čitateľa, aby sa pýtal a zistil, ako kedysi žili jeho starí a prastarí rodičia, ako sa svet mení. Pôvabné ilustrácie Jany Sigmundovej tvoria s textom vyvážený a kompaktný celok. Verne zobrazujú situácie aj predmety, ktoré Lucinku u babičky a deduška obklopovali. Niektoré z nich už patria do minulosti a z dnešného sveta sa takmer vytratili, napríklad kukučkové hodiny, kachľová pec, ručný mlynček na kávu, starodávny gramofón alebo telegram.

Táto nežná knižka môže na dnešného čitateľa pôsobiť trošku nostalgicky, veď od prvého vydania (1978) uplynuli desiatky rokov, no dodnes platí, že mnohým deťom priniesla radosť z čítania a má trvalé miesto v rodinných knižniciach ako jedna z najmilovanejších.
Čítať viac
Originálny názov
Zimní knížka pro Lucinku
Počet strán
88
Väzba
pevná väzba
Rozmer
250×300 mm
Hmotnosť
669 g
ISBN
9788055179476
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
3+
Naše katalógové číslo
1143787
Ilustrácie
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Stonožka
Pre koho
pre deti
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

8 hodnotení

6
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Lucia Bučková
Neoverený nákup
31.10.2023
Spomienky na detstvo
Krásna knižka, ktorá mi vždy pripomenie moje detstvo kedy som dostala prvý diel a bola to moja najobľúbenejšia knižka. Keď som túto objavila v kníhkupectve hneď som si ju musela kúpiť. Škoda, že nevydali aj prvý diel. Čítať viac
Ivana Molčanová
Overený zákazník
20.11.2022
Ako malá som túto knižku milovala a mala som aj "letnú verziu" . Z môjho pohľadu je vynikajúca, nádherne ilustrovaná a citlivo napísaná pre malé deti tak, ako oni vidia svet v ich veku.
Nemá náročný dej, skôr rozpráva obyčajný príbeh očami malého dievčatka, a to ako sa vyrovnáva s rôznymi situáciami v živote a jej vnímaním sveta. Asi takto si kladú malé deti otázky, čakajú odpovede a žiadajú vysvetlenie.....či už je alebo nie je doba mobilov.
Čítať viac
23.1.2022
Retro v novom šate
Síce sú Vianoce už za nami, zima pokračuje a nie len všetky Lucinky, ale aj všetky deti si môžu užiť túto krásnu zimnú knižku, ktorú nám z pôvodného českého jazyka, preložilo vydavateľstvo Ikar konečne aj do slovenčiny. Konečne preto, lebo kniha vznikla už v roku 1983, pokiaľ sa nemýlim, a v tom čase sa stala veľmi obľúbenou v celom Československu. Teraz sa nám po toľkých rokoch pripomína v novom šate.
.
Ja som túto knihu nepoznala, akosi ma obišla, ale ohromne som si pri nej zaspomínala na svoje detstvo... všetky tie teraz už retro hračky, ktoré moja dcéra ani nepozná. Na prázdniny u starých rodičov na dedine. Na dedka, ktorý rovnako, ako ten Lucinkin, pracoval v kravíne a ja som tam za ním vždy rada chodila a hladkala všetky kravy v rade. Na ešte tuhé zimy, keď sme sa na zamrznutej rieke korčuľovali a nebáli sa prepadnutia.
Jaaaj, nádherná nostalgia ma pri čítaní prepadla a priznávam, ja, 33-ročná koza, som si ju užila omnoho viac, ako moje 6-ročné dieťa.
.
Príbeh o Lucinke je písaný hravou a náučnou formou, čo sa bude detičkám od dvoch - troch rokov určite páčiť. Moja Hannah je predškoláčka a tá už vyhľadáva o trochu náročnejšie aktivity, takže si kniha počká, kým do nej dorastie mladšia dcéra. Teším sa, až jej ju prvýkrát prečítam.
Čítať viac
16.1.2022
Tak toto bola jedna z mála knižiek od Stonožky, ktorá nás neoslovila. Až po prečítaní som sa dozvedela dôvod a aj to,z iných recenzií. Totižto "Lucinka" je nové vydanie knižky staršej ako ja. Absolútne som ju nepoznala, ale samotný príbeh nezaujal mňa, ani Pauli. Knižka je rozprávaná v krátkych príbehoch bežných dní počas zimy. Bežných dní, myslím dní bez mobilov, TV a podobne, ktoré naše deti už ani nepoznajú. Lucinka trávi predvianočný čas u babky a dedka a očakáva príchod bračeka na svet. Knižka je bohato ilustrovaná a záverečná tretina knihy sa venuje obrázkovému slovníku, vysvetlivkám a zhrnutiu, pričom potrénujeme pamäť dieťaťa.
Pre nás, žiaľ, taká priemerná knižka.
Čítať viac

„Svet nie je čiernobiely, niekedy musíte pracovať s odtieňmi šedej...“

Slepé oko - Stuart MacBride, 2013
Slepé oko
Stuart MacBride