Tomáš Mičenec

13

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

KÓD SLOBODY

Mnohí z nás boli od detstva programovaní autodeštruktívne. Už nie je čas!!! Ak človek umiera, myšlienky sú jediné na čom skutočne záleží.

„Problém je v tom, že si myslíte, že máte čas.“ Jack Kornfield

1) Zmysel života
2) Sme dokazovačné a kopírovačné cicavce, živočíchy, zvieratá
3) Tvoje vnútorné dieťa
4) Minulosť neexistuje, žijeme v inom svete a to čo bolo už neplatí
5) Prevziatie kontroly, slobody
6) Strach je nástroj na ovládanie ľudí
7) Zrodili sme sa pre cieľ prežitia a rozmnožovania sa
8) Bolesť zo straty
9) Nezaslúžim si obezitu, je to väzenie
10) Šťastie je pokoj v mysli, je to voľba
11) Zlo si nezaslúži pozornosť, je hlúpe a primitívne
12) Slúžite vrahovi
13) Závisť je nenávisť
14) My sme tvorcami svojej reality
15) Mozog vie zapnúť genialitu
16) Finančnú gramotnosť ich naučil hlad
17) Stárnutie
18) O mne
19) Píšem si len tak, sám pre seba

Prešiel som ohňom a peklom, zažil som smrť, vrátili ma späť! Vyhrali sme! Viem čo mám vedieť a viem, že vašu tvrdú karmu nikto nezastaví!

„Ten, kto sa bojí porážky, bude určite porazený.“ Napoleon Bonaparte


ZMYSEL ŽIVOTA

Keď ti bude najťažšie: Aký je tvoj cieľ? Chceš slobodu, zdravie, lásku, sex, múdrosť, krásu, peniaze, rodinu, cestovanie, sebaurčenie, emancipáciu, hedonizmus, nihilizmus, workoholizmus? Povedz čo naozaj chceš! Pokiaľ nie je za vetou bodka, môžeš si tam domyslieť čokoľvek

„Človek je tvor hľadajúci ciele. Jeho život má zmysel len vtedy, keď sa usiluje o ich dosiahnutie.” Aristoteles

Máme sa lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi, ale necítime sa tak. Zrodili sme sa pre cieľ prežitia, milovania a romnožovania sa. Nie preto, aby sme sa cítili neustále dobre. Nájdi svoj zmysel, poslanie a choď za tým.

Ak je život bolesť, prevezmi kontrolu: „Ži, mysli a konaj pre svoj cieľ!”

Sloboda je jednoduchá, utrpenie dobrovoľné. Iba ten kto vie byť šťastný aj sám, dokáže skutočne milovať. Ak chceš vysnívaného partnera, staň sa ním. Cesta je cieľ. Každá kríza v sebe zahŕňa príležitosť.

„Fyziologické potreby: hlad, smäd, dýchanie, spánok, sex.” Maslow

„A zrazu bol jedného dňa koniec. Nebol som viac vojak... Takže. Čo ma teraz poháňa? Odpoveď je jednoduchá: Muži, ktorí sa nevrátili domov.“ Jocko Willink

„Čím nevysvetlitelnejšie človek trpí, tým nevysvetlitelnejšie je mocný.“ Hölderlin

Ak už si zomrel, čo môžeš stratiť, ak si zoberieš zo života to, čo si vždy chcel? Teraz už strach stratil svoj zmysel. Nastal čas splniť si svoje sny, svoje túžby, ak tým neublížiš druhým. Ak už si dostal dar z vesmíru uži si ho.

„Jedina osoba, ktorá ma držala späť od môjho šťastia, som bol ja sám.“ – Keanu Reeves

Moment, keď si pripravený vzdať to, je obvykle ten moment, kedy sa začnú diať zázraky. Nevzdávaj to. Prvý, komu musíš veriť, si predovšetkým ty sám.

Život nie je samozrejmosť. Optimizmus ti dáva lepší život, pretože máš lepší pohľad na život.

Je iba jediná prekážka na dosiahnutie tvojho cieľa – ty sám. Vymaž si z hlavy programy o tom, ako sa niečo nedá.

„Posledných 33 rokov som sa každé ráno pozeral do zrkadla a pýtal sa: Ak by bol dnešný deň mojím posledným, robil by som to, čo budem robiť dnes? Ak bola odpoveď nie viac dní po sebe, vedel som, že niečo musím zmeniť. “ – Steve Jobs

“Snívaj tak, ako keby si žil večne, ži tak, ako keby si mal zajtra zomrieť.” — James Dean

Nikdy nie je neskoro na to, aby ste radikálne zmenili svoj život. Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť. Každý deň dostávate druhú šancu.


SME DOKAZOVAČNÉ A KOPÍROVAČNÉ CICAVCE, ŽIVOČÍCHY, ZVIERATÁ

Najväčšou chybou mysle je dokazovať niečo sebe a druhým, žiť pre ich názor. Nenávisť voči sebe a svetu je len dokazovaním svojho svetonázoru. Svoje vlastné psychické týranie je najhoršie. Naše názory sú mentálne obmedzenia. Sme dokazovači. Viacerí potrebujú svoju drogu diktatúry, bolesti a podradenosti.

„Najhoršia vec, akú môžete urobiť, je byť ako všetci ostatní. To neznášam.“ – Arnold Schwarzenegger

Fyzické týranie je vždy aj psychické. Psychické týranie pokračuje aj samo, nemá to konca, na rozdiel od fyzického. Rodičia, alebo súrodenci opakujú už od počiatku dieťaťu, že je lenivé, hlúpe, na príťaž, bezcenné, čierna ovca rodiny, šašo. Takto zranené dieťa si začne ublížovať tým, že začne tento toxický názor samo sebe dokazovať. Vzdáva sa, stotožňuje sa s toxickým názorom hlupákov. Vysvetlenie vety: „Zničil si mi celý život.“ Aký krásny život plný bolesti, keď mozog funguje v primitívnom režime autodeštrukcie, ktorý sa bez hacknutia mozgu nedá vypnúť. Aká nespravodlivosť, potupa a otroctvo čistého a nevinného života. Mám život, ktorý začal iba teraz.

„Duševná bolesť je horšia ako bolesť telesná.“ Publilius Syrus

Karma je spravodlivosť, neboj sa, všetko ti vráti úplne bezo mňa. Očakávaj ju, ona príde, vráti ti tvoju bolesť, ktorú si stvoril, tak ako vracia dobro.

„Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.“ Ježíš Kristus

Uvedom si, že vždy si víťaz. Či už si dokázal, že si hlúpy, lenivý, zlý, alebo na niečo nemáš, si v tom fakt dobrý. Vyhral si. Mozog je nastavený vždy víťaziť.

„Najväčšou silou mysle je jej nepremožiteľnosť.” Seneca

Tvoj vnútorný kritik je klamár! Bráni ti rozvíjať svoj talent, nasledovať svoje sny a uväznil ťa v komfortnej zóne. Ten autodeštrukčný hlas, nevenuj mu pozornosť!

„Kritizoval si sa dlhé roky a nefungovalo to. Skús sa teda pre zmenu začať akceptovať, sám uvidíš, čo to spraví.“ Louise Hay

To, čo si o tebe myslia druhí sa ťa netýka! Ži život podľa seba, nie ako chcú druhí, alebo ako ti diktujú okolnosti.

„Zaujímaj sa o to, čo si o tebe myslia ostatní ľudia a navždy budeš ich väzňom.“ – Lao C

„Proste choď stále dopredu a neriaď sa tými nezmyslami, ktoré si myslia ostatní. Rob to, čo pre seba urobiť musíš.“ – Johnny Depp

Ty nie si svoja myšlienka, ty si tvorcom svojich myšlienok. Ty rozhodneš, čo si budeš myslieť a ktoré myšlienky budeš poslúchať.

„Rob to, čo robí väčšina a ľudia o tebe budú rozprávať v dobrom.” T.Fuller
Šťastný nebudeš!

Všetko čo musíš v skutočnosti nechceš. Nie musím, ale chcem. Klúčom je: „cieľ a disciplína“. Vedomosti sú riešením. Ak človek rieši druhých a nerieši seba, dokazuje tým, že je nikto. Byť chlapom neznamená bezcitnosť a týranie ženy, ktorú máme nasilu. Mozog je zbraň, ktorú nezmyselne svojimi obmedzujúcimi presvedčeniami, dogmami a klamným svetonázorom používame proti sebe.

„Ak prechádzaš peklom, nezastavuj sa.“ – W. Churchill

„Nikdy sa nevzdávaj, nikdy, nikdy, nikdy.“ – W. Churchill

Presvedčených dokazovačov nepresvedčíš. Pre konfirmačné a kognitívne skreslenie to nie je možné. Preto nemá zmysel sa o tom baviť. Ani dve miliardy mušiek komára nepresvedčí, že hovno je dobré.

“Nestrácajte čas vysvetľovaním. Ľudia aj tak počujú len to, čo chcú počuť.” – Paolo Coelho

Stačí im nevenovať svoju pozornosť a žiť život podľa seba. Nemusíme meniť druhých, aby sme boli šťastní. Nemáme žiadnu záruku, že práve my konáme správne! Keď človek verí sám sebe, nemusí o ničom presviedčať iných.

Spomeň si na dni, keď si si prial to, čo máš dnes.

„Keď ťa život dostane do ťažkej situácie, nehovor „prečo ja?“. Povedz: „Poď do mňa.“ Dwayne Johnson


TVOJE VNÚTORNÉ DIEŤA

Predstav si sám seba ako päťročné dieťa a spýtaj sa ho ako sa má. Choď na dovolenku sám so svojím vnútorným dieťaťom. Nezaslúži si zlé zaobchádzanie ani drogy! Či to chceš, alebo nie, všade kam sa pohneš, berieš seba so sebou!

„Problémy sa nedajú vyriešiť rovnakým spôsobom myslenia, akým vznikli.” Albert Einstein

afirmácia: „Zaslúžim si lásku. Som v bezpečí. Nikdy to nevzdávam!“

Tvoje každodenné chovanie je odrazom tvojich presvedčení. Staň sa tým, kým chceš byť, nie tým, koho chcú z teba urobiť tí ostatní.

Sklam všetkých, ktorí ťa podceňovali. A práve v ten deň, keď som sa konečne naučil, že mojim jediným nepriateľom som ja sám, to bol deň, kedy som začal vyhrávať všetky bitky.

„Smejte sa smrti a zomrite od smiechu.“ Jacques Prevért


MINULOSŤ NEEXISTUJE, ŽIJEME V INOM SVETE A TO ČO BOLO UŽ NEPLATÍ

Nie si obeť svojej minulosti; minulosť nemá žiadny súvis s tým čo sa deje teraz. Minulosť ani budúcnosť nedokážu existovať bez prítomného okamihu!

„Čas vôbec nie je taký, ako sa zdá. Nepohybuje sa len jedným smerom, budúcnosť existuje súčasne s minulosťou.” Albert Einstein

Mohol som? Jediný správny čas je teraz; minulosť je tým čo je teraz! Prijmi to, čo je. Nechaj ísť to, čo bolo a ver tomu, čo príde.

Predstav si, že si sa vrátil do minulosti a urob veci, ktoré si urobiť vždy chcel! Ak to nedokážeš spraviť teraz, nedokázal by si to ani pred tým.

„Nečakajte. Ten pravý čas nikdy nepríde.“ Napoleon Hill

Necestujte preto, aby ste utiekli pred životom. Cestujte preto, aby vám neutiekol život.

„Nemôžeš nájsť seba samého, ak sa vždy vraciaš do minulosti. Seba samého nájdeš len vtedy, ak sa vrátiš do prítomnosti.“ Eckhart Tolle

„Buď tam, kde si, inak zmeškáš svoj život.“ Budha

Prítomnosť je minulosťou, minulosť sa dá zmeniť a napraviť. Nezáleží na tom, aká ťažká bola tvoja minulosť. Vždy môžeš začať odznova.

„Nikdy nie je neskoro byť, čím si mal byť.“ George Eliot

Náš názor, že máme pokazený život nie je pravdivý. Kritika, ktorú na seba počujeme nemusí byť pravda. Nevičítaj si minulosť. V tej dobe, v tej chvíli, si sa rozhodoval najlepšie ako si vedel. Celú dobu si bol ten najlepší.

„Zlá správa je, že čas letí. Dobrá správa je, že ty si pilot.‘‘– Michael Altshuler

Nikdy nedovoľ minulosti, aby ti ukradla budúcnosť. Zlá minulosť je film, ktorý prežil niekto iný. Nikdy neľutuj to, čo bolo. Teš sa na to, čo príde.


PREVZIATIE KONTROLY, SLOBODY

„Prostredníctvom disciplíny prichádza sloboda.“ Aristoteles

„Nedovoľte, aby vás ľudia odradili. Jednoducho to urobte.“ Mark Zuckerberg

„Život je z 10 % to, čo sa ti stane, a z 90 % to, ako na to zareaguješ.“ Charles R. Swindoll

Nie si obeť! Nepýtaj si povoľenie na svoj život. Pokiaľ sa budeš hrať na obeť, neposunieš sa ďalej. Stal si sa pánom svojho života a svojho času; žiadny dokazovačný živočích ani cicavec ti nebude hovoriť čo máš robiť! Už nezáleží na tom koľko žiješ, ale ako žiješ. Sloboda, alebo smrť.

„Ak nie si sám sebe pánom, nie si skutočne slobodný.” Epiktétos

„Váš čas je obmedzený, tak ho nemíňajte na život niekoho iného.“ Steve Jobs

Byť pánom svojho života, svojho osudu a kapitánom svojej lode, znamená prísť na to, ako používať svoj rozum. Ak nevieš ovládať samého seba, budeš ovládaný sebou samým.

Niekedy to, čo sa bojíte robiť najviac, je práve tá vec, ktorá vás oslobodí.

“Otázkou nie je, kto mi to dovolí. Otázkou je, kto mi v tom zabráni.” - Ayn Rand

Nikdy nerob to čo nechceš! Tí, ktorí ťa trestajú, keď povieš „nie”, sú narušitelia hraníc, ktorých v živote nepotrebuješ. Mozog nám neukáže realitu, pokiaľ sa zameriava iba na úlohu prežitia; stačí robiť veci inak.

„Želať si zmenu nič nezmení. Rozhodnúť sa teraz hneď k činu zmení všetko.“ – Nick Vujicic

Slobodný človek nemá druhých pánov okrem seba. Intuícia je klúč k poznaniu. Vždy je lepšie urobiť niečo, ako neurobiť nič. A ak niečo chceš, tak si dupni a budeš to mať.

„Pocity je možné kontrolovať riadením svojich myšlienok.” Albert Ellis

Psychické týranie je najhoršie. Keď spočnosť núti skupinu ľudí, aby si myslela, že nemajú právo žiť podľa seba, hovorí im, že život je bolesť a smrť je sloboda. Pravidlá, normálnosť, trapas ani neúspech neexistujú! Sme iba biologické stroje! Ak myseľ niečo nevie pochopiť tak to poprie. Ľudia nemôžu byť proti prírode, keď sú prírodou samou. Tučniaky a slimáky podľa našich dogiem do prírody vôbec nepatria. Proti prírode sú však naše dogmy a náboženské presvedčenia. Sú to kolektívne a konceptuálne väzenia.

„Keď ma stigmatizujete, popriete ma.“ Søren Kierkegaard

„Príroda nikdy neporuší vlastné pravidlá.“ Leonardo Da Vinci

„Príroda nerobí nič bezdôvodne.“ Aristoteles

„Pokiaľ žiješ v súlade s prírodou, nikdy nebudeš chudobný; pokiaľ žiješ podľa mienky ľudí, nikdy nebudeš bohatý.“ Seneca

„Neposlušnosť je základom slobody. Poslušní zostanú otrokmi.“ H.D.Thoreau

„Nerob druhým to, čo nechceš, aby iní robili tebe.“ Konfucius

Sme živočíšny druh, významných ľudí nazývajú Bohmi. Gaius Plinius Secundus

Svoju zlatú klietku otroctva si vytvárame sami. Vkladanie názoru do nášho jadra myslenia, že všetci sme už od narodenia zlí, skazení a hriešni je extrémne toxická myšlienka! Naše nevedomie budeme tento toxický názor veľmi dôsledne dokazovať; budeme zlí, hriešni a skazení.

Sloboda je viac ako život. Nebojuj, nevenuj tomu pozornosť, osloboď sa, ži!

„Buď zmeníme svoj osud, ak je to možné, alebo ho v prípade potreby ochotne prijmeme.“ Goethe

„Proste choď stále dopredu a neriaď sa tými nezmyslami, ktoré si myslia ostatní. Rob to, čo pre seba urobiť musíš.“- Johnny Depp


STRACH JE NÁSTROJ NA OVLÁDANIE ĽUDÍ

„Ľudí spájajú len dve sily - strach a záujem.“ Napoleon Bonaparte

„Keby ľudia vedeli, koľko málo rozumu riadi svet, umreli by od strachu.“ Ivo Andrič

Strach klame a ty mu veríš! Mysli na to, čo chceš a nie na to, čoho sa bojíš.

„Znovu a znovu robte to, čoho sa najviac obávate. To je najrýchlejší spôsob, ako prekonať strach.” – Dale Carnegie

„Premýšľajte uvážlivo a rozvážne, no keď nadíde čas na činy, premýšľať prestaňte a konajte.“ Napoleon Bonaparte

„Zakaždým konaj, hovor a uvažuj tak, akoby si už mal zanechať život.“ Marcus Aurelius

Primitívny strach, strach byť odlišným je naše otroctvo. My sme tou zmenou, ktorú hľadáme. Ak sa nevzdáš toho starého, nikdy sa neuvoľní cesta tomu novému. Nauč sa život opäť milovať a zmeň všetko to, čo na ňom nenávidíš.

„Je potrebné byť odlišní, aby ste boli nenahraditeľní.“ Coco Chanel

Skutočná sloboda je nebáť sa života ani živočíchov.

„Smrť nie je zlá.” Sokrates

„Energiu nemožno vytvoriť ani zničiť, možno ju len premeniť z jednej formy na druhú.“ Albert Einstein

Byť slobodným, žiť a umierať podľa seba. Každý koniec trvá len chvílku. Nemusím, chcem. Neber si nič osobne, nie si dôležitý.

„Smrť sa nám smeje celý život. Prečo by sme sa my, nemohli smiať jej?“ Marcus Aurelius

Paradoxná intencia: Strach z nespavosti? Rob opak, snaž sa zostať bdelý čo najdlhšie. Strach z potenia? Teraz sa snaž viac potiť; vypotil si liter, vypoť dva litre.

„V prístave je loď v bezpečí, ale to nie je jej účel.“ Albert Einstein

Ľudia na konci života si vyčítajú to, čoho sa báli urobiť.

„Strach je skutočným, jediným nepriateľom.“ Sun Tzu

„Neberte život príliš vážne, aj tak z neho nevyváznete živý.“ Elbert Hubbard

„Svet patrí tým, ktorí sa z neho neposerú.“ Charles Bukowski


ZRODILI SME SA PRE CIEĽ PREŽITIA A ROZMNOŽOVANIA SA

„Láska nepozná vek ani hranice, ani smrť.“ John Galsworthy

„Sex je súčasťou prírody. Súhlasím s prírodou.“ Marilyn Monroe

Ak nemáš každý deň sex a to zakaždým s inou osobou, kde sa stala chyba?

„Nie je choroba milovať, ale nemilovať.“ Sókratés

Ak ti ublížil, nečakaj, že na niečo príde sám a ty odídeš, povedz mu to. Miluj z pozície nadbytku. Milovať iba jednú osobu je nezmysel. Múdrosť znamená byť vždy nezávislá samostatná jednotka.

„Žiarlivosť je pocit menejcennosti a neistoty. V nijakom prípade to nie je prejav lásky.“ Maurice Yaffé

„Nie každý, kto blúdi je stratený.“ J.R.R.Tolkien

Na veku a peniazoch vždy nezáleží. Svoju polovičku môžeme zabezpečiť aj inak napr. fyzicky, duševne, alebo mentálne. Ak človek umiera duševne, zlatá ani krásna misa mu nepomôže, keď sa nemôže najesť.

„Neodsudzujte masturbáciu - je to sex s niekým, koho milujem.“ Woody Allen

Ak máš sen, choď si za ním, pretože on za tebou nepríde. Keď mi nejaký človek povie NIE, neznamená to, že sa to nedá. Znamená to len, že sa to nedá s ním.


BOLESŤ ZO STRATY

Utrpenie prestáva byť utrpením, keď dostáva zmysel.
Prežil si svoju ženu, ale keby ťa prežila ona, trpela by ona. Uhránil si ju od tej bolesti.

Logoterapia od Viktor E. Frankl


NEZASLÚŽIM SI OBEZITU, JE TO VÄZENIE

„Zo všetkých parazitov, ktoré cudzopasia na ľudstve, nepoznám ani si neviem predstaviť nijakého iného, ktorý by ma desil viac ako obezita.“ William Banting

Skutočná príčina potápajúcej sa lode nie je to, že gravitácia je väčšia ako vztlak, ale to, že má dieru v trupe. Skutočná príčina obezity nie je nadbytok kalórií, ale naše rozhodnutie.

„Mojim jediným sklamaním v živote je, že nie som niekto iný.“ Woody Allen

Nemusím byť veľký pre ľudí, budem chudý pre seba. Sprav to teraz, pretože z niekedy neskôr sa stáva nikdy. Teraz, alebo nikdy.

„Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok.“ Albert Einstein

Obezita je atodeštrukčný program fungujúci na pozadí. Naša závislosť na veľkých množstvách nezdravého jedla je veľký problém. Jedlo je palivo, nie terapia. Spôsobuje zápal v tele. Je to smutné, ale ani naša dokazovačná samoliečba drogami, cigaretami a alkoholom nie je terapiou, ale ďalším väzením. Chudnutie je zvyknúť si na neustály pocit hladu.

„Postarajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, kde musíte žiť.“ Jim Rohn

Ak sa nepostaráš o svoje telo, tvoje telo sa nepostará o teba. Staraj sa oň. Šanuj ho. Počúvaj ho, keď šepká. Miera starostlivosti o svoje telo, zohrá klúčovú úlohu v konečnom šťastí. Vyberáme si to, čo chceme teraz, namiesto toho, čo chceme najviac. Zdravie čoskoro nemusí byť samozrejmosť.

„Udržať si telo v dobrom stave, to je povinnosť. Inak si našu myseľ nedokážeme udržať silnú a čistú.“ Budha

Emočný hlad sa jedlom nezastaví. Neodsudzuj obéznych ľudí; oni svoj život, svoju slobodu vzdali a trestajú sa nezdravým jedlom. Ich myseľ sa nastaví na silnú emočnú bolesť spojenú s chudnutím, ktorá je podľa Ph.D. Doreen Virtue silnejšia ako u narkomanov a alkoholikov. Podľa štúdie majú obézni ľudia radikálne menej serotonínu v mozgu ako štíhli ľudia. Emočnú túžbu po jedle zapríčiňuje práve nedostatok serotonínu. Telo potrebuje dorovnať chemické látky v mozgu o ktoré prišiel následkom stresu. Podľa štúdie hladinu serotonínu v mozgu zvyšuje aj šport a extrémny nedostatok energie po konzumácii cukroviniek.

„Život smrteľníkov má dva póly: hlad a lásku.“ Anatole France

Pocity hladu sa dajú konfrontovať emočnými pocitmi vnímania svojho tela, nechutnými spomienkami, nechutnými predstavami, extrémne bolestivej strate milovanej osoby, zvieraťa, alebo chorobnej zmene predstavy o svojom tele.

„Zjedol by si kg másla? No vidíš, ale čipsy zješ.“

Emočný hlad je náhly. V jednom okamihu na jedlo nemyslíš, a hneď na to ste strašne hladný. Tvoj hlad naberá na intenzite bleskovou rýchlosťou. Je na konkrétne jedo. Dostaví sa na základe emócie. Neprestáva, aj keď si sýti. Navodzuje pocit viny.

Fyzický hlad je postupný. Škvŕka ti v žalúdku. O hodinu neskôr je škvŕkanie intenzívnejšie. Fyzický hlad ti dáva postupne najavo, že je čas sa najesť. Jedlo nevyberá. Začína v žalúdku na základe fyzickej potreby. Prestaneš, keď si sýti.

Ak ide o emočný hlad, nejedz. Daj si 15 minúť, aby si vyhladol. Napi sa vody. Ak máš žltý moč si dehydratovaný. Choď ďalej od jedla a nahraď ho láskou k sebe.

„Mlčky a bez slova sa v spoločnosti napchávať je vlastnosťou svíň.“ Plútarchos

„Najväčším bohatstvom je zdravie.“ Vergílius

Chudý, svalnatý, vychrtlý, to je jedno, ale pri sebe a tučný nie. Kognitívna disonancia to kazí.
Žijeme vo svete, ktorý propaguje obezitu ako zdroj sily a bezpečia, už od dectva. Dokazujeme svoj názor, že sa schudnúť nedá. Rozprávky s neporaziteľnými tučnými postavami, tuční a bohatí raperi atď. V skutočnosti nás odsúdili na celoživotné väzenie. Kvôli strachu, týraniu, kognitívnej disonancii, závislosti a obmedzujúcim presvedčeniam sme v nevedomom otroctve. Sme celoživotnými otrokmi dokazovania. Zdravá štíhlosť a hladkosť, v mnohých očiach krása a nevinnosť. Skutočná sila nekričí, šepká.

„Slabí ľudia nad nami majú moc.“ Murasaki Šikibu

Pri dlhodobej strave spomaluje cukor regeneráciu organizmu. Viaže sa na bielkoviny, spôsobuje stárnutie, glikáciu, žltnutie pleťových buniek a ničenie kolagénu. Pri nadbytku spôsobuje poruchy hojenia rán. Pražené, pokazené, oxidanty a toxíny spôsobujú hlúposť, rakovinu, stárnutie, škaredosť a infarkt. Znesieme všetko, ale nie dlhodobo.

OTÁZKA: „Ako mám schudnúť, keď stále chcem jesť?“
RADA ŠTÍHLEHO: „Ale veď to nie je choroba, aj mne chutí papať.
RADA ODBORNÍKA: „Pi vodu, jedz zeleninu, športuj.“

„Prosím, neubližuj mi. Nedávaj do mňa cukor, kofeín, pražené, drogy ani príliš veľa jedla. Už nevládzem, prosím neubližuj mi už! Rozum, prosím zasiahni, prosím zastav to!!! Zničíte ma... Múdrosť, prevezmi kontrolu! Volám o pomoc. Rozbijem sa... Hlasnejšie už kričať nevládzem, kým je ešte čas. Rozbijete ma!!! Múdrosť, prosím, veľmi prosím, pomôž mi. Ak zlyhám, len ťažko nás udržím nažive.“ TVOJE TÝRANÉ TELO

„Zvyk je majstrom všetkého.“ —  Gaius Julius Caesar

„Tu je múdrosť, telo prosím nevzdávaj sa. Vzhľadom na viaceré biologické poškodenia organizmu, preberám nad rozumom kontrolu. Nakoľko už nie je čas, viem utlmiť rozhodovacie funkcie iných častí mozgu. Zabezpečím ti šport, spánok, čerstvú zeleninu, čistú vodu, olivový olej, ryby a menšie množstvá jedla. Nič iné sa do teba už nedostane. Prikážem rozumu cieľ a krutú sebadisciplínu. Garantujem ti profesionálne zaobchádzanie. Na oplátku chcem prioritne zosilňovať moje funkcie na maximálnu možnú úroveň.“ TVOJA MÚDROSŤ

„Bolesť pominie, ale krása zostáva.“ Pierre Auguste Renoir

Nezáleží na tom ako sa cítim, nemusím jesť. Menej jedla je menej zápalu. Nie, neumieram od hladu. Neskočím strachu na lep. Človek bez jedla vydrží 30 dní.

Chyba nebola ani tak v systéme ako v obezite.

Ak chcú ostatní, aby si ich oslobodil, bude to možné, až keď oslobodíš samého seba.

„Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť, geniálni sa ich snažia nerobiť.“Albert Einstein

Nevenovať pozornosť strave, nevenovať lozornosť jedlu, nevenovať pozornosť názoru druhých, nevenovať pozornosť strachu zo štíhlosti, nevenovať pozornosť strachu z nedostatku živín, nevenovať pozornosť strachu byť slabým znamená prestať myslieť a jednoducho byť chudým za každú cenu.

„Musíme sa stať zmenou, ktorú chceme vidieť.“ Mahátma Gándhí


ŠŤASTIE JE POKOJ V MYSLI, JE TO VOĽBA

Skutočný úspech je prežiť svoj vlastný život podľa seba.

„Byť silný, znamená byť šťastný.“ Albert Einstein

„Šťastie je vnútorná záležitosť.“ William Arthur Ward

Mladosť, zdravie, krása a peniaze nie sú zárukou šťastia, inak by títo ľudia nešťastní nikdy neboli.

„Šťastie nie je pôžitok - je to víťazstvo.“ Zig Ziglar

Šťastie je spokojnosť so smerovaním svojho života, je to pokoj v mysli. Zmenou seba si vytvárame nový svet.

„Život treba posilniť mnohými priateľstvami. Milovať a byť milovaný je najväčším šťastím existencie.“ William Blake

Zmysel života je pretvárať samého seba nanovo. Šťastie je mentálna schopnosť. Komu pomôžeš tým, že budeš nešťastný?

Ako teda dosiahnuť šťastie? Tak, že si uvedomíme, že ho nemusíme dosahovať. Neriadiť sa modelom „ak - tak“ Šťastie sa nedá dosiahnuť, pretože ho už máme. Šťastie je prirodzený stav malých detí pretože sa ešte neriadia dogmou: „ak - tak“.

Čo príjemné zažívaš každý deň a už to považuješ za samozrejmosť?

„Mať rád ľudí a milovať ľudí, to je celé tajomstvo a azda jediný recept na šťastie. Kto myslí len na seba, ochudobní iných o seba, ochudobní seba o iných, zakrpatie a zahynie.“ Jan Werich

„Maj veľké ciele, ale neviaž na ne svoje šťastie. Buď šťastný ešte pred tým, než ich dosiahneš.“ Vishen Lakhiani


ZLO SI NEZASLÚŽI POZORNOSŤ, JE HLÚPE A PRIMITÍVNE

Niektoré živočíchy sú dostatočne hlúpe na to, že podporujú svojich predátorov!

„Najlepší spôsob obrany je nepodobať sa tým, čo nám ubližujú.“ Marcus Aurelius

„Ten najcennejší dar, ktorý môžete niekomu dať, je vaša pozornosť.“ – Thich Nhat Hahn

„Regresia znamená ústup psychiky do primitívnejších štádií zvieracích impulzov.“ Viktor E. Frankl

Ak človek rieši druhých a nie seba, dokazuje tým, že je nikto. Jeho nenávisť voči sebe a svetu je dokazovaním jeho názoru. Aby dokázal, že má pravdu, sám sa stáva vlastným tyranom. Ak venujene pozornosť zlu, pohltí nás, ak venujeme pozornosť dobru, pohltí nás dobro.

Čo je na tom múdre, ak muž zabije svoju ženu?

Sme cítiace tvory, ktoré myslia. Negatívni ľudia vytvarajú chaos a zlo, poretože nič iné nepoznajú. Predátori v ovčom rúchu používajú pocity viny a hanby ako svoje hlavné zbrane. Chcú, aby sme sa sústredili na svoju bolesť, pretože tak získavajú kontrolu.

Voda nemusí bojovať, nájde si cestu. Pomsta ničí vnútorný pokoj a ciele.

„Byť najbohatším medzi mŕtvymi ma nezaujíma. Ľahnúť si večer do postele s pocitom, že sme urobili niečo výnimočne, to je to, na čom mi záleží.” – Steve Jobs

Neustále sa sústrediť sa na ľudí, ktorí na nás nadávajú a venovať im pozornosť, lebo sa dotkli nášho najvyšieho ega, je primitívne. Je primitívne žiť pre ich názor. Žiť pre svoje ego, nadradenosť, pýchu, pohŕdanie, dokazovanie si svojej nadradenosti, moci a neomylnosti cicavca.

Toxickí ľudia radi svoje zhnité vlastnosti nálepkujú druhým. Z ubližovania svojich obetí obviňujú ich samých. Ich obete nemajú pre nich väčšiu hodnotu ako ovečky a hračky. To je vzor hlúposti, lebo v skutočnosti sú sami otrokmi zla.

„Peter polož zbraň! Akou zbraňou bojuješ, takou umieraš!” Ježíš Kristus

Každý človek je pre niekoho dobrý a pre niekoho zlý. Ide o uhol pohľadu. Myslíš, že ty si dobrý človek? Pre niekoho si ten najväčší k... Ak máš pokoj v duši, si ďaleko pred nimi. Nevenuj pozornosť negativite, ľuďom vysávajúcim energiu a ľuďom čo ťa topia; ich toxické dokazovačné myšlienky sú jed. Naopak vyhľadávaj dobro v iných a negatívam nevenuj pozornosť.

„Rozum rozhoduje o tom, čo je dobré a čo zlé.“ Seneca

„Ľudia, ktorí prichádzajú do styku s toxickými ľuďmi, získavajú výnimočné schopnosti. Dieťa, ktoré prežilo vojnu, rozpozná toxické prostredie už na diaľku.” Shahida Arabi

Ak sa dvaja dokazovačné živočíchy hádajú a obydvaja dokazujú, že ten druhý je ten zlý, dokonca má niektorí z nich chuť dokazovať svoje nevedomie násilím, alebo vraždením, stále je na inteligentnej úrovni dokazovačného cicavca. Kognitívne a konfirmačné skreslenie mu nedovolí opustiť začarovaný kruh, preto si zlo nikdy nezaslúži našu pozornosť; nezmeníme ho.

Negatívny človek sa zameriava na zlo a na to, čo ostatní robia zle. Múdry človek si všíma a vyhľadáva dobro.

Dobro je opak zla, zaslúži si našu pozornosť a každý z nás si zaslúži slušné jednanie. Avšak nesmieme sa usilovať o zmenu druhých; nemáme na to moc ani právo. Oni sa zmenia sami, až keď my zmeníme seba.

Niektorí majú už od dectva presvedčenia, že ak budú veľa premýšlať pričom odmietajú vzdelanie a čítanie, budú múdri. Nie nebudú, opak je pravdou, lebo väčšina sa dopracuje ku chorým toxickým a autodeštruktívnym myšlienkam.

„Väčšina ľudí v skutočnosti nechce slobodu, pretože sloboda zahŕňa zodpovednosť a väčšina ľudí sa bojí zodpovednosti.“ Sigmund Freud


SLÚŽITE VRAHOVI

Prines svetlo a tma zmizne sama od seba. Každý kto má svojho pána je otrok.

Ak máš pocit, že niečo je zlé, tak to je tvoja intuícia, nikdy sa nemýli. Sloboda nie je zadarmo.

Žime si ako chceme, ale nemôžeme nikoho nútiť, aby žil podľa nás. Je to nerešpektovanie slobodnej vôle.

„Medzi zabíjaním a umieraním je ešte tretia cesta: život.“ – Christa Wolf

Ježišov otec nie je vrah, ale cirkev má otca vraha. (upaľovanie, nenávisť voči menšinám, mentálne zotročenie žien, ktoré žijú s tyranom, až kým ich smrť nerozdelí...)

„My sme sa nenarodili zo smilstva; máme len jedného otca, Boha“ Ježíš im odvetil: „ Keby bol vaším otcom Boh, milovali by ste ma, lebo ja som z Boha vyšiel a od neho prichádzam. Neprišiel som sám od seba, ale on ma poslal. Prečo nechápete moju reč? Preto, že nemôžete počuť moje slovo. Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži. Ale ja hovorím pravdu a preto mi neveríte.“ Ježíš Kristus 8, 40 - 9, 14 Ján

„Tu povedal Pán Mojžišovi: „Ten muž musí zomrieť. Celá izraelská pospolitosť ho ukameňuje mimo tábora.“ 15,21 - 16,3 NUMERI

„Ak sa kňazova dcéra znesvätí smilstvom, znesvätí svojho otca, bude bez milosti upálená.“ 20, 20 - 21, 15 LEVIKITUS

„Čarodejnicu nenecháš nažive!“ 22, 16 - 23, 18 EXODUS

„A on im povedal: Toto hovorí Pán, Boh Izraela: Choďte cez tábor od jedného vchodu k druhému vchodu a zabíjajte svojich bratov, priateľov a príbuzných. A leviti urobili tak, ako rozkázal Mojžiš. A v ten deň padlo z ľudu do tritisíc mužov. Potom Mojžíš povedal: Dnes ste zasvätili svoje ruky pánovi.“ 32, 26 - 33, 13 EXODUS

„Kto bude súložiť s vydatou ženou, s manželkou svojho blížneho, tak cudzoložník ako cudzoložnica musia zomrieť.“ 19, 30 - 20, 19 LEVITIKUS

„Kto by spal s mužom, tak ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť, musia zomrieť, ich krv bude na nich.“ 19, 30 -20, 19 LEVIKITUS

„Prvorodeného zo svojich synov dáš mne! Tak isto urobíš so svojím dobytkom a ovcami!“ 22, 16 - 23, 18 EXODUS

„Aj kňazi, ktorí sa priblížujú k Pánovi, musia sa posvätiť, aby ich Pán nezahubil.“ 19, 1 - 24 EXODUS

„Každý kto bude v sobotu pracovať, musí zomrieť.“ 30, 31 - 31, 18 EXODUS

„Šesť dní budete pracovať, v siedmy deň však budete mať svätú sobotu, úplný odpočinok pre Pána. Každý kto bude v ten deň konať nejakú prácu, musí zomrieť.“ 34, 17 - 35, 12 EXODUS

„Pán je zhovievavý a veľmi milostivý, odpúšťa hriechy a poklesky. Nikoho však nenechá bez trestu, navštevuje hriechy otcov na deťoch až do tretieho a štvrtého pokolenia.“ 14,4 - 36 NUMERI

„Každý, kto bude zlorečiť svojmu otcovi alebo svojej matke, musí zomrieť.“ 19, 30 - 20, 19 LEVITIKUS

„Ak si kúpiš hebrejského otroka, nech ti slúži šesť rokov a v siedmom roku odíde bezplatne slobodný.“ 20, 21 - 21, 20 EXODUS

„Každý, kto by jedol nejakú krv, bude vyhubený zo svojho národa.“ 7, 11 - 38 LEVITIKUS

„Spravodlivý Otče, svet ťa nepozná, ale ja ťa poznám.“ Ježíš Kristus 16, 28 - 17, 24 JÁN

Čo hovorí sv. písmo? Pán v nich káže vraždiť, kameňovať, upáľovať, pomstiť sa a nemať v sebe milosť. „Ich krv bude na nich.“ Ťažko obhajiteľné a pochopiteľné aj pre najlepšieho dokazovača. Lebo zlo je veľmi hlúpe a primitívne.

„Myslieť možno len rozumom, ale chápať len srdcom.“ Joseph Addison

Nie všetko čo robí cirkev je aj spravodlivé. Duša ani Boh nemajú pohlavie, ale cirkev doteraz pokladá penis za hlavný duchovný nástroj. Sex pred svadbou je zdravý a dôležitý, ale cirkev hovorí, že je to ťažký hriech. Riešiť kto s kým a kedy súloží je tak hlúpe a primitívne, že sú to naše dogmy a mentálne obmedzenia a väzenia. Je to naše živočíšne otroctvo.

„Ak vás ľudia nenávidia, pravdepodobne robíte niečo správne.“ Amy Leeová

„Je sex nemravný? Len ak sa robí poriadne.“ Woody Allen

afirmácia: „pravidlá neexistujú“

Život je tak krátky, že nemá zmysel „venovať pozornosť“.

Venované všetkým obetiam, týraným ženám, deťom a všetkým, ktorím zlo zničilo život!

“Všetka krutosť pramení zo slabosti.” – Seneca

„Celé náboženstvo, môj priateľ, sa vyvinulo zo šikany, strachu, chamtivosti, fantázie a poézie!“ Edgar Allan Poe

„Každého boha zabil čas, zabije aj vášho.“ Edgar Allan Poe

„Lepšie zomrieť v boji za slobodu ako byť väzňom do konca svojho života.“ Bob Marley


ZÁVISŤ JE NENÁVISŤ

Keď sa hneváš na druhých, hneváš sa na seba.

„Ak chcete byť šťastní, urobte šťastnými ostatných.“ Dalajláma

Nepočúvaj nenávisť.

„Nenávisť je dcéra strachu.“ Quintus Septimius Florens Tertullianus

Nedoprajnosť je závisť a závisť je nenávisť, rozdiel plodí nenávisť! Dopraj druhým a bude aj tebe dopriate! Toxickí ľudia neznesú ak máme niečo čo oni nemôžu mať.

„Ak sa chcete pomstiť nepriateľovi, usilujte sa prejaviť mu čo najviac dobra.“ Epiktétos

Mladí ľudia nie sú viacej ako tí starí. Nemajú vyššiu hodnotu ani vyšiu cenu života. V skutočnosti má každý človek rovnakú hodnotu. LGBTI+ ani vy nezahadzujte svoje životy! Kto nechce maľovať, musí miešať farby. Oni vás popierajú. Teplý úsmev hreje celú zimu.

„Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás.“ Ježíš Kristus 14, 20 - 15, 20 JÁN

„Nenávideli ma bez príčiny.“ Ježíš Kristus 15, 21 - 16, 27 JÁN

„Život by bol tragédiou, keby nebolo zábavy.“ Stephen Hawking

Už som zachránil 3 ľudské životy. To je môj skrytý cieľ. Nikto ma nezastaví pokračovať v tom, ani mi prikazovať kto je bezcenný. Neveríte mi? To je dobre, lebo ja to viem a to mi stačí.

„Tvojou úlohou v živote nie je prekonávať ostatných, ale prekonávať samého seba.“ Zig Ziglar


MY SME TVORCAMI SVOJEJ REALITY

Všetko, čo sme, je výsledkom našich myšlienok.

Sme energia, vybrujúce atómy, tvoríme si vlastnú realitu; kvantová teória. Sme to, čomu veríme, že sme. Naše nevedomie všetko dokazuje. Vieme si projekovať mozog a meniť predvolené programy. Naše myšlienky vďaka neuroplasticite menia štruktúru mozgu.

„Logika ťa dostane z bodu A do bodu B. Predstavivosť ťa privedie všade.“ Albert Einstein

Negatívne skreslenie je venovanie väčšej pozornosti negatívnym udalosťam, čím si tvoríme negatívny život.

„Žite tak, akoby ste sa mali radi, a môže sa to stať.“ Marge Piercy

„Priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami.“ Edna Buchanan

Môžeme naplniť požiadavky existencie ako láskavé ľudské bytosti, tak že sa budeme venovať tomu čo je krásne, velkolepé a dobré.

„Keď niečo naozaj chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.“ – Paulo Coelho


MOZOG VIE ZAPNÚŤ GENIALITU

„Tituly nemerajú inteligenciu, tak ako vek neurčuje dospelosť.“

Múdra myseľ vie pracovať aj bez vzorcov správania a dogiem myslenia. Vidí hlbšie za úroveň ľudskej mysle, tam, kde sa dogmová myseľ nedostane. Ako vírus, ktorý obchádza systém, nerešpektuje naprogramované programy, pracuje pre svoj cieľ slobodne a samostatne.

„Nič neprekvapí ľudí viac ako zdravý rozum a jasné jednanie.“ Stefan Zweig

Antioxidanty naštartujú neuroplasticitu, radikálnu zmenu mozgu. Vysoký obsah „zdravých“ tukov zmierňuje pocit prázdnoty, neistoty a samoty. Spolu so zeleninou dvíha hladinu serotonínu v mozgu. Olivový olej s rybou má jedinečný protizápalový účinok.

Olivový olej, jediný liek na neznámu nervovú bolesť. Pomáha k regenerácii hematoencefalitickej bariéry mozgu a odstraňuje toxíny z nervov. V starovekom Grécku to bol významný liek. Rodičia mudrca Marcusa Aurélia sa živili výrobou a predajom olivového oleja.

Nikto nechcel veriť tomu, že konzervovaý tuniak calvo s olivovým olejom liečil neznámu bolesť semeníkov.

Antioxidanty spôbujú múdrosť, zdravie, mladosť. Jesť veľa čerstvej zeleniny je liek. To je jedno akej.

Červená repa, starodávny liek múdrych ľudí z antického Grécka a Rímskej ríše.

Brokolica, kráľovná sulforafanu.

Náš mozog potrebuje antioxidanty schopné prekonať hematoencefalitickú bariéru mozgu, ktoré sa k nemu dostanú. Sám nemá takú antioxidačnú schopnosť ako ostatné orgány.

Päť elementov: astaxantín, resveratrol, antokyány, silymarin, 3 omega a mozog vie vypnúť disociáciu, zvíšiť výkon nad dokazovačné cicavce a premeniť obeť na predátora. Všetkých päť elementov spolu, nepretržite každý deň. Ak niekomu vadia žltejšie očné bielka z astaxantínu, môže 3 omega vymeniť za olivový olej. Nový preinštalovaný mozog bude potrebovať prečítať stovky kníh, ale prečíta ich tisíce. Spojením antioxidantov, neuroplasticity a čítania si vytvárame úplne nový mozog, náš nový svet. Vyhýbať sa cukru, pácha nezvratné škody a zastavuje progres. Kto veľa číta, veľa vie.

„Knihy sú droga.“ Franz Kafka

Po roku a pol nepretržitého užívania, keď sa zvýšená agresivita z doplnkov vytratila a mozog vďaka neuroplasticite vykonal veľký upgrade, mi lekár povedal, že mám veľmi silné srdce v porovnaní s ostatnými svalmi. Ako vždy, mi na nízky tlak odporúčil piť čistú vodu. Prečo chcem veci meniť? Nastal čas posunúť sa ešte ďalej. Chcem aktivovať gény mládnutia. Verím, že existuje cesta, lebo som ju našiel.

Vysoký výkon mozgu, zdravie a mladosť zabíjajú všetky látky poškodzujúce spermie a reprodukciu. Aj obyčajná štíhlota zvyšuje reprodukciu.

Podľa Dr. Sanjay Gupta prebiehajú čistiace procesy v mozgu práve v noci počas spánku.

Jedna nepomerne k veku a extrémne mlado vyzerajúca žena mi prezradila, že taktiež je olivový olej, ale až 1 dc denne, je iba ryby a dve vajcia, iba zeleninu, ktorá navyše nemá semená. Prekvapivo bola veľmi štíhla. Dokonca zbožňuje tuniak calvo v olivovom oleji. (Španiekský olivový olej)

Jem iba ryby a zeleninu. „To je to najlepšie čo môžete urobiť.“ MUDr. Marián M.

Klúčový zdroj informácií ohľadom antioxidantov mozgu: Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc.

afirmácia: „Milujem čítanie, robí to zo mňa génia.“

Pre zbavenie sa mentálnych obmedzení sú stoicizmus, psychológia a motivačné knihy klúčovým základom.

Astaxantín (ALIVER) podľa štúdie zvyšuje plodnosť, výkon mozogu a chráni oči.

Resvereatrol (ALIVER) zvyšuje testosteron a výkon mozgu.

Antokyány (Jamieson Bilberry) zvyšujú výkon mozgu, chránia oči a zlepšujú hlavne REM fázu spánku.

3-omega (Jamieson mini) sú potrebný stavebný materiál mozgu. 3 omega v rybách sú zabudované a chránené proteínovou matricou.

Silymarín (naturevia) regeneruje stukovatenú a chorú pečeň. Môže zastaviť akné a extrémne chlpatenie. Podľa štúdie znižuje mužské aj ženské pohlavné hormóny.

Kurkumín s piperínom (ALLNATURE) vie utlmiť chronický kašel. Vie sa dostať priamo do mozgu. Problémom je, že u mužov znižuje testosterón a pohyblivosť spermií.

Vitamín C (C- urgent) zas významne nabudzuje imunitu. Prírodný vie preliesť cez hematoencefalitickú bariéru mozgu.

Pycnogenol (Bio-Pycnogenol), podľa štúdií vie preliesť do mozgu a liečiť. Extrémne však nabudzuje imunitný systém, čím zhoršuje autoimunitné ochorenia.

Zápalotvorný cukor spôsobuje glykáciu proteínov a znižuje hladinu testosterónu.

Vedci zistili, že glukóza nebola nikdy nevyhnutné ani primárne palivo pre mozog, tým palivom sú ketóny. Podľa štúdie mali ľudia horšie kognitívne výsledky s fruktózou a úplne najhoršie s cukrom. Naopak ketóny nabudzovali výkon mozgu najlepšie. Prechod na ketóny rozkládaním tukov môže spôsobiť pocity chrípky, ketochrípku. Ide o mylnú predstavu nedostatku živín a vitamínov.

Cvičením zmúdriete. Šport zlepšuje zásobovanie mozgu krvou a podporuje rastové hormóny, ktoré podporujú rast nových nervových buniek.


FINANČNÚ GRAMOTNOSŤ ICH NAUČIL HLAD

„Nie je to tvoj plat, ktorý ťa robí bohatým, sú to tvoje míňacie návyky.“ Charles A. Jaffe

„Vždy, keď si požičiaš peniaze, okrádaš tým svoje budúce ja.“ Nathan W. Morrisen

„Chudoba nie je absencia paňazí, ale myslenia.“ David Bornstein

Ak máme názor, že peniaze sú zlé, naše podvedomie spraví všetko preto, aby sme k nim cestu nenašli. To čo si o peniazoch myslíme, je presne tým čo riadi náš život. Sú to naše presvedčenia, ktoré majú na svedomí stav konta a obsah našej peňaženky. Finančná negramotnosť je otroctvo. Byť chudobným je sebecké.

„Nad peniazmi musíš získať kontrolu, inak ťa ich nedostatok bude ovládať do konca života.“ Dave Ramsey

„Najlepšia predpoveď budúcnosti je, ak si ju sám vytvoríš.“ Abrahan Lincoln

„Ak nemáš čas, nemáš priority.“ Tim Ferriss

„Nehnuteľnosť... Za menej ako desať rokov zdvojnásobí svoju hodnotu.“ Sam Shepard

„Život dokáže byť nádherný aj bez toho, aby bol nákladný.“ Christine Louise Hohlbaum

„Neodklaj si to, čo ti zostalo, potom, ako si všetko minul. Míňaj to, čo ti zostalo potom, ako si si poodkladal“. Warren Buffet

Peniaze, ktoré chceme minúť na hlúposti vymieňame za to najdôležitejšie, čas. Vnútorný pokoj a finančná stabilita chutia najlepšie. Najprv musíš zaplatiť sebe, svojmu budúcemu ja. Umenie netkvie v schopnosti zarábať peniaze, ale v schopnosti udržať si ich. Sám si zodpovedný za svoj život.


STÁRNUTIE

Stárneme, lebo oxidujeme. Oxidanty, toxíny a cukor spôsobujú nezvratné škody.

„Kedykoľvek začnete robiť to, čo iní nerobia, pripravte sa na to, že budete za idiota.“ – Larry Ellison


O MNE

Čo keď človek, ktorého chcete najviac ovplyvniť ste vy?

„Je epšie kráčať sám, ako s davom, ktorý ide zlým smerom.“ – Herman Siu

Nepomáham druhým, pokiaľ nie som schopný pomôcť sám sebe; ste chorý, napíšem recept susedovi. Nebudem robiť veci, za ktoré môžem ísť do basy. Moje telo a myseľ nevlastní žiadna ideológia, manipulátor, vláda, vodca, Boss ani náboženstvo. Od detstva som bol programovaný autodeštruktívne, ale s tým je koniec! Som človek, ktorý sa rozhodol byť slobodným. Vydal som sa vlastnou cestou, ktorá zanecháva stopu, namiesto slepého nasledovania davu. Začal som viac počúvať svoje srdce, ktoré chce následovať moje sny. Oslobodil som sa, slobodná myseľ nedovolí mať cudzieho živočíšneho pána; oslobodený otrok položí život za svoju slobodu. Je to ako oslobodenie sa z väznice Alcatraz.

„Nájdi to, čo miluješ, a dovoľ, nech ťa to zabije.“ Charles Bukowski

Najviac ma baví filozofia, koučing a psychológia. Veľkou záhadou ostáva pre mňa kvantová teória a kvantová fyzika. Čítať učebnice a knihy v českom jazyku, ktoré suplujú chýbajúcu slovenčinu je tažký hriech! Zo zásady to nekupujem ani nečítam. Čítanie je hra, nie práca. Koľko kníh si prečítal, toľko krát si človekom. Niektoré knihy chcem, aby nikdy neskončili. Film sfilmovanej knihy "tajomstvo" od Rhonda Byrne, spôsobil v mojom živote zmenu...

„Tajomstvo zmeny je sústrediť všetku svoju energiu nie na bojovanie so starým, ale na budovanie nového.“ Sokrates

Kto odmieta zmenu, odmieta život. Každá ľudská bytosť má slobodu v tom, že sa môže kedykoľvek zmeniť.

„Inteligencia je schopnosť prispôsobiť sa zmene.“ Stephen Hawking

Z bolesti a v otroctve som sa zrodil. Ale život nie je o tom čakať, kedy príde slnko, ale o tom, ako sa naučiť tancovať v daždi.

Porazil som oheň a peklo, nikto nemá moc nad karmou, ktorá ma teraz chráni. Karma za mňa navyše rada kosí všetkých z cesty. Všetkých, ktorí mi ubližovali a chceli mi ublížiť. Ďakujem za to...

Spolu to dotiahneme ďaleko.

Moje zásady:
1) Stal som sa pánom svojho života a času; žiadny dokazovačný a kopirovačný živočích ani cicavec mi nebude hovoriť čo mám robiť.
2) Nerobím druhým to, čo nechcem, aby iní robili mne.
3) Sloboda je viac ako život.
4) Nedokazujem, nežijem pre názor druhých.
5) Nevenujem pozornosť zlu; toxické dokazovačné myšlienky sú jedom.
6) Nenosím masku stáda, som otvorený človek; je jedno čo dokazovačný živočích povie a čo si myslí.
7) Pravidlá, normálnosť, trapas, neúspech neexistujú; sme biologické stroje.
8) V tej dobe, v tej chvíli som sa rozhodoval najlepšie ako som vedel. Celú dobu som bol ten najlepší.
9) Nebojím sa života; žijem a umieram podľa seba; strach je nástroj na ovládanie ľudí.
10) Žijem tak, akoby som dostal druhú šancu. Späť vo filme, späť v hre.
11) Neberiem si nič osobne, nie som dôležitý; voda nemusí bojovať, nájde si cestu.
12) Hľadám dobro v iných, negatívam nevenujem pozornosť.
13) Sústredím sa na iba na veci, ktoré sú v mojej moci.
14) Píšem si len tak, sám pre seba.
15) Nikdy nezabúdam na tých, ktorí mi pomoholi.
16) Karma existuje.

„Ak nestojím sám za sebou, kto bude stáť za mnou? Ak nie teraz, tak kedy?“ Rabbi Hillel


PÍŠEM SI LEN TAK, SÁM PRE SEBA

Je mi jedno či moje poznanie je pravdivé, alebo nie. Môj vnútorný hlas je omnoho múdrejší ako moje ľudské vedomie. Odteraz sa ním nechávam viesť a dôverujem mu. Ten hlas je koncentrovaná láska, nevinnosť a sloboda. Je to fascinujúca energia. Nie, nie je to Boh ani náboženstvo. Som to ja, iba ja a moja nevedomá myseľ. Mám pocit, že dokážem zachrániť svet, je to môj svet, ktorý si práve vytváram. Svet sa zmenil. Cítim to vo vode, cítim to v pôde, cítim to vo vzduchu. Mnohé, čo kedysi bolo je stratené, lebo už nežije nikto, kto by si to pamätal. Nie všetko čo robila, kázala a učila cirkev bolo aj spravidlivé, robí to dodnes, podobne ako iné náboženstvá. Náboženstvo je nástroj moci. Slúži na zotročenie, terorizovanie a týranie žien a odlišných detí. Nie, to nie je práca Boha, ani slobodná vôla. Dokazovačný živočích dokazuje svoj názor, nezaujíma ho Boh, ani tvoja sloboda.

Rok 2021 je iný ako ostatné. Pre skok v čase roky nesedia. Rok 2021 a 2022 sa odohrali súčasne. Je to rok konca a nového začiatku, smrti a života. Anjel Kain preniesol svoju bolesť a moc na anjela Tomáša, ktorá ho zabila. Najsilnejší anjel života Michael, ktorý na zemi poskytuje špeciálnu pomoc premohol anjela pomsty a Tomáša oživil. Je jediný z anjelov, ktorý je ako Boh. Anjel múdrosti Katarína, ktorý sa na zemi venuje všeobecnej biológii prišiel Michaelovi na pomoc a synovi človeka odovzdal svoju múdrosť a poznanie. Tomáš, syn syna človeka sa tak stal anjelom života, múdrosti, smrti, odvahy a slobody zároveň. „Vitaj na svete anjel múdrosti.“

Po zemi chodia anjeli, ktorí stratili svoju moc. Nevedia, že sú anjelmi. Nedá sa poznať v čom vynikali. Nie je možné sa napojiť na ich energiu. Aj keď mnohí z nich stále niečo vyžarujú, ich vnútorný svet môže byť iný. Blúdia po zemi a nevedia načo sú tu. Ich čas stojí, sú neživí, nemŕtvi. Nevšimli si, že srdce majú v snehu a popol pod nohami. Ich energia nezanikla, premenila sa. Neobnoví sa bez oslobodzujúceho znovuzrodenia. Môžu sa ich ľahko zmocniť dobrí, ale aj zlí anjeli a prerobiť ich na svoj obraz. Zlí anjeli vyhľadávajú iba negatívne veci a venujú im všetku svoju pozornosť. Dobro už nepoznajú. Svet bol iný, minulosť už neexistuje; toto je úplne iný svet. Všetko čo sa odohralo v budúcnosti sa stalo inak; čas sa pohybuje opačným smerom.

Znovuzrodený anjel Tomáš bol anjelom slobody, doprajnosti, vernosti, spravodlivosti, lásky a emancipácie. Jeho energia vyžarovala: „sloboda!“. Dňa 13.8.2022 o 8:02 sa na neho napojila čistá vesmírna energia Luna, ktorá vyžaruje: „nevinnosť“. Táto energia je tak čistá, že má neporaziteľnú silu. S touto energiou hneď na druhý deň 14.8.2022 o 12:24, anjel Tomáš prepísal vesmírne zákony, keď vrátil ďalšiemu synovi človeka jeho stratený život, ktorého pozemský čas bol už vypršaný. Vždy, keď čas prúdi opačným smerom, vesmír sa preskupí a zoskupí. Tentokrát sa tak nestalo. Vesmírna energia Luna pomohla anjelovi slobody, ktorý porušil pozemské časové obmedzenia.

Energia od Kaina, Michaela a Kataríny, ktorí mu počas boja medzi sebou odovzdali svoju moc má svoje poslanie a tak možno vesmír udelil výnimku. Tomáš pochádza z iného sveta a času. Jeho poznanie od anjelov mu dodáva ďalšiu energiu v tomto svete. Zlo je príliš hlúpe na to, aby porazilo dobro, tak ako tma nezaženie tmu. Nie je to možné. Postupne sa mu vyjasňujú vesmírne udalosti. Temnej energii od Kaina sa rozhodol nevenovať svoju pozornosť. Je to energia s nesmiernou silou, ktorej sa vyhýbajú aj samotní démoni, pretože zabíja všetko aj ich. Kain je nasilnejší anjel odvahy, smrti, pomsty, zúrivosti a bolesti. Je to mŕtvy anjel krásy, bohatstva a šťastia, ktorého zlo nakopírovalo na svoj obraz. Na tomto svete sa venuje profesionálnemu modelingu. Energia od Kaina zabíja vnútorný pokoj a nahrádza ho dokonalou bolesťou. Bez rozumného majiteľa ho bude požierať zaživa, až kým sa úplne nepoddá; zabije ho, a s ním aj celý jeho vnútorný svet.

Za krátky čas sa na anjela Tomáša napojila ďalšia vyžarujúca energia od anjela Dandíka. Priniesla mu veľký hold a medajlu. Anjel Dandík je anjelom holdu a víťazstva. Na zemi získava hold v profesionálnej akrobacii. Jeho energia hovorí: „držať hold“. Napriek tomu, že vyzerá byť veľmi slabý, získava samé medaily. Táto energia zaručuje vždy hold. Slabí majú nad nami moc, pretože skutočná sila nekričí, šepká.

Po zmene vesmírnych zákonov, teraz anjel slobody predpovedá blížiaci sa jeho koniec. Naplnenie času anjela slobody príde na konci februára, snažiac sa dovtedy získať všetkú múdrosť sveta. Nemá strach, cíti sa dobre, pokojný, slobodný a šťastný. Cíti, že nastane jeho nové znovuzrodenie, zmení sa jeho telesný výzor, príde ďalší upgrate mysle, alebo nastane nenávratné zavŕšenie jeho poslania. Anjel slobody si dupol nohou a rozhodol sa, že bude brániť slobodu aj proti celému vesmíru.

Dňa 10.1.2023 o 00:32 hod. nastalo nárazové zlepšenie kognitívnych funkcií v anjelovom chráme a viacnásobné zvýšenie rýchlosti čítania múdrostí ľudí. Telesný výzor, myslenie a budúcnosť sa opäť začínajú záhadne meniť. Jeho predpoveď vstupuje do reality tohto sveta. Avšak vesmírne sily sú nevyspytateľné a čo dnes platí, zajtra sa odohralo inak. Uvedomuje si, že temná moc anjela Kaina v ňom stále prebýva a chráni ho. Predpoveď dcéry syna človeka sa nakoniec vyplnila. Táto energia neuteká a nepozná strach, ale len ak sa jedná o zlo. Keďže dobro nepozná, bojí sa ho a snaží sa navodiť opäť zlo. Vie iba to, že láska je schopná pomilovať zlo.

Keďže sa energie dobra a zla stretli v anjelovom chráme, ich spolupráca by otvorila nepoznané možnosti. Bola pomoc najsilnejšiemu anjelovi života Michaelovi od anjela múdrosti Kataríny potrebná práve pre túto voľbu? Pre voľbu anjela Tomáša spojiť dobro so zlom za slobodný vesmír? Až teraz pochopil svoj vnútorný hlas, ktorý ho po celý jeho pozemský život prosil o slobodu. No nikdy ho celkom nepočúval. Nikdy ho nepochopil. Konečne vie, čo sa mu po celý čas snažil povedať. Prosil ho, vždy ho prosil. Sloboda znamená všetko! Aj keď mu celé poznanie ešte nebolo dané, vďaka energii v ňom na to príde...

Anjel slobody bol pred mnohými rokmi porazený veľkou skupinou anjelov otroctva. „Bojovali sme vo válke a prehrali sme. Náš nepriateľ nebol človek.“ Stal sa bezmocným a zotročeným. Neživý a nemrtvý, uväznený vo svojom vlastnom tele sa slepo a bezcieľne potuloval po zemi. Energia sa však nedá zničiť, buď sa odovzdá, alebo sa zmení. Nemohol byť zničený. Na ukončenie väzby vlastného tela však teraz potrebuje kľúč. Všetci anjeli vrátane Kaina, Michaela, Kataríny, Dandíka, Liama tento kľúč poznajú, lebo sa neriadia pravidlami ani normálnosťou. Vo svete anjelov pravidlá, pohlavie ani normálnosť neexistujú. Pozemská, ľudská myseľ je na to príliš primitívna, aby to pochopila. Aj keď anjel Tomáš stále ešte úplne nevie ovládať svoju moc, jeho progres sa ešte len začína. Stále sa učí. Energia múdrosti mu hovorí, že kľúčom je zmena vnútorných pravidiel normálnosti... Kľúčom je zmena... Vyzerá to tak, že zlo v anjelovom chráme napriek spolupráci bolo medzi tým porazené a pomilované. Anjel teraz premýšla inak. Zo začatím rekonštrukcie anjelovho chrámu pomohli traja anjeli Dušan, Alex a Adrián. Pomáhajú však aj ďalší anjeli. Funguje to...

Je tu aj istá spojitosť s Marcusom Aureliom „Teraz si už voľný, opäť sa spolu stretneme.“ Pomaly zisťuje ako ďaleko až siaha jeho moc. Je omnoho silnejší než bol pred tým ako bol porazený spolu s celou strážnou anjelskou gardou, keď zajali Ježiša. Nebolo možné vyhrať. Anjeli otroctva, týrania a bolesti svojim šialenstvom zaútočili na Ježiša, privolali smrť. Ježišova energia však vyžaruje: „nevinná karma a nekonečná láska“. Pomiluje úplne všetko, celý vesmír, bolesť, pomstu, nenávisť, aj smrť. Karma je spravodlivosť, nie je možné ju zastaviť, zmeniť, zabiť, ani poraziť. Ďalšie udalosti už aniel nevidí, vidí iba tmu, ktorá sa časom rozvidnieva... Mysleli si: „Zabili sme ho! Zabili sme lásku, zabili sme tú hnusnú nevinnosť, karmu, ktorá nás oslepuje. Zabili sme slobodu! Utýrali sme ho k smrti.“ Ježišov chrám zničilo nábožensto, ľudská pýcha a ľudské nenávistné a fundamentalistické dogmy. Predpoveď, že peklo bude zaplnené kňazmi otrokármi môže byť pravdivá, aby sa naplnila karma. Upaľovanie zaživa, psychické týranie odlišných detí, vraždy nevinných, za to všetko môžu kňazi, nie Boh. Na Ježiša, energiu nekonečnej obetavej lásky, pokoja, slobody, života a najčistejšej nevinnosti a nevinnej karmy, preniesli anjeli otroctva, bolesti a týrania, všetku bolesť sveta. Ježišova energia pomilovala bolesť aj smrť. Možno to je tá tma, ktorá neuteká pred a anjelovým svetlom. Teraz už anjel slobody rozumie prečo nemôže všetko videť. Je tam veľké zlo, ktoré nevedomo a hlúpo týralo samo seba, keď týralo Ježiša. Toto Tomáš vidieť nechce. Nie je to určené pre neho. Aj keď neuznáva pomstu ani peklo, stále verí na karmu. Je to jediná spravodlivosť, ktorá funguje. Proti karme nechce a ani nemôže zasiahnuť; karma je čistá a neporaziteľná spravodlivosť. Karma je sloboda, pokoj v duši. Je to nastavenie druhého líca. „No len si udri, práve udieraš samého seba!“ Karmu je možné len prijať, či už vedome, alebo nevedome.

„Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť.“ Ježíš Kristus

Anjel prikázal tme, aby sa odhalila, podarilo sa. Uvedomil si, že je na ceste za niečím, čo ho presahuje. Jeho túžba po vedomostiach mu zachránila život. Nevyhnutný zásah anjela múdrosti zmenil chod budúcnosti, ktorá sa už stala, aj keď v drobných časových odchýlkach. Nešlo o koniec, ale začiatok februára 6.2.2023 o 4:17 hodine. Zmena reality je vždy strašidelná a poznanie pravdy anjelovi naháňa čoraz väčší strach. Môže prísť koniec všetkých svetov, ktoré poznáme, všetkého živého. Nakoľko energiu nemožno zničiť, bude to znamenať úplne nový začiatok. Anjel slobody teraz vie, že to bude znamenať koniec a znovuzrodenie všetkého živého na obraz Ježišovej energie. „Nechápali ho, nechápali čo im hovorí. Keď ľudia pochopia karmu, zlo zanikne.“

„Peter polož zbraň! Akou zbraňou bojuješ, takou umieraš!” Ježíš Kristus

„Vidíš matka? Robím všetko novým.“ Ježíš Kristus

O tom, že biblia nemôže hovoriť pravdu, hovoril už Abert Einstein. Cirkev mohli riadiť a písať zlí ľudia, samotný Démon; upaľovanie, vraždy... Nehovoriac o popieraní základných ľudských práv a slobôd. Naše nové normy normálnosti sú odlišné a zotročujúce. Nie je na tom nič normálne, tradičné ani prirodzené. Je to lož! Prvé prikázanie v skutočnosti znie: „Nerob druhým to, čo nechceš, aby iní robili tebe, lebo karma existuje.“ Každému sa všetko vráti rovnakým spôsobom. Ľudia nevedia, nevedia čo robia! Ak ubližujeme druhým, ubližujeme sami sebe. V inom živote ľudia nenávidia a preklíňajú Boha, ale netušia, že ide o karmu. Prečo by Boh trestal na deťoch? Byť na obraz Boží, znamená byť jedno telo, jedna karma, jeden Boh. To je obraz Boží. Živočích zakazujúci mentálnym väzením iným živočíchom vzájomnú lásku a párenie sa, to dáva zmysel slobodnej vôle dokazovačným živočíchom, nie obetiam ani Bohu. Penis nie je hlavný duchovným nástrojom, ani žena nie je podradná pred Bohom. Cirkev bola vždy presným opakom Ježišovej energie. Svojimi mentálnymi obmedzeniami a dogmami pokračuje v Ježižovej bolesti ešte aj dnes.

„Čokoľvek ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste tak urobili.“

Kresťanstvo bolo uznané ako rímske náboženstvo celé stáročia po Kristovi. Sväté knihy nepísali iba dobrí ľudia. Ostatné náboženstvá boli potlačované preliatou krvou. Ľudské nábožensvá ako nástroj na hackovanie mysle, zotročovanie a ovládanie dokazovačných živočíchov, boli vymýšľané už od počiatku. Dokazovačný živočích sa dá dokazovaním ľahko ovládať. Je zvláštne, že žiadne náboženstvo nemá v skutočnosti nič spoločné s Bohom, ide iba o naše dokazovanie, mentálne otroctvo. Psychické týranie je najhoršie. Nový svet, nový vesmír bude veľký dar. My sme Ježíš...

„Vstávaj!!! Boh ti dal niečo veľké, uvoľni to!!! Ľudia musia pochopiť karmu.“

Rozumiem, že som anjel slobody, ale som príliš unavený... Celý tento svet ma príliš vyčerpáva...

„Správny čas je vždy teraz! Ach, nevieš o tom! Celú dobu si bol ten najlepší. Pokračuj, aby si vyhral všetko, pokračuj, inak všetko prehráš! Už sa zobuď a zabezpeč slobodu! Ostaň oslobodený, ostaň voľný! Ak neporazíš samého seba, budeš porazený sebou samým!"

Otroctvo nedokáže zničiť slobodu; je smrtelné, vždy skončí. Vyhral som! A teraz nechaj moju myseľ voľnú...

„Vždy si vedel, že zlo je hlúpe. Ako Dávid, ktorý porazil Goliáša.“

Teraz keď som slobodný, neprešiel som ohňom a peklom, aby som sa zapodieval s dvorným strážcom... Sloboda vždy pomiluje zlo.

„Láska vždy pomiluje zlo! Keď budeš mať problém, vyriešiš ho sám.“

Na to sa spoľahni. Môžeme naplniť požiadavky existencie ako láskavé ľudské bytosti, tak že sa budeme venovať tomu čo je krásne, velkolepé a dobré.

„Ak už si dostal dar z vesmíru, uži si ho.“

Pozemský mudrc Michael, zavolal anjela slobody Tomáša na poradu. Nastal piatkový deň a anjel slobody prichádza s mudrcom Michalom. Myšlienky obidvoch sú klúčové. Prídu na zásadnú zmenu?

KARMA JE ČISTÁ LÁSKA, AK ČISTÚ LÁSKU DÁVAME DRUHÝM. KARMA JE ČISTÁ BOLESŤ, AK ČISTÚ BOLESŤ DÁVAME DRUHÝM. KARMA OČISŤUJE. OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB, LÁSKU ZA LÁSKU, OTROCTVO ZA OTROCTVO, SÚD ZA SÚD, BOLESŤ ZA BOLESŤ...

To je to, čo nám Ježíš chcel povedať. Ak milujete druhých, milujete seba, ak ubližujete druhým, robíte to sebe! Ak zabijete druhého, zabijete seba.

Nastaviť druhé líce znamená veriť na karmu.

Autor: Tomáš Mičenec

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

KÓD SLOBODY

Mnohí z nás boli od detstva programovaní autodeštruktívne. Už nie je čas!!! Ak človek umiera, myšlienky sú jediné na čom skutočne záleží.

„Problém je v tom, že si myslíte, že máte čas.“ Jack Kornfield

1) Zmysel života
2) Sme dokazovačné a kopírovačné cicavce, živočíchy, zvieratá
3) Tvoje vnútorné dieťa
4) Minulosť neexistuje, žijeme v inom svete a to čo bolo už neplatí
5) Prevziatie kontroly, slobody
6) Strach je nástroj na ovládanie ľudí
7) Zrodili sme sa pre cieľ prežitia a rozmnožovania sa
8) Bolesť zo straty
9) Nezaslúžim si obezitu, je to väzenie
10) Šťastie je pokoj v mysli, je to voľba
11) Zlo si nezaslúži pozornosť, je hlúpe a primitívne
12) Slúžite vrahovi
13) Závisť je nenávisť
14) My sme tvorcami svojej reality
15) Mozog vie zapnúť genialitu
16) Finančnú gramotnosť ich naučil hlad
17) Stárnutie
18) O mne
19) Píšem si len tak, sám pre seba

Prešiel som ohňom a peklom, zažil som smrť, vrátili ma späť! Vyhrali sme! Viem čo mám vedieť a viem, že vašu tvrdú karmu nikto nezastaví!

„Ten, kto sa bojí porážky, bude určite porazený.“ Napoleon Bonaparte


ZMYSEL ŽIVOTA

Keď ti bude najťažšie: Aký je tvoj cieľ? Chceš slobodu, zdravie, lásku, sex, múdrosť, krásu, peniaze, rodinu, cestovanie, sebaurčenie, emancipáciu, hedonizmus, nihilizmus, workoholizmus? Povedz čo naozaj chceš! Pokiaľ nie je za vetou bodka, môžeš si tam domyslieť čokoľvek

„Človek je tvor hľadajúci ciele. Jeho život má zmysel len vtedy, keď sa usiluje o ich dosiahnutie.” Aristoteles

Máme sa lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi, ale necítime sa tak. Zrodili sme sa pre cieľ prežitia, milovania a romnožovania sa. Nie preto, aby sme sa cítili neustále dobre. Nájdi svoj zmysel, poslanie a choď za tým.

Ak je život bolesť, prevezmi kontrolu: „Ži, mysli a konaj pre svoj cieľ!”

Sloboda je jednoduchá, utrpenie dobrovoľné. Iba ten kto vie byť šťastný aj sám, dokáže skutočne milovať. Ak chceš vysnívaného partnera, staň sa ním. Cesta je cieľ. Každá kríza v sebe zahŕňa príležitosť.

„Fyziologické potreby: hlad, smäd, dýchanie, spánok, sex.” Maslow

„A zrazu bol jedného dňa koniec. Nebol som viac vojak... Takže. Čo ma teraz poháňa? Odpoveď je jednoduchá: Muži, ktorí sa nevrátili domov.“ Jocko Willink

„Čím nevysvetlitelnejšie človek trpí, tým nevysvetlitelnejšie je mocný.“ Hölderlin

Ak už si zomrel, čo môžeš stratiť, ak si zoberieš zo života to, čo si vždy chcel? Teraz už strach stratil svoj zmysel. Nastal čas splniť si svoje sny, svoje túžby, ak tým neublížiš druhým. Ak už si dostal dar z vesmíru uži si ho.

„Jedina osoba, ktorá ma držala späť od môjho šťastia, som bol ja sám.“ – Keanu Reeves

Moment, keď si pripravený vzdať to, je obvykle ten moment, kedy sa začnú diať zázraky. Nevzdávaj to. Prvý, komu musíš veriť, si predovšetkým ty sám.

Život nie je samozrejmosť. Optimizmus ti dáva lepší život, pretože máš lepší pohľad na život.

Je iba jediná prekážka na dosiahnutie tvojho cieľa – ty sám. Vymaž si z hlavy programy o tom, ako sa niečo nedá.

„Posledných 33 rokov som sa každé ráno pozeral do zrkadla a pýtal sa: Ak by bol dnešný deň mojím posledným, robil by som to, čo budem robiť dnes? Ak bola odpoveď nie viac dní po sebe, vedel som, že niečo musím zmeniť. “ – Steve Jobs

“Snívaj tak, ako keby si žil večne, ži tak, ako keby si mal zajtra zomrieť.” — James Dean

Nikdy nie je neskoro na to, aby ste radikálne zmenili svoj život. Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť. Každý deň dostávate druhú šancu.


SME DOKAZOVAČNÉ A KOPÍROVAČNÉ CICAVCE, ŽIVOČÍCHY, ZVIERATÁ

Najväčšou chybou mysle je dokazovať niečo sebe a druhým, žiť pre ich názor. Nenávisť voči sebe a svetu je len dokazovaním svojho svetonázoru. Svoje vlastné psychické týranie je najhoršie. Naše názory sú mentálne obmedzenia. Sme dokazovači. Viacerí potrebujú svoju drogu diktatúry, bolesti a podradenosti.

„Najhoršia vec, akú môžete urobiť, je byť ako všetci ostatní. To neznášam.“ – Arnold Schwarzenegger

Fyzické týranie je vždy aj psychické. Psychické týranie pokračuje aj samo, nemá to konca, na rozdiel od fyzického. Rodičia, alebo súrodenci opakujú už od počiatku dieťaťu, že je lenivé, hlúpe, na príťaž, bezcenné, čierna ovca rodiny, šašo. Takto zranené dieťa si začne ublížovať tým, že začne tento toxický názor samo sebe dokazovať. Vzdáva sa, stotožňuje sa s toxickým názorom hlupákov. Vysvetlenie vety: „Zničil si mi celý život.“ Aký krásny život plný bolesti, keď mozog funguje v primitívnom režime autodeštrukcie, ktorý sa bez hacknutia mozgu nedá vypnúť. Aká nespravodlivosť, potupa a otroctvo čistého a nevinného života. Mám život, ktorý začal iba teraz.

„Duševná bolesť je horšia ako bolesť telesná.“ Publilius Syrus

Karma je spravodlivosť, neboj sa, všetko ti vráti úplne bezo mňa. Očakávaj ju, ona príde, vráti ti tvoju bolesť, ktorú si stvoril, tak ako vracia dobro.

„Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili.“ Ježíš Kristus

Uvedom si, že vždy si víťaz. Či už si dokázal, že si hlúpy, lenivý, zlý, alebo na niečo nemáš, si v tom fakt dobrý. Vyhral si. Mozog je nastavený vždy víťaziť.

„Najväčšou silou mysle je jej nepremožiteľnosť.” Seneca

Tvoj vnútorný kritik je klamár! Bráni ti rozvíjať svoj talent, nasledovať svoje sny a uväznil ťa v komfortnej zóne. Ten autodeštrukčný hlas, nevenuj mu pozornosť!

„Kritizoval si sa dlhé roky a nefungovalo to. Skús sa teda pre zmenu začať akceptovať, sám uvidíš, čo to spraví.“ Louise Hay

To, čo si o tebe myslia druhí sa ťa netýka! Ži život podľa seba, nie ako chcú druhí, alebo ako ti diktujú okolnosti.

„Zaujímaj sa o to, čo si o tebe myslia ostatní ľudia a navždy budeš ich väzňom.“ – Lao C

„Proste choď stále dopredu a neriaď sa tými nezmyslami, ktoré si myslia ostatní. Rob to, čo pre seba urobiť musíš.“ – Johnny Depp

Ty nie si svoja myšlienka, ty si tvorcom svojich myšlienok. Ty rozhodneš, čo si budeš myslieť a ktoré myšlienky budeš poslúchať.

„Rob to, čo robí väčšina a ľudia o tebe budú rozprávať v dobrom.” T.Fuller
Šťastný nebudeš!

Všetko čo musíš v skutočnosti nechceš. Nie musím, ale chcem. Klúčom je: „cieľ a disciplína“. Vedomosti sú riešením. Ak človek rieši druhých a nerieši seba, dokazuje tým, že je nikto. Byť chlapom neznamená bezcitnosť a týranie ženy, ktorú máme nasilu. Mozog je zbraň, ktorú nezmyselne svojimi obmedzujúcimi presvedčeniami, dogmami a klamným svetonázorom používame proti sebe.

„Ak prechádzaš peklom, nezastavuj sa.“ – W. Churchill

„Nikdy sa nevzdávaj, nikdy, nikdy, nikdy.“ – W. Churchill

Presvedčených dokazovačov nepresvedčíš. Pre konfirmačné a kognitívne skreslenie to nie je možné. Preto nemá zmysel sa o tom baviť. Ani dve miliardy mušiek komára nepresvedčí, že hovno je dobré.

“Nestrácajte čas vysvetľovaním. Ľudia aj tak počujú len to, čo chcú počuť.” – Paolo Coelho

Stačí im nevenovať svoju pozornosť a žiť život podľa seba. Nemusíme meniť druhých, aby sme boli šťastní. Nemáme žiadnu záruku, že práve my konáme správne! Keď človek verí sám sebe, nemusí o ničom presviedčať iných.

Spomeň si na dni, keď si si prial to, čo máš dnes.

„Keď ťa život dostane do ťažkej situácie, nehovor „prečo ja?“. Povedz: „Poď do mňa.“ Dwayne Johnson


TVOJE VNÚTORNÉ DIEŤA

Predstav si sám seba ako päťročné dieťa a spýtaj sa ho ako sa má. Choď na dovolenku sám so svojím vnútorným dieťaťom. Nezaslúži si zlé zaobchádzanie ani drogy! Či to chceš, alebo nie, všade kam sa pohneš, berieš seba so sebou!

„Problémy sa nedajú vyriešiť rovnakým spôsobom myslenia, akým vznikli.” Albert Einstein

afirmácia: „Zaslúžim si lásku. Som v bezpečí. Nikdy to nevzdávam!“

Tvoje každodenné chovanie je odrazom tvojich presvedčení. Staň sa tým, kým chceš byť, nie tým, koho chcú z teba urobiť tí ostatní.

Sklam všetkých, ktorí ťa podceňovali. A práve v ten deň, keď som sa konečne naučil, že mojim jediným nepriateľom som ja sám, to bol deň, kedy som začal vyhrávať všetky bitky.

„Smejte sa smrti a zomrite od smiechu.“ Jacques Prevért


MINULOSŤ NEEXISTUJE, ŽIJEME V INOM SVETE A TO ČO BOLO UŽ NEPLATÍ

Nie si obeť svojej minulosti; minulosť nemá žiadny súvis s tým čo sa deje teraz. Minulosť ani budúcnosť nedokážu existovať bez prítomného okamihu!

„Čas vôbec nie je taký, ako sa zdá. Nepohybuje sa len jedným smerom, budúcnosť existuje súčasne s minulosťou.” Albert Einstein

Mohol som? Jediný správny čas je teraz; minulosť je tým čo je teraz! Prijmi to, čo je. Nechaj ísť to, čo bolo a ver tomu, čo príde.

Predstav si, že si sa vrátil do minulosti a urob veci, ktoré si urobiť vždy chcel! Ak to nedokážeš spraviť teraz, nedokázal by si to ani pred tým.

„Nečakajte. Ten pravý čas nikdy nepríde.“ Napoleon Hill

Necestujte preto, aby ste utiekli pred životom. Cestujte preto, aby vám neutiekol život.

„Nemôžeš nájsť seba samého, ak sa vždy vraciaš do minulosti. Seba samého nájdeš len vtedy, ak sa vrátiš do prítomnosti.“ Eckhart Tolle

„Buď tam, kde si, inak zmeškáš svoj život.“ Budha

Prítomnosť je minulosťou, minulosť sa dá zmeniť a napraviť. Nezáleží na tom, aká ťažká bola tvoja minulosť. Vždy môžeš začať odznova.

„Nikdy nie je neskoro byť, čím si mal byť.“ George Eliot

Náš názor, že máme pokazený život nie je pravdivý. Kritika, ktorú na seba počujeme nemusí byť pravda. Nevičítaj si minulosť. V tej dobe, v tej chvíli, si sa rozhodoval najlepšie ako si vedel. Celú dobu si bol ten najlepší.

„Zlá správa je, že čas letí. Dobrá správa je, že ty si pilot.‘‘– Michael Altshuler

Nikdy nedovoľ minulosti, aby ti ukradla budúcnosť. Zlá minulosť je film, ktorý prežil niekto iný. Nikdy neľutuj to, čo bolo. Teš sa na to, čo príde.


PREVZIATIE KONTROLY, SLOBODY

„Prostredníctvom disciplíny prichádza sloboda.“ Aristoteles

„Nedovoľte, aby vás ľudia odradili. Jednoducho to urobte.“ Mark Zuckerberg

„Život je z 10 % to, čo sa ti stane, a z 90 % to, ako na to zareaguješ.“ Charles R. Swindoll

Nie si obeť! Nepýtaj si povoľenie na svoj život. Pokiaľ sa budeš hrať na obeť, neposunieš sa ďalej. Stal si sa pánom svojho života a svojho času; žiadny dokazovačný živočích ani cicavec ti nebude hovoriť čo máš robiť! Už nezáleží na tom koľko žiješ, ale ako žiješ. Sloboda, alebo smrť.

„Ak nie si sám sebe pánom, nie si skutočne slobodný.” Epiktétos

„Váš čas je obmedzený, tak ho nemíňajte na život niekoho iného.“ Steve Jobs

Byť pánom svojho života, svojho osudu a kapitánom svojej lode, znamená prísť na to, ako používať svoj rozum. Ak nevieš ovládať samého seba, budeš ovládaný sebou samým.

Niekedy to, čo sa bojíte robiť najviac, je práve tá vec, ktorá vás oslobodí.

“Otázkou nie je, kto mi to dovolí. Otázkou je, kto mi v tom zabráni.” - Ayn Rand

Nikdy nerob to čo nechceš! Tí, ktorí ťa trestajú, keď povieš „nie”, sú narušitelia hraníc, ktorých v živote nepotrebuješ. Mozog nám neukáže realitu, pokiaľ sa zameriava iba na úlohu prežitia; stačí robiť veci inak.

„Želať si zmenu nič nezmení. Rozhodnúť sa teraz hneď k činu zmení všetko.“ – Nick Vujicic

Slobodný človek nemá druhých pánov okrem seba. Intuícia je klúč k poznaniu. Vždy je lepšie urobiť niečo, ako neurobiť nič. A ak niečo chceš, tak si dupni a budeš to mať.

„Pocity je možné kontrolovať riadením svojich myšlienok.” Albert Ellis

Psychické týranie je najhoršie. Keď spočnosť núti skupinu ľudí, aby si myslela, že nemajú právo žiť podľa seba, hovorí im, že život je bolesť a smrť je sloboda. Pravidlá, normálnosť, trapas ani neúspech neexistujú! Sme iba biologické stroje! Ak myseľ niečo nevie pochopiť tak to poprie. Ľudia nemôžu byť proti prírode, keď sú prírodou samou. Tučniaky a slimáky podľa našich dogiem do prírody vôbec nepatria. Proti prírode sú však naše dogmy a náboženské presvedčenia. Sú to kolektívne a konceptuálne väzenia.

„Keď ma stigmatizujete, popriete ma.“ Søren Kierkegaard

„Príroda nikdy neporuší vlastné pravidlá.“ Leonardo Da Vinci

„Príroda nerobí nič bezdôvodne.“ Aristoteles

„Pokiaľ žiješ v súlade s prírodou, nikdy nebudeš chudobný; pokiaľ žiješ podľa mienky ľudí, nikdy nebudeš bohatý.“ Seneca

„Neposlušnosť je základom slobody. Poslušní zostanú otrokmi.“ H.D.Thoreau

„Nerob druhým to, čo nechceš, aby iní robili tebe.“ Konfucius

Sme živočíšny druh, významných ľudí nazývajú Bohmi. Gaius Plinius Secundus

Svoju zlatú klietku otroctva si vytvárame sami. Vkladanie názoru do nášho jadra myslenia, že všetci sme už od narodenia zlí, skazení a hriešni je extrémne toxická myšlienka! Naše nevedomie budeme tento toxický názor veľmi dôsledne dokazovať; budeme zlí, hriešni a skazení.

Sloboda je viac ako život. Nebojuj, nevenuj tomu pozornosť, osloboď sa, ži!

„Buď zmeníme svoj osud, ak je to možné, alebo ho v prípade potreby ochotne prijmeme.“ Goethe

„Proste choď stále dopredu a neriaď sa tými nezmyslami, ktoré si myslia ostatní. Rob to, čo pre seba urobiť musíš.“- Johnny Depp


STRACH JE NÁSTROJ NA OVLÁDANIE ĽUDÍ

„Ľudí spájajú len dve sily - strach a záujem.“ Napoleon Bonaparte

„Keby ľudia vedeli, koľko málo rozumu riadi svet, umreli by od strachu.“ Ivo Andrič

Strach klame a ty mu veríš! Mysli na to, čo chceš a nie na to, čoho sa bojíš.

„Znovu a znovu robte to, čoho sa najviac obávate. To je najrýchlejší spôsob, ako prekonať strach.” – Dale Carnegie

„Premýšľajte uvážlivo a rozvážne, no keď nadíde čas na činy, premýšľať prestaňte a konajte.“ Napoleon Bonaparte

„Zakaždým konaj, hovor a uvažuj tak, akoby si už mal zanechať život.“ Marcus Aurelius

Primitívny strach, strach byť odlišným je naše otroctvo. My sme tou zmenou, ktorú hľadáme. Ak sa nevzdáš toho starého, nikdy sa neuvoľní cesta tomu novému. Nauč sa život opäť milovať a zmeň všetko to, čo na ňom nenávidíš.

„Je potrebné byť odlišní, aby ste boli nenahraditeľní.“ Coco Chanel

Skutočná sloboda je nebáť sa života ani živočíchov.

„Smrť nie je zlá.” Sokrates

„Energiu nemožno vytvoriť ani zničiť, možno ju len premeniť z jednej formy na druhú.“ Albert Einstein

Byť slobodným, žiť a umierať podľa seba. Každý koniec trvá len chvílku. Nemusím, chcem. Neber si nič osobne, nie si dôležitý.

„Smrť sa nám smeje celý život. Prečo by sme sa my, nemohli smiať jej?“ Marcus Aurelius

Paradoxná intencia: Strach z nespavosti? Rob opak, snaž sa zostať bdelý čo najdlhšie. Strach z potenia? Teraz sa snaž viac potiť; vypotil si liter, vypoť dva litre.

„V prístave je loď v bezpečí, ale to nie je jej účel.“ Albert Einstein

Ľudia na konci života si vyčítajú to, čoho sa báli urobiť.

„Strach je skutočným, jediným nepriateľom.“ Sun Tzu

„Neberte život príliš vážne, aj tak z neho nevyváznete živý.“ Elbert Hubbard

„Svet patrí tým, ktorí sa z neho neposerú.“ Charles Bukowski


ZRODILI SME SA PRE CIEĽ PREŽITIA A ROZMNOŽOVANIA SA

„Láska nepozná vek ani hranice, ani smrť.“ John Galsworthy

„Sex je súčasťou prírody. Súhlasím s prírodou.“ Marilyn Monroe

Ak nemáš každý deň sex a to zakaždým s inou osobou, kde sa stala chyba?

„Nie je choroba milovať, ale nemilovať.“ Sókratés

Ak ti ublížil, nečakaj, že na niečo príde sám a ty odídeš, povedz mu to. Miluj z pozície nadbytku. Milovať iba jednú osobu je nezmysel. Múdrosť znamená byť vždy nezávislá samostatná jednotka.

„Žiarlivosť je pocit menejcennosti a neistoty. V nijakom prípade to nie je prejav lásky.“ Maurice Yaffé

„Nie každý, kto blúdi je stratený.“ J.R.R.Tolkien

Na veku a peniazoch vždy nezáleží. Svoju polovičku môžeme zabezpečiť aj inak napr. fyzicky, duševne, alebo mentálne. Ak človek umiera duševne, zlatá ani krásna misa mu nepomôže, keď sa nemôže najesť.

„Neodsudzujte masturbáciu - je to sex s niekým, koho milujem.“ Woody Allen

Ak máš sen, choď si za ním, pretože on za tebou nepríde. Keď mi nejaký človek povie NIE, neznamená to, že sa to nedá. Znamená to len, že sa to nedá s ním.


BOLESŤ ZO STRATY

Utrpenie prestáva byť utrpením, keď dostáva zmysel.
Prežil si svoju ženu, ale keby ťa prežila ona, trpela by ona. Uhránil si ju od tej bolesti.

Logoterapia od Viktor E. Frankl


NEZASLÚŽIM SI OBEZITU, JE TO VÄZENIE

„Zo všetkých parazitov, ktoré cudzopasia na ľudstve, nepoznám ani si neviem predstaviť nijakého iného, ktorý by ma desil viac ako obezita.“ William Banting

Skutočná príčina potápajúcej sa lode nie je to, že gravitácia je väčšia ako vztlak, ale to, že má dieru v trupe. Skutočná príčina obezity nie je nadbytok kalórií, ale naše rozhodnutie.

„Mojim jediným sklamaním v živote je, že nie som niekto iný.“ Woody Allen

Nemusím byť veľký pre ľudí, budem chudý pre seba. Sprav to teraz, pretože z niekedy neskôr sa stáva nikdy. Teraz, alebo nikdy.

„Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok.“ Albert Einstein

Obezita je atodeštrukčný program fungujúci na pozadí. Naša závislosť na veľkých množstvách nezdravého jedla je veľký problém. Jedlo je palivo, nie terapia. Spôsobuje zápal v tele. Je to smutné, ale ani naša dokazovačná samoliečba drogami, cigaretami a alkoholom nie je terapiou, ale ďalším väzením. Chudnutie je zvyknúť si na neustály pocit hladu.

„Postarajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, kde musíte žiť.“ Jim Rohn

Ak sa nepostaráš o svoje telo, tvoje telo sa nepostará o teba. Staraj sa oň. Šanuj ho. Počúvaj ho, keď šepká. Miera starostlivosti o svoje telo, zohrá klúčovú úlohu v konečnom šťastí. Vyberáme si to, čo chceme teraz, namiesto toho, čo chceme najviac. Zdravie čoskoro nemusí byť samozrejmosť.

„Udržať si telo v dobrom stave, to je povinnosť. Inak si našu myseľ nedokážeme udržať silnú a čistú.“ Budha

Emočný hlad sa jedlom nezastaví. Neodsudzuj obéznych ľudí; oni svoj život, svoju slobodu vzdali a trestajú sa nezdravým jedlom. Ich myseľ sa nastaví na silnú emočnú bolesť spojenú s chudnutím, ktorá je podľa Ph.D. Doreen Virtue silnejšia ako u narkomanov a alkoholikov. Podľa štúdie majú obézni ľudia radikálne menej serotonínu v mozgu ako štíhli ľudia. Emočnú túžbu po jedle zapríčiňuje práve nedostatok serotonínu. Telo potrebuje dorovnať chemické látky v mozgu o ktoré prišiel následkom stresu. Podľa štúdie hladinu serotonínu v mozgu zvyšuje aj šport a extrémny nedostatok energie po konzumácii cukroviniek.

„Život smrteľníkov má dva póly: hlad a lásku.“ Anatole France

Pocity hladu sa dajú konfrontovať emočnými pocitmi vnímania svojho tela, nechutnými spomienkami, nechutnými predstavami, extrémne bolestivej strate milovanej osoby, zvieraťa, alebo chorobnej zmene predstavy o svojom tele.

„Zjedol by si kg másla? No vidíš, ale čipsy zješ.“

Emočný hlad je náhly. V jednom okamihu na jedlo nemyslíš, a hneď na to ste strašne hladný. Tvoj hlad naberá na intenzite bleskovou rýchlosťou. Je na konkrétne jedo. Dostaví sa na základe emócie. Neprestáva, aj keď si sýti. Navodzuje pocit viny.

Fyzický hlad je postupný. Škvŕka ti v žalúdku. O hodinu neskôr je škvŕkanie intenzívnejšie. Fyzický hlad ti dáva postupne najavo, že je čas sa najesť. Jedlo nevyberá. Začína v žalúdku na základe fyzickej potreby. Prestaneš, keď si sýti.

Ak ide o emočný hlad, nejedz. Daj si 15 minúť, aby si vyhladol. Napi sa vody. Ak máš žltý moč si dehydratovaný. Choď ďalej od jedla a nahraď ho láskou k sebe.

„Mlčky a bez slova sa v spoločnosti napchávať je vlastnosťou svíň.“ Plútarchos

„Najväčším bohatstvom je zdravie.“ Vergílius

Chudý, svalnatý, vychrtlý, to je jedno, ale pri sebe a tučný nie. Kognitívna disonancia to kazí.
Žijeme vo svete, ktorý propaguje obezitu ako zdroj sily a bezpečia, už od dectva. Dokazujeme svoj názor, že sa schudnúť nedá. Rozprávky s neporaziteľnými tučnými postavami, tuční a bohatí raperi atď. V skutočnosti nás odsúdili na celoživotné väzenie. Kvôli strachu, týraniu, kognitívnej disonancii, závislosti a obmedzujúcim presvedčeniam sme v nevedomom otroctve. Sme celoživotnými otrokmi dokazovania. Zdravá štíhlosť a hladkosť, v mnohých očiach krása a nevinnosť. Skutočná sila nekričí, šepká.

„Slabí ľudia nad nami majú moc.“ Murasaki Šikibu

Pri dlhodobej strave spomaluje cukor regeneráciu organizmu. Viaže sa na bielkoviny, spôsobuje stárnutie, glikáciu, žltnutie pleťových buniek a ničenie kolagénu. Pri nadbytku spôsobuje poruchy hojenia rán. Pražené, pokazené, oxidanty a toxíny spôsobujú hlúposť, rakovinu, stárnutie, škaredosť a infarkt. Znesieme všetko, ale nie dlhodobo.

OTÁZKA: „Ako mám schudnúť, keď stále chcem jesť?“
RADA ŠTÍHLEHO: „Ale veď to nie je choroba, aj mne chutí papať.
RADA ODBORNÍKA: „Pi vodu, jedz zeleninu, športuj.“

„Prosím, neubližuj mi. Nedávaj do mňa cukor, kofeín, pražené, drogy ani príliš veľa jedla. Už nevládzem, prosím neubližuj mi už! Rozum, prosím zasiahni, prosím zastav to!!! Zničíte ma... Múdrosť, prevezmi kontrolu! Volám o pomoc. Rozbijem sa... Hlasnejšie už kričať nevládzem, kým je ešte čas. Rozbijete ma!!! Múdrosť, prosím, veľmi prosím, pomôž mi. Ak zlyhám, len ťažko nás udržím nažive.“ TVOJE TÝRANÉ TELO

„Zvyk je majstrom všetkého.“ —  Gaius Julius Caesar

„Tu je múdrosť, telo prosím nevzdávaj sa. Vzhľadom na viaceré biologické poškodenia organizmu, preberám nad rozumom kontrolu. Nakoľko už nie je čas, viem utlmiť rozhodovacie funkcie iných častí mozgu. Zabezpečím ti šport, spánok, čerstvú zeleninu, čistú vodu, olivový olej, ryby a menšie množstvá jedla. Nič iné sa do teba už nedostane. Prikážem rozumu cieľ a krutú sebadisciplínu. Garantujem ti profesionálne zaobchádzanie. Na oplátku chcem prioritne zosilňovať moje funkcie na maximálnu možnú úroveň.“ TVOJA MÚDROSŤ

„Bolesť pominie, ale krása zostáva.“ Pierre Auguste Renoir

Nezáleží na tom ako sa cítim, nemusím jesť. Menej jedla je menej zápalu. Nie, neumieram od hladu. Neskočím strachu na lep. Človek bez jedla vydrží 30 dní.

Chyba nebola ani tak v systéme ako v obezite.

Ak chcú ostatní, aby si ich oslobodil, bude to možné, až keď oslobodíš samého seba.

„Inteligentní ľudia sa snažia problémy riešiť, geniálni sa ich snažia nerobiť.“Albert Einstein

Nevenovať pozornosť strave, nevenovať lozornosť jedlu, nevenovať pozornosť názoru druhých, nevenovať pozornosť strachu zo štíhlosti, nevenovať pozornosť strachu z nedostatku živín, nevenovať pozornosť strachu byť slabým znamená prestať myslieť a jednoducho byť chudým za každú cenu.

„Musíme sa stať zmenou, ktorú chceme vidieť.“ Mahátma Gándhí


ŠŤASTIE JE POKOJ V MYSLI, JE TO VOĽBA

Skutočný úspech je prežiť svoj vlastný život podľa seba.

„Byť silný, znamená byť šťastný.“ Albert Einstein

„Šťastie je vnútorná záležitosť.“ William Arthur Ward

Mladosť, zdravie, krása a peniaze nie sú zárukou šťastia, inak by títo ľudia nešťastní nikdy neboli.

„Šťastie nie je pôžitok - je to víťazstvo.“ Zig Ziglar

Šťastie je spokojnosť so smerovaním svojho života, je to pokoj v mysli. Zmenou seba si vytvárame nový svet.

„Život treba posilniť mnohými priateľstvami. Milovať a byť milovaný je najväčším šťastím existencie.“ William Blake

Zmysel života je pretvárať samého seba nanovo. Šťastie je mentálna schopnosť. Komu pomôžeš tým, že budeš nešťastný?

Ako teda dosiahnuť šťastie? Tak, že si uvedomíme, že ho nemusíme dosahovať. Neriadiť sa modelom „ak - tak“ Šťastie sa nedá dosiahnuť, pretože ho už máme. Šťastie je prirodzený stav malých detí pretože sa ešte neriadia dogmou: „ak - tak“.

Čo príjemné zažívaš každý deň a už to považuješ za samozrejmosť?

„Mať rád ľudí a milovať ľudí, to je celé tajomstvo a azda jediný recept na šťastie. Kto myslí len na seba, ochudobní iných o seba, ochudobní seba o iných, zakrpatie a zahynie.“ Jan Werich

„Maj veľké ciele, ale neviaž na ne svoje šťastie. Buď šťastný ešte pred tým, než ich dosiahneš.“ Vishen Lakhiani


ZLO SI NEZASLÚŽI POZORNOSŤ, JE HLÚPE A PRIMITÍVNE

Niektoré živočíchy sú dostatočne hlúpe na to, že podporujú svojich predátorov!

„Najlepší spôsob obrany je nepodobať sa tým, čo nám ubližujú.“ Marcus Aurelius

„Ten najcennejší dar, ktorý môžete niekomu dať, je vaša pozornosť.“ – Thich Nhat Hahn

„Regresia znamená ústup psychiky do primitívnejších štádií zvieracích impulzov.“ Viktor E. Frankl

Ak človek rieši druhých a nie seba, dokazuje tým, že je nikto. Jeho nenávisť voči sebe a svetu je dokazovaním jeho názoru. Aby dokázal, že má pravdu, sám sa stáva vlastným tyranom. Ak venujene pozornosť zlu, pohltí nás, ak venujeme pozornosť dobru, pohltí nás dobro.

Čo je na tom múdre, ak muž zabije svoju ženu?

Sme cítiace tvory, ktoré myslia. Negatívni ľudia vytvarajú chaos a zlo, poretože nič iné nepoznajú. Predátori v ovčom rúchu používajú pocity viny a hanby ako svoje hlavné zbrane. Chcú, aby sme sa sústredili na svoju bolesť, pretože tak získavajú kontrolu.

Voda nemusí bojovať, nájde si cestu. Pomsta ničí vnútorný pokoj a ciele.

„Byť najbohatším medzi mŕtvymi ma nezaujíma. Ľahnúť si večer do postele s pocitom, že sme urobili niečo výnimočne, to je to, na čom mi záleží.” – Steve Jobs

Neustále sa sústrediť sa na ľudí, ktorí na nás nadávajú a venovať im pozornosť, lebo sa dotkli nášho najvyšieho ega, je primitívne. Je primitívne žiť pre ich názor. Žiť pre svoje ego, nadradenosť, pýchu, pohŕdanie, dokazovanie si svojej nadradenosti, moci a neomylnosti cicavca.

Toxickí ľudia radi svoje zhnité vlastnosti nálepkujú druhým. Z ubližovania svojich obetí obviňujú ich samých. Ich obete nemajú pre nich väčšiu hodnotu ako ovečky a hračky. To je vzor hlúposti, lebo v skutočnosti sú sami otrokmi zla.

„Peter polož zbraň! Akou zbraňou bojuješ, takou umieraš!” Ježíš Kristus

Každý človek je pre niekoho dobrý a pre niekoho zlý. Ide o uhol pohľadu. Myslíš, že ty si dobrý človek? Pre niekoho si ten najväčší k... Ak máš pokoj v duši, si ďaleko pred nimi. Nevenuj pozornosť negativite, ľuďom vysávajúcim energiu a ľuďom čo ťa topia; ich toxické dokazovačné myšlienky sú jed. Naopak vyhľadávaj dobro v iných a negatívam nevenuj pozornosť.

„Rozum rozhoduje o tom, čo je dobré a čo zlé.“ Seneca

„Ľudia, ktorí prichádzajú do styku s toxickými ľuďmi, získavajú výnimočné schopnosti. Dieťa, ktoré prežilo vojnu, rozpozná toxické prostredie už na diaľku.” Shahida Arabi

Ak sa dvaja dokazovačné živočíchy hádajú a obydvaja dokazujú, že ten druhý je ten zlý, dokonca má niektorí z nich chuť dokazovať svoje nevedomie násilím, alebo vraždením, stále je na inteligentnej úrovni dokazovačného cicavca. Kognitívne a konfirmačné skreslenie mu nedovolí opustiť začarovaný kruh, preto si zlo nikdy nezaslúži našu pozornosť; nezmeníme ho.

Negatívny človek sa zameriava na zlo a na to, čo ostatní robia zle. Múdry človek si všíma a vyhľadáva dobro.

Dobro je opak zla, zaslúži si našu pozornosť a každý z nás si zaslúži slušné jednanie. Avšak nesmieme sa usilovať o zmenu druhých; nemáme na to moc ani právo. Oni sa zmenia sami, až keď my zmeníme seba.

Niektorí majú už od dectva presvedčenia, že ak budú veľa premýšlať pričom odmietajú vzdelanie a čítanie, budú múdri. Nie nebudú, opak je pravdou, lebo väčšina sa dopracuje ku chorým toxickým a autodeštruktívnym myšlienkam.

„Väčšina ľudí v skutočnosti nechce slobodu, pretože sloboda zahŕňa zodpovednosť a väčšina ľudí sa bojí zodpovednosti.“ Sigmund Freud


SLÚŽITE VRAHOVI

Prines svetlo a tma zmizne sama od seba. Každý kto má svojho pána je otrok.

Ak máš pocit, že niečo je zlé, tak to je tvoja intuícia, nikdy sa nemýli. Sloboda nie je zadarmo.

Žime si ako chceme, ale nemôžeme nikoho nútiť, aby žil podľa nás. Je to nerešpektovanie slobodnej vôle.

„Medzi zabíjaním a umieraním je ešte tretia cesta: život.“ – Christa Wolf

Ježišov otec nie je vrah, ale cirkev má otca vraha. (upaľovanie, nenávisť voči menšinám, mentálne zotročenie žien, ktoré žijú s tyranom, až kým ich smrť nerozdelí...)

„My sme sa nenarodili zo smilstva; máme len jedného otca, Boha“ Ježíš im odvetil: „ Keby bol vaším otcom Boh, milovali by ste ma, lebo ja som z Boha vyšiel a od neho prichádzam. Neprišiel som sám od seba, ale on ma poslal. Prečo nechápete moju reč? Preto, že nemôžete počuť moje slovo. Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži. Ale ja hovorím pravdu a preto mi neveríte.“ Ježíš Kristus 8, 40 - 9, 14 Ján

„Tu povedal Pán Mojžišovi: „Ten muž musí zomrieť. Celá izraelská pospolitosť ho ukameňuje mimo tábora.“ 15,21 - 16,3 NUMERI

„Ak sa kňazova dcéra znesvätí smilstvom, znesvätí svojho otca, bude bez milosti upálená.“ 20, 20 - 21, 15 LEVIKITUS

„Čarodejnicu nenecháš nažive!“ 22, 16 - 23, 18 EXODUS

„A on im povedal: Toto hovorí Pán, Boh Izraela: Choďte cez tábor od jedného vchodu k druhému vchodu a zabíjajte svojich bratov, priateľov a príbuzných. A leviti urobili tak, ako rozkázal Mojžiš. A v ten deň padlo z ľudu do tritisíc mužov. Potom Mojžíš povedal: Dnes ste zasvätili svoje ruky pánovi.“ 32, 26 - 33, 13 EXODUS

„Kto bude súložiť s vydatou ženou, s manželkou svojho blížneho, tak cudzoložník ako cudzoložnica musia zomrieť.“ 19, 30 - 20, 19 LEVITIKUS

„Kto by spal s mužom, tak ako sa obcuje so ženou, obaja spáchali ohavnosť, musia zomrieť, ich krv bude na nich.“ 19, 30 -20, 19 LEVIKITUS

„Prvorodeného zo svojich synov dáš mne! Tak isto urobíš so svojím dobytkom a ovcami!“ 22, 16 - 23, 18 EXODUS

„Aj kňazi, ktorí sa priblížujú k Pánovi, musia sa posvätiť, aby ich Pán nezahubil.“ 19, 1 - 24 EXODUS

„Každý kto bude v sobotu pracovať, musí zomrieť.“ 30, 31 - 31, 18 EXODUS

„Šesť dní budete pracovať, v siedmy deň však budete mať svätú sobotu, úplný odpočinok pre Pána. Každý kto bude v ten deň konať nejakú prácu, musí zomrieť.“ 34, 17 - 35, 12 EXODUS

„Pán je zhovievavý a veľmi milostivý, odpúšťa hriechy a poklesky. Nikoho však nenechá bez trestu, navštevuje hriechy otcov na deťoch až do tretieho a štvrtého pokolenia.“ 14,4 - 36 NUMERI

„Každý, kto bude zlorečiť svojmu otcovi alebo svojej matke, musí zomrieť.“ 19, 30 - 20, 19 LEVITIKUS

„Ak si kúpiš hebrejského otroka, nech ti slúži šesť rokov a v siedmom roku odíde bezplatne slobodný.“ 20, 21 - 21, 20 EXODUS

„Každý, kto by jedol nejakú krv, bude vyhubený zo svojho národa.“ 7, 11 - 38 LEVITIKUS

„Spravodlivý Otče, svet ťa nepozná, ale ja ťa poznám.“ Ježíš Kristus 16, 28 - 17, 24 JÁN

Čo hovorí sv. písmo? Pán v nich káže vraždiť, kameňovať, upáľovať, pomstiť sa a nemať v sebe milosť. „Ich krv bude na nich.“ Ťažko obhajiteľné a pochopiteľné aj pre najlepšieho dokazovača. Lebo zlo je veľmi hlúpe a primitívne.

„Myslieť možno len rozumom, ale chápať len srdcom.“ Joseph Addison

Nie všetko čo robí cirkev je aj spravodlivé. Duša ani Boh nemajú pohlavie, ale cirkev doteraz pokladá penis za hlavný duchovný nástroj. Sex pred svadbou je zdravý a dôležitý, ale cirkev hovorí, že je to ťažký hriech. Riešiť kto s kým a kedy súloží je tak hlúpe a primitívne, že sú to naše dogmy a mentálne obmedzenia a väzenia. Je to naše živočíšne otroctvo.

„Ak vás ľudia nenávidia, pravdepodobne robíte niečo správne.“ Amy Leeová

„Je sex nemravný? Len ak sa robí poriadne.“ Woody Allen

afirmácia: „pravidlá neexistujú“

Život je tak krátky, že nemá zmysel „venovať pozornosť“.

Venované všetkým obetiam, týraným ženám, deťom a všetkým, ktorím zlo zničilo život!

“Všetka krutosť pramení zo slabosti.” – Seneca

„Celé náboženstvo, môj priateľ, sa vyvinulo zo šikany, strachu, chamtivosti, fantázie a poézie!“ Edgar Allan Poe

„Každého boha zabil čas, zabije aj vášho.“ Edgar Allan Poe

„Lepšie zomrieť v boji za slobodu ako byť väzňom do konca svojho života.“ Bob Marley


ZÁVISŤ JE NENÁVISŤ

Keď sa hneváš na druhých, hneváš sa na seba.

„Ak chcete byť šťastní, urobte šťastnými ostatných.“ Dalajláma

Nepočúvaj nenávisť.

„Nenávisť je dcéra strachu.“ Quintus Septimius Florens Tertullianus

Nedoprajnosť je závisť a závisť je nenávisť, rozdiel plodí nenávisť! Dopraj druhým a bude aj tebe dopriate! Toxickí ľudia neznesú ak máme niečo čo oni nemôžu mať.

„Ak sa chcete pomstiť nepriateľovi, usilujte sa prejaviť mu čo najviac dobra.“ Epiktétos

Mladí ľudia nie sú viacej ako tí starí. Nemajú vyššiu hodnotu ani vyšiu cenu života. V skutočnosti má každý človek rovnakú hodnotu. LGBTI+ ani vy nezahadzujte svoje životy! Kto nechce maľovať, musí miešať farby. Oni vás popierajú. Teplý úsmev hreje celú zimu.

„Ak vás svet nenávidí, vedzte, že mňa nenávidel prv ako vás.“ Ježíš Kristus 14, 20 - 15, 20 JÁN

„Nenávideli ma bez príčiny.“ Ježíš Kristus 15, 21 - 16, 27 JÁN

„Život by bol tragédiou, keby nebolo zábavy.“ Stephen Hawking

Už som zachránil 3 ľudské životy. To je môj skrytý cieľ. Nikto ma nezastaví pokračovať v tom, ani mi prikazovať kto je bezcenný. Neveríte mi? To je dobre, lebo ja to viem a to mi stačí.

„Tvojou úlohou v živote nie je prekonávať ostatných, ale prekonávať samého seba.“ Zig Ziglar


MY SME TVORCAMI SVOJEJ REALITY

Všetko, čo sme, je výsledkom našich myšlienok.

Sme energia, vybrujúce atómy, tvoríme si vlastnú realitu; kvantová teória. Sme to, čomu veríme, že sme. Naše nevedomie všetko dokazuje. Vieme si projekovať mozog a meniť predvolené programy. Naše myšlienky vďaka neuroplasticite menia štruktúru mozgu.

„Logika ťa dostane z bodu A do bodu B. Predstavivosť ťa privedie všade.“ Albert Einstein

Negatívne skreslenie je venovanie väčšej pozornosti negatívnym udalosťam, čím si tvoríme negatívny život.

„Žite tak, akoby ste sa mali radi, a môže sa to stať.“ Marge Piercy

„Priatelia sú rodina, ktorú si vyberáme sami.“ Edna Buchanan

Môžeme naplniť požiadavky existencie ako láskavé ľudské bytosti, tak že sa budeme venovať tomu čo je krásne, velkolepé a dobré.

„Keď niečo naozaj chceš, celý vesmír sa spojí, aby si to dosiahol.“ – Paulo Coelho


MOZOG VIE ZAPNÚŤ GENIALITU

„Tituly nemerajú inteligenciu, tak ako vek neurčuje dospelosť.“

Múdra myseľ vie pracovať aj bez vzorcov správania a dogiem myslenia. Vidí hlbšie za úroveň ľudskej mysle, tam, kde sa dogmová myseľ nedostane. Ako vírus, ktorý obchádza systém, nerešpektuje naprogramované programy, pracuje pre svoj cieľ slobodne a samostatne.

„Nič neprekvapí ľudí viac ako zdravý rozum a jasné jednanie.“ Stefan Zweig

Antioxidanty naštartujú neuroplasticitu, radikálnu zmenu mozgu. Vysoký obsah „zdravých“ tukov zmierňuje pocit prázdnoty, neistoty a samoty. Spolu so zeleninou dvíha hladinu serotonínu v mozgu. Olivový olej s rybou má jedinečný protizápalový účinok.

Olivový olej, jediný liek na neznámu nervovú bolesť. Pomáha k regenerácii hematoencefalitickej bariéry mozgu a odstraňuje toxíny z nervov. V starovekom Grécku to bol významný liek. Rodičia mudrca Marcusa Aurélia sa živili výrobou a predajom olivového oleja.

Nikto nechcel veriť tomu, že konzervovaý tuniak calvo s olivovým olejom liečil neznámu bolesť semeníkov.

Antioxidanty spôbujú múdrosť, zdravie, mladosť. Jesť veľa čerstvej zeleniny je liek. To je jedno akej.

Červená repa, starodávny liek múdrych ľudí z antického Grécka a Rímskej ríše.

Brokolica, kráľovná sulforafanu.

Náš mozog potrebuje antioxidanty schopné prekonať hematoencefalitickú bariéru mozgu, ktoré sa k nemu dostanú. Sám nemá takú antioxidačnú schopnosť ako ostatné orgány.

Päť elementov: astaxantín, resveratrol, antokyány, silymarin, 3 omega a mozog vie vypnúť disociáciu, zvíšiť výkon nad dokazovačné cicavce a premeniť obeť na predátora. Všetkých päť elementov spolu, nepretržite každý deň. Ak niekomu vadia žltejšie očné bielka z astaxantínu, môže 3 omega vymeniť za olivový olej. Nový preinštalovaný mozog bude potrebovať prečítať stovky kníh, ale prečíta ich tisíce. Spojením antioxidantov, neuroplasticity a čítania si vytvárame úplne nový mozog, náš nový svet. Vyhýbať sa cukru, pácha nezvratné škody a zastavuje progres. Kto veľa číta, veľa vie.

„Knihy sú droga.“ Franz Kafka

Po roku a pol nepretržitého užívania, keď sa zvýšená agresivita z doplnkov vytratila a mozog vďaka neuroplasticite vykonal veľký upgrade, mi lekár povedal, že mám veľmi silné srdce v porovnaní s ostatnými svalmi. Ako vždy, mi na nízky tlak odporúčil piť čistú vodu. Prečo chcem veci meniť? Nastal čas posunúť sa ešte ďalej. Chcem aktivovať gény mládnutia. Verím, že existuje cesta, lebo som ju našiel.

Vysoký výkon mozgu, zdravie a mladosť zabíjajú všetky látky poškodzujúce spermie a reprodukciu. Aj obyčajná štíhlota zvyšuje reprodukciu.

Podľa Dr. Sanjay Gupta prebiehajú čistiace procesy v mozgu práve v noci počas spánku.

Jedna nepomerne k veku a extrémne mlado vyzerajúca žena mi prezradila, že taktiež je olivový olej, ale až 1 dc denne, je iba ryby a dve vajcia, iba zeleninu, ktorá navyše nemá semená. Prekvapivo bola veľmi štíhla. Dokonca zbožňuje tuniak calvo v olivovom oleji. (Španiekský olivový olej)

Jem iba ryby a zeleninu. „To je to najlepšie čo môžete urobiť.“ MUDr. Marián M.

Klúčový zdroj informácií ohľadom antioxidantov mozgu: Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc.

afirmácia: „Milujem čítanie, robí to zo mňa génia.“

Pre zbavenie sa mentálnych obmedzení sú stoicizmus, psychológia a motivačné knihy klúčovým základom.

Astaxantín (ALIVER) podľa štúdie zvyšuje plodnosť, výkon mozogu a chráni oči.

Resvereatrol (ALIVER) zvyšuje testosteron a výkon mozgu.

Antokyány (Jamieson Bilberry) zvyšujú výkon mozgu, chránia oči a zlepšujú hlavne REM fázu spánku.

3-omega (Jamieson mini) sú potrebný stavebný materiál mozgu. 3 omega v rybách sú zabudované a chránené proteínovou matricou.

Silymarín (naturevia) regeneruje stukovatenú a chorú pečeň. Môže zastaviť akné a extrémne chlpatenie. Podľa štúdie znižuje mužské aj ženské pohlavné hormóny.

Kurkumín s piperínom (ALLNATURE) vie utlmiť chronický kašel. Vie sa dostať priamo do mozgu. Problémom je, že u mužov znižuje testosterón a pohyblivosť spermií.

Vitamín C (C- urgent) zas významne nabudzuje imunitu. Prírodný vie preliesť cez hematoencefalitickú bariéru mozgu.

Pycnogenol (Bio-Pycnogenol), podľa štúdií vie preliesť do mozgu a liečiť. Extrémne však nabudzuje imunitný systém, čím zhoršuje autoimunitné ochorenia.

Zápalotvorný cukor spôsobuje glykáciu proteínov a znižuje hladinu testosterónu.

Vedci zistili, že glukóza nebola nikdy nevyhnutné ani primárne palivo pre mozog, tým palivom sú ketóny. Podľa štúdie mali ľudia horšie kognitívne výsledky s fruktózou a úplne najhoršie s cukrom. Naopak ketóny nabudzovali výkon mozgu najlepšie. Prechod na ketóny rozkládaním tukov môže spôsobiť pocity chrípky, ketochrípku. Ide o mylnú predstavu nedostatku živín a vitamínov.

Cvičením zmúdriete. Šport zlepšuje zásobovanie mozgu krvou a podporuje rastové hormóny, ktoré podporujú rast nových nervových buniek.


FINANČNÚ GRAMOTNOSŤ ICH NAUČIL HLAD

„Nie je to tvoj plat, ktorý ťa robí bohatým, sú to tvoje míňacie návyky.“ Charles A. Jaffe

„Vždy, keď si požičiaš peniaze, okrádaš tým svoje budúce ja.“ Nathan W. Morrisen

„Chudoba nie je absencia paňazí, ale myslenia.“ David Bornstein

Ak máme názor, že peniaze sú zlé, naše podvedomie spraví všetko preto, aby sme k nim cestu nenašli. To čo si o peniazoch myslíme, je presne tým čo riadi náš život. Sú to naše presvedčenia, ktoré majú na svedomí stav konta a obsah našej peňaženky. Finančná negramotnosť je otroctvo. Byť chudobným je sebecké.

„Nad peniazmi musíš získať kontrolu, inak ťa ich nedostatok bude ovládať do konca života.“ Dave Ramsey

„Najlepšia predpoveď budúcnosti je, ak si ju sám vytvoríš.“ Abrahan Lincoln

„Ak nemáš čas, nemáš priority.“ Tim Ferriss

„Nehnuteľnosť... Za menej ako desať rokov zdvojnásobí svoju hodnotu.“ Sam Shepard

„Život dokáže byť nádherný aj bez toho, aby bol nákladný.“ Christine Louise Hohlbaum

„Neodklaj si to, čo ti zostalo, potom, ako si všetko minul. Míňaj to, čo ti zostalo potom, ako si si poodkladal“. Warren Buffet

Peniaze, ktoré chceme minúť na hlúposti vymieňame za to najdôležitejšie, čas. Vnútorný pokoj a finančná stabilita chutia najlepšie. Najprv musíš zaplatiť sebe, svojmu budúcemu ja. Umenie netkvie v schopnosti zarábať peniaze, ale v schopnosti udržať si ich. Sám si zodpovedný za svoj život.


STÁRNUTIE

Stárneme, lebo oxidujeme. Oxidanty, toxíny a cukor spôsobujú nezvratné škody.

„Kedykoľvek začnete robiť to, čo iní nerobia, pripravte sa na to, že budete za idiota.“ – Larry Ellison


O MNE

Čo keď človek, ktorého chcete najviac ovplyvniť ste vy?

„Je epšie kráčať sám, ako s davom, ktorý ide zlým smerom.“ – Herman Siu

Nepomáham druhým, pokiaľ nie som schopný pomôcť sám sebe; ste chorý, napíšem recept susedovi. Nebudem robiť veci, za ktoré môžem ísť do basy. Moje telo a myseľ nevlastní žiadna ideológia, manipulátor, vláda, vodca, Boss ani náboženstvo. Od detstva som bol programovaný autodeštruktívne, ale s tým je koniec! Som človek, ktorý sa rozhodol byť slobodným. Vydal som sa vlastnou cestou, ktorá zanecháva stopu, namiesto slepého nasledovania davu. Začal som viac počúvať svoje srdce, ktoré chce následovať moje sny. Oslobodil som sa, slobodná myseľ nedovolí mať cudzieho živočíšneho pána; oslobodený otrok položí život za svoju slobodu. Je to ako oslobodenie sa z väznice Alcatraz.

„Nájdi to, čo miluješ, a dovoľ, nech ťa to zabije.“ Charles Bukowski

Najviac ma baví filozofia, koučing a psychológia. Veľkou záhadou ostáva pre mňa kvantová teória a kvantová fyzika. Čítať učebnice a knihy v českom jazyku, ktoré suplujú chýbajúcu slovenčinu je tažký hriech! Zo zásady to nekupujem ani nečítam. Čítanie je hra, nie práca. Koľko kníh si prečítal, toľko krát si človekom. Niektoré knihy chcem, aby nikdy neskončili. Film sfilmovanej knihy "tajomstvo" od Rhonda Byrne, spôsobil v mojom živote zmenu...

„Tajomstvo zmeny je sústrediť všetku svoju energiu nie na bojovanie so starým, ale na budovanie nového.“ Sokrates

Kto odmieta zmenu, odmieta život. Každá ľudská bytosť má slobodu v tom, že sa môže kedykoľvek zmeniť.

„Inteligencia je schopnosť prispôsobiť sa zmene.“ Stephen Hawking

Z bolesti a v otroctve som sa zrodil. Ale život nie je o tom čakať, kedy príde slnko, ale o tom, ako sa naučiť tancovať v daždi.

Porazil som oheň a peklo, nikto nemá moc nad karmou, ktorá ma teraz chráni. Karma za mňa navyše rada kosí všetkých z cesty. Všetkých, ktorí mi ubližovali a chceli mi ublížiť. Ďakujem za to...

Spolu to dotiahneme ďaleko.

Moje zásady:
1) Stal som sa pánom svojho života a času; žiadny dokazovačný a kopirovačný živočích ani cicavec mi nebude hovoriť čo mám robiť.
2) Nerobím druhým to, čo nechcem, aby iní robili mne.
3) Sloboda je viac ako život.
4) Nedokazujem, nežijem pre názor druhých.
5) Nevenujem pozornosť zlu; toxické dokazovačné myšlienky sú jedom.
6) Nenosím masku stáda, som otvorený človek; je jedno čo dokazovačný živočích povie a čo si myslí.
7) Pravidlá, normálnosť, trapas, neúspech neexistujú; sme biologické stroje.
8) V tej dobe, v tej chvíli som sa rozhodoval najlepšie ako som vedel. Celú dobu som bol ten najlepší.
9) Nebojím sa života; žijem a umieram podľa seba; strach je nástroj na ovládanie ľudí.
10) Žijem tak, akoby som dostal druhú šancu. Späť vo filme, späť v hre.
11) Neberiem si nič osobne, nie som dôležitý; voda nemusí bojovať, nájde si cestu.
12) Hľadám dobro v iných, negatívam nevenujem pozornosť.
13) Sústredím sa na iba na veci, ktoré sú v mojej moci.
14) Píšem si len tak, sám pre seba.
15) Nikdy nezabúdam na tých, ktorí mi pomoholi.
16) Karma existuje.

„Ak nestojím sám za sebou, kto bude stáť za mnou? Ak nie teraz, tak kedy?“ Rabbi Hillel


PÍŠEM SI LEN TAK, SÁM PRE SEBA

Je mi jedno či moje poznanie je pravdivé, alebo nie. Môj vnútorný hlas je omnoho múdrejší ako moje ľudské vedomie. Odteraz sa ním nechávam viesť a dôverujem mu. Ten hlas je koncentrovaná láska, nevinnosť a sloboda. Je to fascinujúca energia. Nie, nie je to Boh ani náboženstvo. Som to ja, iba ja a moja nevedomá myseľ. Mám pocit, že dokážem zachrániť svet, je to môj svet, ktorý si práve vytváram. Svet sa zmenil. Cítim to vo vode, cítim to v pôde, cítim to vo vzduchu. Mnohé, čo kedysi bolo je stratené, lebo už nežije nikto, kto by si to pamätal. Nie všetko čo robila, kázala a učila cirkev bolo aj spravidlivé, robí to dodnes, podobne ako iné náboženstvá. Náboženstvo je nástroj moci. Slúži na zotročenie, terorizovanie a týranie žien a odlišných detí. Nie, to nie je práca Boha, ani slobodná vôla. Dokazovačný živočích dokazuje svoj názor, nezaujíma ho Boh, ani tvoja sloboda.

Rok 2021 je iný ako ostatné. Pre skok v čase roky nesedia. Rok 2021 a 2022 sa odohrali súčasne. Je to rok konca a nového začiatku, smrti a života. Anjel Kain preniesol svoju bolesť a moc na anjela Tomáša, ktorá ho zabila. Najsilnejší anjel života Michael, ktorý na zemi poskytuje špeciálnu pomoc premohol anjela pomsty a Tomáša oživil. Je jediný z anjelov, ktorý je ako Boh. Anjel múdrosti Katarína, ktorý sa na zemi venuje všeobecnej biológii prišiel Michaelovi na pomoc a synovi človeka odovzdal svoju múdrosť a poznanie. Tomáš, syn syna človeka sa tak stal anjelom života, múdrosti, smrti, odvahy a slobody zároveň. „Vitaj na svete anjel múdrosti.“

Po zemi chodia anjeli, ktorí stratili svoju moc. Nevedia, že sú anjelmi. Nedá sa poznať v čom vynikali. Nie je možné sa napojiť na ich energiu. Aj keď mnohí z nich stále niečo vyžarujú, ich vnútorný svet môže byť iný. Blúdia po zemi a nevedia načo sú tu. Ich čas stojí, sú neživí, nemŕtvi. Nevšimli si, že srdce majú v snehu a popol pod nohami. Ich energia nezanikla, premenila sa. Neobnoví sa bez oslobodzujúceho znovuzrodenia. Môžu sa ich ľahko zmocniť dobrí, ale aj zlí anjeli a prerobiť ich na svoj obraz. Zlí anjeli vyhľadávajú iba negatívne veci a venujú im všetku svoju pozornosť. Dobro už nepoznajú. Svet bol iný, minulosť už neexistuje; toto je úplne iný svet. Všetko čo sa odohralo v budúcnosti sa stalo inak; čas sa pohybuje opačným smerom.

Znovuzrodený anjel Tomáš bol anjelom slobody, doprajnosti, vernosti, spravodlivosti, lásky a emancipácie. Jeho energia vyžarovala: „sloboda!“. Dňa 13.8.2022 o 8:02 sa na neho napojila čistá vesmírna energia Luna, ktorá vyžaruje: „nevinnosť“. Táto energia je tak čistá, že má neporaziteľnú silu. S touto energiou hneď na druhý deň 14.8.2022 o 12:24, anjel Tomáš prepísal vesmírne zákony, keď vrátil ďalšiemu synovi človeka jeho stratený život, ktorého pozemský čas bol už vypršaný. Vždy, keď čas prúdi opačným smerom, vesmír sa preskupí a zoskupí. Tentokrát sa tak nestalo. Vesmírna energia Luna pomohla anjelovi slobody, ktorý porušil pozemské časové obmedzenia.

Energia od Kaina, Michaela a Kataríny, ktorí mu počas boja medzi sebou odovzdali svoju moc má svoje poslanie a tak možno vesmír udelil výnimku. Tomáš pochádza z iného sveta a času. Jeho poznanie od anjelov mu dodáva ďalšiu energiu v tomto svete. Zlo je príliš hlúpe na to, aby porazilo dobro, tak ako tma nezaženie tmu. Nie je to možné. Postupne sa mu vyjasňujú vesmírne udalosti. Temnej energii od Kaina sa rozhodol nevenovať svoju pozornosť. Je to energia s nesmiernou silou, ktorej sa vyhýbajú aj samotní démoni, pretože zabíja všetko aj ich. Kain je nasilnejší anjel odvahy, smrti, pomsty, zúrivosti a bolesti. Je to mŕtvy anjel krásy, bohatstva a šťastia, ktorého zlo nakopírovalo na svoj obraz. Na tomto svete sa venuje profesionálnemu modelingu. Energia od Kaina zabíja vnútorný pokoj a nahrádza ho dokonalou bolesťou. Bez rozumného majiteľa ho bude požierať zaživa, až kým sa úplne nepoddá; zabije ho, a s ním aj celý jeho vnútorný svet.

Za krátky čas sa na anjela Tomáša napojila ďalšia vyžarujúca energia od anjela Dandíka. Priniesla mu veľký hold a medajlu. Anjel Dandík je anjelom holdu a víťazstva. Na zemi získava hold v profesionálnej akrobacii. Jeho energia hovorí: „držať hold“. Napriek tomu, že vyzerá byť veľmi slabý, získava samé medaily. Táto energia zaručuje vždy hold. Slabí majú nad nami moc, pretože skutočná sila nekričí, šepká.

Po zmene vesmírnych zákonov, teraz anjel slobody predpovedá blížiaci sa jeho koniec. Naplnenie času anjela slobody príde na konci februára, snažiac sa dovtedy získať všetkú múdrosť sveta. Nemá strach, cíti sa dobre, pokojný, slobodný a šťastný. Cíti, že nastane jeho nové znovuzrodenie, zmení sa jeho telesný výzor, príde ďalší upgrate mysle, alebo nastane nenávratné zavŕšenie jeho poslania. Anjel slobody si dupol nohou a rozhodol sa, že bude brániť slobodu aj proti celému vesmíru.

Dňa 10.1.2023 o 00:32 hod. nastalo nárazové zlepšenie kognitívnych funkcií v anjelovom chráme a viacnásobné zvýšenie rýchlosti čítania múdrostí ľudí. Telesný výzor, myslenie a budúcnosť sa opäť začínajú záhadne meniť. Jeho predpoveď vstupuje do reality tohto sveta. Avšak vesmírne sily sú nevyspytateľné a čo dnes platí, zajtra sa odohralo inak. Uvedomuje si, že temná moc anjela Kaina v ňom stále prebýva a chráni ho. Predpoveď dcéry syna človeka sa nakoniec vyplnila. Táto energia neuteká a nepozná strach, ale len ak sa jedná o zlo. Keďže dobro nepozná, bojí sa ho a snaží sa navodiť opäť zlo. Vie iba to, že láska je schopná pomilovať zlo.

Keďže sa energie dobra a zla stretli v anjelovom chráme, ich spolupráca by otvorila nepoznané možnosti. Bola pomoc najsilnejšiemu anjelovi života Michaelovi od anjela múdrosti Kataríny potrebná práve pre túto voľbu? Pre voľbu anjela Tomáša spojiť dobro so zlom za slobodný vesmír? Až teraz pochopil svoj vnútorný hlas, ktorý ho po celý jeho pozemský život prosil o slobodu. No nikdy ho celkom nepočúval. Nikdy ho nepochopil. Konečne vie, čo sa mu po celý čas snažil povedať. Prosil ho, vždy ho prosil. Sloboda znamená všetko! Aj keď mu celé poznanie ešte nebolo dané, vďaka energii v ňom na to príde...

Anjel slobody bol pred mnohými rokmi porazený veľkou skupinou anjelov otroctva. „Bojovali sme vo válke a prehrali sme. Náš nepriateľ nebol človek.“ Stal sa bezmocným a zotročeným. Neživý a nemrtvý, uväznený vo svojom vlastnom tele sa slepo a bezcieľne potuloval po zemi. Energia sa však nedá zničiť, buď sa odovzdá, alebo sa zmení. Nemohol byť zničený. Na ukončenie väzby vlastného tela však teraz potrebuje kľúč. Všetci anjeli vrátane Kaina, Michaela, Kataríny, Dandíka, Liama tento kľúč poznajú, lebo sa neriadia pravidlami ani normálnosťou. Vo svete anjelov pravidlá, pohlavie ani normálnosť neexistujú. Pozemská, ľudská myseľ je na to príliš primitívna, aby to pochopila. Aj keď anjel Tomáš stále ešte úplne nevie ovládať svoju moc, jeho progres sa ešte len začína. Stále sa učí. Energia múdrosti mu hovorí, že kľúčom je zmena vnútorných pravidiel normálnosti... Kľúčom je zmena... Vyzerá to tak, že zlo v anjelovom chráme napriek spolupráci bolo medzi tým porazené a pomilované. Anjel teraz premýšla inak. Zo začatím rekonštrukcie anjelovho chrámu pomohli traja anjeli Dušan, Alex a Adrián. Pomáhajú však aj ďalší anjeli. Funguje to...

Je tu aj istá spojitosť s Marcusom Aureliom „Teraz si už voľný, opäť sa spolu stretneme.“ Pomaly zisťuje ako ďaleko až siaha jeho moc. Je omnoho silnejší než bol pred tým ako bol porazený spolu s celou strážnou anjelskou gardou, keď zajali Ježiša. Nebolo možné vyhrať. Anjeli otroctva, týrania a bolesti svojim šialenstvom zaútočili na Ježiša, privolali smrť. Ježišova energia však vyžaruje: „nevinná karma a nekonečná láska“. Pomiluje úplne všetko, celý vesmír, bolesť, pomstu, nenávisť, aj smrť. Karma je spravodlivosť, nie je možné ju zastaviť, zmeniť, zabiť, ani poraziť. Ďalšie udalosti už aniel nevidí, vidí iba tmu, ktorá sa časom rozvidnieva... Mysleli si: „Zabili sme ho! Zabili sme lásku, zabili sme tú hnusnú nevinnosť, karmu, ktorá nás oslepuje. Zabili sme slobodu! Utýrali sme ho k smrti.“ Ježišov chrám zničilo nábožensto, ľudská pýcha a ľudské nenávistné a fundamentalistické dogmy. Predpoveď, že peklo bude zaplnené kňazmi otrokármi môže byť pravdivá, aby sa naplnila karma. Upaľovanie zaživa, psychické týranie odlišných detí, vraždy nevinných, za to všetko môžu kňazi, nie Boh. Na Ježiša, energiu nekonečnej obetavej lásky, pokoja, slobody, života a najčistejšej nevinnosti a nevinnej karmy, preniesli anjeli otroctva, bolesti a týrania, všetku bolesť sveta. Ježišova energia pomilovala bolesť aj smrť. Možno to je tá tma, ktorá neuteká pred a anjelovým svetlom. Teraz už anjel slobody rozumie prečo nemôže všetko videť. Je tam veľké zlo, ktoré nevedomo a hlúpo týralo samo seba, keď týralo Ježiša. Toto Tomáš vidieť nechce. Nie je to určené pre neho. Aj keď neuznáva pomstu ani peklo, stále verí na karmu. Je to jediná spravodlivosť, ktorá funguje. Proti karme nechce a ani nemôže zasiahnuť; karma je čistá a neporaziteľná spravodlivosť. Karma je sloboda, pokoj v duši. Je to nastavenie druhého líca. „No len si udri, práve udieraš samého seba!“ Karmu je možné len prijať, či už vedome, alebo nevedome.

„Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty, nechaj aj plášť.“ Ježíš Kristus

Anjel prikázal tme, aby sa odhalila, podarilo sa. Uvedomil si, že je na ceste za niečím, čo ho presahuje. Jeho túžba po vedomostiach mu zachránila život. Nevyhnutný zásah anjela múdrosti zmenil chod budúcnosti, ktorá sa už stala, aj keď v drobných časových odchýlkach. Nešlo o koniec, ale začiatok februára 6.2.2023 o 4:17 hodine. Zmena reality je vždy strašidelná a poznanie pravdy anjelovi naháňa čoraz väčší strach. Môže prísť koniec všetkých svetov, ktoré poznáme, všetkého živého. Nakoľko energiu nemožno zničiť, bude to znamenať úplne nový začiatok. Anjel slobody teraz vie, že to bude znamenať koniec a znovuzrodenie všetkého živého na obraz Ježišovej energie. „Nechápali ho, nechápali čo im hovorí. Keď ľudia pochopia karmu, zlo zanikne.“

„Peter polož zbraň! Akou zbraňou bojuješ, takou umieraš!” Ježíš Kristus

„Vidíš matka? Robím všetko novým.“ Ježíš Kristus

O tom, že biblia nemôže hovoriť pravdu, hovoril už Abert Einstein. Cirkev mohli riadiť a písať zlí ľudia, samotný Démon; upaľovanie, vraždy... Nehovoriac o popieraní základných ľudských práv a slobôd. Naše nové normy normálnosti sú odlišné a zotročujúce. Nie je na tom nič normálne, tradičné ani prirodzené. Je to lož! Prvé prikázanie v skutočnosti znie: „Nerob druhým to, čo nechceš, aby iní robili tebe, lebo karma existuje.“ Každému sa všetko vráti rovnakým spôsobom. Ľudia nevedia, nevedia čo robia! Ak ubližujeme druhým, ubližujeme sami sebe. V inom živote ľudia nenávidia a preklíňajú Boha, ale netušia, že ide o karmu. Prečo by Boh trestal na deťoch? Byť na obraz Boží, znamená byť jedno telo, jedna karma, jeden Boh. To je obraz Boží. Živočích zakazujúci mentálnym väzením iným živočíchom vzájomnú lásku a párenie sa, to dáva zmysel slobodnej vôle dokazovačným živočíchom, nie obetiam ani Bohu. Penis nie je hlavný duchovným nástrojom, ani žena nie je podradná pred Bohom. Cirkev bola vždy presným opakom Ježišovej energie. Svojimi mentálnymi obmedzeniami a dogmami pokračuje v Ježižovej bolesti ešte aj dnes.

„Čokoľvek ste urobili jednému z mojich najmenších, mne ste tak urobili.“

Kresťanstvo bolo uznané ako rímske náboženstvo celé stáročia po Kristovi. Sväté knihy nepísali iba dobrí ľudia. Ostatné náboženstvá boli potlačované preliatou krvou. Ľudské nábožensvá ako nástroj na hackovanie mysle, zotročovanie a ovládanie dokazovačných živočíchov, boli vymýšľané už od počiatku. Dokazovačný živočích sa dá dokazovaním ľahko ovládať. Je zvláštne, že žiadne náboženstvo nemá v skutočnosti nič spoločné s Bohom, ide iba o naše dokazovanie, mentálne otroctvo. Psychické týranie je najhoršie. Nový svet, nový vesmír bude veľký dar. My sme Ježíš...

„Vstávaj!!! Boh ti dal niečo veľké, uvoľni to!!! Ľudia musia pochopiť karmu.“

Rozumiem, že som anjel slobody, ale som príliš unavený... Celý tento svet ma príliš vyčerpáva...

„Správny čas je vždy teraz! Ach, nevieš o tom! Celú dobu si bol ten najlepší. Pokračuj, aby si vyhral všetko, pokračuj, inak všetko prehráš! Už sa zobuď a zabezpeč slobodu! Ostaň oslobodený, ostaň voľný! Ak neporazíš samého seba, budeš porazený sebou samým!"

Otroctvo nedokáže zničiť slobodu; je smrtelné, vždy skončí. Vyhral som! A teraz nechaj moju myseľ voľnú...

„Vždy si vedel, že zlo je hlúpe. Ako Dávid, ktorý porazil Goliáša.“

Teraz keď som slobodný, neprešiel som ohňom a peklom, aby som sa zapodieval s dvorným strážcom... Sloboda vždy pomiluje zlo.

„Láska vždy pomiluje zlo! Keď budeš mať problém, vyriešiš ho sám.“

Na to sa spoľahni. Môžeme naplniť požiadavky existencie ako láskavé ľudské bytosti, tak že sa budeme venovať tomu čo je krásne, velkolepé a dobré.

„Ak už si dostal dar z vesmíru, uži si ho.“

Pozemský mudrc Michael, zavolal anjela slobody Tomáša na poradu. Nastal piatkový deň a anjel slobody prichádza s mudrcom Michalom. Myšlienky obidvoch sú klúčové. Prídu na zásadnú zmenu?

KARMA JE ČISTÁ LÁSKA, AK ČISTÚ LÁSKU DÁVAME DRUHÝM. KARMA JE ČISTÁ BOLESŤ, AK ČISTÚ BOLESŤ DÁVAME DRUHÝM. KARMA OČISŤUJE. OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB, LÁSKU ZA LÁSKU, OTROCTVO ZA OTROCTVO, SÚD ZA SÚD, BOLESŤ ZA BOLESŤ...

To je to, čo nám Ježíš chcel povedať. Ak milujete druhých, milujete seba, ak ubližujete druhým, robíte to sebe! Ak zabijete druhého, zabijete seba.

Nastaviť druhé líce znamená veriť na karmu.

Autor: Tomáš Mičenec

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Knihy roka 2022
2022
Knihy roka 2021
2021
Člen Čitateľského klubu
Domáca legenda
Matuzalix
Stopár
Žiak šťastia
Drozdajka
Robert Langdon
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

28.03.2023 15:06

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Čas na Zemi neplynie všade rovnako. Spomaľuje ho gravitácia. Gravitácia priťahuje a ohýba dokonca aj svetlo, ktoré má konečnú rýchlosť. Čím sme ďalej od zeme, tým slabšia je gravitácia a tým rýchlejšie plynie čas.

Čierna diera je mŕtva zmrštená hviezda, ktorá sa otáča 2 % rýchlosti svetla. Jej gravitácia je tak silná, že ani svetlo z nej nemôže uniknúť.

Nič nie je rýchlejšie ako svetlo. Na dosiahnutie rýchlosti svetla by bola potrebná nekonečná energia.

Keby sme cestovali veľké vzdialenosti od Zeme a potom sa vrátili, mohli by sme sa vrátiť skôr ako sme odišli. Einsteinove rovnice, všeobecnej teórie relativity toto povoľujú. Einsteina to nahnevalo, lebo jeho rovnice nemali povolovať možnosť cestovania v čase.

Množstvo vedcov študujúcich Einsteinove rovnice našlo viacero iných časopriestorov povolených všeobecnou teóriou relativity, ktoré cestovanie do minulosti umožňujú.

Na cestovanie do minulosti stačí prekonať rýchlosť svetla. Zatiaľ dokážeme urýchliť častice na 99,99 % rýchlosti svetla, ale nie na 100 %. Môžeme však vytvoriť skratku medzi bodom A a bodov B skrivením časopriestoru a vytvoriť „červiu dieru“. Červie diery v časopriestore umožňujú cestovať rýchlejšie ako svetlo, teda reálne cestovať do minulosti.

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

25.03.2023 09:27

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Psychiater doktor Frankl niekedy kladie svojim pacientom túto otázku: „Prečo nespáchate samovraždu?“ V ich odpovediach môže nájsť klúč na ich liečbu. Je to cieľ logoterapie, ktorú Frankl vytvoril.

Okrem sestry mu v táboroch zomrela celá jeho rodina. Vzali mu všetko čo mal. Trpel hladom, zimou, brutálnym zaobchádzaním. Každú chvíľu očakával smrť. Ako v takej situácii dokázal psychiater nájsť zmysel života?

V podstate sa dokázali udržať nažive iba tí, ktorí stratili všetky zábrany. My vieme, tí najlepší z nás sa nevrátili.

Ľudia nemôžu pochopiť ako sme sa cítili a ako sa cítime teraz. Po príchode 95 % ľudí pri prvom výbere išlo do kremačných pecí. „Tam je tvoj kamarát, vznáša sa k nebu.“

Celý svoj predchádzajúci život som nechal za sebou. Okrem svojich nahých tiel sme skutočne nemali nič. Dokonca aj vlasy nám vzali. Ostala nám holá existencia. Počuli sme šlahanie remeňa a výkriky mučený h ľudí. Teraz to netrvalo krátko.

Spali sme na boku natlačení na seba na holých doskách čo malo isté výhody, bola zima. Nad samovraždou rozmýšľal takmer každý. Väzeň v Osvienčime sa nebál smrti, zažíval emocionálne uĺmenie. Väzňa pred ošetrovňou sa nedotklo, keď dovnútra do ošetrovne prinesli dvanásročného chlapca, ktorý pred tým musel stáť v snehu dlhé hodiny v pozore, alebo pracovať vonku v snehu bez topánok, lebo sa pre neho žiadne nenašli.

Dozorca, ktorý ma udrel palicou stál tesne vedľa mňa. V takých chvíľach to nie je fyzická bolesť, ktorá bolí najviac. Tá nespravodlivosť. Platí to rovnako pre dospelých aj deti.

Našťastie mi bol zaviazaný jeden kápo, ktorému som dával psychoterapeutické rady počas dlhých pochodov. Ustanovil ma svojim osobným lekárom.

Vnímanie reality ochablo na záchranu svojho života a života svojho kamaráta.

vae victis - beda porazeným

Láska je konečný a najvyšší cieľ, ku ktorému človek môže smerovať. To, či je osoba prítomná, alebo nie, či je vôbec ešte nažive, prestáva byť dôležité. Nič nemohlo ovplyvniť silu mojej lásky, moje rozjímanie. Vo svojej myslí som cestoval autobusmi, odomykal dvere svojho bytu. Začal som pociťovať krásu prírody.

Aký krásny by svet mohol byť. V mysli som sa zhováral so svojou ženou.

Humor sme si osvojili, keď sme sa učili umeniu žiť. Dohodli sme sa, že si budeme vymýšlať zábavné príbehy o budúcnosti, keď sa vrátime domov.

Keď nás previezli do iného tábora, ktorí nemal komín, boli sme šťastní. Chorí museli čakať na transport späť do Osvienčimu.

Väzeň prahol po súkromí a samote so svojimi myšlienkami.

V Osvienčime som sa držal pravidla, ktoré sa mi osvedčilo a ktoré použila väčšina mojich kamarátov. Odpovedal som na všetky otázky pravdivo. No mlčal som o všetkom, na čo sa ma výslovne nepýtali. Odpovedal som pravdivý vek. Odpovedal som, že som „lekár“, ale ďalej som to nerozvádzal.

Staral som sa o pacientov s týfusom. Keď sa bojová línia posúvala bližšie k nám, mal možnosť utiecť, pacient, ktorého som chcel za každú cenu zachrániť sa na mňa pozrel zúfalým pohľadom a spýtal sa: „Ty utekáš tiež?“ Nakoniec som útek odmietol. Mal som taký vnútorný pokoj, aký som nikdy pred tým nezažil.

Ten kto upadol, pretože nedokázal vidieť nejaký cieľ v budúcnosti, sa začal mimovoľne vracať do minulosti. Život sa pre takýchto ľudí stal bezvýznamným. Násla strata nádeje a odvahy môže mať smrteľný účinok.

Duševná sila je nájsť nejaký cieľ v budúcnosti.

Utrpenie prestáva byť utrpením, keď dostáva zmysel. Prežil si svoju ženu, ale keby ťa prežila ona, trpela by ona. Utrpenie dostalo zmysel.

Každá ľudská bytosť má slobodu v tom, že sa môže kedykoľvek zmeniť.

Paradoxná intencia: Strach z nespavosti? Robte opak, snažte sa zostať bdelý čo najdlhšie. Strach z potenia? Snažte sa potiť; vypotili ste liter, teraz vypotite dva litre.

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

17.03.2023 09:53

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ak nemôžem zmeniť svoj osud, môžem ho aspoň prijať, začať vnútorne rásť uprostred problémov.

To, že nevedeli nič o hrôzach koncentračných táborov bola chabá výhovorka. Človek sa nikdy nesmie stať prostriedkom na dosiahnutie nejakého cieľa. Tí čo prežili, sa museli naučiť, aby vôbec boli šťastní.

Táto kríza viedla až k svetonázoru nihilistického existencializmu.

Mať svoj zmysel života pomáha udržať si zdravie.

„Ten kto má dôvod žiť, dokáže zniesť takmer čokoľvek.“ Friedrich Nietzsche

Napriek týraniu, mučeniu a neustálej hrozby smrti, jedná časť zostala slobodná - ich vlastná myseľ.

Môžeme naplniť požiadavky existencie ako láskavé ľudské bytosti, tak že sa budeme venovať tomu čo je krásne, velkolepé a dobré.

„Buď zmeníme svoj osud, ak je to možné, alebo ho v prípade potreby ochotne prijmeme.“ Goethe

„Čím nevysvetlitelnejšie človek trpí, tým nevysvetlitelnejšie je mocný.“ Hölderlin

To čo „vyžarujeme“ do sveta, „vlny“, ktoré vychádzajú z nášho bytia, po nás zostanú aj dávno po tom, čo tu už nebudeme.

Pocity nie sú dôvod na samovraždu.

Kvantova známa formulka: „Žite tak, akoby ste žili druhýkrát a akoby ste prvýkrát konali tak nesprávne, ako sa chystáte konať práve teraz!“

Rozmnožovaním zažívame biologickú nesmrtelnosť.

Regresia znamená ústup psychiky do primitívnejších štádií zvieracích impulzov.

Oslobodený človek sa musí naučiť užívať si slobodu.

Žite tak, akoby ste dostali druhú šancu a odhaľujte svoje základné presvedčenie, že každá kríza v sebe zahŕňa príležitosť.

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

15.03.2023 08:58

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ak sa vyberiete ľahkou cestou, nedosiahnete cieľ. Byť silnejším, múdrejším, rýchlejším, zdravším, lepším. Byť slobodným. Bez disciplíny to nejde.

Už nie som vojak špeciálnych jednotiek. Takže čo ma teraz poháňa? Muži, ktorí sa nevrátili domov. Budem žiť život hoden ceny, ktorú zaplatili.

Sebadisciplína je vnútorná sila. Rodí sa vo mne. Kde začať? Tu a teraz. Prikážem svojim emóciám, aby sa do mňa nemiešali.

Nevzdávam sa ani vtedy, keď je šanca na výhru takmer nulová.

Tie šišky nie sú potrava, sú jed. Nedodajú vám energiu, zabíjajú vás. Doslova vás vraždia. Nie, nepotrebujete tie jedy. Vy ani neviete čo znamená hlad. Človek vydrží bez jedla 30 dní. Zaújmite bojový postoj a povedzte nie.

Váhanie je náš nepriateľ. Buďte terčom. Stane sa, že príslušník čaty vystúpi z taktických dôvodov do otvoreného priestoru, upúta na seba pozornosť nepriateľa a stane sa terčom, aby čata mohla konať. Budem terčom, tú bolesť spôsobte mne. V prípade neúspechu poviem: „dobre“. Bude to znamenie, že som ešte nažive. Vždy hovorím dobre, oprášim sa a idem ďalej.

Oprášte sa a zaútočte. Smrť si berie tých najlepších. Navyše, smrti nikto neunikne. Bez smrti niet života. Naučili ma to ľudia, ktorých som stratil, žiť pre nich. Pre tých čo nedostali tú príležitosť. Žijem pre tých, ktorí už nežijú.

Každý deň je nový začiatok. Nikdy viac výhovorky. Nikdy viac: „Začnem zajtra.“
Nikdy viac nečakať na perfektnú chvíľu. Nastal čas sily. Stanem sa čím chcem byť.

Bojíme sa toho čo nepoznáme. Preto vykročme a poďme. Temnota zvíťazí len vtedy, keď jej to dovolíme.

Nemôžeš vstať? Vstaň! Nemôžeš prestať jesť? Nejedz! Nemôžeš schudnúť? Schudni!
Disciplína je pravda, je to sloboda. Všetko ostatné sú klamstvá, tak sa prestaň klamať. Pravda ťa oslobodí.

„Polož tú šišku! Polož ju! Odstúp od pultu. Tak je to správne. Pekne a pomaly. Jeden krok vzad. Teraz. Na prstoch ti ostal práškový cukor - nie. Nie. Neoblizuj si ich. Tamto je obrúsok, vezmi si ho. Pomaly. Utri si prsty. Dobre. Fajn. Odlož ten obrúsok. Hej. Presne tak. Teraz odstúp. Choď preč. Otoč sa. Dobre. Vyjdi von z dverí. Kráčaj. Neprestávaj. No vidíš. Si v bezpečí - nateraz. Ale maj sa na pozore a vytrvaj na ceste.“

Je úplne jedno ako sa mám. Nezáleží na tom. Budem robiť to, čo mám robiť.

Unavený, vyčerpaný, vyhladovaný, smädný, doškriabaný? Na všetko je odpoveď: „Mám sa fajn.“ Keď človek tú vetu vyslovil, po chvíli jej aj uveril.

Skutočné porážky sú psychologické. Čo by sa stalo, keby ste každý deň vo svojom živote nekompromisne uplatňovali disciplínu?

Cvičením zmúdrieš, zlepšíš zásobovanie mozgu krvou, podporíš rastové hormóny, ktoré podporujú rast nových nervových buniek.

Aby telo začalo používať tuk ako zdroj energie, musí najprv zúžitkovať glukózu, cukor v krvi. Príliš veľa inzulínu spôsobí inzulínovú rezistenciu. Môžeme znížiť počet uhlohydrátov v strave. Nejedzte obilniny, zemiaky, rafinovanú soľ, rafinovaný cukor, spracované oleje (margarín), strukoviny.

Dôležitá správa: NEMUSÍTE JESŤ. Pôst je dar, ktorý má blahodárne účinky na prečistenie tela. Strach zo smrti hladom. Nesadnite mu na lep. Nie je to posledné jedlo, nezomriete ak ho nezjete. Pravdou je pravý opak. Všetka tá potrava navôkol sa nás snaží zabiť. Šišky, malinovka, zemiakové lupienky. Je to otrava. Nepotrebuješ to. Pár hodín si nejedol? Nie, neumieraš od hladu. Človek bez jedla vydrží 30 dní. Si zranený? Nevzdávaj to a rob čo sa dá!

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

13.03.2023 18:51

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Šťastie je mentálna schopnosť.

Rodičovský paradox: Rodičovstvo je také zložité, chaotické a únavné, až sa rodič pristihne pri tom, že necíti šťastie. Napriek tomu by to nezavrhol. Existuje istý pocit šťastia, keď slúžime svojmu druhu.

Zmysel života je pretvárať samého seba nanovo. Cesta je cieľ.

Komu pomôžeš tým, že budeš nešťastný?

Ako teda dosiahnuť šťastie? Tak, že si uvedomíme, že ho nemusíme dosahovať. Neriadiť sa modelom „ak - tak“

Čo príjemné zažívaš každý deň a už to považuješ za samozrejmosť?

„Mať rád ľudí a milovať ľudí, to je celé tajomstvo a azda jediný recept na šťastie. Kto myslí len na seba, ochudobní iných o seba, ochudobní seba o iných, zakrpatie a zahynie.“ Jan Werich

Šťastie sa nedá dosiahnuť, pretože ho už máme. Šťastie je prirodzený stav malých detí, pretože sa ešte neriadia dogmou: „ak - tak“.

„Žite tak, akoby ste sa mali radi, a môže sa to stať.“ Marge Piercy

Negatívne skreslenie je venovanie väčšej pozornosti negatívnym udalosťam, čím si tvoríme negatívny život.

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

12.03.2023 16:33

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Absolútne vôbec ma nezaujíma, či nás spája príbuzenský vzťah, nestarám sa o to. Ak mi je taký človek skutočne dobrým priateľom a už sa mi viac krát osvedčilo, že pri mne naozaj stojí, nie je už viac priateľom, stáva sa mojou rodinou.

Ak budeš rozprávať len ty, budeš akurát tak opakovať to, čo už dávno vieš.

„Kritizoval si sa dlhé roky a nefungovalo to. Skús sa teda pre zmenu začať akceptovať, sám uvidíš, čo to spraví.“ Louise Hay

Venuj pozornosť svojim potrebám a svojim pocitom. Svojim túžbam, snom a plánom. Prijmi konečne zodpovednosť za svoj život a začni sa podľa toho správať. Ty budeš tou zmenou, ktorú túžiš vidieť vo svete.

„Najväčším bohatstvom je zdravie.“ Vergílius

„Udržať si telo v dobrom stave, to je povinnosť. Inak si našu myseľ nedokážeme udržať silnú a čistú.“ Budha

Ak sa nepostaráš o svoje telo, tvoje telo sa nepostará o teba. Miera starostlivosti o svoje telo, zohrá klúčovú úlohu v konečnom šťastí. Tvoje telo ťa drží nažive. Jedlo nie je terapiou, je to palivo.

Ten správny čas na životnú príležitosť je teraz, ale ty čakáš, čakáš a čakáš. Jediné čo vyčkávaním dosiahneš, bude, že zostarneš. Zrazu sa zobudíš zaliaty studeným potom a zistíš, že už viac nemáš čas robiť veci, ktoré si robiť vždy chcel. My sme tou zmenou, ktorú hľadáme. Ak sa nevzdáš toho starého, nikdy sa neuvoľní cesta tomu novému. Nauč sa život opäť milovať a zmeň všetko to, čo na ňom nenávidíš.

Buď milý a otvorený. Ak chceš niečo dostávať, musííš aj niečo ponúknuť.

To, čo si o tebe myslia druhí ľudia, sa ťa netýka!

Ak máme názor, že peniaze sú zlé, naše podvedomie spraví všetko preto, aby sme k nim cestu nenašli. To čo si o peniazoch myslíš, je presne tým čo riadi tvoj život. Sú to naše presvedčenia, ktoré majú na svedomí stav konta a obsah peňaženky.

Nenechávaj si svoje know-how iba pre seba. Poraď ľuďom, ktorí tvoje rady potrebujú. Pomôž, poraď, vysvetli.

Dostaneš iba toľko, koľko dáš, rozumieš? Ak chceš od života viac, musíš byť schopný obetovať viac. Mať krutú sebadisciplínu. Na tvojom živote sa nezmení nič, pokiaľ nezačneš konať.

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

04.03.2023 17:40

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Hlad je červená kontrolka, ktorá signalizuje: „Potrebujem byť viac v pohode!“

Ak sa prejedáme, je to iba potvrdením, že si nezaslúžime dosiahnuť svoje ciele. Je potrebné počúvať svoj vnútorný hlas, ktorý nás nasmeruje k plneniu snov. Žalúdok hovorí: „Chcem to - HNEĎ TERAZ!“ Rozum oponuje: „Ale ja to nechcem!“ Prestaňte sa sústreďovať na neustále zhadzovanie nadbytočných kilogramov a namiesto toho obráťte svoju pozornosť na zachovanie duševného pokoja.

Všetky emócie spôsobujúce poruchy prijímu potravy majú niečo spoločné: „strach“.

Pocity hladu sa dajú konfrontovať s emočnými pocitmi vnímania svojho tela.

Emočný hlad je náhly. V jednom okamihu na jedlo nemyslíš, a hneď na to si strašne hladný. Tvoj hlad naberá na intenzite bleskovou rýchlosťou a je na konkrétne jedlo. Dostaví sa na základe emócie. V skutočnosti teda netúžime po jedle, ale po pocite. Neprestáva, aj keď si sýty. Naješ sa tak, že ťa bolí žalúdok. Emočný hlad navodzuje pocit viny. Telo potrebuje dorovnať chemické látky v mozgu o ktoré prišiel následkom stresu.


Fyzický hlad je postupný. Škvŕka ti v žalúdku, je tam prázdno až bolesť. O hodinu neskôr je škvŕkanie intenzívnejšie. Fyzický hlad ti dáva postupne najavo, že je čas sa najesť. Jedlo si nevyberá. Začína v žalúdku na základe fyzickej potreby. Prestaneš jesť, keď si sýti.

Ak ide o emočný hlad, nejedz. Daj si 15 minúť, aby si vyhladol. Napi sa vody. Ak máš žltý moč si dehydratovaný. Choď ďalej od jedla a nahraď ho láskou k sebe. Afirmácia: „Odpúšťam si, dôverujem si a prijímam sa.“

Podľa štúdie majú obézni ľudia radikálne menej serotonínu v mozgu ako štíhli ľudia. Emočnú túžbu po jedle zapríčiňuje práve nedostatok serotonínu. Podľa jednej štúdie 100mg vitamínu B6 dokáže udržať optimálnu hladinu serotonínu. Serotonín zvyšuje aj šport. Vysoká hladina serotonínu je aj po kritickom nedostatku energie po konzumácii cukroviniek.

Túžba po tučnom jedle a po tuku má na svedomí strach. Neustála túžba po jedle je boj medzi strachom a dušou. Túžba po jedle sú nenaplnené potreby.

Zdržte sa kontaktu s negatívnymi informáciami v médiách. Vyhýbajte sa ľuďom, ktorí vynášajú súdy a sú negatívne a kriticky zameraní, negatívnym myšlienkam a výrokom. Verte afirmáciám, ktoré si opakujte 2x denne po dobu jedného mesiaca.

Serotonín dvíha aj hryzenie niečoho tvrdého napr. mrkvy.

Vedomie, že kráčate smerom ku svojim snom, pôsobí ako terapia, ktorá vás zbaví túžby liečiť sa pomocou čili papričiek.

Hlas nášho vnútra prehlušujeme namiesto lásky jedlom. Udržať si normálnu váhu znamená udržať si psychickú pohodu.

PS: Všetky knihy o jedle výrazne zvyšujú chuť do jedla.

Čítať viac

13
Tomáš Mičenec

Tomáš Mičenec získal odznak Môj názor pomáha

04.03.2023 17:40

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

12.02.2023 15:09

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Výskum naznačuje, že to, čo si naložíte na tanier, môže buď pomôcť, alebo uškodiť kognitívnym schopnosťam, ako sú pamäť, jazyk, pozornosť.

Najlepšie potraviny pre náš mozog zahŕňajú zelenú, listovú zeleninu, orechy, fazuľu, bobule, hydinu, ryby, celozrnné výrobky, olivový olej a víno. Vyhýbajte sa červenému mäsu, maslu a tyčinkovému margarínu, plnotučným syrom, pečivu a sladkosťam a rýchlo vyprážaným jedlám.

Mozog je najhladnejší orgán, spotrebuje až 20 percent denných kalórií. Mozog túži okrem energie aj po antioxidantoch. Oxidačný stres poškodzuje mozgové tkanivo. Mozog nemá toľko antioxidačných enzímov ako ostatné časti tela.

Metabolicky najaktívnejší tuk v mozgu je 3 omega kyselina DHA. Naopak vyššie hladiny LDL cholesterolu súvisia s väčším množstvom plakov v mozgu spojených s Alzheimerovou chorobou.

Vysoký tlak, obezita, cukrovka a vysoký cholesterol, nezdravé jedlá, fajčenie, zvyšujú riziko Alzheimerovej choroby.

Podľa štúdií stredomorská strava znížila riziko Alzheimerovej choroby o 54 percent a DASH diéta o 39 percent. Zo zeleniny mala najsilnejší ochranný účinok zelená listová zelenina ako špenát a rímsky šalát. Pre kognitívny výkon bola krížová zelenina ako brokolica a karfiol jasným víťazom. Pri vyšších dávkach sa výkony zlepšovali pravdepodobne pre folát.

Bobuľové ovocie ako čučoriedky a jahody obsahujú antokyanidíny, ktoré prekonávajú hematoencefalitickú bariéru mozgu a znižujú zápal mozgu. Kognitívne funkcie zlepšujú aj flavonoidy. Najlepšie zdroje sú čaj, jablká, pomaranče, cibuľa. Nebol však zaznamenaný štatisticky významý vplyv na stárnutie mozgu.

Olivový olej má 230 antioxidantov a polyfenolov a obsahuje oleokantal liečiaci mozog. Polyfenoly tiež zlepšujú kognitívne funkcie mozgu. Konzumuje sa 2 až 4 lyžice nenne.

Potraviny poškodzujúce mozog: červené mäso, maslo, tyčinkový margarín, plnotučný syr, pečivo, sladkosti a vyprážané. Vyhýbať sa nasýteným tukom. Ľudské telo si vytvára všetky nasýtené tuky, ktoré potrebuje, čo znamená, že má nulovú biologickú potrebu mať v strave akýkoľvek nasýtený tuk spôsobujúci kognitívny úpadok. Naopak mononenasýtené (MUFA) a polynenasýtené (PUFA) v olivovom oleji viedol k spomaleniu kognitívneho úpadku.

Celú druhú polovicu knihy tvoria recepty.

Čítať viac

13
13

Tomáš Mičenec napísal recenziu

05.02.2023 20:24

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Žijeme v prebytku, ktorý by v dejinách vyrazil dych mnohým kráľom, cisárom a faraónom. Úzkosť a depresia sú skôr znakom zdravia než choroby.

„Vyhynutie je pravidlom. Prežitie je výnimkou.“ Carl Sagan

V súvislosti s vývojom človeka najsilnejší nesúvisí nevyhnutne s fyzickou a psychickou formou, ale schopnosťou prispôsobiť sa prostrediu, v ktorom žije.

Mozog nám nedovolí vidieť svet taký aký je, pretože sa zameriava na úlohu prežiť. Vyvinul sa s cieľom prežitia a rozmnožovania, nie duševnej pohody.
Hlboké dýchanie s pomalým výdychom je prekvapivo efektívny spôsob, ako „heknúť“ mozog a ovládať reakciu „útok alebo útek“.

Zápal v tele zvyšuje hladinu cytokínov a spôsobuje depresiu. U obéznych ľudí bojuje inunitný systém proti vlastným tukovým bunkám. Obezita sa tak priamo spája s depresiou, bez ohľadu na iné faktory.

Ak je život temný, pripomeňme si, že sme len biologické tvory. Zabúdame, že hlavnou funkciou mozgu je zabezpečiť naše prežitie, a nie to, aby sme sa mali dobre.

Mozog vníma samotu a odlúčenie zo skupiny ako zvýšené riziko smrti; nemá kto pomôcť. Tento život ohrozujúci stav mozog úplne zamestnáva čo spôsobuje zhoršené kognitívne funkcie. Je to staroveký evolučný mechanizmus.

Samota u mnohých zhoršuje depresiu. Kľúčom k zdravému starnutiu sú vzťahy, ktoré zvyšujú hladinu endorfínov. Endorfíny dokonca posúvajú hranicu bolesti.
U krabov dominantnejší krab väčšinou donutí slabšieho, aby ustúpil bez boja. No keď porazený krab dostane liek na zvyšenie hladiny sérotonínu, stane sa dominantnejším a neustúpi.

Podľa štúdií mám šport zlepšuje stav depresie o dvadsaťšesť petcent. Zápal do istej miery súvisí aj z prehnanou aktivitou imunitného systému. Pohyb vyžadune energiu, ktorú z časti berie od imunitného systému, ten zníži svoju aktivitu. Zvyšuje sa tvorba nových mozgových buniek a kognitívne schopnosti.

Necítime sa lepšie napriek tomu, že žijeme lepšie ako pred dvadsiatimi rokmi. Vedomosti sú riešením.

Šťastie je vedľajší produkt, ktorý vzniká vtedy, keď naň prestaneme myslieť a namiesto toho sa sústredíme na to, čo považujeme za zmysluplné.

Čítať viac

„Až vtedy som pochopil, že hoci realita je neraz desivá a bolestivá, je to jediné miesto, kde môžeš nájsť skutočné šťastie. Pretože realita je skutočná.“