Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Dominik Kozmáli

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Rád čítam a ponáram sa do príbehov.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Rád čítam a ponáram sa do príbehov.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

2
Dominik Kozmáli

Dominik Kozmáli získal odznak Máte čitateľský profil

27.05.2022 17:36

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
2
2

Dominik Kozmáli napísal recenziu

27.05.2022 15:32

Bola omnoho lepšia ako 1. kniha (Problém troch telies), odporúčam ju všetkými desiatimi! Keby sa dalo dať 6 hviezdičiek tak to bez váhania urobím! Wau wau wau, napätie a zvraty na každých 2 stranách. Neskutočné. Už teraz sa neviem dočkať ako začnem čítať 3. knihu.

Čítať viac

2
2

Dominik Kozmáli napísal recenziu

10.01.2022 18:35

Ani po 300 stranách (z 442) ma kniha nezaujala. Stále som jej dával šancu, stále som dúfal, že sa niečo stane, že sa to už konečne začne a tie technické (pričom mám rád techniku aj vedu a som dosť technicky zdatný), výpočtové a siahodlhé fyzikálne rozpravy a merania ma neskutočne nudili, nie raz som pri tej knihe zaspal a dokonca aj moja priateľka keď som ju čítal nahlas (doslova stačilo 1,5 strany a bola tuhá). Takže ako veľmi náročnú a únavnú upávanku z množstvom strán odporúčam ale ako záživný a šťavnatý príbeh ani omylom. Doslova som sa musel nútiť ju chcieť čítať aby som ju konečne dočítal, lebo to bola naozaj ale naozaj nuda, bez napätia (až na 2-3 prípady) a pár dobrých nápadov ako napr. ľudský počítač alebo hra vo VR ktorej sa odohráva daný problém 3 telies, lenže toto je záležitosť asi 15-20% celej knihy, zvyšok je zdĺhavé a obsiažne vymenúvanie, vypočítavanie a meranie ako v nejakom odbornom článku či výskume. Keby som chcel to radšej si prečítam dlhý 30 min. článok ale hold ja to nechcem v knihe, od ktorej očakávam príbeh a pútavý dej, kde bude pokojne silná myšlienka či myšlienky - od toho som si to kúpil, že si konečne oddýchnem od náučnej literatúry, pri nejakej beletrii a románe. Žiaľ dostal som náučný román so štipkami beletrie. Okay držte mi palce, idem to s úsilím dočítať... Citoslovcia a povzdychy "Ah" a "Meh"... To asi vyjadria najlepšie a najpresnejšie.

Čítať viac

2
Dominik Kozmáli

Dominik Kozmáli získal odznak Plány do budúcnosti

30.12.2013 15:32

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Úlomky roztrieštenej ľudskosti boli natoľko bežné, že ich človek rýchlo vypustil z hlavy. “

Smrtiaca biela
Robert Galbraith, J.K. Rowling