Zlatica G.

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ahoj. Som knihomoľka. Čítam kvalitné knihy rôznych žánrov.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Ahoj. Som knihomoľka. Čítam kvalitné knihy rôznych žánrov.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

28.07.2021 07:09

Za túto knihu som nesmierne vďačná. Tento žáner, v ktorom sa mieša pútavo spracovaný ľúbostný príbeh s kvalitnou zápletkou, kde autorka skutočne rozumie tomu, čo dáva na papier, mi na našom trhu doposiaľ chýbal. Kniha je poučná, hoci sa vôbec nesnaží poúčať. Konanie postáv, ich myšlienkové pochody, a najmä rozhodnutia, ktoré prijímajú, to všetko nám ukazuje, aké sú pre smerovanie nášho života dôležité okamihy, keď sa riadime srdcom, keď sa riadime rozumom, a keď sa rozhodneme, že sa neozveme, hoci sa ozvať treba. A ako nás dokážu ovplyvniť pre zvyšok života.
Na úvod zdanlivo banálne stretnutie dvoch mladých ľudí postupne veľmi zaujímavo prerastá do silných citov, intríg, falošnej viery vo svoju pravdu, či zúfalstva. Na pozadí ich vzťahu si však všímam aj vážne témy, nad ktorými sa čitateľ v tradičnej ľúbostnej literatúre nie je nútený zamýšľať. Je Andrej hrdina? Ozval sa, keď bolo treba? A keď sa ozval, nebolo neskoro? Robiť v dnešnej dobe hrdinu z osoby z justičného prostredia je isto zo strany autorky minimálne odvážny počin. Čo tým sleduje? Chce nastaviť zrkadlo?
Štýl autorky je unikátny. A veľmi zaujímavý. Cítiť z neho, že je vo svojom živle a pozoruhodne odhaľuje zákutia trestného konania. Dej je plný dynamiky a veľmi oceňujem, že autorka sa vyhýba lacným záverom a čitateľa podnecuje klásť si otázky. Knihu vysoko odporúčam nielen fanúšikom ženských románov, ktorí v nej nájdu jemný cit pre detail bez zbytočného pátosu, ale napríklad aj tým, ktorí majú v rukách moc rozhodovať o druhých. Možno sa po jej prečítaní zamyslia nad tým, aké dôsledky môže mať ich ľahostajnosť, nedostatok odvahy, či voľba vlastného pohodlia. Vášeň, bezmocnosť, láska, zrada. To všetko skvele namiešané v prostredí pokrytectva, rodinných väzieb v justícii, túžbe po bohatstve za akúkoľvek cenu a zneužívania moci robí z tejto knihy zatiaľ môj čitateľský zážitok roka.

Čítaj viac

10
Zlatica G.

Zlatica G. získala odznak Môj názor pomáha

28.07.2021 07:09

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

10
Zlatica G.

Zlatica G. prečítala knihu

27.07.2021 13:53

10
Zlatica G.

Zlatica G. získala odznak Horúce novinky

12.07.2021 13:30

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

12.07.2021 13:28

Veľká vďaka patrí tomuto slovenskému nadšencovi a autorovi, ktorým je Ivan Kňaze. Človek ochotný vždy poradiť, pozerať sa na svet okolo seba očami skutočného pozorovateľa a nadšenca. Doma mám takmer celú jeho zbierku kníh a s radosťou čakám na ďalšie. Knihy popisujú život vo zvieracej ríši tak, ako to nenájdete v žiadnej inej knihe. Fotografie sú unikátne. Vrelo odporúčam.

Čítaj viac

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

12.07.2021 13:24

Bitva o Rýn obsahuje podrobný opis udalostí od vylodenia v Normandii až po postup spojeneckých vojsk smerom na Berlín. Kniha sa snaží objektívne vysvetliť súvislosti, ktoré mali za následok niekedy menej rýchly postup vojsk. Podrobne sú popísané udalosti, ktoré sú najdôležitejšími okamihmi najmä roku 1944. Aj keď nemožno poprieť vysokú snahu autora pochopiť, čo viedlo k niekedy osudovým chybám v rozhodovaní spojencov, je zrejmé, že autor sa prikláňa ku konkrétnemu smeru. Čitateľ sa dozvie nielen o historicky známych udalostiach, ale aj niekoľko neznámych vecí, spôsob fungovania zásabovania, niečo o vzťahoch medzi generalitou.

Čítaj viac

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

12.07.2021 13:07

Knihy Vojtecha Zamarovského ma sprevádzali celý život. Preto je veľká škoda, že dnes nie je automatickou súčasťou vyučovacieho procesu. Neponúka len nové vedomosti, ale najmä (staro)nový prístup k hľadaniu a spoznávaniu. Určite by nemal chýbať v žiadnej rodinnej knižnici.

Čítaj viac

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

11.07.2021 14:47

Ďalšia z malých knižôčiek, ktorá by nemala chýbať v žiadnej detskej knižnici. Jednoduché a nádherne rýmované texty, ktoré sa ľahko zamapätajú a sú veľmi chytľavé.

Čítaj viac

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

07.07.2021 13:41

Táto kniha Vás fotiť určite nenaučí, ak ste však úplný začiatočník, pochopíte základné pojmy a súvislosti týkajúce sa fotoaparátu a práce s ním. Kniha je zo série, takže si postupne budete musieť dokúpiť aj ostatné. Je prehľadná a preto nie je problém opakovane sa vracať k určitej téme.

Čítaj viac

10
10

Zlatica G. napísala recenziu

06.07.2021 14:52

Popri Jane Pronskej nám tu vyrástla ďalšia skvelá autorka historických ľúbostných románov. Tento sa mi od nej páčil zatiaľ najviac, príbeh bol prepracovaný, mal správnu gradáciu, obaja hlavní hrdinovia uviaznutí vo vlastných rodinných trápeniach Vám budú okamžite sympatickí. Ich láske okamžite uveríte a budete držať palce o dušu. Autorka má dynamický štýl rozprávania, dar vtiahnuť čitateľa do deja. Jedinú hviezdičku som zrazila len preto, lebo sa príbeh netýka slovenských dejín :) Ale to je len a len môj problém, nie autorkin, ktorej držím palce, nech sa jej darí v jej ďalšej tvorbe.

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka