Arnold Kratochvíl

2

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2019
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

2
Arnold Kratochvíl

Arnold Kratochvíl získal odznak Máte čitateľský profil

19.04.2021 20:44

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

2
2

Arnold Kratochvíl napísal recenziu

19.04.2021 18:52

Netter je medzi anatomickými atlasmi klasika, a pre študentov všeobecného lekárstva ho odporúčam hlavne ak hľadáte atlas kde sú obrázky bohatšie na počet štruktúr. Raritne v ňom nájdete kresby kde je zobrazený jeden sval, jedna cieva. Je koncipovaný topograficky, to znamená že v ňom nájdete kresby kde je zobrazených veľa štruktúr naraz, čo umožňuje štúdium ich vzájomných vzťahov. Hlavne sa hodí pre študentov fakúlt kde sa učí topografická (regionálna) anatómia (LF UPJŠ), tj. hlava, krk, hrudník, panva, atď, nejde sa v ňom prvotne po systémoch (pohybový, kardiovaskulárny, atď.).

Ja osobne by som na začiatok odporúčal zadovážiť si aj Thieme atlas, kde nájdete, hlavne na začiatok štúdia, podľa mňa viac prehľadné obrázky - je tam veľa kresieb kde sú štrúktury po jednom, viac zvýraznené ich jednotlivé lokácie - pre niekoho môže byť Netterov atlas na začiatok príliš náročný.

Čítaj viac

2
2

Arnold Kratochvíl napísal recenziu

19.04.2021 18:40

Síce mi momentálne berie mladosť, ale táto kniha sa na anatómiu oplatí (prvotne pre všeobecné lekárstvo na LF), odporúčam kombinovať s atlasmi (Netter, Thieme, alebo Complete Anatomy od Elsevier). Niektoré veci v nej sa môžu učiť na fakultách ale inak (v KE napr. ohraničenie axilly), čiže treba dávať pozor na detaily. Veľa nezhôd s učivom sa v nej však nenachádza a vysoko ju odporúčam, aj keď pre fakulty kde sa preberá anatómia po regiónoch (UPJŠ) to môže zahŕňať pri niektorých oblastiach viac listovania ako je príjemné. Je však napísana prehľadne a v bodoch, čo mne osobne vyhovuje viac ako Mráz, ktorý je miestami napísaný veľmi chaoticky, a niektorými kapitolami skôr vhodný pre pokročilých študentov anatómie, a nie začiatočníkov na LF. Treba ale vyskúšať obe :)

Čítaj viac

2
Arnold Kratochvíl

Arnold Kratochvíl získal odznak Šťastných 7

19.04.2021 07:28

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
Arnold Kratochvíl

Arnold Kratochvíl získal odznak Šťastných 7

15.09.2019 07:56

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
Arnold Kratochvíl

Arnold Kratochvíl získal odznak Plány do budúcnosti

07.04.2016 18:04

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Knihy sa podobajú na domov, kam sa vraciame aj cez najväčšiu búrku.“

Bernard Bolzano