Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Martinus hľadá mága stylusu a vizuality!

Vítame ťa na stránke, kde hľadáme nových kolegov a kolegyne! Vlastne, hľadáme viac než to – kamarátov, s ktorými nás bude práca baviť a s ktorými si navzájom budeme motiváciou. Tých z vás, čo vždy robia veci najlepšie ako vedia a zapadnú medzi nás ako knižka na voľné miesto v poličke. Možno si to práve ty! :-)

Ak chceš vidieť viac „z našej kuchyne“, pozri si sekcie Akých ľudí hľadáme alebo Sprievodca Martinusáka. Nižšie nájdeš aktuálne ponuky, ale nezabudni nám nechať kontakt do budúcnosti, ak aj práve teraz žiadna z nich nie je pre teba tá pravá.

Pošlite mi zaujímavé ponuky!
Miesto práce:
Bratislava - kancelária
Typ úväzku:
plný úväzok / živnosť
Nástup:
ihneď
Základný plat (brutto):
od 1500 €/mesiac

Si náš človek?

 • Žiješ grafickým dizajnom, sníva sa ti o dizajnovaní webov a dýchaš pre typografiu?
 • Máš neustály pretlak kreativity a nič ťa nebaví viac ako aplikovať ho v praxi?
 • Láka ťa zásadne ovplyvňovať dizajn istého najväčšieho internetového kníhkupectva na Slovensku?

Trikrát “ÁNO”? Čítaj ďalej! :-)

Na marketingové oddelenie Martinusu hľadáme človeka, ktorému pri čítaní Harryho Pottera napadlo, že čarovný prútik je zbytočný, keď existuje stylus k tabletu. Človeka, ktorému nič neurobí väčšiu radosť ako poctivé dodržiavanie ochranného poľa loga. Človeka, ktorý žije grafikou, web dizajnom a typografiou.

Jednoducho povedané, hľadáme naozaj dobrého web dizajnéra alebo web dizajnérku, pre ktorého či ktorú je možné všetko! Teda všetko, čo budeme potrebovať a v skratke by sa to dalo zhrnúť nasledovne:

Majster webového dizajnu Martinusu

 • Budeš to ty, kto rozhodne nielen o dizajnových zmenách na stránkach Martinusu, ale zároveň budeš mať hlavné v slovo v ďalšom rozvoji nášho web dizajnu. Tvoje bedlivé oko bude dohliadať na to, aby sa všetci držali dizajn manuálu. A neuveríš, aká je to občas náročná úloha! (Ale ak si skúsený dizajnér, tak určite uveríš... )

Grafický vizionár a.k.a. Saul Bass 2.0

 • Budeme k tebe úprimní, nehľadáme len človeka, ktorý dokáže nakresliť webovú stránku a posunúť ju frontend developerovi (aj keď to bude tiež dôležitá súčasť tvojej práce). V prvom rade hľadáme niekoho, kto vie uchopiť existujúci dizajn a ďalej ho rozvíjať. Človeka, ktorý vidí dopredu a má cieľ. Vie, prečo robí zmeny, ktoré robí, a ktorý je dostatočne vytrvalý, aby si ich vedel presadiť a udržať pri živote.

Grafický pracant s vyhrnutými rukávmi

 • Náš marketingový tím je kompaktný a grafické oddelenie ešte kompaktnejšie, preto sa pravidelne stáva, že je potrebné sa odpútať od stratégie, vízií a návrhov. Vtedy si musíme vyhrnúť rukávy a jednoducho porobiť všetky formáty, ktoré si situácia a kampaň žiada. Bez ohľadu na to, či je to práca základná alebo tak kreatívna, ako to len časový limit dovolí. Určite pomôže, ak ťa rovnako baví navrhnúť aj peknú podstránku, hoci ju nikdy nenavštívi toľko ľudí ako titulnú stránku.

Citlivý senior so slabosťou pre Adobe

 • Ehm… To možno nevyznelo ako malo, lebo na tvojom veku nám naozaj nezáleží. V skutočnosti sme tým len chceli povedať, že hľadáme skúseného kolegu, ktorý už má veľa skúseností s grafickým dizajnom. Lebo to najdôležitejšie kritérium bude tvoj cit. Cit pre grafiku, dizajn, typografiu, skĺbenie kreatívneho a užitočného. Jednoducho tá éterická vlastnosť, ktorá odlišuje dobrých a skúsených od... iných… :-) A ovládať programy od Adobe je skôr praktická požiadavka, keďže na nich funguje celé oddelenie. Pre istotu ešte zdôrazníme, že hľadáme hlavne webového človeka, keďže DTP smer máme vykrytý tvojou budúcou super kolegyňou.

Tak čo, trúfaš si?

No a teraz je to už na tebe. :-) Skús nás presvedčiť, že práve ty k nám zapadneš a si tou pravou voľbou. Stačí urobiť nasledovné:

 • Pošli nám svoje portfólio alebo link na práce, ktoré ťa napĺňajú hrdosťou. Ak pridáš aj pár riadkov kontextu, v ktorých vysvetlíš svoj spôsob uvažovania, určite to bude plus!
 • Nezabudni prosím na životopis, lebo základné údaje sa vždy zídu. A za požiadavku motivačného listu nás budeš určite nenávidieť, takže to pokojne nazvime pár riadkov o sebe. Neboj sa, nemusí to byť sloh na úrovni Hviezdoslava, na to si hľadáme iného človeka. :-)

A na záver už len technické detaily:

 • Pozícia ťa zamestná na plný úväzok a miestom výkonu práce je Bratislava. Kreatívne veci sa tvoria ľahšie, keď sa tvorcovia zídu na jednom mieste. Ako už z textu iste vyplynulo, do tímu hľadáme skôr skúsenejšieho kolegu či kolegyňu, prax (napr. v agentúre) je teda výhodou.

Nástup:

 • Čím skôr tým lepšie.
 • Životopisy spolu s vypracovanými úlohami vyhodnocujeme priebežne a výberové konanie je aktuálne až pokiaľ inzerát nestiahneme.
 • Reakciu by si od nás mal dostať maximálne do 2 týždňov. Ak by si mal akékoľvek dotazy ohľadom výberového procesu, ozvi sa nám na mx@martinus.sk
 • Tešíme sa na teba! :-)

Súčasťou motivačného listu a CV sú aj Tvoje osobné údaje, preto Ťa musíme informovať, že pri voľbe vhodného kandidáta spolupracujeme so spoločnosťou Profesia, spol. s r.o. (Pribinova 19 811 09 Bratislava, IČO: 35 800 861) a využívame jej systém, v ktorom je vedená databáza kandidátov a kam budú Tvoje osobné údaje zaradené. Z tejto databázy si vyberáme kandidátov, ktorých oslovujeme za účelom výberového konania.

Keďže Tvoje osobné údaje získavame za účelom zaradenia do databázy kandidátov, potrebujeme na ich získanie a spracúvanie Tvoj súhlas my, aj Profesia, spol. s r.o. Po udelení súhlasu Ťa zaradíme do databázy zaujímavých kandidátov a budeme uchovávať Tvoje osobné údaje po dobu troch (3) rokov od jeho udelenia. Tento súhlas je dobrovoľný a môžeš ho kedykoľvek odvolať. V prípade odvolania súhlasu ukončíme uchovávanie a spracúvanie osobných údajov na tento účel.

Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov v Martinuse sa nachádzajú tu. Ak si želáte odvolať Váš súhlas, pošlite mail na: dataprotection@profesia.sk.

„Knihy majú byť náradím, ktoré by krášlilo dom, nemajú byť cenným tovarom, ale majú byť potravou, čo živí ducha.“

Francesco Petrarca