Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Martinus hľadá obsažného človeka!

Vítame ťa na stránke, kde hľadáme nových kolegov a kolegyne! Vlastne, hľadáme viac než to – kamarátov, s ktorými nás bude práca baviť a s ktorými si navzájom budeme motiváciou. Tých z vás, čo vždy robia veci najlepšie ako vedia a zapadnú medzi nás ako knižka na voľné miesto v poličke. Možno si to práve ty! :-)

Ak chceš vidieť viac „z našej kuchyne“, pozri si sekcie Akých ľudí hľadáme alebo Sprievodca Martinusáka. Nižšie nájdeš aktuálne ponuky, ale nezabudni nám nechať kontakt do budúcnosti, ak aj práve teraz žiadna z nich nie je pre teba tá pravá.

Pošlite mi zaujímavé ponuky!
Miesto práce:
Bratislava - kancelária
Typ úväzku:
plný úväzok / živnosť
Nástup:
ihneď
Základný plat (brutto):
od 1500 €/mesiac

Si náš človek?

 • Oplývaš vášňou pre náš ľubozvučný materinský jazyk?
 • Zničil si už nejednu klávesnicu pri písaní textov a väčšina tvojich copywriterských zúbkov už nie je mliečnych?
 • Vieš pracovať s textom tak, aby z neho sálala láska ku knihám, ktorá chytí za srdce aj druhých?

Trikrát “ÁNO”? Čítaj ďalej! :-)

V jazyku Shakespeara by sme povedali, že v Martinuse máme na marketingovom oddelení miesto pre copywritera a content creatora – písača a tvorcu obsahu, čiže obsažného človeka :-) Na názve pozície až tak nezáleží, hľadáme budúceho Martinusáka vyžívajúceho sa v tvorbe textov, z ktorých priam srší vtip, nadšenie pre knihy a ochota urobiť ten povestný krok navyše k zákazníkovi.

Jednoducho Človeka (to veľké č je tam úmyselne!), ktorý spĺňa tieto predpoklady:

Knihy v srdci

 • Martinus má síce v ponuke filmy, hry, kávu, aj čaj, ale v jadre zostáva predovšetkým kníhkupectvom. Knihy sú v našej ponuke na prvom mieste. Aj na poslednom. Aj na takmer všetkých medzi nimi. Jednoducho láska ku knihám je základ, bez ktorého by ťa táto práca nebavila.

Slovenčina v malíčku

 • Tvojou primárnou úlohou bude písanie textov v našej ľúbeznej slovenčine. A aj keď od teba nebudeme požadovať každý deň dielo hodné Hviezdoslava, každý druhý deň už možno áno :-) Základom je schopnosť písať gramaticky správne (fakt, aj čiarky!) zrozumiteľné a pekné texty bez nutnosti ďalších korektúr. A potom tiež schopnosť si tie skvostné nápady skrátiť až na dreň, lebo taký je údel copywritera.

Človečina na rozdávanie

 • Hľadáme nielen kolegu či kolegyňu, ale aj kamaráta na rovnakej vlnovej dĺžke. Niekoho, s kým si budeme rozumieť a komu nebudeme musieť vysvetľovať, ako komunikovať aj v mene Martinusu, pretože to má v krvi.

Skúsenosti, či vás nie je dosti?

 • Mnohí sme v Martinuse začínali ako malé „markeťátka“. Stále si pamätáme, že nikto učený z neba nespadol a radi ti pomôžeme zapracovať sa. Zároveň si však uvedomujeme, že práve teraz by nám veľmi pomohol človek, ktorý už vo svojej kariére použil všetky písmenká na klávesnici (vrátane „ô“ a „ä“) a dokáže realizovať projekt od A až po Ž.

Sem doplníme kreatívny podnadpis

 • Máme pre teba veľa úloh, ktoré si vyžadujú tvorivosť. Niekedy je to vetička v newslettri (ktorý budeš mať na starosti), inokedy celý blog (ktorý tiež budeš mať na starosti), občas landing page na webe (ktorý nebudeš mať celý na starosti, ale práce je tam dosť). Potom sú to napríklad plagáty, bannery, či dokonca veľké kampane, ktoré zvyčajne tvoríme sami a radi sa o časť zábavy podelíme. Pieskovisko je dostatočne veľké, bude teda hlavne na tebe, aké vysoké a originálne hrady na ňom budeš stavať :-)

Tak čo, trúfaš si? Tak sa predveď!

Máme pre teba úlohy, ktoré nám pomôžu získať predstavu o tvojich schopnostiach. Prosím, vždy sa drž stanovenej maximálnej dĺžky textu. Pamätaj, že tí najlepší píšu úsporne! Ak nájdeš v zadaní nejakú nejasnosť, vyber také riešenie, ktoré nás najviac pobaví pri čítaní.

 1. Vyber si niektorú kampaň Martinusu (napríklad na stránke www.martinus.sk/archiv) a vymysli pre ňu krátky text na banner (grafiku riešiť nemusíš, hoci svoj text môžeš doplniť stručným opisom, čo má byť na banneri).
 2. Nájdi na našom webe svoju obľúbenú knižku a skús navrhnúť, ako by si vylepšil jej anotáciu (Viac o knihe) tak, aby zaujala každého, kto na stránku zavíta. Nezabudni, že cieľom nie je prerozprávať celý dej a už vôbec nie prezradiť, kto je vrah.
 3. Napíš krátky blog na tému „Štyri knihy o chovateľstve policajných motýľov, ktoré nesmú chýbať v žiadnej domácej knižnici.“ Rozsah maximálne jedna normostrana.
 4. A ako posledný bod tá najmenej obľúbená časť tohto procesu – nože prihoď, prosíme, k svojim výtvorom aj životopis a pár riadkov o sebe. Nechceme ich volať motivačný list, lebo to znie extrémne demotivujúco, ale budeme radi, ak nám prezradia, ako vnímaš seba, Martinus, a ako si predstavuješ našu spoločnú cestu za čitateľskými zajtrajškami. V tejto chvíli je ti asi jasné, že svätým grálom je stručnosť, však? :-)

A na záver už len technické detaily:

 • Pozícia ťa zamestná na plný úväzok a miestom výkonu práce je Bratislava. Kreatívne veci sa tvoria ľahšie, keď sa tvorcovia zídu na jednom mieste. Ako už z textu iste vyplynulo, do tímu hľadáme skôr skúsenejšieho kolegu či kolegyňu, copywriterská prax (napr. v agentúre) je teda výhodou.

Nástup:

 • Čím skôr tým lepšie.
 • Životopisy spolu s vypracovanými úlohami vyhodnocujeme priebežne a výberové konanie je aktuálne až pokiaľ inzerát nestiahneme.
 • Reakciu by si od nás mal dostať maximálne do 2 týždňov. Ak by si mal akékoľvek dotazy ohľadom výberového procesu, ozvi sa nám na mx@martinus.sk
 • Tešíme sa na teba! :-)

Súčasťou motivačného listu a CV sú aj Tvoje osobné údaje, preto Ťa musíme informovať, že pri voľbe vhodného kandidáta spolupracujeme so spoločnosťou Profesia, spol. s r.o. (Pribinova 19 811 09 Bratislava, IČO: 35 800 861) a využívame jej systém, v ktorom je vedená databáza kandidátov a kam budú Tvoje osobné údaje zaradené. Z tejto databázy si vyberáme kandidátov, ktorých oslovujeme za účelom výberového konania.

Keďže Tvoje osobné údaje získavame za účelom zaradenia do databázy kandidátov, potrebujeme na ich získanie a spracúvanie Tvoj súhlas my, aj Profesia, spol. s r.o. Po udelení súhlasu Ťa zaradíme do databázy zaujímavých kandidátov a budeme uchovávať Tvoje osobné údaje po dobu troch (3) rokov od jeho udelenia. Tento súhlas je dobrovoľný a môžeš ho kedykoľvek odvolať. V prípade odvolania súhlasu ukončíme uchovávanie a spracúvanie osobných údajov na tento účel.

Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov v Martinuse sa nachádzajú tu. Ak si želáte odvolať Váš súhlas, pošlite mail na: dataprotection@profesia.sk.

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne