Exekutívny špecialista/špecialistka pre Zelený Martinus

Miesto práce:
Bratislava - kancelária
Typ úväzku:
na dohodu (brigády)
Nástup:
čo najskôr
Základný plat (brutto):
6 €/hodina
Reakcie prijímame:
do 1.3.2023

Si náš človek?

 • Oplývaš vášňou pre environmentálne témy a vieš si ju predstaviť vložiť práve do našej iniciatívy Zelený Martinus?
 • Tvoje okolie sa na teba pravidelne obracia, lebo poradíš s triedením odpadu, rozdávaš tipy pre zero waste život a dychtivo hľadáš odpovede na dilemy typu, či je lepšia papierová alebo plastová taška?
 • Baví ťa byť súčasťou dlhodobých projektov a neprekáža ti riešiť niekoľko výziev naraz?

Odpovedal/a si trikrát ÁNO? Tak čítaj ďalej :-).

Exekutívny špecialista/špecialistka pre Zelený Martinus

V Martinuse sa snažíme všímať si, aký je náš dopad na planétu. Aktívne hľadáme spôsoby, ako byť k nej ohľaduplnejší - analyzujeme procesy, zbierame dáta, hľadáme šetrnejšie alternatívy pre nakupované produkty aj služby, pritom sa vzdelávame a inšpirujeme inými. Tieto snahy zastrešujeme pod iniciatívou Zelený Martinus, ktorému sa zatiaľ venuje jedna kolegyňa a teraz k nej hľadáme novú, exekutívnu posilu.

Čo bude tvojou úlohou?

Štatistiky spotreby a naceňovanie zlepšovákov

To sa môže týkať napríklad kvality textilu našich pracovných odevov alebo drogérie, ktorú používame na našich prevádzkach. Budeš vyhodnocovať údaje o tom, koľko takýchto produktov používame a komunikovať s dodávateľmi.

Administratívna podpora a pomoc s vyhodnocovaním dát

Podľa zadania budeš vizualizovať do grafov napríklad dáta z analýzy CO2 stopy tak, aby sme to vedeli zrozumiteľne odkomunikovať cieľovej skupine - kolegom či partnerom z knižného trhu, prepravcom atď.

Vzdelávanie a rozširovanie svojich vedomostí

Postupne sa staneš odborníkom v oblastiach, ktorým sa budeš venovať - napríklad triedenie odpadu. Budeš schopný/á poradiť Martinusákom v environmentálnych témach a prinášať im návrhy na zlepšenia.

Vedenie projektov

Ak sa osvedčíš, niektoré už rozpracované projekty si môžeš vziať pod svoje krídla. Napríklad projekt opätovného využitia kartónových krabíc z tovaru v Bratislave a na centrále v Martine.

Ako si ťa predstavujeme?

 • Bez nadšenia a zápalu pre zelené témy a sledovania trendov v tejto oblasti to nepôjde! Si človek, ktorému úprimne záleží na tom, ako naše konanie vplýva na planétu.
 • Nezľakneš sa ani monotónnej práce, pretože vieš, že nevyhnutným predpokladom pre systematickú zmenu v tejto oblasti je vytrvalosť.
 • Si pripravený/á svoj čas stráviť s excelom či štatistikami spotreby všakovakých položiek.
 • Samozrejme na to nebudeš sám/sama, avšak očakávame, že si svoj čas samostatne a zodpovedne zorganizuješ a budeš svoje témy posúvať proaktívne vpred. Hľadáme tzv. Gizka prístup “idem, riešim” :-).
 • Zelené témy súvisia s viacerými tímami naprieč Martinusom, no budeš v kontakte aj s dodávateľmi, expertmi či zástupcami rôznych inštitúcií mimo Martinus, a preto ti musí robiť radosť komunikovať s ľuďmi. Netreba sa báť ich aj trošku ponaháňať, keď treba.

Čo by bolo tvojou výhodou?

 • Máš analytické myslenie - zbierať, vyhodnocovať a vizualizovať si dáta ti robí radosť. Vieš v nich vidieť súvislosti a hľadať prieniky.
 • Environmentálne alebo chemické vzdelanie, či povedomie o výpočte CO2 stopy, life cycle analýzach a pod.
 • Ak by si mal/a aj prezentačný talent, radi ti dáme príležitosť pri príprave a vedení workshopov či webinárov!

Čo môžeš získať?

 • jedinečné znalosti v aktuálnych témach ako firemná zodpovednosť, environmentálne inovácie a ESG reporting
 • zľavy na knižný a neknižný tovar
 • spoločnosť skvelých kolegov, ktorých spája láska ku knihám, spoločensky zodpovedným projektom a sem-tam aj zmysel pre iróniu a humor :-)
 • pravidelné martinusácke teambuildingy (tímové raňajky, Martinus víkend…)
 • stabilné zázemie firmy, kde sa snažíme robiť veci správne a kde nám na ľuďoch naozaj záleží
 • budeš súčasťou firemnej kultúry, kde si naživo či na našej internej sociálnej sieti zdieľame zážitky, posielame pravidelné ocenenia či meriame našu náladu a otáčky, na ktorých fičíme :)

Dôležité informácie na záver

 • pozícia ťa zamestná na maximálne 70 hodín mesačne
 • hľadáme ideálne angažovaných študentov/študentky avšak nebránime sa aj komukoľvek inému, kto by chcel tejto iniciatíve spolu s nami venovať svoj čas
 • ako miesto výkonu práce preferujeme Bratislavu, keďže sa radi vidíme osobne, ale časť práce je možné vykonávať aj na diaľku
 • životopis nám poskytne základné údaje, ale budeme radi ak nám napíšeš aj prečo si myslíš že spojenie ty + Zelený Martinus je tá pravá kombinácia
 • zároveň nám, prosím, odpovedz (maximálne v rozsahu jednej A4) na nasledujúcu otázku:

Popíš konkrétnu situáciu (pracovnú/osobnú), kedy a ako si prevzal/a iniciatívu za riešenie ľubovolného problému či výzvy. Aké kroky si podnikol/la na ceste za riešením? Aký bol výsledok?

 • Budeme sa tešiť na tvoju reakciu! :-)

Súčasťou motivačného listu a CV sú aj Tvoje osobné údaje, preto Ťa musíme informovať, že pri voľbe vhodného kandidáta spolupracujeme so spoločnosťou Profesia, spol. s r.o. (Pribinova 19 811 09 Bratislava, IČO: 35 800 861) a využívame jej systém, v ktorom je vedená databáza kandidátov a kam budú Tvoje osobné údaje zaradené. Z tejto databázy si vyberáme kandidátov, ktorých oslovujeme za účelom výberového konania.

Keďže Tvoje osobné údaje získavame za účelom zaradenia do databázy kandidátov, potrebujeme na ich získanie a spracúvanie Tvoj súhlas my, aj Profesia, spol. s r.o. Po udelení súhlasu Ťa zaradíme do databázy zaujímavých kandidátov a budeme uchovávať Tvoje osobné údaje po dobu troch (3) rokov od jeho udelenia. Tento súhlas je dobrovoľný a môžeš ho kedykoľvek odvolať. V prípade odvolania súhlasu ukončíme uchovávanie a spracúvanie osobných údajov na tento účel.

Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov v Martinuse sa nachádzajú tu. Ak si želáte odvolať Váš súhlas, pošlite mail na: dataprotection@profesia.sk.

„Slová sú, podľa môjho nie tak skromného názoru, naším najväčším nevyčerpateľným zdrojom mágie. Schopné spôsobovať zranenia aj naprávať ich.“