Knihy
E-knihy

Martinus hľadá junior dátového analytika/čku

Vítame ťa na stránke, kde hľadáme nových kolegov a kolegyne! Vlastne, hľadáme viac než to – kamarátov, s ktorými nás bude práca baviť a s ktorými si navzájom budeme motiváciou. Tých z vás, čo vždy robia veci najlepšie ako vedia a zapadnú medzi nás ako knižka na voľné miesto v poličke. Možno si to práve ty! :-)

Ak chceš vidieť viac „z našej kuchyne“, pozri si sekcie Akých ľudí hľadáme alebo Sprievodca Martinusáka. Nižšie nájdeš aktuálne ponuky, ale nezabudni nám nechať kontakt do budúcnosti, ak aj práve teraz žiadna z nich nie je pre teba tá pravá.

Pošlite mi zaujímavé ponuky!
Miesto práce:
Bratislava (Obchodná)
Typ úväzku:
plný úväzok / na dohodu (brigády)
Základný plat (brutto):
1100 €/mesiac

Si náš človek?

 • Rád/a sa hrabeš v dátach a číslach a teší ťa, keď v nich objavíš niečo zaujímavé?
 • V štatistike, reportoch a analýzach nevidíš nepriateľa, naopak, sú pre teba zdrojom poznania a nachádzania nových príležitostí?
 • Miesto problémov hľadáš riešenia a teší ťa, keď si druhým nápomocný/á?

Trikrát “áno”? Čítaj ďalej! :-)

Do nášho tímu hľadáme kolegu/yňu na pozíciu junior dátový analytik/čka. Hľadáme parťáka na trvalý pracovný pomer, primárne absloventa vysokej školy hladného po nových skúsenostiach, no nepohrdneme ani šikovným študentom/kou VŠ.

Čo bude patriť k tvojim úlohám?

 • pátrať po skrytých pokladoch ukrytých v dátach ako aj po možnostiach ako posúvať biznis vpred
 • uvažovať v súvislostiach a prichádzať s nápadmi na analýzy a nové projekty
 • loviť dáta z databázy
 • tvoriť dátové modely, reporty a analýzy
 • pomáhať kolegom pri vytváraní analýz, spracovaní dát a výsledkov dotazníkov
 • budeš tiež podporou pri vytváraní dashboardov v QLIK sense, či v iných nástrojoch

Nemusíš mať za sebou 10 rokov v NSA :-) Dôležitá je však perfektná znalosť Excelu, slabosť pre dáta, analytický rozum a ochota učiť sa. Základná znalosť a práca s SQL, s niektorým z BI vizualizačných nástrojov ako QLIK Sense, Power BI, Tableau, či práca s Python, R, Google Analytics a Exponeou bude tvojou výhodou, no nie podmienkou.

Na čo sa môžeš tešiť?

 • na partiu skvelých ľudí, ktorých spája láska ku knihám
 • na flexibilný pracovný čas, ktorý budeš vedieť zladiť s prípadným štúdiom a svojimi záľubami
 • na príjemné pracovné prostredie v našom peknom a veselom bratislavskom office
 • na príspevok na rozvoj a vzdelávanie ako aj možnosť rozvíjať a vzdelávať sa spolu s nami

Zaujala ťa naša ponuka?

Pošli nám životopis spolu s krátkym motivačným listom, v ktorom nám pár vetami vysvetlíš, prečo by sme mali vybrať práve teba. To však nie je všetko. Pripoj aj vypracovanie úlohy, ktorá znie: Navrhni, v ktorom meste by mal podľa teba Martinus otvoriť svoje ďalšie kamenné kníhkupectvo a prečo? Všetko nám pošli do 8.9.2019.

Budeme sa tešiť :-)

Súčasťou motivačného listu a CV sú aj Tvoje osobné údaje, preto Ťa musíme informovať, že pri voľbe vhodného kandidáta spolupracujeme so spoločnosťou Profesia, spol. s r.o. (Pribinova 19 811 09 Bratislava, IČO: 35 800 861) a využívame jej systém, v ktorom je vedená databáza kandidátov a kam budú Tvoje osobné údaje zaradené. Z tejto databázy si vyberáme kandidátov, ktorých oslovujeme za účelom výberového konania.

Keďže Tvoje osobné údaje získavame za účelom zaradenia do databázy kandidátov, potrebujeme na ich získanie a spracúvanie Tvoj súhlas my, aj Profesia, spol. s r.o. Po udelení súhlasu Ťa zaradíme do databázy zaujímavých kandidátov a budeme uchovávať Tvoje osobné údaje po dobu troch (3) rokov od jeho udelenia. Tento súhlas je dobrovoľný a môžeš ho kedykoľvek odvolať. V prípade odvolania súhlasu ukončíme uchovávanie a spracúvanie osobných údajov na tento účel.

Bližšie informácie o spracúvaní osobných údajov v Martinuse sa nachádzajú tu. Ak si želáte odvolať Váš súhlas, pošlite mail na: dataprotection@profesia.sk.

„Krava i vôl knihy majú, a predsa čítať neznajú.“

Slovenské porekadlo