popis
Mýty, povesti, legendy

Knihy Próza Mýty, povesti, legendy

V podkategórii Mýty, povesti, legendy sa nachádza 703 titulov.

(zmeniť výber) všetky   (zmeniť výber) všetky  

1.
Ženy, ktoré behali s vlkmi
Clarissa Pinkola Estés  ·  Citadella (2014)
NA SKLADE  TOP #63  
V každej žene žije mocná sila naplnená zdravými inštinktmi, vášnivou tvorivosťou a nadčasovým poznaním. Túto inštinktívnu podstatu žien zosobňuje Divoká žena. Dnes je ohrozeným druhom, pretože aj keď nám dary nespútanosti prirodzene od narodenia patria... (viac o titule)
Naša cena: 13,26 €  (teda ušetríte 11%) posielame ihneď
2.
Bohovia starých Slovanov
Peter Weleslaw Kuzmišín  ·  Eugenika (2015)
Jedinečné dielo! Slovami autora: „Svarog, Perún, Veles – kto by nepoznal tieto staré slovanské božstvá? To som si myslel pôvodne i ja predtým, než som začal pracovať na tejto knihe. Prišiel som však na to, že väčšina z nás vie o božstvách našich... (viac o titule)
Naša cena: 12,54 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
3.
Slovenské obrázkové povesti
Ondrej Sliacky, Marián Čapka  ·  Matica slovenská (2014)
Tajuplné príbehy z pradávnych čias, keď solúnski bratia priniesli písmo a drak strážil studňu na staroslávnom Devíne, i z čias, keď orol zachránil Bratislavu pred tatárskymi hordami, aj z tých pohnutých dôb, keď Turci vďaka hrbáčovej zrade dobyli Fiľakovs (viac o titule)
Naša cena: 7,51 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
4.
Slovenské povesti z hradov a zámkov
Viola Jakubičková  ·  Vydavateľstvo Fragment (2015)
Vyberte sa na výlet po Slovensku a od západu na východ navštívte 24 hradov a zámkov. Každý z nich dýcha svojou dávnou históriou a je opradený tajomnou povesťou. Čachtická pani, Juraj Jánošík, Omar a Fatima a mnohí ďalší vám vyrozprávajú... (viac o titule)
Naša cena: 8,54 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
5.
Povesti o slovenských riekach
Igor Válek  ·  Vydavateľstvo Matice slovenskej (2013)
Prečo je Váh Váhom, Hron Hronom, Dunaj Dunajom a Revúca Revúcou? Ako sa naša najdlhšia rieka zmenila na malého vrabca? Prečo sa pltníci báli plavby popod Strečno?... (viac o titule)
Naša cena: 8,88 € posielame do 5 dní
6.
Zbojnícke príbehy a povesti
Peter Vrlík  ·  Georg (2015)
Daj Bohu dušu... to je známy pokrik zbojníkov pri prepade a lúpeži. Nebol to len pokrik Juraja Jánošíka, ale aj mnohých iných, ktorých do lesa a hôr vyhnala bieda, alebo túžba po rýchlom zbohatnutí. Kniha rozpráva o najznámejších z nich, ktorí sú... (viac o titule)
Naša cena: 10,63 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
7.
Staré grécke báje a povesti
Eduard Petiška, Václav Fiala  ·  Ottovo nakladateľstvo (2006)
Dielo autora, jedného z najznámejších českých spisovateľov, bolo preložené do mnohých jazykov, spracúva antickú látku, ktorá patrí k základom európskej kultúry... (viac o titule)
Naša cena: 7,59 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
8.
Zamlčané dejiny
Viktor Timura  ·  Eko-konzult (2015)
Minulosť Slovanov, a s ňou súvisiaci pôvod a začiatky Slovenov-Slovákov, sú zaťažené účelovými dezinformáciami. Ich minulosť bola dlho zamlčovaná, prekrucovaná, spochybňovaná, zahmlievaná a odcudzovaná... (viac o titule)
Naša cena: 29,00 € posielame do 5 dní
9.
Sloveni a Slovensko
Cyril A. Hromník  ·  Matica slovenská (2015)
Objavná práca historika pôsobiaceho v Južnej Afrike prináša úplne nové pohľady na preddejinné korene Slovákov a priebeh osídlenia stredoeurópskeho priestoru. Autor ťaží z rozsiahhleho poznania religionistiky predkresťanských náboženstiev, tamilčiny a... (viac o titule)
Naša cena: 19,90 € zvyčajne posielame do 8 dní
10.
Slovenské povesti
Blažej Belák  ·  Georg (2016)
Povesti z povodia Bebravy od Blažeja Beláka. Pútavou formou spracované povesti napr. z Čiernej Lehoty - o pehavej Apolke, Trebichova – kamenné vráta a iné... (viac o titule)
Naša cena: 9,81 € posielame do 5 dní
11.
Trenčianske povesti
Peter Mišák, Ján Skovajsa  ·  Vydavateľstvo Matice slovenskej (2017)
Zbierka povestí a príbehov približuje kraj pod Trenčianskym hradom, niekdajším sídlom Matúša Čáka, hrdého pána Váhu a Tatier. Vraj na hrade zhromaždil obrovské poklady, a viete, kde tie skončili? Povesť nás však vedie oveľa ďalej do... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
12.
Povesti o slovenských hradoch 2
Ján Domasta  ·  Ottovo nakladateľstvo (2012)
V každej povesti existuje historické jadro, ktoré sa zachovalo vďaka ústnemu podaniu. Ľud si určitú historickú skutočnosť alebo osobu opriadol dejom, ku ktorému časom pribúdali ďalši a ďalšie skutočnosti, a tie sa vôbec nemuseli viazať k danému miestu... (viac o titule)
Naša cena: 12,34 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
13.
Grécke mýty pre deti
20 najpopulárnejších gréckych mýtov v podaní súčasného poľského autora Grzegorza Kasdepke si na rozdiel od iných autorov gréckych bájí hľadá cestu k detskému čitateľovi cez humor. Vďaka autorovmu originálnemu zmyslu pre humor dostáva obraz... (viac o titule)
Naša cena: 10,93 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
14.
Ezopove bájky
Kolektív autorov  ·  Buvik (2015)
Bájky, ktoré prežili stáročia, sa nám aj dnes prihovárajú s rovnakou naliehavosťou ako v časoch antiky. Ich nesmrteľnosť spočíva predovšetkým v pravde. Drobné príbehy o zvieratách a ľuďoch odhaľujú chamtivosť, lenivosť, násilie, klamstvo či iné ľudské... (viac o titule)
Naša cena: 9,31 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 7 dní
15.
Bájky
Bájky  
Dana Hlavatá  ·  Fortuna Libri (2014)
Veselé i nevšedné príhody zvieratiek z každého kúta sveta, ktoré nielen pobavia, ale aj niečo nové a zaujímavé odkryjú pre malých i veľkých čitateľov. (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
16.
Veršované bájky
Veršované bájky Gabriely Spustovej Izakovičovej oslovia najmä čitateľov mladšieho školského veku. Pätnásť dlhých básní, v ktorých zvieratká trápia rôzne... (viac o titule)
Naša cena: 4,46 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 7 dní
17.
Hávedník
Jiří Dvořák  ·  Artforum (2015)
Všade okolo nás je veľa živočíchov, ktoré väčšinou nevnímame alebo ich nevidíme či ich vidieť radšej ani nechceme. Delíme sa s nimi o záhradu, byt, posteľ alebo aj o vlastnú kožu. Stojí za to dozvedieť sa, ako žijú, kto sú a aký je ich príbeh... (viac o titule)
Naša cena: 13,21 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
18.
Povesti o slovenských hradoch
Štefan Moravčík  ·  Matica slovenská (2010)
Pod čarovným prútikom vynikajúceho rozprávača ožívajú opustené hradné múry. Podivné zvuky sa nesú zo starých mučiarní a hladomorní, vŕzgajú pánty zabudnutých truhlíc v katakombách, biele panie tancujúcich na cimburiach... (viac o titule)
Naša cena: 8,46 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
19.
Bohovia a hrdinovia antických bájí
Vojtech Zamarovský  ·  Perfekt (2015)
Nové, upravené farebné vydanie encyklopédie antickej mytológie pozoruhodnou formou „slovníka na čítanie“ približuje čitateľovi bohov a hrdinov antických bájí. Zaujímavé a dramatické vykreslenie ich osudov zaujme mladších aj starších čitateľov... (viac o titule)
Naša cena: 13,21 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 7 dní
20.
Dávid a Goliáš
Malcolm Gladwell  ·  Ikar (2014)
Pred tritisíc rokmi na bojisku v starej Palestíne mladý pastier skosil mocného bojovníka obyčajným kameňom vystreleným z praku. Odvtedy sú ich mená Dávid a Goliáš synonymom boja medzi zdanlivo slabšími a obrami... (viac o titule)
Naša cena: 12,26 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 5 dní
Niet horšieho zlodeja než zlá kniha. (Talianske Príslovia)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 241,57 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička