popis
Literatúra faktu

Knihy Próza Literatúra faktu

V podkategórii Literatúra faktu sa nachádza 36 titulov.

(zmeniť výber) všetky   (zmeniť výber) všetky  

1.
Maličká slzička
Agata Schindler  ·  Hudobné centrum (2017)
Hudobné centrum predstavuje novú knihu muzikologičky Agaty Schindlerovej, ktorá je výsledkom vyše dvadsaťročného bádania v archívoch po celom svete. Kniha prináša životné príbehy... (viac o titule)
Naša cena: 21,85 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 18 dní
2.
Objavenie Tróje
Vojtech Zamarovský  ·  Perfekt (2013)
NA SKLADE  
Kniha od známeho autora pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o stratené a znovu objavené svety dávnoveku a o ich kultúru, je napísaná prístupným štýlom, a napriek tomu je podložená vedeckými faktmi. Čitateľ sa môže vybrať na cestu po stopách... (viac o titule)
Naša cena: 12,83 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 2 dní
3.
Dokumenty k procesu s Augustinom A. Machalkom a spol.
Daniel Atanáz Mandzák  ·  Ústav pamäti národa (2009)
Po februári 1948 mal komunistický režim v Československu na poli cirkevnej politiky jediný cieľ – podriadiť si úplne všetky cirkvi. V prípade Katolíckej cirkvi sa komunisti snažili vytvoriť z nej nezávislú národnú cirkev, ktorá by... (viac o titule)
Naša cena: 18,40 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 8 dní
4.
Ako psy menili svet 100+3
Sam Stall  ·  Perfekt (2017)
PRIPRAVUJEME
Príbehy najznámejších psov. Ak neveríte, že jeden pes môže zmeniť svet, potom ste zrejme nikdy nepočuli o Peritasovi, psovi, ktorý zachránil Alexandra Veľkého... (viac o titule)
Naša cena: 6,88 €  (teda ušetríte 20%) po vyjdení (predbežne 30.5.2017) zvyčajne posielame do 7 dní
PRIPRAVUJEME
Titul by mal vyjsť 30.5.2017
5.
Srdcové záležitosti
Johannes Hinrich von Borstel  ·  Slovart (2017)
PRIPRAVUJEME
Po úspešnej knihe Taktne o tráviacom trakte je tu ďalšia publikácia, ktorá ponúka vedecké poznatky príťažlivou formou. Jej autorom je mladý študent medicíny a venuje sa... (viac o titule)
Naša cena: 10,36 €  (teda ušetríte 20%) po vyjdení posielame do 4 dní
PRIPRAVUJEME
Titul by mal vyjsť 30.9.2017
6.
Vavro Šrobár
Ľubo Olach  ·  Marenčin PT (2017)
PRIPRAVUJEME
Románový príbeh politika, ktorý aktívne zasiahol do našich dejín v troch prevratoch. Vavro Šrobár, mal veľké zásluhy na vzniku Československej republiky v októbri 1918. Ako Minister s plnou mocou pre správu Slovenska sa postaral o odchod vojsk... (viac o titule)
Naša cena: 10,32 €  (teda ušetríte 20%) po vyjdení zvyčajne posielame do 4 dní
PRIPRAVUJEME
Titul by mal vyjsť 25.9.2017
7.
Medzi riadkami
Dušan Kerný  ·  Vydavateľstvo Matice slovenskej (2017)
NOVINKA  
Publikácia Dušana Kerného je pozoruhodná najmä presahom do osudov známych a prekladaných, ale aj nepreložených autorov a slovenských súvislostí. Je to výnimočne pestrý výber, ktorý dokazuje nielen trvalý záujem, ale aj „snoričskú“, až objaviteľskú... (viac o titule)
Naša cena: 8,45 €  (teda ušetríte 15%) zvyčajne posielame do 8 dní
8.
Bumerang
Michael Lewis  ·  Dokořán (2012)
Michael Lewis je výjimečně nadaný vypravěč, který dokáže psát vtipně a napínavě i o tématech jako evropská dluhová krize, Mezinárodní měnový fond nebo Evropská centrální banka... (viac o titule)
Naša cena: 12,88 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
9.
Nebezpečná mělčina
Nicholas Carr  ·  Dauphin (2017)
Titul Nebezpečná mělčina se stal bestsellerem a v roce 2011 se dostal mezi finalisty na Pullitzerovu cenu v kategorii Literatury faktu. Carr názorně ukazuje, jak nové technologie mění způsob lidského myšlení a jednání. Uznává... (viac o titule)
Naša cena: 17,97 €  (teda ušetríte 4%) zvyčajne posielame do 5 dní
10.
Všecky krásy dřeva
Martin Patřičný  ·  Grada (2014)
Dřevo není jen obyčejný materiál ke stavění nebo topení. Dřevo je krásné. Na pohled, na pohmat, na přivonění. A všech těchto neobyčejností si všímá půvabná, bohatě ilustrovaná kniha o dřevu, stromech i lidech kolem nich, kniha s názvem Všecky krásy... (viac o titule)
Naša cena: 14,73 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 8 dní
11.
Červená četa
Clinton Romesha  ·  Omnibooks (2017)
Clinton Romesha z Červené čety a zbytek jednotky Black Knight se v roce 2009 připravovali na plánované uzavření bojové předsunuté základny Keating. Byla nejodlehlejší... (viac o titule)
Naša cena: 12,40 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
12.
Hitlerova bomba nad Hirošimou
Petr Vokáč  ·  Olympia (2017)
Jak daleko byli nacisté za druhé světové války s přípravou atomové bomby? Kam se poděly jejich plány a vědci, kteří pracovali na jaderném programu? A jak spolu souvisely komponenty z nacistického programu a jaderného programu Američanů?... (viac o titule)
Naša cena: 8,88 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
13.
Století četnické kriminalistiky
Michal Dlouhý  ·  Svět křídel (2014)
Publikace „Století četnické kriminalistiky“, kterou vydalo nakladatelství Svět křídel v Chebu je završení črvrtstoletí trvající vědeckovýzkumné činnosti JUDr. Michala Dlouhého, Ph.D., který na uvedené téma zpracoval... (viac o titule)
Naša cena: 14,96 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 18 dní
14.
Běh života: Lid versus O.J. Simpson
Jeffrey Toobin  ·  Omega (2017)
PRIPRAVUJEME
Režisér Ryan Murphy přináší na televizní obrazovky seriálovou adaptaci bestselleru The Run of His Life: The People v. O.J. Simpson od Jeffreyho Toobina o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století... (viac o titule)
PRIPRAVUJEME
Titul by mal vyjsť 11.9.2017
15.
Jedna hora vysoká je a druhá je nízká
Magdaléna Pokorná  ·  Nakladatelství Lidové noviny (2017)
Karel Havlíček & Vilém Gabler, Prokop Chocholoušek, Václav Jaromír Picek, Jakub Malý, Josef a Hermenegild Jirečkové, Václav Vladivoj Tomek, Alexander Bach. Sedm portrétů osobností, které utvářely spolu s Karlem Havlíčkem atmosféru politického... (viac o titule)
Naša cena: 12,90 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
16.
Píseň o Bernadettě
Franz Werfel  ·  Vyšehrad (2017)
Další vydání slavného Werflovarománu "Píseň o Bernadettě", je vlastně dokumentární román, který na základě faktů vypravuje o životě Bernadetty Soubirousové... (viac o titule)
Naša cena: 17,01 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
17.
Útok na kasárna
Robert Merle  ·  Naše vojsko (2017)
Jádrem knihy Útok na kasárna je „první den kubánské revoluce“, 26. červenec 1953, kdy Fidel Castro a jeho druhové zaútočili na Moncadova kasárna v Santiagu, aby získali základnu ke svržení diktátorského režimu Fulgencia Batisty... (viac o titule)
Naša cena: 17,81 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
18.
Bridge Over Blood River
Kajsa Norman  ·  Hurst (2016)
Nelson Mandela is dead and his dream of a rainbow nation in South Africa is fading. Twenty years after the fall of apartheid the white Afrikaner minority fears cultural extinction. How far are they prepared to go to survive as a people? ... (viac o titule)
Naša cena: 28,29 € dodanie titulu môže trvať aj viac ako 3 týždne
19.
Fyzika za první republiky
Ivo Kraus, Štefan Zajac  ·  Academia (2017)
Ještě v druhé polovině 19. století byl vývoj naší fyziky vázán na pražskou univerzitu a polytechniku. Po vzniku Československa byly v Brně a Bratislavě založeny univerzity, výchova matematiků a fyziků přešla z filozofických fakult na přírodovědecké... (viac o titule)
Naša cena: 11,84 €  (teda ušetríte 5%) posielame do 4 dní
20.
Když u nás byl Buffalo Bill
Jaroslav Čvančara, Miroslav Čvančara  ·  Academia (2017)
Rozsáhlá faktografická kniha o uměleckém turné jezdecké revue plk. W. F. Codyho zvaného Buffalo Bill. Formou současného průvodce po autentických lokalitách mapuje jeho životní osudy ve Spojených státech a pozdější vystoupení... (viac o titule)
Naša cena: 20,32 €  (teda ušetríte 5%) zvyčajne posielame do 5 dní
Básnici majú byť priemerní ľudia, ani bohovia ani predavači kníh. (Horatius)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 386 875,95 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička