Knihovrátok

Vymeňte čítané knihy za nové príbehy

Máte doma knižky, ktoré už nebudete čítať? Vymeníme vám ich za poukážku na nákup v kníhkupectve Martinus a ponúkneme ich ďalším čitateľom.

Vyskúšať Knihovrátok

Ako Knihovrátok funguje?

1 Pridajte knihy, ktoré už nečítate

Prihláste sa do svojho martinusáckeho účtu a v časti Môj Knihovrátok pridajte knihy do výkupného košíka. Zistíte tu aj to, či vami vybrané tituly vykupujeme a uvidíte ich predbežnú sumu.

2 Pošlite nám svoje čítané príbehy

Doprajte svojej sove deň voľna :-) Knižky nám môžete poslať poštou, Packetou alebo odovzdať v jednom z kníhkupectiev Martinus. Všetko funguje aj počas lockdownu.

Viac o možnostiach doručenia k nám

3 Darčeková poukážka už letí k vám

Najskôr knižní škriatkovia skontrolujú stav vašich knižiek a potom vám pošleme na e-mail kód darčekovej poukážky v zodpovedajúcej hodnote. Takto môžete zaplniť prázdne miesto vo svojej knižnici.

Aké knihy vykupujeme?

V prvom rade musia byť knižky v takom stave, že by ste ich bez váhania požičali alebo dokonca venovali kamarátovi či kamarátke :-)
Najčastejšie vykupujeme beletriu, záujem však býva aj o odborné tituly.

Časté otázky

Čo sú čítané knihy?

V Knihovrátku vykupujeme čítané knihy, teda príbehy, ktoré nám predali naši zákazníci, aby sme ich ponúkli ďalším čitateľom. Keď ich zaradíme do ponuky, ich cena je teda o niečo výhodnejšia oproti novým knižkám, ktoré sú ešte teplé z tlačiarne :-)


Čo získam, keď zaradím knihy do výkupu?

Potešíme vás darčekovou poukážkou na nákup v kamenných kníhkupectvách Martinus alebo v online obchode www.martinus.sk. Takto si môžete svoju knižnú poličku z času na čas osviežiť a obohatiť ju novým dobrodružstvom. Definitívnu hodnotu darčekovej poukážky vám e-mailom oznámia naši knižní škriatkovia do 21 dní, odkedy balík prijmeme v našom sklade v Martine alebo od odovzdania v kamennom kníhkupectve.


Môžem ponúknuť do Knihovrátka všetky knihy, ktoré mám doma?

Keď budete pridávať knihy do výkupu, náš systém vám umožní postúpiť do ďalšieho kroku len v prípade, ak nám dáta prezradia, že o knihu majú záujem ďalší čitatelia a čitateľky. Ak vás systém neposunie, znamená to, že v danom čase titul nevykupujeme. Pravdepodobnosť, že by si našiel ďalších čitateľov, je veľmi nízka :-( Knihy zaraďujeme do výkupu na základe niekoľkých kritérií. Medzi tie najhlavnejšie patrí rok vydania titulu a obľúbenosť v čitateľskom svete. Najväčšiu šancu majú staršie, ale aj novšie čítané knihy v dobrom stave.


Vykupujete aj knihy v cudzom jazyku?

Šancu na úspech majú aj knižky v češtine, ale aj niekoľko vybraných titulov v angličtine. Stále platí, že musí ísť o tituly, ktoré majú šancu nájsť si prostredníctvom Knihovrátka nových čitateľov. Kritériá neustále rozširujeme, preto sa do výkupu dostáva stále viac a viac zahraničných titulov.


Ako zistím, že moje knihy nie sú až priveľmi poškodené?

Pri výkupe volíte stav, či je knižka „mierne opotrebovaná“ alebo „ako nová“. Radi od vás vykúpime knižky, ktoré nie sú popísané, či už perom alebo fixkou, a stále sa dajú čítať bez nutnosti lepenia, hľadania stratených strán alebo domýšľania, čo asi môže byť napísané pod tým fľakom od kávy ;-) Do Knihovrátka nepatria ani knižky s venovaním. Chceme, aby takéto skvosty zostali vo vašej knižnici. Po prijatí výkupu skontrolujú naši knižní škriatkovia všetky knihy pozorným okom.


Ako sa k vám moje knihy dostanú?

Najskôr vyplníte názvy všetkých čítaných kníh, ktorým chcete darovať ďalší príbeh, a ponuku odošlete. Knižní škriatkovia z Knihovrátka vám pošlú do e-mailovej schránky ďalšie inštrukcie, ako knihy zabaliť a kam ich doniesť či poslať. Nebojte sa, nemusíte to urobiť hneď, ako vám príde e-mail. Knižky nám môžete priniesť alebo poslať v priebehu jedného mesiaca.

Balík môžete:


Prečítajte si Všeobecné obchodné podmienky pre výkupy

Získajte viac miesta na nové knižné dobrodružstvá!

Vyskúšať Knihovrátok

„Nijaká z kníh naozajstného spisovateľa nie je založená na výmysloch, okrem pamätí.“

Brudziňski