Knihy
E-knihy

Dilemy obyčajných žien

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2018

Druhý román talentovanej slovenskej autorky zachytáva príbeh troch generácií žien z jednej rodiny, ktoré stoja pred zásadnou voľbou. Etela, jej matka Ilona i dcéra Paulína sa musia rozhodnúť/si musia vybrať: buď sa budú riadiť srdcom...

Čítaj viac

4,95 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Ušetríte 50%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Druhý román talentovanej slovenskej autorky zachytáva príbeh troch generácií žien z jednej rodiny, ktoré stoja pred zásadnou voľbou. Etela, jej matka Ilona i dcéra Paulína sa musia rozhodnúť/si musia vybrať: buď sa budú riadiť srdcom a zvyšok rodiny i susedia ich odsúdia, alebo podľahnú tlaku okolia a ich nádej na šťastný život sa nadobro rozplynie. Etele vstúpi do života bývalý priateľ a otrasie jej dovtedajšími istotami, Paulína je kvôli túžbe po dieťati nútená zavrhnúť hlboko zakorenené hodnoty a na pozadí rodinnej drámy sa postupne odkrýva utrpenie najstaršej z rodu Ilony, ktorá celý život bojuje s trýznivým tajomstvom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dilemy obyčajných žien - Zuzana Janovská
Ideálna nevesta - Jane Feather
12,85 €
Ušetríte 7,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
304961
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

3 hodnotenia

1
1
1
0
0

Silvia Kovács
Silvia Kovács
10.5.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha ma naozaj príjemne prekvapila. V kníhkupectve ma zaujala anotáciou, tak som neodolala a neľutujem. Prečítaná za 2 popoludnia. Veľmi pekne vykreslený trojgeneračný príbeh žien, mám rada reálne a nevyumelkované postavy a tie sa autorke naozaj veľmi vydarili. Dilemy, ktoré zažívajú tisícky žien v zaujímavom deji. Trošku mi vadilo to skákanie v čase a otvorený koniec, ale žeby autorka chystala pokračovanie? Rada by som si ho prečítala :-) Držim palce v ďalšej tvorbe.
Čítaj viac
Rina Parajová
Rina Parajová
28.3.2018
Palec hore
Janovská má skutočne talent a týmto románom ma o tom presvedčila definitívne. Útla, ale pritom nesmierne bohatá kniha o medzigeneračných rozdieloch, ktorá nemoralizuje, neposudzuje, nehodnotí, iba sleduje, ako sa tri generácie žien pasujú so svojím životom a ako ním plávajú. Ilona všetko dusí, Etela trpí a Paulína sa vybrala vlastnou cestou. A že tých dilem je dosť. Kniha sa nedala pustiť z ruky...
Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Dilemy obyčajných žien - Zuzana Janovská
Ideálna nevesta - Jane Feather
12,85 €
Ušetríte 7,95 €

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

H. De Balzac