Odporúčame

 

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly  

Jazero Stillhouse - Rachel Caine
Ušetríte 8,90 €
  • Rachel Caine
-64 %
5,00 €

Gina Royalová je stelesnením priemernosti – nenápadná žena v domácnosti z amerického Stredozápadu, šťastne vydatá matka dvoch úžasných detí. Keď však autonehoda odhalí tajný život jej manžela, sériového vraha, musí začať odznova ako Gwen... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

4

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Fu, ďalšia topka do zbierky.
Hltala som každú stránku. Do konca knihy som nemala ani šajnu, kto je vrah a aj som si u knihy poplakala, lebo nemám rada keď v deji trpia deti a nie to ešte bábätká, čo doma jedno malinké mám tak ma to zobralo o to viac. Našťastie to pre neho skončilo v tomto prípade dobre.
Milujem Arlidgeho ????

Čítaj viac

12

Knihu som si kupila, lebo ma zaujala anotacia a evokovala vo mne podobnost s knihou Čo Clara zanechala (ku ktorej ma mozivovali dobre ohlasy, ale bola som z nej sklamana). Väcsina deja sa odohravala na psychiatrickej liecebni, kam sa dostali nielen dusevne chore, ale aj zdrave zeny, ktore sa previnili akurat tym, ze urobili veci, ake sa inym “nehodili do krámu”. Precitanie nelutujem, lebo autorka si nastudovala takzvane liecebne praktiky, ake pouzivali v 19.storoci. Dnes by sme ich povazovali za mucenie a neludske zaobchadzanie, vtedy to, zial, bola norma :(. Samotky, striekanie ladovou vodou, fyzicke tresty (vratane brutalnych bitiek), umorne vychadzky, zneuzivanie pacientok na tazku fyzicku pracu … okrem tohto, miestami mraziveho citania, sa v deji objavuju aj vztahy, umocnene spolupatricnostou a prejavy ludskosti v neludskom prostredi. Autorka sa zamerala na sestersku lasku, obetavost a nechyba ani postupne odhalovanie pozadia fungovania ustavu, machinacii a intrig. Trilerova linka nie je hlavnym tahunom, avsak spestruje citanie a vytvara napinavu atmosferu, ktora Vas motivuje citat dalej. Knihu by som opisala ako citanie, ktore Vam rozsiri obzor a zaroven ma spad.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Neposudzujte knihu ako ženu – podľa pekného vzhľadu.“

Guy de Maupassant