Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Neandertálec otvára dvere do neznáma - Preston Norton
Ušetríte 9,90 €
-77 %
3,00 €

Cliff Hubbard je obrovská nula. Doslova a do písmena. Cliff pochádza z biednych pomerov, s rodičmi žije v obytnom prívese, v škole ho prezývajú Neandertálec, pretože meria takmer dva metre a váži stodvadsaťpäť kíl, a od bratovej samovraždy... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

3

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Čítal som v minulosti vydanie z roku 2014 mysli a zbohatni a podľa môjho názoru je lepšie pôvodné vydanie oproti tomuto vydaniu v peknom zlatom obale, ktoré som taktiež prečítal kvôli porovnaniu, resp. tým 37% väčšieho obsah. Výrazný rozdiel som teda nepostrehol, pretože toto vydanie je to isté len viac zovšeobecnené s dobrým marketingom, čiže pridaná hodnota 0%.

Čítať viac

9

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Práve som dočítala príbeh o bohatom miliardárovi s rodinnými problémami, ktorý sa zamiluje do úplne obyčajnej baby, ktorá žije na pokraji chudoby. Obaja hlavní hrdinovia majú svoje problémy a starosti, ktoré musia riešiť. Jude pracuje v mediánom svete, ktorému Celián šéfuje
Jude po smrti matky žije s otcom, ktorému diagnostikovali rakovinu a ten pre nedostatok peňazí odmieta ďalšiu liečbu. Keďže šeky na zaplatenie sa množia, otec každý deň upadá a navyše ju podvedie jej priateľ, Jude ide deň blbec spláchnuť do baru niečím, čo má grády. Toto jej rozhodnutie bolo osudové, lebo práve tu spoznáva Celiána.
Celián sarkastický, výstredný, arogantný bastard milujúci sex. Je to muž bez srdca, ktorý je pre postavenie a ovládnutie celej firmy ochotný urobiť čokoľvek. Úplne zo všetkého uznáva peniaze a moc. Samozrejme, že všetko sa v jeho živote začne rúcať po tom, čo spozná Jude. Orgán, ktorý v jeho hrudi tlčie sa mení na srdce.
Na mňa moc sladké, moc klišé, moc obyčajné. Ja milujem knihy u J. L. S., pretože sú iné. Jej príbehy sú tajomné, zvrátené, psycho, absurdné a hlavný hrdina je tiež taký. Na mňa bol tento príbeh moc normálny. Pri čítaní som sa musela viac krát utvrdiť v tom, že čítam knihu od Shen.
Nikdy by som si po prečítaní L. J. Shen nemyslela, že niečo takéto napíšem, ale táto kniha bola .... no popravde ... nezaujala ma... ako príbeh skvelý... ale ... mne tam chýbalo to, načo som u J. L. S. zvyknutá. To, čo ma pri jej knihách núti otáčať stranu za stranou a prečítať celý príbeh na jeden záťah som ja osobne v tejto knihe nenašla.
Takže je mi to ľúto, ale za mňa 4*/5*.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Martin Viskup

Môj wishlist


„Keď mám na to náladu, dokážem ju rozosmiať, vtedy sa smeje najmä na sebe, čo je akýsi druh lásky, pretože som tým ocenil niečo v nej.“

Intimita - Hanif Kureishi
Intimita
Hanif Kureishi