Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Neandertálec otvára dvere do neznáma - Preston Norton
Ušetríte 9,90 €
-77 %
3,00 €

Cliff Hubbard je obrovská nula. Doslova a do písmena. Cliff pochádza z biednych pomerov, s rodičmi žije v obytnom prívese, v škole ho prezývajú Neandertálec, pretože meria takmer dva metre a váži stodvadsaťpäť kíl, a od bratovej samovraždy... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

18
18

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková napísala recenziu

04.10.2022 17:05

Čítala som od autorky viacero kníh, ale táto medzi tie najlepšie (podľa môjho názoru) nepatrí. Tešila som na túto knihu, lebo pri YA knihách viem perfektne vypnúť a oddýchnuť si a nechávam sa unášať príbehmi teeneagerov. Ale po dočítaní som troška sklamaná.

Výnimočne mi k srdcu prirástli skôr vedľajšie postavy než samotná hlavná postava. Nevravím, že hlavná postava bola napísaná zle, ale „nepasovalo“ mi k nej to mudrovanie a rady ktoré rozdávala na počkanie. Myslím že to k jej veku nesedelo. Čo sa mi páčilo v spojitosti s Val bol jej vzťah s otcom a jej priateľstvo s Lukášom a to ako bola odhodlaná sa za neho stále postaviť.

Romantická linka bola zo začiatku príjemná, ale odrazu akoby niekto luskol prstami a Val bola vo vzťahu. Chýbali mi tam tie iskričky/motýle v bruchu, ktoré sme mali keď sme sa prvýkrát zamilovali. Ani nevieme ako a už bola vo vzťahu.

Vinco bol tiež zaujímavá postava, niesol troška tajomstva čo sa mi páčilo. Myslím že ich vzťah autorka neprebrala dopodrobna a prešla ho len tak zbežne, lebo myslím že vzťah učiteľ žiačka by bol dosť prúser. Aj nehoda, ktorá sa stala bolo len tak zbežne prebehnutá. Skoro žiadne dôsledky pre aktérov, chcela by som aby to bolo rozvedené hlbšie a možno by sa veľa ľudí poučilo, že treba predvídať a nerobiť sprostosti bez rozmyslu. Možno keby sa autorka povenovala témam troška hlbšie, bolo by moje hodnotenie lepšie.

A aby som len nefrfľala, oceňujem, že sa autorka pustila aj do LGBT+ témy, keďže v slovenských knihách sa s týmto až tak často nestretávame. A čo bolo najlepšie? No že hlavná postava, teda Val bola tá pravá knihomoľka.

Čítať viac


Dá sa v 12 menších poviedkach vybudovať napäťie ako v jednom veľkom románe? Skoro. Každá jedna bola niečím zaujímavá a každá v sebe niesla niečo typické pre Agathu Christie. Práve ich väčší počet zabezpečuje, ža každý si v tejto knižke nájde "to svoje". Dúfam, že toto dielo vyjde aj nanovo, aby svoje klenoty ponúklo aj novým čitateľom :)

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Načo žijeme, dá sa taká otázka vôbec zodpovedať? Možno nie, máme nejakú úlohu, okrem bozkávania pier a tak ďalej?“

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson