Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Jeseň majú knihomoli radi. Je to ten čas, kedy zalezú do svojich kresiel, prikryjú sa dekou, spravia si dobrý čaj a otvoria knihu. Máte to tak aj vy? :) Ak áno, vybrali sme pre vás zopár knižných tipov, ktoré by vám mohli spríjemniť jesenné dni.

Akciové tituly

Červený úsvit - Pierce Brown
Ušetríte 8,00 €
  • Pierce Brown
-54%
6,90 €

Darrow je Červený; člen najnižšej kasty v spoločnosti rozdelenej podľa farieb. Rovnako ako ďalší Červení celé dni tvrdo pracuje v presvedčení, že on a jeho ľudia pripravujú povrch Marsu pre život budúcich generácií. Neprotestuje, pretože verí, že... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

8

Sklenený zvon - Sylvia Plath
Práve čítam
Sklenený zvon

Moje meno je Zuzana. Som človek, ktorý snáď premýšľa úplne nad všetkým a prehnane špekuluje. Rada si všímam detaily, ktoré iným unikajú. Nadovšetko milujem fotografovanie. Neprestávam čítať, zbožňujem chémiu, fascinuje ma lexikológia a tiež mám v obľube kávy pitie. Po nekonečnom čítaní, majstrovského diela, Malého princa, zostáva na prvej priečke stupnice, mojich obľúbených kníh. Zbieram odznaky a sklenené fľašky. Píšem si denník, ktorý nosím, hádam všade so sebou. Som jednoducho len malou bytosťou, vo veľkom svete človečenstva a zverstva.

Zuzana Bránická napísala recenziu

30.10.2020 19:38

Úprimne dielo, také pravdivé. O ľuďoch, ktorých názory druhých ovplyvňujú, ale predsa by na nich nemalo tak silno záležať. Vedieť povedať nie a nesúdiť. Ako je skutočná realita jedine vlastná skúsenosť, tak každý jeden v rovnakých momentoch prezíva odlišnú realitu. A zmena prichádza s každou jednou skúsenosťou. Aj rozprávanie príbehov iných sa dotýka druhých. Že dôležitosť slova i poznanie nového jazyka z nás robí iné bytosti. A knižné zážitky, ktoré je potrebné zažiť vlastnými očami, kvôli pravdivosti. Tak čítajme a tvorme si každý svoju vlastnú skutočnosť.

Čítaj viac

5

Veľmi pekná kniha, ktorú som takpovediac zhltla za jeden deň. Písaná veľmi milo a tínedžersky, vidno že je určená mladým a autorka vystihla presne reč a zmýšľanie mladých, čím kniha naberá autenticitu. Veľmi sa mi páčil aj nový námet cestovania v čase a už sa teším na pokračovanie, čo prinesie. Už mám v mysli mnoho teórií, o ktorých dúfam, že sú pravdivé. Veľmi super, odporúčam !!

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Kniha je základom poznania, učiteľom vekov, vládcom kráľovstva ducha.“

Lucius Annaeus Seneca