Odporúčame

 

Vyberá Natália Lichnerová

Knižky z tejto kolekcie majú čarovnú moc. Dokážu potešiť každú romantickú dušičku a pri ich čítaní zažijete dokonalý oddych po ťažkom dni.

Akciové tituly  

Snehová kráľovná - Hans Christian Andersen, Manuela Andreani (ilustrácie)
Ušetríte 4,90 €
  • Hans Christian Andersen
-38 %
8,00 €

Všetko kúzlo jednej z najobľúbenejších rozprávok Hansa Christiana Andersena ožilo na týchto stránkach prekrásnymi ilustráciami Manuely Andreani... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

4
4

Dvojitý kríž - Chris Carter
Práve čítam
Dvojitý kríž

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková napísala recenziu

26.11.2022 12:36

KATARÍNA PÚČEKOVÁ - SI MÔJ SEN

2.časť série Kto som?


Všetko sa zdá byť v poriadku, až kým sa pred dverami nezjaví Zajo. Problémy, desivé ako zlovestné búrkové mračná, sú opäť na obzore. Dominiku začnú sužovať divné sny. Navyše musí odísť na rodinnú dovolenku a oddeliť sa od ostatných, keď ju najviac potrebujú. Ale temnota na seba nenechá dlho čakať.
Koho dostane ako prvého?

Poprvé, musím pochváliť autorku, lebo tie opisy a hlavne prirovnania v knihe sú prekrásne! Má nato talent a krásnu slovnu zásobu!

Bola som veľmi zvedavá na pokračovanie, či tam bude zase také rýchle tempo ako v prvej časti. Našťastie nebolo!!!
Celá kniha sa točila okolo Dominikiných snoch. Lepšie povedané, nočných mor, kde ju strašil a chcel dostať "falošný Ray"!
Našťastie, nebola sama, veď jej priatelia a jej láska Ray ju chránili a pomáhali jej vyriešiť záhadu, kto môže byť ten falošný Ray (k čomu nedošlo, lebo zase tu máme otvorený koniec a až v ďaľšej časti sa dozvieme kto je a čo chce).
Najväčšiu pomoc dostala od plyšového Zaja, na ktorého vysypala Čierny prach a jedna dobrá duša sa prevtelila doňho.

Som rada, že autorka nám trošku ukázala aj Dominikinu rodinu. Od prvej časti som bola zvedavá, kde má otca a čo sa stalo s tvárou jej mamičky. Filip, jej brat bol v prvej časti veľmi odporný, ale prospela im spoločná (nechcená) dovolenka. Stali sa dobrými súrodencami.

Pomaličky sa nám vyrysuje príbeh a som veľmi zvedavá na ďaľšiu časť.

Čítať viac

6

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Zaujímavo a netradičné spracovaná kniha plná spomienok detí pána Hudeca. Kniha obsahuje veľa fotografií a skíc pána Hudeca.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Ema Labantová

~


„Odovzdaj list tomu, kto naňho čaká a povedz že je odomňa. Povedz, že babička pozdravuje a ospravedlňuje sa“