Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Každý máme iný čitateľský vkus. Kým si niekto najradšej oddychuje pri nenáročnom čítaní, sú čitatelia, ktorí hľadajú knihy, o ktorých môžu rozmýšľať aj dlho po prečítaní. Ak máte radi knihy pre náročnejšieho čitateľa, tu nájdete to pravé.

Akciové tituly

Príbehy z kuchyne 2 - Marta Marčáková, Martina Dorkinová
Ušetríte 7,90 €
  • Marta Marčáková
  • Martina Dorkinová
-47%
9,00 €

Práve sa pozeráš na druhé pokračovanie našej kuchárskej knihy Príbehy z kuchyne. Povieme ti to hneď na začiatok. Milujeme vôňu čokolády, chuť lesných čučoriedok a makové úsmevy nám tiež nie sú cudzie. Zbožňujeme visieť na dvierkach rúry, dýchať vôňu... Čítať viac 

Vyberá Juraj Šlesar

Vybrali sme pre vás tipy na knihy, ktoré by mohli potešiť mamu, otca, babku či dedka. Jednoducho, knižné tipy pre dospelých čitateľov.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

8
8

Poškvrnená - Michaela Mihoková
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková napísala recenziu

09.12.2019 16:35

"Šokujúce prebudenie " som práve dočítala. Pravda, detektívne príbehy mám radšej vo filmovom stvárnení.
Cestou z práce som si vypočula rozhovor, ktorý ma navnadil k prečítaniu románu Radovana Bezecného. Musím konštatovať , že som pri čítaní tohto príbehu od prvých riadkov až do konca románu zostala v napätí. Pritom som sa musela zamyslieť nad prínosom vedy, nad tým, či veda a pokrok neprinášajú so sebou aj záhubu doterajšej civilizácie. Pri čítaní možno zažiť napätie, zápletku, či čipovanie ľudí. Rozuzlenie autor ponechal na fantáziu čitateľa, na zistenie hranice medzi skutočnosťou a fikciou.
Naozaj Radovan Bezecný má veľký talent. Teším sa na jeho ďalšie romány.

Čítaj viac

1

Tak ako píše popis, nejedná sa o žiadnu knihu, ktorá by mozog trápila rôznymi poučkami, vedeckými štúdiami, matematickými výpočtami a zložitými ekonomickými grafmi. No na druhú stranu, myslím si, že je v nej obsiahnuté všetko, čo stačí priemernému stredoškolákovi, tak aby získal pomerne jednoduchý všeobecný rozhľad na túto tématiku. Dozviete sa aj niečo málinko o Bitcoin-e, ale aj to, prečo sa cigarety použvali ako nositeľ meny. Knihu by som odporúčal každému, kto chce nahliadnuť kúsok za oponu, celej tejto obrovskej mašinérie, a vytvoriť si tak vlastný pohľad na celé jej fungovanie. Naopak, tomu, kto má už o ekonómii čo-to naštudované alebo sa jej venuje na profesionálnej úrovni, toho okrem spestrenia a trochu iného pohľadu na vec, nič svetoborného neprinesie.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Jana Helíková

Wishlist 2019


„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka