Knihy
E-knihy

Pre vás

Vyberá Patrik Kondáš

Mesiac jún je celosvetovo vyhlásený za oficiálny Pride Month. Sme presvedčení, že žiadnej diskusii nemôže uškodiť, keď sa začne čítaním kníh, lebo je to prvý krok k porozumeniu. Preto sme pre tých z vás, ktorí majú chuť k tejto otázke pristúpiť s otvorenou hlavou, pripravili kolekciu kníh s LGBTI tematikou. Či už sa do nich pustíte alebo nie, rešpektujme sa a buďme na seba navzájom dobrí.

Akciové tituly

Bež rýchlo, jedz pomaly - Shalane Flanagan, Elyse Kopecky
Ušetríte 16,90 €
  • Shalane Flanagan
  • Elyse Kopecky
-85%
3,00 €

Lahodné recepty plné energie od olympijskej maratónkyne patriacej k svetovej špičke a od šéfkuchárky v oblasti zdravej výživy. Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Vybrali sme pre vás jarné novinky, ktoré by nemali chýbať vo vašej domácej knižnici.

Obľúbené knižné série

Časodejovia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

14
14

Blogerka, Humbook ambasádorka a nenapraviteľná milovníčka kníh <3

Jana Paveleková napísala recenziu

16.07.2019 17:57

Dnes sa na nás valia eko postupy snáď z každej strany. Je pravda, že som šetrila prírodu skôr intuitívne, ale nikdy som tomu nevenovala hlbšiu pozornosť. Kupovala som úsporné žiarovky a spotrebiče, nenechávala som dlho zažnuté, separovala som odpad a pri umývaní zubov som vypínala vodu.?
Nedávno sa mi vďaka známej dostala do rúk kniha Eco-friendly domov. Netajím sa tým, že o pár týždňov sa sťahujem do vlastného a rozhodla som sa preto žiť ešte zodpovednejšie. Táto kniha je návodom skôr pre úplných ekozačiatočníkov (čiže pre mňa ????) a poviem vám, poriadne mi otvorila oči.?
Kniha je členená do niekoľkých dôležitých kapitol (konkrétne je radená podľa izieb v byte alebo dome), pričom nás sprevádza veľmi poučný a zrozumiteľný text, kvalitné fotografie a kopec receptov či nápadov, čo sa môže robiť lepšie a ekologickejšie. Nie všetky návody a rady vám môžu sadnúť, ale doma už máme v zásobníku na vodu závažie a s maminkou sme si nakúpili vrecúška na ovocie a zeleninu, ktoré môžete vidieť na fotke.?
Kniha ma oslovila najmä preto, že nemusím byť nutne eko práve ja (ako to mnohí nazývajú), ale môj domov a pevne verím, že taký bude.?
?

Čítaj viac

8
8

Milujem knihy, čo dodať? Eragon, Pán prsteňov, nič nemôže byť úžasnejšie ako tieto príbehy, napriek tomu milujem aj sériu Padlých anjelov a Tigrovu kliatbu. Všetkým odporúčam. :)

Júlia Fillová napísala recenziu

16.07.2019 17:42

Aj táto časť ma svojím dejom prekvapila. Ak by som to mohla zhrnúť, skutočne sú všetky časti o láske, zmene osobnosti a veľkej dávke odpúšťania, či už zo strany priateľov, blízkych, ale hlavne bohyne. Potešilo ma, keď som aj v tejto časti postrehla dojímavé vety, ktoré sa vyskytovali po siedmu časť a zas ma to tak trochu rozcítilo, takže dúfam, že koniec série predsa len možno poteší.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Pre dospelé

Môj wishlist

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia