Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Môj knihomoľský plán je stierací zoznam 50 kníh, ktoré sme v Martinuse vybrali po náročných diskusiách. :-) Tento výber síce spájajú dobré príbehy, zvolené knižky sú však dosť odlišné, aby predstavovali zaujímavú výzvu a rozširovanie obzorov aj pre tých najväčších knihomoľov.

Akciové tituly

Pozor na jazyk - Karen Ehman
Ušetríte 8,90 €
  • Karen Ehman
-75%
3,00 €

Kniha Pozor na jazyk! je skutočnou výzvou pre všetkých, ktorí majú vo zvyku najprv hovoriť a až potom myslieť. Autorka nás prevedie úskaliami prostorekosti 
a zhovorčivosti a naučí nás múdro používať slová, aj keby sme v tej chvíli ... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

1
1

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová napísala recenziu

29.02.2020 12:06

Vzpomínky doktorky Giselly Perlové, která byla během druhé světové války vězněna v Osvětimi. Díky svému povolání – gynekolog a porodník – se tam stala doktorkou pro Židy. Byla nucena pracovat pro Mengeleho pod pohrůžkou smrti. Svou sílu bojovat a přežít se snažila dostat i mezi své pacienty.

Vzpomínky poprvé vyšly už v roce 1948, pouze tři roky po osvobození. Tím, že jsou takto „čerstvé“, jsou opravdu silné a dojemné.

Tato kniha rozhodně není pro slabé žaludky. Jsou zde popisovány opravdu kruté a nechutné situace, kterými musela Gisella projít a které v táboře zažila. Na druhé straně jsou v knize obdivovány ženy a jejich duševní síla. Autorka krátce popisuje jejich život před uvězněním a pak to, jak ony samy v táboře bojovaly o přežití.

Určitě silná kniha. Pro všechny, které zajímá období druhé světové války a obzvláště pak koncentrační tábory, je nutnost si ji přečíst.

Jednu hvězdičku strhávám pouze za styl psaní, který mi úplně nebyl blízký, ale jinak určitě poučná kniha.

Čítaj viac

12

No ja neviem. Mne sa ti nejako nepáčilo. Kniha ma neupútala až tak ako som čakala. Už dlho sa mi nedostalo do ruky niečo čo by ma ,,dostalo"
Omedlho má byť vydané pokračovanie tejto série, ktoré si zaobstarám len preto, aby so, vedela porovnať prvý a druhý diel tejto série. Pri Annabelle mi niečo cýbalo, ale bohužiaľ , sama neviem presne definovať čo. Čakala som od knihy viac.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

Mark Twain