Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Anasoft litera je slovenská literárna cena. Udeľuje sa raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo alebo za preklad pôvodného prozaického diela autorov, ktorí sú primárne občanmi Slovenskej republiky a ich prózy sú knižne vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku.

Akciové tituly  

Posledná kniha - Darina Hamarová
Ušetríte 5,90 €
  • Darina Hamarová
-54 %
5,00 €

Nádherný príbeh Charlotte de Grièse odohrávajúci sa na pozadí búrlivých a dramatických udalostí vo Francúzsku na sklonku 18. a začiatku 19. storočia. Historický román plný vášne, lásky, priateľstva a zrady, ktorý vás prevedie tými najtmavšími... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

14
14

Hlad - Jozef Karika
Práve čítam
Hlad

Najradšej mám dva typy ľudí - tých, ktorí milujú čítanie kníh a tých, ktorí milujú zvieratá. Sama spĺňam obe kritériá. Mám mačku Elišku, psa Tobyho a knižnicu plnú kníh, ktorá sa neustále rozrastá. Vyštudovala som medicínu a považujem sa skôr za introvertného človeka. Ideálny večer je pre mňa strávený pri šálke teplého čaju, aromalampe a dobrej knihe (vítaný je aj partner sediaci vedľa mňa, s ktorým sa môžem o moje dojmy podeliť :D). Nemám rada pocit nedokončenej práce (aj nedočítanej knihy), nevyžiadané rady a komentáre na moju osobu, či koníčky a spôsob života. Radím sa medzi realistov, ale od známej spisovateľky som si požičala motto “Čo sa ešte neskončilo dobre, to sa ešte neskončilo”, ktorým sa snažím riadiť. Verím, že jej to neprekáža, no mne toto motto už v živote dalo viac, ako som očakávala :-). Rovnako sa riadim mottom “Proste maj trochu viery”.

Alica Dúbravská napísala recenziu

25.10.2021 22:21

Vyborna! Citala som po Hlade a žasnem. Poviedka Teufelsloch nemala chybu a Smäd na zaver to paradne zaklincoval. Jednoznacne odporucam a uz viem, co kupim otcovi na Vianoce :-).

Čítaj viac

13

Sadla som si do môjho nového, žltého kreslá. Zapálila sviečku s krásne sladkou vôňou černíc a fíg. Vedľa nej postavila veľký hrnček s nádherne rozvoniavajúcim čajom. Preložila si cez nohy chlpatú deku a začítala sa, do tohto švédskeho príbehu.

Prvé strany, ma sprevádzali nádychom histórie hlavnej hrdinky Lovisy Lindergrenovej. Jej dedko Johan, bol majiteľ starej pekárne a na poschodí, mala babka Amélia krajčírsky ateliér. Celý príbeh sa, ale začal narodením nemanželského dievčatka v roku 1922 menom Amélia. Riadky v knihe rozprávali o tom ako jej samotný život prekvital. Ako rod Halleholmovcov, bol dôležitá súčasť života a istým momentom, sa od nich odvrátila. Čo jej priniesla druhá, svetová vojna,ale aj cesta ku krajčírskemu remeslu. Po jej smrti sa, ale isté tajomstvá a krivdy neskončili. Po nie jednej generácií sa starý spor, medzi Halleholmovcami a Lindergrenovcami neskončil. Pretrvával. Ameliina vnučka Lovisa, sa ho držala. Ani láska nebola taká, silná, aby zvíťazila nad potrebou poraziť ich. Či príde do života niekto, kto jej zmení pohľad?
Každá jedna poznáme ten pocit, keď miesime cesto a postupným miesením nadobudneme tú najjemnejšiu hmotu. Ruky od múky, vzrušenie z prekvapenia či sa to dnes podarí. Vôňa šíriaca sa po celom dome, presne tak, ako u Lovisy v pekárni. Usmiali ste sa pri tejto predstave? Veru aj ja. Pri čítaní tohto voňavo-sladkom príbehu.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie.“

John Steinbeck