Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

7
26.06.2022 11:41

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knižný titul Vás prevedie svetom jogy. Pomaly a postupne. Systematicky a s láskou.

Poznáte jogovú pozíciu mačka? Alebo motýlik? Či šťastné dieťa? Ak nie, nezúfajte. Táto knižka Vám ukáže všetko, čo potrebujete k tomu, aby sa z Vašich detí stali, malí jogíni.

Knižka si Vás hneď získa. Po výstižných príbehoch, ktoré pomaly odkrývajú, aké pozície sa budú deti učiť, nasleduje krátka motivácia. Táto knižka však nie je len o pozíciách v joge. Je to omnoho viac. Pôsobí to. Hlboko. Dovnútra. Pokojne dýchať, mať otvorenú myseľ, stíšiť sa, vnímať svoj dych a načúvať.

A tak tie pozície s deťmi doma skúšate. A aj keď sa spočiatku nedarí, nevzdávate sa. Smejete sa. Užívate si spoločné chvíle a máte možnosť sa ponoriť s deťmi do ich sveta. Vidíte tú radosť v detských očkách, ten entuziazmus, tú kreativitu a sústredenie. A vy? Vy sa cítite pokojnejší, vyrovnanejší, sústredenejší a šťastnejší. Jednoducho, joga s Vami urobila zázraky.

Čítať viac

7

Žiť kočovným životom musí byť naozaj náročné. Pracovať pre cirkus, spávať pod vozom, presúvať sa z miesta na miesto a snažiť sa prežiť... Sophia a Jonas, dvojičky, siroty, prišli o všetko. Museli odísť z Írska a začať nový život. Jediné čo vedeli bolo milovať a cvičiť kone, jazdiť na nich a pracovať s nimi. Jediné čo chceli bola strecha nad hlavou a malý zárobok, ktorým by si našetrili na otvorenie jazdeckej školy. No osud mal pre nich iné plány.

Už dobre známy vedúci stajní, Aaron Withworth, starý mládenec, ktorý nikdy nechcel ženu ani deti, hľadá nového džokeja. No namiesto muža, nájde nádhernú ryšavú lesnú vílu, ktorá mu chce ukázať, čo všetko na koni dokáže. No dokáže okrem koní, očariť aj samotného džentlmena?

Druhá časť zo série Srdcia na pláni ma bavila rovnako, ak nie viac ako prvá. Bola to krásna historická romanca, ktorá Vás opäť stiahne do prostredia regentského Anglicka. Príbeh vykresľuje lásku súrodeneckú, lásku ľúbostnú a lásku ku koňom. Autorkin štýl ma veľmi baví. Píše realisticky, vtipne a pútavo. Ako očariť džentlmena je jedna výrobná kniha, ku ktorej nemám čo vytknúť. Teším sa na ďalšie príbehy z tejto série.

Čítať viac

„Mattia si myslel, že tohle jsou oni dva s Alicí, prvočíselná dvojčata, osamělí a ztracení, vzájemně si blízcí, ale ne dost, aby se skutečně dotkli jeden druhého. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano