Odporúčame

 

Vyberá Natália Lichnerová

Knižky z tejto kolekcie majú čarovnú moc. Dokážu potešiť každú romantickú dušičku a pri ich čítaní zažijete dokonalý oddych po ťažkom dni.

Akciové tituly  

Beautiful World, Where Are You - Sally Rooney
Ušetríte 11,95 €
-57 %
9,00 €

Alice, a novelist, meets Felix, who works in a distribution warehouse, and asks him if he'd like to travel to Rome with her. In Dublin, her best friend Eileen is getting over a break-up, and slips back into flirting with Simon, a man ... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

16
16

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká napísala recenziu

10.12.2022 01:18

Kniha rozhodne nepatrí medzi intelektuálnu literatúru. To však od nej určite nikto neočakáva. :) Ja som si čítanie naozaj užila, odpútala som sa od reality, pobavila som sa, dojala som sa, odpočinula som si. Samozrejme by sme mohli nájsť aj negatíva, ale z môjho pohľadu nestoja za reč. :)

Čítať viac

24

Slovenský filozof Anton Vydra napísal celkom podarenú knihu o rôznych témach zo života. Každej téme autor venoval tri strany pútavého čítania. Jeho úvahy sa týkali napr. lásky, viery, vzdelania, hodnot, medziľudskych vzťahov alebo písania. Kto a čo sú betónovi ľudia , bola za mňa najlepšia časť knihy. Jeho myšlienky sú niekedy vtipné, ironické ale aj skeptické či melancholické. Musím pochváliť autora za jeho miestami až basnicko-filozoficky štýl písania, ktorý ma zaujal od prvej stránky knihy. Taktiež by som chcel pochváliť za zrozumiteľnosť celeho textu, bez nejakých zbytočných poznámok pod čiarou atď. Za mňa si toto dielo zaslúži 5 hviezd a taktiež vašu pozornosť.

Čítať viac

„Láska nie je očarením dvoch pekných alebo vášnivých ľudí, ale rozhodnutím, prácou, dielom, nie ani pekných, ani mladých ľudí, dokonca iba jedného a možno nepekného a nemladého človeka, ktorý chce byť milovaný a milovať. Ten druhý a či druhá veľmi rád sa učí, dáva sa milovať, prv či neskôr pristane, poddá sa nám, začne nám odpovedať svojím jedinečným, prekvapujúcim, nadchýnajúcim spôsobom. Verte, drahá Jarmila, človek až žasne, aká neprebudenosť, nevzdelanosť vládne práve v láske. Starí to nevedia a mladým to nemá kto povedať.“

Honeymoon - Jana Beňová
Honeymoon
Jana Beňová