Knihy
E-knihy

Pre vás

Vyberá Zuzana Pršová

Kniha je ten najkrajší dar ❤️ Nájdite si (znova) cestu ku knihám a vyberte si čítanie podľa svojho vkusu: krimi, ženské aj spoločenské romány, kúsky pre deti a mladých alebo zábavné aj populárno-náučné tituly.

Akciové tituly

Zbavte sa neporiadku s feng šuej - Karen Kingston
Ušetríte 0,56 €
-5%
11,39 €

Karen Kingstonová je uznávaná expertka na očistu priestoru a feng šuej. Rodená Angličanka, ktorá prežila dvadsať rokov na Bali, sa preslávila svojou knihou o zbavení sa nadbytočných vecí, vďaka čomu získame nielen priestor a čas, ale aj novú energiu... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Na jesennú nádielku kníh sa vždy veľmi tešíme! Vydavatelia vyťahujú svoje skvosty, čitatelia si vyberajú a nevedia, čo skôr čítať :) Aj my sme mali problém vybrať knihy do tohto jesenného LookBooku - je ich totiž tak veľa, že by zoznam kníh musel byť minimálne dvakrát taký dlhý. Veríme však, že aj v tomto výbere si každý nájde niečo pre seba a želáme vám už tradične viac času na čítanie :)

Obľúbené knižné série

Časodejovia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

6
20.10.2019 17:50

A je tu zas. Od tejto knihy som čakala niečo iné, pobavenie predovšetkým. Výbuchy smiechu sa však nekonali. Namiesto sľubovaného, "mimoriadne vtipného" čítania, ma román Timura Vermesa zarmútil. V kontexte alarmujúcich predvolebných prieskumov (slovenských aj európskych) by sme si z neonacistickej témy nemali robiť žarty. Ja viem, že autor sa snažil hrôzu z opakujúcej sa histórie odľahčiť a vykresil Hitlerov návrat ako niečo absurdné, ale žiaľ 7 rokov po vydaní jeho knihy táto, pôvodne utopická vízia, začína naberať reálne kontúry. Som z toho smutná a vydesená zároveň.

Čítaj viac

4

Kniha sa čítala ľahko a rýchlo. Oceňujem zoznam vybavenia, ktoré si autorka brala do hôr, taktiež ma vždy zaujímalo ako takéto dlhé cesty do divočiny zvládajú ženy vzhľadom na to, že pár dní v mesiaci si predsa len vyžaduje väčší hygienický štandard, preto som rada, že autorka spomenula aj to, a nevyhla sa tejto téme. Veľmi ju obdivujem, že bez väčších predošlých skúseností a so zdravotnými problémami takýto trail zvládla, a nezľakla sa zvierat, prírody, pľuzgierov, zimy, diskomfortu a x ďalších vecí, ktoré ju mohli od cesty odradiť.
Na druhej strane bolo pre mňa sklamaním, že väčšina knihy je o autorke a samotná hrebeňovka akoby bola len kulisa na pozadí. Chápem, že sa zo svojich problémov a prežívania potrebovala vypísať, ale keďže som očakávala oveľa viac príbehov, príhod a opisov prírody a pod., bola som po dočítaní vlastne sklamaná, že o samotnej ceste som sa nedozvedela až tak veľa.

Čítaj viac

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden