Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Working Hard, Hardly Working - Grace Beverley
Ušetríte 13,50 €
Vypredané
5,00 €

We all know the pressure of feeling like we should be grinding 24/7 while simultaneously being told that we should 'just relax' and take care of ourselves, like we somehow have to decide between success and sanity... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

12
12

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga Filaga napísal recenziu

12.08.2022 14:05

Čo viac dodať - skvelý začiatok, skvelé jadro a skvelý záver. Väznica mala v seriály svoje čaro a tak isto tomu je i v komikse. Situované a načrtnuté prostredie, prepracované postavy a ich emócie, svet živých mŕtvych jednoducho zaručuje kvalitu v tomto žánri. S niektorými postavami sa lúčime a niektoré postavy prichádzajú. 4 časť za mnou a ja sa teším na ďalšie ako malé dieťa.

Tieto počiatočne časti považujem čo sa týka seriálu za tie najprepracovanejšie, najkrajšie a najnezabudnuteľnejšie a vypadá to takto sľubne aj čo sa týka samotného komiksu. Túto časť hodnotím plnými hviezdičkami, len jedna vec ma mrzí – že sú príliš krátke.

Čítať viac

9
9

Môj knižný profil nájdete na Instagrame pod menom : @libri_victoria . Úplne obyčajná osoba, ktorá patrí do knihomoľského sveta a je na to hrdá!

Viktória Pauliková napísal recenziu

12.08.2022 14:04

Úprimne som sa na tento 6. diel veľmi tešila, pretože Francesca patrila medzi postavy, ktoré boli spomínané pomenej. Páči sa mi, že autorka prišla s nápadom venovať každú jednu knihu jednému zo súrodencov, vďaka čomu sme sa mohli dozvedieť o každom z nich niečo zaujímavé, zamerať sa priamo na ich povahy a podobne. Pre mňa bola postava Francescy od začiatku taká utiahnutá, tichá, introvertská bytosť, ktorú sme našli v knihách iba mihnutím oka. Je vykreslená ako dospelá a rozumná dáma, ktorej ostalo „na hlave“ veľa dôležitých povinností. Ani absencia Lady W. nijak neovplyvnila knihu, hoci musíme uznať, že kým nás sprevádzali jej úvodné listy, tak sa bolo vždy na čom zasmiať už hneď na začiatku každej kapitoly. Tentokrát nás na začiatku kapitol čakali listy od hlavných postáv. Jedno, čo na Julii zbožňujem je to, že každým postávam dáva vlastný príbeh, ktorý sa neopakuje. Každý z nich je niečím výnimočný a predovšetkým nikde nechýba dostatočná dávka romantiky a aj spicy pasáž. Chémia medzi postavami – áno a veľmi sa mi páčil vývoj ich vzťahu! Rýchle pristavenie sa pri Michaelovi – jeho postava mi sadla už od začiatku a ich dvoch pokope som si zamilovala. Páčilo sa mi, ako autorka vyhradila priestor aj pre jeho myšlienky, aby sa čitateľ mohol zamerať na jeho pocity a prežívanie. Čo môžem viac dodať... naozaj príbeh plný vášne, dvoch ľudí, ktorých spojí láska aj napriek všetkým prekážkam.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Náboženstvo je teologický ekvivalent poisťovacieho podvodu, kde rok za rokom platíte poistné, a potom, keď potrebujete čerpať výhody, za ktoré ste platili s nábožnou presnosťou - odpustite mi tú hračku -, zistíte, že spoločnosť, ktorá si vaše peniaze brala, vlastne neexistuje. “

Revival - Stephen King
Revival
Stephen King