Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Ambrušová

Existuje množstvo kníh, ktoré sa dočkali aj filmového či seriálového spracovania a mohli tak osloviť širšie publikum. V tomto výbere nájdete knižky, ktorých príbehy môžete sledovať na svojich obrazovkách, my si ale stále myslíme, že raz čítať je lepšie ako stokrát vidieť :-)

Akciové tituly

Malá doba ľadová - Tamara Šimončíková Heribanová
Ušetríte 5,90 €
  • Tamara Šimončíková Heribanová
-60%
4,00 €

Tamara Heribanová sa v knižke Malá doba ľadová s nevšedným espritom, sviežim humorom a ľahkou bezprostrednosťou vyjadruje k pálčivým problémom mladej generácie. V centre jej rozprávania sa ocitla láska ako niečo, čo korunuje celé bytie človeka... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Obľúbené knižné série

Časodejovia

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4
4

Knihomolka ktorá sa rada delí o svoje názory a myšlienky. Instagram - @_neverendingbooklover_

Lea Daniela Tomčíková napísal recenziu

29.05.2020 21:45

Zatiaľ čo Cinder bola fajn ale nemala som tam taký ten WOW efekt, pri Scarlet som ho dostala. Tento úžasný retelling na Červenú čiapočku je neskutočne skvelo napísaný. Okrem úžasnej romantickej linky sa v knihe nachádza akcia a zvraty. Keby som knihu mala v papierovej podobe mám ju prečítanú za 2 dni.

Čítaj viac

2

Kniha sa mi páčila. Veľmi.
Už som si zvykla na nadradenosť mužskej a podradenosť ženskej postavy v romantických knihách, takže by ma to nijako neprekvapilo ani tu, ale nie, nič také sa nedialo. Rovnocennosť, s ňou sa stretávame v tomto príbehu a som rada, že je tomu konečne tak.
Arogantný, sebavedomý, no galantný Bennett, stojaci proti inteligentnej, zanietenej a pomerne prostorekej Annalise.
Ocitajú sa v situácii, v ktorej spočiatku hraje nenávisť hlavnú úlohu a že je od nenávisti k láske len tenká hranica ste už určite počuli... No, niečo na tom asi bude.
Skvelo vystavaný príbeh, s krásnym námetom, aj s občasnými prekvapeniami a humorom, ktorý v knihách od Vi nesmie chýbať.
Veľmi som sa bavila na Bennettových tichých monológoch.
Výhradu mám len k slovenskému prekladu, ktorý ma opäť mietami sklamal, ale v konečnom dôsledku sa príbeh čítal veľmi hladko a príjemne.

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green