Odporúčame

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly

Vegánska raw kuchárka - Taline Gabrielian
Ušetríte 4,90 €
  • Taline Gabrielian
-49 %
5,00 €

Keď začala Taline Gabrielian, exotická kráska s arménskymi koreňmi a zároveň mama dvoch detí, trpieť potravinovými intoleranciami, rozhodla sa, že svoje problémy zoberie ako výzvu. Založila si projekt Hippie Lane, v rámci ktorého pravidelne... Čítať viac 

Odporúčame

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4
4

Vlčí dar - Anne Rice
Práve čítam
Vlčí dar

"Miestnosť bez kníh je ako telo bez duše." - Marcus Tulluis Cicero Dokonalý večer? Kniha, Pink Floyd z gramofónu, jemný dážď za oblokom a hrnček horúceho čaju. Táto kombinácia je pre mňa ako med pre medveďe.

Silvia M. Glatzner napísal recenziu

26.02.2021 23:34

Táto kniha je naozaj krásna. Moja myseľ a fantázia sa po príbehu kĺzali ako po masle. Dej sa vyvíja rýchlo a jednoducho. V príbehu sa stále niečo deje, čitateľ sa ani na chvíľu nenudí. Kniha je rozdelená na menej dlhších kapitol, ale dej je tak pútavý, že nie je problém kapitolu zhltnúť za chvíľu.
Veľmi sa mi páčil opis vlkov. Ja sama som ich veľký milovník a preto mi bolo hneď jasné, že autorka má s nimi skutočne skúsenosti. Povahu a chovanie týchto prekrásnych tvorov opísala nádherné a vzťahy medzi nimi ma veľmi nadchli.
Zapletka a teda príbeh sa mi moc páčili. Hlavná hrdinka si musela prejsť ťažkým začiatkom života, ktorý vlastne nemala ani právo žiť, lebo nebola počatá alfa párom.
Páčili sa mi pravidlá a chod vlčieho i ľudského sveta, lebo napohľad sme síce rozdielny, ale podstatu máme rovnakú.
Príbeh tejto knihy skončil dosť napäto a teda otvorene. Neviem sa dočkať kedy otvorím druhý diel. Síce sa obe pokračovania vyhli prekladu, čo ma naozaj mrzí, ale ani to ma neodradí, aby som odhalila tajomstvo vlkov.

Čítaj viac

11
11

Volám sa Martin. Milujem knihy, filmy a seriály. Rád píšem recenzie a vlastné postrehy. Moje obľúbené žánre sú fantasy a sci-fi.

Martin Matěj napísal recenziu

26.02.2021 22:28

Narovinu musím povedať že som nečakal, že nás Matt Reeves takto prekvapí po mierne nadpriemernej druhej časti. Režisér vytvára unikát úplne iných rozmerov. Film je od začiatku do konca nabitý emóciami, ktoré v druhej časti neboli príliš vidieť. Kamera nás necháva vychutnať si úžasné zábery krajiny, spomalené sekvencie a tiché, pod kožu sa ryjúce pocity. Naopak dej, doplnili jemné dotyky flashbackov. Prehnané vojenské scény sú nahradené skvelými dialógmi, priblíženými charaktermi, neočakávaným humorom, privítanou drámou a nádherným soundtrackom. Z hereckého osadenstva šokoval Woody Harrelson a ako obyčajne Andy Serkis. Najviac som si vychutnal tiché a spomalené scény. Mal som dojem, že dokážu povedať viac ako tie hlučné. Pri začínajúcom prvom diele som si nevedel predstaviť, že by bol finálny záver Planéty opíc predstavený tak žiarivým vizuálom a hlbokými myšlienkami presahujúcimi celú sériu. Hodnotím 90%

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia