Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Anasoft litera je slovenská literárna cena. Udeľuje sa raz ročne za najlepšie pôvodné slovenské prozaické literárne dielo alebo za preklad pôvodného prozaického diela autorov, ktorí sú primárne občanmi Slovenskej republiky a ich prózy sú knižne vydané v predchádzajúcom kalendárnom roku.

Akciové tituly  

Posledná kniha - Darina Hamarová
Ušetríte 5,90 €
  • Darina Hamarová
-54 %
5,00 €

Nádherný príbeh Charlotte de Grièse odohrávajúci sa na pozadí búrlivých a dramatických udalostí vo Francúzsku na sklonku 18. a začiatku 19. storočia. Historický román plný vášne, lásky, priateľstva a zrady, ktorý vás prevedie tými najtmavšími... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

1
1

Som mladý chlapec ktoreho baví šport a veľmi ma baví fotiť

Lukaš Bambuch napísal recenziu

20.10.2021 19:14

Je to vynikajúca kniha aj pre začínajúcich fotografov a taktiež aj pokročilých. Určite stojí o kúpu lebo je veľmi poučná a zreteľne napísaná.

Čítaj viac

24

Ako už samotný názov napovedá kniha pojednáva o tom, ako sa dá “vyrobiť” sériový vrah a to aj v dnešnom, modernom a pretechnizovanom svete, kde si je človek takmer istý, že utajiť sa nedá už takmer nič a nieto si ešte bohapusto vymýšľať a ešte na to všetci skočia a zhltnú to aj s navijakom. A to i napriek niekoľkým oponentom, ktorí tvrdili, že neveria tomu, že by Thomas Quick, vlastným menom Sture Bergwall, spáchal čo i len jednu vraždu. Ale poďme pekne po poriadku.
-
V roku 1992 sa Thomas Quick priznal k vražde 11-ročného chlapca a počas nasledujúcich desiatich rokov postupne k 30 nevyriešeným vraždám… Investigatívny novinár Hannes R?stam v knihe Prípad Thomasa Quicka podrobne prezentuje svoje zistenia, rôzne psychologické vysvetlenia Quickových nesprávnych, špekulatívnych a vykonštruovaných výpovedí. R?stam rozpráva o tom, ako sa z vraha chlapcov stal Quick sériovým vrahom - všežravcom, bez akýchkoľvek preferencií, opakujúceho sa modus operandi či geografických obmedzení. Najzarážajúcejšie na tom všetkom je fakt, že všetky výpovede, ktoré urobil počas liečby na psychiatrickej klinike, urobil pod vplyvom silných návykových látok, od ktorých bol prakticky závislý!
-
“Čím viac som im toho povedal, tým viac liekov som dostal. A čím viac liekov som mal v sebe, tým viac som toho nahovoril. Nakoniec som mal k liekom, teda drogám, voľný prístup.”
-
Postupom času som s každou prečítanou stranou začínala mať pocit déj? vu. Opakujúce sa vyfabulované opisy vrážd, výsluchy, tápavé hľadanie miesta činu a neexistujúcich dôkazov, opakujúce sa divadlo od liekov závislého muža a k tomu banda vyšetrovateľov a lekárov, ktorým bola pravda ukradnutá. Jediná vec ktorá sa neustále menila boli mená - veľa mien, obetí, lekárov, vyšetrovateľov, novinárov…
-
“Počas terapeutických sedení si „privolával potlačené spomienky", priznával sa k vražde za vraždou a zúčastňoval sa jedného vyšetrovania za druhým. Získal za to uznanie psychoterapeutov, lekárov, novinárov, policajtov i prokurátorov. A neobmedzený prístup k narkotikám.”
-
Priznám sa, toto bola kniha, ktorá mi veľa nedala, nudila ma a dočítala som ju len s veľkým sebazaprením. Prípad Thomasa Quicka ako taký je zaujímavý, ale namiesto takmer päťsto stranovej knihy by mi určite stačila obsiahlejšia reportáž. Týmto nechcem povedať, že o takýchto veciach netreba písať, len si myslím, že nie o všetkom treba napísať knihu…
Ak máte v pláne si túto knihu prečítať, tak sa nenechajte odradiť, možno práve Vám sa bude páčiť.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Slová knihy nás vždy vzrušia; dôležité však je, aby nás zmenili.“

Konfucius