Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

9

Je to jednoduchšia knižka vhodná pre čitateľov 12+. Je nenáročne písaná a ľahko sa číta. Dá sa zmáknuť aj za pár hodín. Príbeh je písaný pútavo. Jedine, čo ma odrádzalo bol klasický ľúbostný trojuholník.. Ale bez toho knižky asi nejestvujú. :D

Čítať viac

19
19

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet napísal recenziu

02.07.2022 19:04

Priznávam, že kniha IBA DESAŤ DNÍ patrí nielen medzi moje najočakávanejšie ale najmä medzi moje najobľúbenejšie knihy, ktoré som mala možnosť za tento rok prečítať. Toto miesto knihe právom patrí (veď sami posúdite po prečítaní).

V poradí druhý román z tvorby tejto talentovanej autorky ma len utvrdil vo všetkom, o čom som bola presvedčená už pri čítaní predošlého príbehu KONFLIKT, ktorý odporúčam všade, kde sa pohnem...

Perfektný štýl písania obohatený krásnym a citlivým opisom prostredia, v ktorom si vás získajú autentické postavy s charaktermi podľa skutočnosti.

Od samého začiatku ma oslovil prológ, ktorý v sebe ukrýval presne "to tajomno", ktoré musíte v knihe podrobne preskúmať až do úplného konca.

Mňa kniha neskutočne chytila za srdce a ešte aj teraz pri písaní týchto slov mám slzy v očiach, že som knihu prečítala. Bolo to silné, nádherné, jedinečné, ale hlavne originálne. Miška to so slovami jednoducho vie! A ja ju za to nesmierne obdivujem a vďačím jej za magický čitateľský zážitok. Verím, že nás obdarí ešte množstvom kníh.

V príbehu sa ukrýva dej, od ktorého sa nebudete chcieť odtrhnúť. To mi verte - či chcete alebo nie. Oceňujem témy, aké boli v príbehu spomenuté. Nejdem ich tu vôbec menovať, pretože ich tu bolo jednak dosť a na druhej strane vám nechcem pokaziť zážitok z čítania. Keď som sa sama púšťala do príbehu, netušila som čo mám čakať a asi preto ma celý text tak oslovil a hlboko zasiahol.

Cením si každé písmenko, pretože práve tieto malé kúsky textu vytvorili tento skvost a knihu, na ktorú nezabudnem. Verím tomu, že sa ku knihe ešte niekedy dostanem a opäť pocítim ten nával emócií, aký som zažila pri prvom čítaní.

Svoje významné miesto si tu našli aj hlboké myšlienky. Niektoré som si musela vypísať, iné zvýrazniť, ostatné prečítať ešte raz aby som následne pochopila ich silu a dôležitý význam.

Spomenula by som tu toho omnoho viac a po jednom písala všetky chvály na knihu, ale viem, že by to nedokázalo obsiahnuť všetky moje myšlienky...

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Srdce je ako šíp. Treba ho namieriť, ak má trafiť cieľ. “

Vrania šestka - Leigh Bardugo
Vrania šestka
Leigh Bardugo