Odporúčame

 

Vyberá Natália Lichnerová

Knižky z tejto kolekcie majú čarovnú moc. Dokážu potešiť každú romantickú dušičku a pri ich čítaní zažijete dokonalý oddych po ťažkom dni.

Akciové tituly  

Ženy z rodu Springovcov - Anna Todd
Ušetríte 9,90 €
-77 %
3,00 €

Meg, Jo, Beth a Amy sú sestry. Každá je iná, ale trápia ich rovnaké starosti – otec na misii v Iraku a mama skrývajúca tajomstvo. Túžia po živote, za ktorý sa nebudú hanbiť, celkom inom, aký práve vedú. Pred sebou majú rok... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

9
9

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kateřina Mandulová napísala recenziu

06.12.2022 20:46

Kniha Svět podle Naly autora Deana Nicholsona je jeho deníkovým zápisem na cestě skrze evropský kontinent na jízdním kole. Dean se rozhodl vydat na cestu, aby ujel svému životu, který mu přestal dávat smysl a ve chvíli, kdy to naprosto nečekal, našel v bosenské pustině malého bezbranného tvorečka. Mourovaté kotě. I když měl zprvu pochybnosti, nakonec nevydržel a kotě vzal s sebou na cestu pod širým nebem na řídítkách kola. A co se zdálo nemožné se stalo skutečností. Dean už se s kotětem rozloučit nedokázal a Nala, jak ji pojmenoval, s ním začala obrážet Evropu. Dean svou neuvěřitelnou cestu dokumentoval na svém instagramovém účtu a náhlý nárůst sledujících jej zprvu vykolejil. To vše však dokázal zvládnout, a nakonec dal každému šanci, aby pomohl tam, kde je to právě třeba. Svět podle Naly není jen nevšední cestopis, je to výpověď mladého muže, který nalezl nový smysl života v oddaném pohledu zvířete a s ním po boku začal měnit svět. Jak se mu to podařilo, můžete posoudit sami. Podle mého udělal ohromný kus práce a je úžasné, že pořád nepřestává.

Čítať viac

8
8

Milovník rocku, spoluzakladateľ hudobnej stránky ROCKOVICA.com ... Po dlhom čase návrat ku knihám ...

Pito Rockovica napísal recenziu

06.12.2022 19:30

Tretia kniha zo série Barok – historických detektívok z východu Slovenska – ktorých autorkou je košická rodáčka Tina Van Der Holland, ma opäť veľmi milo prekvapila.

Rok 1709. Cisárske vojsko vytláča kurucov z Horného Uhorska a oblieha Levoču, v ktorej sa povstalci usadili pod vedením generála Štefana Andrássyho. S týmto obliehaním sa spája legenda o bielej pani. Na pozadí týchto historických udalostí dochádza v meste k vraždám. Kto, čo, prečo a ako s tým všetkým súvisí uhorská šľachtičná Juliána Korponayová? Skúste…

Konfucius: „Skôr než sa vydáte na cestu pomsty, vykopte dva hroby."

Ja som sa bavil. Čím ďalej, tým viac nadobúdam skalopevné presvedčenie, že naši spisovatelia môžu byť na svoje diela právom hrdí a smelo sa rovnať s hviezdami z cudziny. Tina Van der Holland – ďakujem a verím, že sa dočkám pokračovania!

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Všetko reaguje so všetkým. Tak ako každý jeden hlt, ktorý zjeme, mení naše telo, tak aj každá informácia mení náš mozog.“