Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

13
13

Mytopédia -
Práve čítam
Mytopédia

Odmala horlivá čitateľka, ktorá sa snaží aj teraz žiť občas vo svete kníh.

Lucia Orosová napísala recenziu

20.05.2022 21:42

Od knihy som sa nevedela odtrhnúť a to napriek tomu, že mala aj viacero negatív. Ale ten spôsob písania, príbeh a napätie ma nútili čítať ďalej a užívala som si to. Škoda, že niektorým veciam sa nevenovalo v knihe viac času. Hrdinovia sa občas správajú trochu nelogicky a najviac mi asi vadilo, že niektoré veci boli vysvetlené prirýchlo. Napriek tomu je to super kniha. Časodejov som nečítala, takže s tým to porovnať neviem.

Čítať viac

9
9

Anna Karenina - Lev Nikolajevič Tolstoj
Práve čítam
Anna Karenina

Čítanie je moja terapia, moje hobby, moja vášeň a únik od reality.

Janka Haraksimová napísala recenziu

20.05.2022 21:23

Zaujímavý príbeh odohrávajúci sa vo Švajčiarsku. Coelho nám ukazuje, že láska zvíťazí nad všetkým a priblížil nám život a pocity ženy, ktoré sa dotýkajú každej z nás.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Dni, ktoré neboli ničím výnimočné, dni,v ktorých sa neudialo nič, čo by vybočovalo z priemeru, nič hodné povšimnutia. Holá každodennosť. Čosi, čo človeku začne chýbať, až keď sa to rozsype. “