Odporúčame

Vyberá Jana Šlinská

Počas celého marca 2021 sme spoločne so Sherlockom a knihomoľmi pátrali po knihách, ktoré tajomný zlodej ukradol obľúbeným hrdinom. Ak ste si pri niektorej vraveli, „to si musím prečítať", toto je vaša šanca pripomenúť si svoje predsavzatie.

Akciové tituly

Bez stopy - Lone Theils
Ušetríte 7,90 €
  • Lone Theils
-61 %
5,00 €

Novinárke Nore Sandovej sa na polaroidových fotografiách, ktoré vypadli z obstarožného kufra, hneď čosi nezdalo. Potom si však spomenula – tie dievčatá, chovankyne detského domova, sa pred rokmi bez stopy stratili na trajekte z Kodane do Anglicka... Čítať viac 

Odporúčame

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

1
1

Nevítaný host - Shari Lapena
Práve čítam
Nevítaný host

Milujem knihy, ktoré majú úroveň. Čítam knihy, ktoré sa dajú prečítať. Ďalej posúvam všetky ostatné, krb doma nemám.

Žofia Priečinská napísala recenziu

18.04.2021 00:15

Toto dielo mi spočiatku veľmi silne pripomínalo Deset malých černoušků od Agathy Christie. Príbeh sledujeme cez oči rôznych postáv, autorka začína svoje rozprávanie cestou jednotlivých hrdinov do krásneho, odľahlého hotela, kde sa čochvíla začnú diať veci. Atmosféru má táto kniha veľmi podobnú, hoci, moje nervy ďakujú, troška potlačenú, v porovnaní s už spomínaným románom od Agathy Christie, koniec koncov, počiatočnými námetmi sú si obe diela nápadne podobné. Veľmi sa mi ale páčilo, že narozdiel od Christie, Lapena nám tu dodala aj kúsok detektívky (väčší), keďže koniec sledujeme už cez pohľad seržantky. Stavba viet je jednoduchá, dej rýchlo plynie aj vďaka krátkym kapitolám, ideálna odpočinková kniha pre tých, čo sa neboja strachu. Ja už túto knihu nechcem nikdy ani vidieť a verím, že si ju už nikdy nebudem chcieť znova prečítať :D P.S. Ak sa ale chcete skutočne báť, siahnite radšej, prosím, po románe Deset malých černoušků, Lapena rozhodne napísala dobré dielo, no pre milovníkov psychotrillerov sa bude jednať o slabučko menší odvar s jemne nerealistickými pohnútkami postáv.

Čítaj viac

6
6

Milujem knihy, milujem čítať, milujem ten pocit keď ma kniha vtiahne do deja a som tam, žijem tam a prežívam všetko so všetkými postavami a milujem ten pocit keď to po prečítaní vo mne ešte rezonuje a potrebujem nejaký čas na spracovanie všetkého - toto je pre mňa merítko dobrej knihy. Vždy mám nejakú poruke, či už fyzicky, v telefóne ako e-knihu alebo audio a chytám mierne panické stavy keď sa zmenšuje moja kôpka neprečítaných kníh, musím ju vždy dopĺňať ????

Zuzana Szemanová napísala recenziu

17.04.2021 23:40

Toto bol tak nádherný, čarovný príbeh....
Je to moja prvá kniha od tejto autorky a určite si prečítam aj ďalšie. Jej spôsob písania je jemný, ide do hĺbky, postavy v tomto príbehu sa vyvíjajú a postava Clary mi bola veľmi sympatická s tou jej nežnostou, trpezlivosťou, nezištnou láskou k Jonasovi, ktorého sa snaží vyviesť na svetlo a ktorého príbeh láme srdce.
Príbeh vás vtiahne do deja, pohltí a chytí za dušu. Pokiaľ máte radi čarovné príbehy s prvkami rozprávky, boja dobra so zlom, osudovej lásky, tak určite odporúčam.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Dobrá a krásna kniha je tá, ktorá plnými priehršťami rozosieva otázniky.“

Jean Cocteau