Odporúčame

Vyberá Jana Šlinská

Počas celého marca 2021 sme spoločne so Sherlockom a knihomoľmi pátrali po knihách, ktoré tajomný zlodej ukradol obľúbeným hrdinom. Ak ste si pri niektorej vraveli, „to si musím prečítať", toto je vaša šanca pripomenúť si svoje predsavzatie.

Akciové tituly

Jednoducho na mňa zabudli - Jiří Holub
Ušetríte 4,10 €
-51 %
4,00 €

Jednoducho na mňa zabudli súčasného českého spisovateľa Jiřího Holuba je citlivo vyrozprávaný príbeh sedemročnej Kláry, ktorá prichádza so svojimi rodičmi z Prahy do Sudet... Čítať viac 

Odporúčame

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

21

Nemám rada autorov, ktorí sa vezú na vlne úspechu iných a ani sa to nesnažia zakryť. Tá podobnosť s 50 odtieňmi sivej........ Kniha je slabá, príbeh absolútne neuveriteľný a je v ňom veľa nesúladov. No čo ma najviac dvíhalo z kresla bolo slovné spojenie "zachichotal sa". Keď si predstavím toho chlapa - nádherného, silného Adonisa s temnými chúťkami ako sa "chichoce", neviem-neviem - toto slovné spojenie nebolo veľmi šťastne zvolené.

Čítaj viac

6
23.04.2021 04:08

Tak ako Toto je Japonsko, tak aj Toto je Kórea určite stojí za zakúpenie a prečítanie.

Kniha je krásne spracovaná. Nájdete v nej naozaj zaujímavé a užitočné informácie o Južnej Kórei. Povedala by som, že kniha je super odrazovým mostíkom pre každého, koho zaujîma Kórejská kultúra a ešte si o nej len chce začať študovať informácie.

Dozvedáme sa tu informácie ci už geografického charakteru, historické fakty až po rodinné zaujímavosti, ako to vlastne v Kórei funguje v rodinách - aké su ich zvyky a tradície. V knihe je ,,zabrdnuté” aj do oblasti kórejskej pop kultúry alebo filmu - spomína sa tam film Parazit ktorý získal Oskara - aj som si ho pozrela a neskutočne som sa pobavila. Odporúčam si ho nájsť na nete a pozrieť.

A keďže milujem kórejské vege jedlá a kimchi, tak ani táto kapitola mi nebola cudzia - samozrejme je tam spomenutých niekoľko dobrých tipov aj na mäsité pochúťky.

Či už po obsahovej alebo po vizuálnej stránke sa mi veľmi páčila a som rada, že mám takýto pre mňa skvost v knižnici.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Katarína Kamenská

KRIMI


„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth