Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Books do Furnish a Life - Richard Dawkins
Ušetríte 13,50 €
  • Richard Dawkins
-73 %
5,00 €

At a time when science can seem complex and remote, it has a greater impact on our lives, and to the future of our planet, than ever before. It really matters that its discoveries and truths should be clearly and widely communicated... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

20
20

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová napísala recenziu

19.08.2022 20:41

"Hlavnou úlohou je pracovať v súlade s heslom Pomáhať a chrániť. Otázkou len bolo, komu pomáhať a koho chrániť."

Na úvod som si dovolila použiť citát práve zo spomínanej knihy, pretože presne vystihuje o čom sa v nej "točí". Detektívka, ktorá je (nielen) pre Slovenského čitateľa tak bolestná...

Mafiansky boss z mesta pod Zoborom Fero Rus, šikovným spôsobom stvoril z Roba Medera najvplyvnejšiu osobu široko - ďaleko a ten teraz "spáca svoj dlh". Šikovným spôsobom vzájomne prepája podsvetie s políciou a politikmi. Na dôležitých postoch sa obsadzujú pozície "našimi" ľuďmi, aby mocní boli mocnejší, bohatí bohatší. Ale aj v tomto príbehu sa nájdu takí, ktorí odmietajú skákať tak, ako im zhora pískajú. A problémy sa tým na obidvoch stranách začínajú zväčšovať... Kto sa zlomí ako prvý? Zvíťazí nakoniec dobro a česť nad zlom a strachom?
Výborne prepracovaný príbeh ("podobný" udalostiam z nedávnej minulosti na Slovensku) ktorý Vás vtiahne od prvej strany do deja a už nepustí. Nie je to severská krimi, s geniálnym sériovým vrahom v hlavnej úlohe, ale pri čítaní mi aj tak "naskakovala husia koža" z toho, ako to tu na tom našom krásnom Slovensku bohužiaľ "chodí".
"Niet rafinovanejšej pomsty ako tá, ktorú vykonajú iní tvojmu nepriateľovi." Casere Pavesse

Čítať viac

10
10

Teplo domova - Kamila Shamsie
Práve čítam
Teplo domova

Nie som až taký knihomoľ, akým som bola v čase puberty, no aj tak mi je najmilším kútikom bytu moja knižnica :) Odjakživa milujem klasiku a povinnú literatúru, len ťažko sa mi páči niečo novodobé, avšak verím, že sa čoskoro tento môj vkus polepší :)

Monika Miškeová napísala recenziu

19.08.2022 20:18

Myslela som, že to bude o láske. A aj bolo. Ukázali sa tu viaceré formy lásky. Rodičovská, manželská, priateľská a prvá…
Predovšetkým však taká, ktorej od samého začiatku nesmierne prajete a zároveň ju o malú chvíľu tak znenávidíte, že hlavnú postavu prehovárate, aby zbalila svojich “ 5 švestek “ a odišla. A vzápätí zároveň chcete, aby sa vrátila a dala tomu opäť šancu.
Moje srdce bolo rozpoltené, zlomené, boľavé….
Autorka nezabudla vniesť do príbehu to najdôležitejšie- realitu. A za to jej fandím- bolo to výborné! :)
Kniha vo mne ešte stále doznieva…

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka